Zenit – Samara 1:0 (kon.) | Machačkala – Vladikavkaz 0:0 (kon.) | Kubaň Krasnodar – Kazaň 0:0 (kon.)
FK Zenit Petrohrad
1:0 (1:0)
FK Křídla Sovětů Samara
Neděle 07.04.2013, 11:30 • Stadion Petrovskij (Sankt-Peterburg) • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Ruská první fotbalová liga má dnes na programu tři duely a tím prvním je souboj Zenitu Petrohrad s FK Křídla Sovětů Samara.

Postavení v tabulce:

Oba týmy mají naprosto rozdílné problémy, zatímco Petrohrad je momentálně druhý za suverénním CSKA Moskva, tak na opačném pólu tabulky je na 14. místě Samara. Ta by v případě ukončení soutěže na této pozici musela do baráže a to jistě nechce. Naopak Petrohrad stále drží pozici zajišťující účast v Lize mistrů, ale třetí Machačkala je v závěsu o pouhé dva body a tak i Petrohrad musí v každém zápase bojovat na maximum.

Minulé kolo:

V minulém kole hrál Petrohrad na půdě momentálně 9. Grožnyje a vyhrál tam rozdílem třídy 0:3. To Samara hrála doma s také sestupem namočeným Saranskem a nestačila na něj, když prohrála 0:2 a to byla velká ztráta.

Poslední vzájemný zápas:

Poslední měření sil proběhlo již v letošní sezóně, 22. září 2012 se v Samaře urodila remíza 2:2 a to i přestože po první půli vedla Samara už 2:0.

Zenit Petrohrad: Malafeev – Bruno Alves, Anyukov, Neto, Rodič, Danny, Shirokov, Denisov, Witsel, Kerzhakov, Hulk

FK Křídla Sovětů Samara: Veremko – Amisulashvili, Angbwa, Bruno Teles, Goreux, Joseph-Reinette, Nemov, Vorobyov, Maksimov, Dragun, Lakhiyalov

Rozhodčí: Layushkin – Deushev, Nazarov.

-3
    Na stadionu je již vše připraveno k zahájení zápasu. Rozhodcovská trojice přivádí na stadion všechny hráče a domácí fanoušci vytahují úvodní choreografii zápasu. Poslechneme si ruskou státní hymnu.

1
    Zápas byl zahájen, jako první se k míči dostávají domácí fotbalisté.

1
    Chytrá přihrávka za obranu Petrohradu však nenašla nikoho z hostů a Malafeev tak měl snadnou práci.

3
    Z velké dálky zahrávali Hulk přímý volný kop a volil střelu, která však letěla vysoko nad.

4
    Zenit kombinuje s míčem na půli hřiště.

5
    Hulk se prodíral s míčem po pravé straně a vybojoval alespoň roh pro Petrohrad.

6
    Po rohovém kopu sice nebezpečí nevzniklo, ale z následné akce se už k šanci prodral Witsel. Jeho střela však byla tečovaná a míč se pomaličku dokutálel mimo hřiště. Bude z toho další roh pro domácí.

7
    Rychlý protiútok Samary končí nezdarem a tak Malafeev v klidu rozehrává.

9
    Lakhiyalov se pokusil o individuální akci po levém křídle, ale proti početní přesile soupeře neměl nárok.

10
    Postupný útok Petrohradu zmařil ofsajd.

12
    Zenit je v úvodu zápasu jednoznačně aktivnější, drží míč a snaží se postupně překonat pevnou obranu Samary.

13
    Petrohrad může svou aktivitu proměnit i v gólový náskok. Hulk byl podkopnut v pokutovém území a domácí tak budou kopat pokutový kop.

14
    Petrohrad právě vstřelil branku!

Brankář Veremenko sice vystihl směr, ale na míč vystřelený HULKEM stejně nestačil a domácí tak vedou od 14. minuty 1:0.

16
    Hosté zdvojili Rodiče a ten o míč přichází, okamžitě tak spěchá zpět na své místo do obrany.

18
    Na obrazu hry se ani po vstřelené brance nic nemění. Petrohrad u míče a hosté čekající na rychlé brejky, ke kterým se však za uplynulý čas moc nedostávají.

19
    Dalekým odkopem hledala obrana Samary jediného vysunutého spoluhráče, ale ten měl k míči strašně daleko.

20
    Benoit Angbwa si pomohl v souboji s Kerzhakovem nedovoleně a za svůj zákrok vidí první žlutou kartu zápasu.

21
    Obrana Petrohradu hned ztrojila osamoceného útočníka, který se tak k centru nemohl za žádnou cenu dostat.

23
    Maksimov si pomohl nedovoleným zákrokem, za který klidně mohl inkasovat i žlutou kartu, ale rozhodčí Layushkin si vystačil s ústní domluvou.

