Česko – Německo 3:6 (kon.) | USA – Švýcarsko 5:0 (kon.) | Švédsko – Rusko 0:4 (kon.)
USA
5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Švýcarsko
Pátek 05.04.2013, 21:30Mistrovství světa žen

Reprezentace Spojených států si tak jako první zajistila přímý postup do semifinále a teď ji čekají dva dny pauzy. Švýcarsko se naproti tomu zítra představí v jednom ze čtvrtfinálových duelů a soupeřem mu bude Rusko. Dnešní program ve Scotiabank Place ale ještě nekončí, za necelé dvě hodiny odstartuje duel Kanady s Finskem. U něj se s Vámi těším na počtenou.

Švýcarsko – Florence Schellingová (B)

Švýcarsko tedy zvládlo ustát americký uragán s pouhými pěti obdrženými góly, na čemž nese největší podíl brankářka Florence Schellingová. Spojené státy si své střelecké sebevědomí příliš nevylepšily, i když kromě prvních deseti minut byly na ledě opravdu jediným týmem.

60:00

59:22
    Spojené státy měly k dispozici dlouhou výhodu, teď už jdou na zřejmě poslední přesilovku zápasu. Sandra Thalmannová (SUI) – 2 minuty za hrubost.

58:25
    Chvíli se hraje poblíž Jessie Vetterové. Švýcarky asi chtějí mít víc střel než Američanky gólů, což se jim podle všeho povede.

57:52
    Američanky klidně mohly pykat znovu, ale zákrok na červené čáře nebyl shledán trestným.

57:30
    Klidné dvě minuty pro favoritky, švýcarská přesilovka je minulostí.

56:42
    Američanky se při přechodu do útoku dopustily postavení mimo hru.

56:08
    Schellingová musí být v pozoru i v oslabení! Lapačkou si nádherně smlsla na střele pohyblivé Meghan Dugganové.

55:22
    Lee Steckleinová (USA) – 2 minuty za podražení.

55:22
    Teď to ale bylo hodně zajímavé! Nicole Bulloová se po pravém křídle prohnala až před Vetterovou, kterou vlivem faulu soupeřky smetla a s ní skoro dovezla do sítě i puk.

54:58
    Jessie Vetterová nemá od konce první třetiny na kontě ani jeden jediný zásah. To je pro Švýcarky opravdu tristní bilance.

53:28
    Rozhodčí v posledních minutách nemají důvod přerušovat, což je dobře. Nadvláda Spojenách států je spíš jen platonická, jen čas od času se zrodí nějaká zajímavá kombinace.

52:54
    Dělovka Steckleinové skončila na hrudi Schellingové, dorážka šla mimo.

51:49
    V bezprostřední blízkosti branvoviště se Američanky hodně těžko prosazují.

50:58
    Nejlepší útočný pár zápasu Kesselová – Deckerová opět ztroskotal na Florence Schellingové. Teď betonem senzačně vykopla střelu druhé jmenované.

50:28
    Švýcarsko v plném počtu. Schellingová se parádně přesunula a zastavila bekhend Coyneové.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 20. Carpenterová (J. Lamoureuxová, Knightová), 20. Deckerová (Steckleinová, Kesselová), 29. Deckerová (Coyneová, Kesselová), 42. Coyneová (Kesselová, Deckerová), 44. Chuová (Bellamyová, Bozeková)

USA: Vetterová (Rigsbyová) – Steckleinová, Bozeková, Chessonová, Marvinová, Schleperová, Picardová, Bellamyová – M. Lamoureuxová, J. Lamoureuxová, Carpenterová – Deckerová, Coyneová, Kesselová – Dugganová, Chuová „C“, Knightová – Fryová, Schoullisová, Steadmanová. Trenérka: Katey Stoneová.
    Švýcarsko: Schellingová (Anthamattenová) – J. Martyová „C“, Willinerová, Altmannová, Zollingerová, Bullová, Vaucherová, Thalmannová – S. Martyová, Lutzová, Stiefelová – Benzová, Raselliová, I. Waidacherová – Forsterová, Nabholzová, Eggimannová – Schranzová, M. Waidacherová, Daleová. Trenér: Daniel Meier.

Rozhodčí: Picavetová (FRA) – Bjorkmanová (SWE), Novotná (CZE).