Norimberk – Mohuč 2:1 (kon.) | Hannover – Stuttgart 0:0 (kon.)
2:1 (0:0)
1. FSV Mohuč 05
Neděle 07.04.2013, 15:30 • Stadion Nürnberg, Nürnberg • Německá Bundesliga

To je pro tuto chvíli vše. Přeji pěkný zbytek nedělního večera a u německé Bundesligy opět na počtenou. (17:30:56)

Nürnberg výhrou natáhl sérii bez prohry už na devět zápasů a přihlásil se o evropské poháry. Postoupil v tabulce na devátou pozici a na šesté místo ztrácí čtyři body, na osmý Mainz pak dokonce pouze bod. Dnešní prohrou klesli Nullfünfer právě na osmou pozici.

Nürnberg předvedl hlavně ve druhé půli skvělý taktický výkon, který byl doplněný o skvělé zahrávaní standradních situací, z nichž se dvakrát trefil Per Nilsson. Mainz se prosadil pouze jednou z kopačky Nicolaie Müllera. Mainz promarnil šanci na body hlavně v první půli, kdy měl dobré šance a dokonce Szalai neproměnil penaltu.

90+2
    Taktické střídání na straně Nürnbergu. ze hry odchází Alexander Esswein a na poslední chvíle na hřiště vstupuje Berkay Dabanli.

90+1
    Nürnberg se brání naprosto v pohodě a navíc drží míč na polovině soupeře, což je nejlepší obrana.

90
    Dvě minuty nastaví hlavní sudí nad rámec základní hrací doby. To není pro Mainz moc času, možná na jednu, dvě dobré akce, ale jelikož má Mainz celý druhý poločas problém dostat se přes obranu Nürnbergu je to dost nepravděpodobné.

89
    A Sebastian Polter (NUR) si ihned zapisuje do utkání, vidí totiž krátce po svém příchodu na hřiště žlutou kartu.

88
    Tomáš Pekhart dnes dohrál, na hřišti ho nahradí Sebastian Polter.

88
    Menší rozmíška mezi Nicolaiem Müllerem a triem hráčů Nürnbergu po faulu na Essweina.

87
    Žlutou kartu vidí Julian Baumgartlinger (MAI), který s tímto rozhodnutím sudího vůbec není spokojený, ale nic s tím nenadělá.

86
    Ivanschitz se snažil o kolmici za obranu, jeho myšlenka nebyla špatná, ovšem přihrávka šla do území, kde vůbec nikdo nebyl.

85
    Der Club, tedy Nürnberg už neprohrál v domácím prostředí jedenáct zápasů a vypadá to, že svoji sérii natáhne o další zápas.

84
    Po sérii střídání se můžeme vrátit ke hře. Mainz měl k dispozici standardní situace, ale v nich není Mainz zdaleka tak nebezpečný jako Nürnberg, který si s centrem do vápna v pohodě poradil.

81
    Poprvé střídá Nürnberg. Ze hry odchází exekutor úspěšných standardních situací Hiroši Kiyotake. Na trávník nastupuje Mike Frantz.

81
    ...Druhým střídajícím je Niki Zimling, kterého na hřišti nahradí Chinedu Ede. Tímto vyčerpal Mainz všechna střídání.

81
    Dvojité střídání na straně Mainzu. Ze hry odchází Jan Kirchhoff a nahrazuje ho Andreas Ivanschitz...

79
    Musel bych to psát stále dokola. Mainz opět v útočné akci, ale opět jeho snaha skončila po šestnáctku. Mainz nemůže najít na obranu domácích recept.

78
    Na hřišti stále stejný obrázek. Mainz se snaží útočit, Nürnberg poctivě brání. Pro Mainz je obrana domácích neřešitelný problém.

Zdeněk Plánka

Branky: 54. Nilsson, 69. Nillson – 60. N. Müller

Karty:   57. Baltisch (NUR), 89. Polter (NUR) – 87. Baumgartlinger (MAI)

Neproměněná penalta: 28. Szalai (MAI), mimo

1. FC Norimberk: (4 – 1 – 4 – 1) Schäfer – Balitsch, Nilsson, T. Klose, Pinola – Simons – Chandler, Kiyotake (81. Frantz), Feulner, Esswein (90. Dabanli) – Pekhart (88, Polter).
    Trenér: Michael Weisinger.

1. FSV Mohuč 05: (4 – 1 – 2 – 1 – 2) Wetklo – Pospěch, Svensson, Noveski, Diaz – Kirchhoff (81. Ivanschitz) – Baumgartlinger, Soto (69. Choupo-Moting) – Zimling (81. Ede) – N. Müller, Szalai.
    Trenér: Thomas Tuchel.

Rozhodčí: Stieler – Petersen, Wezel – Kunsleben

Diváci: 35082