24
    Obrovská šance domácích a v ní se ocitl Alexander Kerzhakov, který však z blízka přehlavičkoval bránu.

26
    Obránce Samary si v souboji počínal dost nedůrazně a málem toho využil Witsel, který se dostal k míči a přihrávkou naservíroval míč volnému Kerzhakovovi. Kerzhakov okamžitě po zisku míče vypálil, ale Veremenko jeho střelu dokázal vyrazit a poté míč odpálil obránce Samary.

27
    Petrohrad je v podstatě celý čas nasáčkován na útočné polovině soupeře a hosté se brání jen za pomocí faulů nebo dalekých odkopů.

30
    Máme za sebou půl hodinu hry a Zenit Petrohrad zatím potvrzuje roli favorita v tomto zápase a vede nad Samarou 1:0.

32
    Dlouhý nákop za obranu Samary, za kterým se nehnal nikdo jiný než Hulk sbírá do rukavic Veremenko, který včas vyběhl.

34
    Po dlouhé době vidíme míč na kopačkách hostů, kteří se snaží překonat obranu domácích, ale to se jim nedaří.

34
    Přízemní střelou se prezentovali domácí, ale pokus Shirokova byl nepřesný.

37
    Po nepřesné přihrávce hostů vrátí míč do hry odkopem od vlastní branky Malefeev.

38
    Brankář Samary Sergei Veremko dostává žlutou kartu zřejmě za protesty.

41
    59 % držení míče na straně Petrohradu. Hosté se v tomto ohledu dorovnávají soupeři až v posledních minutách prvního poločasu.

42
    Domácí obětavě udrželi míč ve hře a proto mohou pokračovat ve svém útočném snažení.

43
    Samara řeší problémy v pokutovém území přihrávkou na Veremenka, který následně míč odkopává.

44
    Petrohrad měl výhodu přímého volného kopu a z takových třiceti metrů se k míči postavil Kerzhakov, který donutil Veremenka k zákroku. Střela však letěla doprostřed branky a tak nemusel hostující brankář předvést nikterak náročný zákrok.

45+1
    V prvním poločase se bude nastavovat jediná minuta a ta právě plyne.

45+1
    Danny se postavil blízko hráče, který zahrával standartní situaci a ten ho trefil. Danny za tento svůj počin vidí i žlutou kartu.

První poločas je za námi a Zenit Petrohrad zatím vede 1:0 gólem Hulka ze 14. minuty. Hulk proměnil pokutový kop, který byl nařízen po faulu právě na něj. Petrohrad je zatím aktivnější a zaslouženě vede. Uvidíme s čím příjde Samara do druhé půle, ale něco bude muset změnit určitě.

46

46
    V poločase došlo k jediné změně na straně Petrohradu a změně na velmi nečekaném postu brankáře. Odešel Vyacheslav Malafeev a místo něj si zachytá Egor Baburin.

48
    Domácí se v úvodu poločasu okamžitě dostali před branku Samary a došlo i na zakončení, které zblokovala pozorná obrana a Kerzhakovovi byl následně odpískán ofsajd.

50
    Samara ve druhém poločase zatím absolutně nic nepředvedla.

51
    Tomu se říká zahození slušné šance. Hosté se dostali po dlouhé přihrávce za obranu k míči v pokutovém území, ale Bruno teles se neodvážil vystřelit a tak dlouhou s míčem kombinoval až o něj jednoduše přišel.

52
    Do dobré pozice se na druhé straně dostával Anyukov, ale Veremko proti němu včas vyběhl a míč mu odebral. Anyukov zůstává ležet na trávníku a nevypadá to s ním vůbec dobře. Každopádně leží mimo hřiště a tak mohou domácí zahrávat rohový kop.

54
    Baburin včas vybíhá a odkopává míč do bezpečí

55
    Samara začíná být nebezpečná i směrem dopředu, ale opět to nestačilo ani na střelu. Lakhiyalova obránci rychle zdvojili a vzali mu míč.

57
    Milan Rodič vidí žlutou kartu.

58
    Baburin vyboxoval nebezpečný centr hostů a zmařil tak jejich zajímavou šanci.

59
    Hosté se jakoby báli vystřelit. Opět to měl jeden z hráčů Samary dobře nastaveno na střelu, ale raději míč ještě posunul na spoluhráče a ten se již dostal do velkého úhlu a ještě k tomu stál v ofsajdě.

