Sparta – Okanagan 7:1 (kon.) | Zürich – Vítkovice 3:4 (kon.) | Kloten – Okanagan 3:3 (kon.)
Sparta – SK Riga 5:11 (kon.)
HC Sparta Praha
7:1 (1:0, 4:1, 2:0)
Okanagan Hockey Academy
Pátek 05.04.2013, 09:15 • Tipsport arena • Memoriál Jana Marka

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:15.

Výsledky předchozího dne:
    Zürich vs. Okanagan 1:2
    Kloten vs. Riga 2:3
    Sparta vs. Vítkovice 2:3

Sparťané včera nezačali Memoriál dobře, silným Vítkovicím podlehli 2:3. Dnes zahájí druhý hrací den proti Okanaganu, který si včera připsal skalp Zürichu. Těžko někoho favorizovat...

Zápas začíná v 9:15, nechte se informovat díky onlajn reportáži...

00:01

01:26
    Flamand fauluje, hosté jsou díky tomuto podražení ve čtyřech.

02:02
    Sparta přichází o útočné pásmo.

03:01
    Pírs vyráží pokus hostů.

03:31
    Hosté se ubránili, rychlý útok jim ale nevyšel.

05:18
    Domácí aktivně forčekují, Okanagan je pod tlakem.

06:45
    Ungar maskou vyráží první vážnější pokus domácích.

07:17
    Sparta právě vstřelila branku!
    JIŘÍ HOZÁK dostal výbornou přihrávku zpoza branky a z první trefuje k tyči! Asistence: Martin Svoboda.

07:38
    Šanci hostů z levého kruhu kryje Pírs.

09:05
    Hosté tlačí, Pírs musel vyrážet střelecké pokusy betonem z obou stran.

12:06
    Hochman zcela sám před Pírsem, střela tahem jde ale nad!

14:51
    Ungar zasahuje proti nahození od modré lapačkou.

16:41
    Sparta kvůli nepřesnosti ve středním pásmu přichází o šanci přečíslení 2 na 1.

18:40
    Puk mají domácí a útočí po křídle.

19:46
    Okanagan se dostal z tlaku a vyráží do přečíslení tří proti dvěma.

20:00

Třetina je u konce, Sparta vede 1:0 díky brance Hozáka. Sparta měla mírně navrch, Okanagan ale má své kvality a dnešní utkání zcela jistě nabídne dramatický průběh. Druhá třetina začne cca v 10:05.

20:01

20:06
    Kolář vyloučen za podražení.

20:24
    Hochman vyloučen za podražení.

21:02
    Tak to byla pohledná individuální akce LUKÁŠE LOJKY, který projel od pravého mantinelu na levý kruh, odkud trefil přesně mezi lapačku a beton gólmana! Asistence: Jan Havel.

21:54
    Horák vyloučen za držení.

22:34
    Sekera vyloučen za podražení. Okanagan ma 1:20 min přesilovku 5 na 3!

25:46
    Hraje se ve čtyřech v obranném pásmu Sparty.

26:25
    Havel se prokličkoval do velké šance, střela zápěstím jde ale jen vedle tyče.

28:08
    Hochman zaikončuje z první před Pírsem, ten ale skvěle zasahuje!

29:58
    Další pěkná akce domácích končí gólem! Svoboda pohledně zavezl puk před branku Okanaganu a naservíroval ho LUKÁŠI LOJKOVI, kterému stačilo jednoduše puk tečovat za záda Ungara. Asistence: Martin Svoboda, Ondřej Knobloch.

31:22
    Puk mají domácí a útočí.

33:02
    Ungar vyráží Hozákovu ránu zprava!

34:26
    Tým z Holešovic přidává další zářez na pažbě. Únik dvou proti jednomu zakončil JAN HAVEL střelou švihem, puk končí za Ungarem! Asistence: Jan Polesný.

36:05
    Okanagan Hockey School právě vstřelili branku!
    Pěknou přihrávku zpoza branku vymyslel Antonitsch, GLEB GOLUBCHIKOV před brankou trefuje přesně! Asistence: Sam Antonitsch, Florian Baltram.

36:59
    Velký závar před gólmanem Sparty, sudí rozpažují na znamení toho, že se branka nekoná.

38:08
    Domácí si počínali hodně důrazně na brankovišti a z celé situace připravují pátou branku. Puk do sítě dostal dorážkou MARTIN AUGUSTIN. Asistence: Jan Horák, Jan Havel.

40:00

Sparta vyhrála druhou třetinu 4:1 a jasně vede. Skóre odpovídá hernímu obrázku, domácí zaslouženě vedou. Třetí třetina začne cca v 10:54.

40:01

40:47
    Pírs zasahuje proti prudké střele z mezikruží.

41:10
    Břevno na brance Okanaganu!

43:54
    Přiostřený zákrok jednoho ze sparťanů se jako faul nepíská, Sparta tak může držet útočné pásmo.

49:52
    Holešovičtí udeřili při vlastním oslabení. Svoboda zavezl puk do pásma, zajel si až za branku odkud přesným pasem našel JAROSLAVA ZÁHŘEBSKÉHO, který neváhal a trefil odkrytou branku! Asistence: Martin Svoboda.

50:43
    Vhazuje se před Pírsem.

51:59
    Hra Okanaganu je sympatická, hosté zápas nevzdávají. Nyní útočí po pravém křídle.

54:09
    Domácí jdou do čtyř, Jeřábek totiž sekal.

55:30
    Krásně sehraná přesilovka hostů, křižná přihrávka přes celé pásmo byla předzvěstí střely z voleje, ta skončila na betonech Pírse.

56:27
    Sparta kompletní.

57:19
    Pírs drží svůj tým zákrokem z mezikruží proti střele Heberniga!

59:07
    Zápas se dohrává, Sparta si jde pro první body v turnaji.

59:33
    Domácí přidávají závěrečnou branku utkání – Jandus našel na "druhé" ideálně postaveného ONDŘEJE PROCHÁZKU, který zakončuje do prázdné! Asistence: Tomáš Jandus.

60:00

Sparta dnes vítězí vysoko 7:1, výsledek odpovídá tomu, co se dělo na ledové ploše. Okanagan je ale třeba pochválit za bojovnost, kterou předváděli do konce utkání. Pro dnešek je to vše, příště se těším na shledanou. (11:28:23)

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 8. Hozák (Svoboda), 22. Lojka (Havel), 30. Lojka (Svoboda, Knobloch), 35. Havel (Polesný), 39. Augustin (Horák, Havel), 50. Záhřebský (Svoboda), 60. Procházka (Jandus) – 37. Golubchikov (Antonitsch, Baltram)

HC Sparta Praha: Pírs – Svoboda, Šťastný, Hozák, Kolář, Kalina, Polesný, Lojka, Havel, Knobloch, Jandus M., Zářecký, Jandus T., Procházka, Sedlák, Vlad, Diviš, Jaššo, Jeřábek, Duben, Pacovský. Trenér Arnošt.
    Okanagan Hockey Academy: Ungar – Foltal, Szatatecsny P., Sztatecsny E., Flamand, Alena, Gusi, Boskovic, Baltram, Antonitsch, Hebernig, Golubchikov, Sten, Flamand, Hochman, Reyn, Kuznetson, Huber, Poynter, Nikita.