Kerkrade – Arnhem 3:3 (kon.) | Breda – Nijmegen 2:0 (kon.) | Heracles – Groningen 0:2 (kon.)
Den Haag – Twente 1:3 (kon.)
NAC Breda
2:0 (0:0)
NEC Nijmegen
Sobota 13.04.2013, 19:45 • Rat Verlegh Stadion, Breda • Nizozemská Eredivisie

Tak to je z tohoto utkání ta poslední informace, já Vám přeji hezký zbytek soboty a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:40:25)

Rozhodčí píská konec a na stadionu začíná ohromná veselice. Breda totiž získala tři body, ale hlavně si zajistila záchranu v tomto ročníku Eredivisie. Na góly se čekalo až do závěru utkání, první padl v 82. minutě z kopačky Lurlinga a o tři minuty později dal výsledku konečnou podobu Hooi. Na obou brankách se značnou měrou podepsal hostující gólman Babos a to díky svým velice nejistým zákrokům.

90+2
    Po centru to zkusil Foor, bohužel pro svůj tým značně nepřesně.

90+2
    Hosté se snaží alespoň o čestný úspěch, ale Rieksova rána končí sražena na rohový kop.

90
    Rozhodčí nastaví tři minuty.

89
    Najednou mají hosté velmi daleko k bodům a času je tak málo.

87
    Anthony Lurling dnes končí a zbývajících několik minut odkope Steven Edwards.

85
    Breda právě vstřelila branku!
    Je patrně rozhodnuto, neboť po dalším nejistém Babosově zákroku je to o dvě branky. Z rohu pokutového území se křížnou ranou prosadil ELSON HOOI.

84
    Žlutá karta pro domácího Jense Janseho.

84
    Hosté reagují střídáním, z hřiště spěchá Nathaniel Will a zbytek utkání dohraje Danny van der Meiracker.

82
    Na stadionu propuká obrovské veselí, neboť ANTHONY LURLING se nadechl k velkému sólu, obešel tři protihráče a střelou z asi 22 metrů překonal Babose, kterému tato nepříliš prudká střela propadla do brány!

81
    Gudeljův centr postrádal razanci a zastavil se u prvního obránce Nijmegenu.

79
    Střídají i hosté, své má už splněno Eric Falkenburg a jeho místo zaujme Leroy George.

78
    Žlutá karta pro domácího Matse Seuntjense, který skluzem fauloval Koolwijka.

76
    První střídání domácích, z trávníku odešel Danny Verbeek a do hry se zapojil Rick ten Voorde.

75
    Centr dolétl sotva na bližší tyč, kde ho domácí uklidili do bezpečí.

74
    Roh v podání Nijmegenu.

72
    Falkenburg dostal přihrávku na pravou stranu do běhu, vzal zakončení na sebe – a minul.

71
    Série rohových kopů Bredy pokračuje, ty další už ale větší nebezpečí nepřinesly.

70
    Babos zachránil svůj tým od pohromy! Po dvou centrech se do míče opřel Hooi a maďarskému gólmanovi se podařilo jeho volej vykopnout!

69
    Rohový kop domácího celku, rozehraje ho opět Verbeek.

67
    Hra se velice rychle dostala před druhou branku, tam se uvolnil Seuntjens, vystřelil po zemi a Babos musel být ostražitý.

66
    Hostující Foor kličkoval u brankové čáry, odcentrovat se mu ale nepodařilo.

63
    Hosté se v posledních minutách trochu vytratili z hřiště a nic na tom nezměnila ani Platjeho snaha o vysunutí Riekse.

62
    Střela Seuntjense z 22 metrů šla vysoko nad.

61
    Domácí Gudelj sice dokázal vybojovat míč a odcentrovat, vzhledem k tomu, že se ale nepodíval, kam centr posílá, tuto možnou šanci dokonale zazdil.