62
    Po zajímavé šanci domácích, která brankou neskončila se domácí trenér odhodlal ke střídání. Hřiště opouští Danny a místo něj si zahraje Vladimir Bystrov.

64
    Plyne nám 64. minuta zápasu a Samara bude zahrávat přímý volný kop po faulu na Maksimova, který si velmi šikovně pohlídal míč a pro faul si došel.

65
    Po standartní situaci následoval další centr do šestnáctky a okamžitě s přihrávkou se píská i ofsajd.

66
    Shirokov si nádherně zpracoval míč a z první vypálil, jenže reflexivním zákrokem jeho pokus vyráží Veremko.

68
    Hosté se mohli z čista jasna dostat k vyrovnání, ale střídající brankář Baburin měl i řádnou dávku štěstí, když střelu z pravé strany zastavilo břevno jeho brány.

68
    O pár vteřinek později už musel zasahovat sám Baburin, který vyboxoval střelu na roh. Další obrovská šance Samary tak zůstává nevyužita.

69
    Z následného rohu už si Samara žádnou výraznější šanci nevypracovala, na trávníku však stále zůstává ležet jeden z hostů.

71
    Obrana Petrohradu připomíná v posledních minutách den otevřených dveří. Naštěstí mají domácí v bráně Baburina, který se na nedostatek práce nemůže stěžovat.

72
    Dochází ke střídání na straně Samary. Za bučení domácích fanoušků odchází Shamil Lakhiyalov a místo něj vyběhl na zelený pažit Sergey Kormilenko.

75
    Kvůli zranění jednoho z domácích fotbalistů se dobrou minutu nehrálo. Uvidíme jak se tento fakt promítne na případném nastavení.

75
    Nový hráč na hřišti Sergey Kormilenko se dostal ke střele z otočky, ale Baburina nepřekvapil.

77
    Na domácí straně dochází k vynucenému střídání. Zraněného Milana Rodiče střídá Alexsander Lukovič.

78
    Po delší odmlce se dostali do šance i domácí a akce na jeden dotek se jim celkem povedla, zakončení však chyběla větší razance.

80
    Z hranice šestnácky se odhodlal ke střele Hulk, ale jeho projektil letěl dobrých pět metrů nad bránu.

80
    Hosté střídají. Ze hřiště odešel Roman Vorobyov a nahradil ho Aleksandr Eliseev.

82
    Čas hraje proti Samaře, která se však ze všech sil tlačí dopředu.

83
    Centr na zadní tyč nenašel adresáta.

85
    Baburin včasným výběhem likviduje zárodek šance hostů.

85
    Jenom to tak zahučelo v ochozech nastřeleném břevně Shirokova. Mohlo být rozhodnuto.

87
    Hosté mohli zahrávat zajímavou standartku těsně za šestnáctkou, ale trefili pouze připravenou zeď.

88
    Poslední střídání Samary i celého zápasu. Ze hřiště odchází Reginal Goreux, místo něj příjde Luis Caballero.

89
    Čas zápasu neúprosně utíká a Petrohrad navíc má míč na útočné polovině a bude zahrávat standartní situaci.

90
    V 90. minutě Veremko zachytává centr domácích a snaží se rychle rozehrát.

90
    Witsel zastavuje únik hostujícího hráče a dostává za to žlutou kartu.

90+1
    Až pět minut se bude nastavovat!

90+2
    Ve druhé minutě nastavení zůstává na trávníku ležet zraněný Angbwa a nevypadá to s ním vůbec dobře.

90+4
    Hraje se již čtvrtá minuta nastavení a mám pocit, že rozhodčí už k avizovaným pěti minutám ještě něco přidá. Jenže Samara to bude mít i tak velmi těžké, míč mají totiž na kopačkách domácí.

90+5
    Už to vypadalo, že budou hosté zahrávat rohový kop, ale nakonec z toho bude jenom autové vhazování.

90+6
    Baburin má míč ve své moci a bude vykopávat.

Petrohrad poráží ve 23. kole na domácím hřišti Samaru 1:0 gólem ze 14. minuty. V této době se z pokutového kopu prosadil Hulk. Hosté ve druhém poločase začali vystrkávat růžky, ale na obranu Petrohradu dnes recept nenašli.

Petrohrad tak zcela po zásluze získává tři body a potvrzuje v dnešním zápase roli favorita.

Já se s Vámi prozatím loučím a opět se přihlásím u zápasu Kubaň Krasnodar – Rubin Kazaň. (13:28:45)