Philadelphia – Montreal 5:3 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 6:1 (kon.) | Anaheim – Dallas 5:2 (kon.)
Calgary – Edmonton 2:8 (kon.) | San Jose – Minnesota 4:2 (kon.)
Anaheim Ducks
5:2 (1:0, 2:0, 2:1)
Dallas Stars
Čtvrtek 04.04.2013, 04:00NHL

Anaheim potvrdil, že byl jasným favoritem utkání a dokázal před svými fanoušky zvítězit 5:2! Skóre otevřel ve 12. minutě jediný český zástupce Dvořák. Další branka padla až ve 32. minutě, kdy se trefil Selanne. Už na 3:0 zvyšoval Palmieri. Začátek třetí třetiny jednoznačně ovládli hosté, nejen že Cole snížil na 3:1, ale hosté přestříleli v prvních 6 minutách Anaheim 1:7. V 50. minutě Anaheim znovu odskočil na rozdíl 3 branek po zásluze kapitána týmu Getzlafa, který dnes byl vyhlášen jako 1. hvězda utkání. Dallas dokázal snížit na 4:2, ale příliš pozdě. Postaral se o to svojí první trefou v NHL MacDermind. Cogliano už pouze upravil skóre na 5:2 trefou do prázdné branky tři vteřiny před koncem.

Střely na branku: 27:25
    Vyloučení: 0:1
    Vyhrané vhazování: 30:31

1. hvězda: RYAN GETZLAF (ANA) (1+2)
    2. hvězda: CAM FOWLER (ANA) (0+1)
    3. hvězda: KYLE PALMIERI (ANA) (1+0)

To je pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (06:46:12)

60:00

59:57
    Anaheim právě vstřelil branku!
    ANDREW COGLIANO ještě koriguje výsledek, když z poloviny hřiště trefuje prázdnou branku.

Dallas právě vstřelil branku!
    Dallas se ani za nepříznivého stavu nevzdával a branku si vynutil obrovskou bojovností za brankou Fastha. LANE MacDERMIND dostal přihrávku od Garbutta a přízemní střelou snižuje na 4:2.
    Asistence: Ryan Garbutt.

58:00
    Probíhají poslední 2 minuty základní hrací doby.

56:53
    Lehtonen se prezentoval skvělým zákrokem, kterým vychytal Koiva!

56:10
    Domácí si příliš neporozuměli při zakládání útočné akce, puk míří přes všechny čáry – zakázané uvolnění.

55:11
    Cogliano vyslal tvrdou střelu, která však neměla gólové parametry.

54:05
    Goligovski nahodil kotouč před Fastha, ten však střelu i následnou dorážku pokryl.

52:44
    Hráči Dallasu kombinují v obranném pásmu, moc času jim nezbývá, pokud chtějí pomýšlet na zisk bodů.

50:30
    Perry zavezl kotouč do útočného pásma, následně přihrál RYANU GETZLAFOVI, který si touš popovezl a skvěle umístěnou bekhendovou střelou posílá Anaheim do vedení 4:1!
    Asistence: Corey Perry, Bobby Ryan.

48:29
    Obrovská šance pro Dallas! Mezi kruhy se ke kotouči dostal Eakin, střela mu však vůbec nesedla! Závar před brankou zavinil Roussel, který se snažil několikrát dorazit touš za záda Švédského brankáře.

47:19
    Getzlaf se krásnou stahovačkou zbavil Goligoskiho a jel sám na Lehtonena, toho však překonat nedokázal!

46:59
    Erikssonova útočná formace nyní zavařila hráčům Anaheimu! Fasth se musí v posledních minutách hodně činit.

46:15
    Obrovskou šanci nedokázal proměnit Koivu, když se osamocený objevil před Lehtonenem!

45:45
    Hákováním se provinil Cogliano, rozhodčího píšťalka však zůstala němá.

45:00
    Dallas je jednoznačně aktivnějším týmem, kačeři se z obdržené branky stále nedokázali vzpamatovat.

42:48
    Tak přeci jen přišlo zdramatizování! Pěkně sehranou akci zakončil po přihrávce Fiddlera zpoza branky ERIK COLE!
    Asistence: Vernon Fiddler, Alex Goligoski.