59
    Neujal se ani Janseho centr z levého křídla.

58
    Akce však pokračovala, jenže nepřesná Verbeekova rána vše vrací do normálu...

57
    Bohužel však svůj centr přetáhl a domácí mohou být rádi, že z toho je alespoň aut.

57
    Rohový kop domácí Bredy. K míči se už blíží Verbeek.

54
    Dvě velké šance rozproudily i publikum, kterému se něco podobného velmi líbí.

52
    Tyč! Z pravé strany nacentroval Platje na hlavu Riekse a po jeho hlavičce se míč odrazil od tyče. Dorážka překvapeného Falkenburga šal těsně vedle!

50
    Velká šance Bredy jít do vedení! Hooi si z pravého křídla seběhl na střed, mířil k tyči, ale Babos jeho ránu vyrazil. O dorážku se pokusil Gudelj, jenže z blízka přestřelil.

48
    Míč se kroutil přímo do horního rohu, brankář Bredy tam byl včas a ránu chytil.

47
    ten Rouwelaar si rovná čtyřčlennou zeď, Conboy se chystá rozehrát přímý kop z 25 metrů.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 20:47.

V prvních 45 minutách jsme neviděli zrovna excelentní zápas, ale že by to bylo utkání bez šancí, to se také nedá říci. Oba týmy si vypracovaly po jedné gólovce, ale hostující Falkenburg ztroskotal na brankáři a domácí Lurling zazdil svoji sólo akci. Hráči byli do kabin vyprovázeni pískotem tribun, snad se jejich výkon ve druhém poločasu zlepší.

45
    Nastavovat se bude jedna minuta.

44
    Po útočném faulu van Eijdena je však po akci, dlouhý výkop předvede ten Rouwelaar.

44
    Rohový kop pro Nijmegen, staví se k němu Koolwijk.

42
    Hosté rozehrávali Koolwijkem přímý kop, centr mířil do oblasti penalty, blok domácích fotbalistů si s ním poradil.

41
    Conboy se nabízel na levé straně, mířila k němu i přihrávka, jenže ji nedokázal zpracovat – aut pro Bredu.

40
    V pokutovém území svedl souboj domácí Gudelj, byl sražen, o penaltový zákrok se ale nejednalo.

39
    Breda postupným útokem získává metry prostoru.

37
    Hra opět trochu upadá, míč pobíhá hlavně ve středu hřiště.

35
    Jak vypadala akce Nijmegenu v úvodní části rychle a nebezpečně, ta finální se duu Conboy – Rieks nevydařila a skončila v zámezí.

34
    Je tu první žlutá karta utkání, za faul ji dostal hostující Ryan Koolwijk.

33
    Domácí Gudelj utrpěl při pádu úder kolenem do hlavy a je nutno menšího ošetření. Jak to ale vypadá, bude moci pokračovat.

32
    Verbeek by chtěl pro svůj tým rohový kop, pomezní však ukazuje jasně – poslední ses míče dotkl ty, rozehrávat se bude od branky.

31
    Trochu se nám přiostřuje, rozhodčí však zatím nechává karty v kasičce.

30
    Na půlící čáře byl faulován hostující Pálsson, Nijmegen rozjíždí postupnou akci.

28
    Breda má sérii. Je tu třetí rohový kop v krátkém časovém úseku. Teď se centr stáčel přímo do branky a Babos musel vynaložit hodně úsilí, aby si jej stáhl do náruče.

27
    Výsledek však byl naprosto stejný...

27
    Další rohový kop Bredy, tentokrát z opačné strany.

26
    Centr letěl na bližší tyč, tam si hosté ale poradili.

26
    Domácí Hooi vybojoval rohový kop.

24
    Ajajaj, tohle by mohlo domácí mrzet. Lurling dokázal obrat obránce hostů o míč, postupoval zcela volný na branku. pokusil se o technický obstřel Babose, jenže to přehnal a poslal svou střelou asi dva metry vedle.

