Philadelphia – Montreal 5:3 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 6:1 (kon.) | Anaheim – Dallas 5:2 (kon.)
Calgary – Edmonton 2:8 (kon.) | San Jose – Minnesota 4:2 (kon.)
Calgary Flames
2:8 (2:2, 0:3, 0:3)
Edmonton Oilers
Čtvrtek 04.04.2013, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary, AB • NHL

Ode mne již pro tuto chvíli vše a přeji pěkný den! (06:41:57)

Vhazování: 23 – 38
    Vyloučení: 6 – 2, navíc Begin, Jackman, Butler – Brown, Jones, Whitney všichni 5 min, Jackman trest do konce utkání
    Využití: 0 – 3
    Hity: 24 – 11

Edmonton dnes zaslouženě vítězí vysoko 7:2, kdy o své výhře rozhodl povedenou druhou třetinou a třemi přesilovkovými trefami v této části hry. Ve poslední části hry pak své vedení dalšími třemi góly potvrdili. Hosté se dnešním vítězstvím posouvají na osmé místo před St. Louis.

60:00

58:57
    Edmonton právě vstřelil branku!

Po vyhraném buly se k puku dostává Smyth, který z první posílá puk před branku na NAILA YAKUPOVA, který s přehledem odklízí kotouč do odkryté branky! Asistence: Ryan Smyth.

58:44
    MacDonald zastavuje i další pokus, tentokrát v podání Justina Schultze.

57:40
    Tvrdá střela Nicka Schultze končí pouze na chráničích MacDonalda.

57:08

Hall s Eberlem si cestou k brance několikrát pěkně vyměnili puk, poslední výměna, kdy Hall z levého kruhu nahrával před branku a JORDAN EBERLE střílí už končí brankou!

55:57
    Po buly pálí od modré Smyth, tečovanou střelu chytá MacDonald.

55:53
    Hra přerušena poté, co se puk ocitl mezi oběma střídačkami.

55:17
    Potterova střela netrefuje branku Calgary.

55:15

55:00
    Hosté sice drží pásmo, ale bez výraznějšího zakončení.

53:15
    Za brankou hostů se do sebe pustili Ryan Whitney (EDM) a Tim Jackman (CAL), oba vyfasovali po pěti minutách. Jiří Hudler (CAL) navíc oceněn dvěma minutami, což znamená přesilovku pro hosty.

52:30
    Backhandový pokus Nugent-Hopkinse vyráží MacDonald zpět do hry.

51:42
    Po další brance Edmontonu už je pravděpodobně rozhodnuto, přesto to domácí ještě zkouší, autorem jejich střely byl Mike Cammalleri.

49:56

Od modré pálí puk na branku Petrell, jeho pokus s obtížemi MacDonald vyráží pouze do míst, kde stojí nepokrytý JORDAN EBERLE, který posílá puk do zcela odkryté branky! Bez asistence.

48:38
    Z levého kruhu pálí Brown, domácí brankář i teď dobře zasahuje.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 3. Stajan (Wideman), 6. Stajan (Glencross, Stempniak) – 10. Gagner (Petry, Petrell), 13. Whitney (Hall, Nugent-Hopkins), 24. Yakupov (Gagner, Whitney), 28. Hall (Nugent-Hopkins, Schultz J.), 30. Nugent-Hopkins (Hall, Hemský), 50. Eberle, 58. Eberle (Hall), 59. Yakupov (Smyth)

Calgary Flames: MacDonald (Kuprusoff) -Wideman, Giordano, Sarich, Babchuk, Brodie, Butler – Cammalleri, Tanguay, Glencross – Stempniak, Stajan, McGrattan – Červenka, Backlund, Hudler – Jackman, Begin, Horák.
    Edmonton Oilers: Dubnyk (Chabibulin) – Schultz J., Schultz N., Petry, Šmíd, Potter, Whitney – Eberle, Nugent-Hopkins, Hall – Hemský, Gagner, Paajarvi – Yakupov, Horcoff, Jones – Brown, Smyth, Petrell

Rozhodčí: Jackson, St. Leurent – Galloway, Nansen

Diváci: 19289