42:12
    Eakin vyslal tvrdou střelu, trefil však pouze břevno!

40:38
    Getzlaf po střetu s jedním z obránců zůstal ležet, nebude to však nic vážného.

40:01

Druhá třetina nám nabídla branky dvě, obě vstřelili hráči Anaheimu, stav je tedy 3:0. Dallas nedokázal už 109 minut vstřelit branku! Uvidíme, zda dojde ve třetí třetině ke zdramatizování zápasu, nebo si Anaheim výhru pojistí.

Střely na branku: 19:14
    Vyhrané vhazování: 19:18

40:00

39:53
    Fasth svým jistým zákrokem nechce dovolit Dallasu jakékoliv zdramatizování zápasu.

39:15
    Útočná formace Koiva nyní zavařila hvězdám z Dallasu.

37:29
    Goligoski obdržel skvělou přihrávku od Erikssona mezi kruhy, ale jeho střelu Fasth pokryl a drží si stále čisté konto.

36:38
    Jeden z obránců nahodil touš do rohu útočného pásma, zde o něj byla mela a hráči Stars zapomněli pokrýt ostatní hráče. Holland přihrál KYLOVI PALMIERIMU a ten nikým nehlídaný po brankové čáře projel až před brankáře, kde krásnou kličkou přehodil Lehtonena a posílá Anaheim do vedení 3:0!
    Asistence: Peter Holland, Matt Beleskey.

35:08
    Perry nahazoval od červené nepříjemný kotouč na Lehtonena, ten jej však pokryl a následně se snažil i dalekou přihrávkou rozehrát, bude z toho však pouze zakázané uvolnění.

34:28
    Getzlaf se objevil ve skvělé pozici k zakončení, jeho střela však neměla gólové parametry.

32:59
    Druhá branka přinesla domácím na hokejky více jistoty, která se projevila ve hře.

31:33
    Několika rychlými přihrávkami domácí rozebrali Dallas, opravdu skvěle sehraná přesilová hra, na jejíž konci stál TEEMU SELANNE a svojí 10. brankou v letošní sezóně posílá Anaheim do dvoubrankového vedení!
    Asistence: Ryan Getzlaf, Cam Fowler.

31:04
    První trest dnešního utkání, Goligoski (DAL) si odsedí 2 minuty za podražení.

30:46
    Etem dostal za obránce skvělou přihrávku, ale Goligoski mu zabránil ohrozit brankáře hostí.

30:00
    Dallas zatím aktivnějším týmem na hřišti. Anaheim v druhé části za více než 10 minut vystřelil pouze jednou na branku.

28:50
    Fowler nyní nepřesnou přihrávkou nabídl Dallasu slušnou šanci k úniku, té však na poslední chvíli zabránil Koivu.

27:01
    Obrovský závar v útočném pásmu nyní vytvořila dvojice Goligoski, Eriksson! Branku to však nepřineslo.

25:59
    Dillon od modré vypálil a nadělil tak domácímu brankáři velké problémy.

25:49
    Touš byl tečován do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravici Fastha.

24:17
    Domácí si neporozuměli při rozehrávce útočné akce – zakázané uvolnění.

23:45
    Rozhodčí zastavil akci Anaheimu pro ofsajdu. Hra je nyní mírně rozháraná, žádný z týmů si nedokáže vypracovat slibnou pozici k zakončení.

21:52
    Larsenovu střelu Fasth bez problémů chytá.

21:29
    Souray nahodil do útočného pásma, nebyl zde však nikdo ze spoluhráčů, kdo by touš vzal.

20:01

Úvodní část utkání nám přinesla jednu branku, kterou si připsal český forvard Dvořák. Hra je ukázněná, zatím stále nikdo nebyl na trestné lavici.

Střely na branku: 10:8
    Vyloučení: 0:0
    Vyhrané vhazování: 9:6

20:00

19:11
    Obrovská škoda pro Anaheim, v úniku dva na jednoho se ocitli Dvořák a Koivu. Dvořák však pouze promáchl, když dostal krásnou přihrávku do prázdné branky.