22
    Ani druhý centr nepatřil k těm vyvedeným, ten Rouwelaar mohl zůstat v klidu, o vše se postarala domácí obrana.

21
    Centr letěl na zadní tyč, tam ho domácí odvrátili na další roh.

20
    Rohový kop hostů, rozehraje ho Koolwijk.

18
    Rieks vysunul Foora, ten z levého křídla spěchal k brance Bredy, snažil se z ostrého úhlu o tvrdou střelu, ale ten Rouwelaar mu skočil pod nohy a celou akci zmařil.

17
    Po jednom ze soubojů se hostujícímu Koolwijkovi spustila z nosu krev a musí být ošetřen.

16
    ten Rouwelaar zachránil svůj tým od téměř jistého gólu! Z pravé strany totiž přiletěl přesný centr na Falkenburgovu hlavu a domácí brankář se musel vytasit s reflexivním zákrokem na brankové čáře.

14
    Hra Bredy je zatím opravdu spíše na náhodu, schází tomu nějaká koncepce. Nijmegen nemusí vyvíjet mnoho úsilí při bránění ojedinělých výpadů svého soupeře.

12
    Babos stále čeká na svůj první zákrok, neprověřila ho ani střela Gudelje, která zamířila do boční sítě.

10
    Tohle se moc nepovedlo. Rieks napřáhl z velké dálky a poslal pozdrav až na tribunu za ten Rouwelaarovou brankou.

9
    Domácí tým se nemůže vymanit z vlastní poloviny, Luijckxův pokus o dlouhé přenesení hry končí nepřesným pasem.

7
    Falkenburg se snažil uniknout po levé straně, rychlý skluz v podání De Roovera ho však zastavil. Po krátkém Falkenburgově ošetření pokračujeme ve hře.

6
    ten Rouwelaar si poprvé sáhl na míč, nejednalo se však o těžký zákrok.

4
    Domácí si sice myslí, že by měli vhazovat, pomezní ale ukazuje opak. Nijmegen však téměř vzápětí ztratil míč.

2
    Úvod se nese ve velmi opatrném duchu, ani jeden tým se zatím neodvážil před branku soupeře.

1

NAC Breda: ten Rouwelaar – De Roover, Luijckx, Buijs, Janse – Gilissen, Gudelj, Seuntjens – Hooi, Lurling, Verbeek. Trenér: Nebojśa Gudelj.

Nijmegen EC: Babos – Will, van Eijden, Breuer, Conboy – Pálsson, Falkenburg, Koolwijk – Rieks, Platje, Foor. Trenér: Alex Pastoor.

Rozhodčí: Frederik Geldhof – Robby Keuleers, Luc Leroy.

Dobrý večer u nizozemské Eredivisie, která si o tomto víkendu střihne 30. kolo a v rámci sobotních střetnutí je na pořadu i zápas NAC Breda – Nijmegen EC. Dvanáctý celek tabulky tak přivítá osmý tým.

Breda si minulý týden vyjela do Arnhemu, aby se postavila místnímu Vitesse a skončilo to jasnou výhrou domácích v poměru 3:0. Dvakrát se prosadil ex-sparťan Bony a jednu trefu přidal Ibarra. Breda se prakticky k ničemu nedostala a třetí gól znamenal úplnou rezignaci, po které se zápas pouze dohrával.

Nijmegen na svém hřišti dopadl o něco lépe, proti Alkmaaru si připsal bod za plichtu 1:1. Oba góly padly těsně po sobě, v 17. minutě se do vedení dostali hosté po Maherově ráně z pravé strany. Jenže tento náskok jim vydržel pouhé dvě minuty, po nich vyrovnal z přímého kopu Conboy. Celkově se hrál velice pohledný fotbal, který se divákům musel líbit, dalších branek se už však nedočkali.

Kdo bude mít důvod k radosti v 30. kole, to uvidíme od 19:45, to se totiž začne na Rat Verlegh Stadion hrát. Hlavním sudím bude Frederik Geldhof a pomáhat mu budou Robby Keuleers a Luc Leroy. Večerní program je tedy jasný, máš onlajn z Eredivisie!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.