18:59
    Cole střílel od modré, Fasth nastavil lapačku a kotouč chytá.

18:01
    Beleskey si tělem udělal cestu po křídle, následně vypálil jedovatou střelu, ale Lehtonen jí pokryl.

16:36
    Před branku se doslova natlačil Nystrom, ale nedokázal kotouč dostat za záda Fastha!

15:15
    Etem se vyhnul dvěma obráncům, následně přihrál Selannemu, ten však nedokázal kotouč zpracovat.

13:19
    Vypadá to, jakoby branka Dallas nakopla, hosté jsou nyní aktivnější.

11:44
    Máme tu první branku utkání! Anaheim dokázal ve výhodě otevřít skóre. RADEK DVOŘÁK skvěle stínil brankáři, následně si kousek odbruslil, dostal přihrávku od Getzlafa a puk zasunul do prázdné branky.
    Asistence: Ryan Getzlaf, Daniel Winnik.

11:35
    Lehtonen nyní vychytal Winnikovu střelu, ale i dorážku Koiva. Výhoda pro Anaheim!

10:52
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Lehtonena.

09:15
    Fowler si na modré zpracoval kotouč a vystřelil, jeho pokus však skončil pouze na chráničích obránců.

08:09
    Koivu se dostal k odraženému puku a mezi kruhy vystřelil, nemířil však přesně.

06:53
    Zakázané uvolnění domácích.

06:42
    Bennovu střelu Fasth ukryl do své náruče. Vhazovat se bude v obranném pásmu Anaheimu.

04:25
    Dvořák si narazil s Koivem, následně vyslal přihrávku na Winnika, který bekhendem nedokázal překonat Lehtonena.

17:05
    Palmieri obkroužil branku, ale Lehtonen na poslední chvíli k tyčce stihl přirazit beton!

01:43
    Coglianovu střelu zblokoval jeden z obránců, následně se mezi kruhy dostal ke kotouč Etem, ale nedokázal poslat puk mezi tři tyče.

00:28
    Erikssonova střela zblokovaná pouze do rohu.

00:01

Anaheim Ducks: Fasth (Hiller) – Beauchemin, Souray, Allen, Fowler, Lovejoy, Sbisa – Perry, Getzlaf, Ryan – Selanne, Cogliano, Etem – Winnik, Koivu, Dvořák – Palmieri, Holland, Beleskey

Dallas Stars: Lehtonen (Bachman) – Goligoski, Dillon, Robidas, Daley, Larsen, Rome – Cole, Benn, Nystrom – Fraser, Eriksson, Whitney – Chiaasson, Eakin, Roussel – Sceviour, Fiddler, MacDermid

Rozhodčí: Martell, Leggo – Henderson, Wheler.

Vítám Vás u nočního přenosu NHL. V utkání na sebe narazí Anaheim a Dallas.

Anaheim Ducks:
    Anaheim zažívá skvělou sezónu, patří mu druhá příčka v Západní divizi, na první Chicago ztrácí pouze 4 body. Kačeři nasbírali za 36 zápasů 53 bodů s kladným skóre 111:90. Domácí tým táhne zkušený centr Ryan Getzlaf, který za 36 utkání nasbíral úctyhodných 40 bodů. V posledním utkání Kačeři hráli venku a porazili právě Dallas – 0:4

Dallas Stars:
    Naopak je na tom Dallas, ten se nachází na 12. pozici Západní divize a jeho momentální forma je nyní v troskách. Navíc do Bostonu přestoupil nejproduktivnější hráč Stars Jaromír Jágr. Z posledních 4 utkání dokázali hosté vyhrát pouze jednou, odnesla to Minnesota s výsledkem 5:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 12. Dvořák (Getzlaf, Winnik), 32. Selanne (Getzlaf, Fowler), 37. Palmieri (Holland, Beleskey), 51. Getzlaf (Perry, Ryan), 60. Cogliano (Koivu, Souray) – 43. Cole (Fiddler, Goligoski), 59. MacDermid (Garbutt)

Rozhodčí: Martell, Leggo – Henderson, Wheler