Pardubice – Táborsko 0:1 (kon.) | Bohem. Pr. – Žižkov 2:0 (kon.) | Sokolov – Most 2:0 (kon.)
HFK Olomouc – Ústí n. L. 1:3 (kon.)
Bohemians Praha
2:0 (1:0)
FK Viktoria Žižkov
Sobota 13.04.2013, 10:15FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

-20
    Dobré dopoledne ze Střížkova. Dnes budeme svědky malého pražského derby mezi domácími Bohemians a hostující Viktorkou.

-15
    Bohemka v minulém kole prohrála na půdě zachraňujícího se Mostu 0:1. V aktuální tabulce jí patří 12. místo se ziskem 21 bodů. Hostující Žižkov v minulém kole rovněž prohrál, na domácím hřišti podlehl Sokolovu 1:2. V tabulce Viktoriánům patří 6. místo s 32 body.

Bohemians Praha: Štěpanovský – Macháček, Križan, Penc, Očovan, Bohata, Laštovka, Rakovan, Demeter, Hájek, Šenkeřík

FK Viktoria Žižkov: Boháč – Dressler, Kiidron, Bajer, Besta, Kalod, Mareš, Čermák, Bartl, Roubal, Kotyza

Rozhodčí: Lerch – Trávníček, Hock.

-1
    Obě mužstva právě nastupují na hrací plochu. Domácí v tradiční zelenobílé kombinaci, hosté v černém.

1

4
    Macháček to zkusil střelou zpoza vápna, bránu však netrefil.

6
    Bohemians Praha právě vstřelili branku!
    Z nenápadné šance udeřili domácí. Stoper JAN PENC lízl míč hlavou a ten zapadl za překvapeného Boháče.

10
    Dressler si chtěl vymodlit faul na rohu vápna, rozhodčí byl ale opačného názoru.

13
    Dressler přerušil útok Bohemky, za svůj zákrok však inkasoval žlutý kartonek.

15
    Bartl teď zbytečně seknul Križana a dostává rovněž žlutou kartu.

16
    Krásný pas na Očovana, ten ale nezpracoval ideálně.

18
    A znovu aktivní Očovan. Tentokrát dojel u lajny jednoho z hostujících beků.

20
    Pokus o rychlý brejk, který ale Viktoriáni včas přerušili.

23
    Bartl to zkoušel individuálně. Domácí obrana byla, ale pozorná.

25
    Bartl měl na kopačce vyrovnání. Z malého vápna však trestuhodně netrefil branku.

28
    Mareš bude zahrávat přímý kop.

29
    Ke smůle Žižkova trefil prvního bránícího hráče.

31
    Macháček chtěl vyslat do šance Hájka, zůstala ovšem jen u pokusu.

32
    Kiidron teď zastavil dobře se rozjíždějící akci Bohemky.

33
    Hájkova střela byla zblokována na roh. Z něj domácí nic nevytěžili.

37
    Očovan kličkoval u rohového praporku, nic z toho ale nevzešlo.

40
    Opět Očovan u míče. Teď se mu povedlo obehrát dva hráče, ale přesnou přihrávku již nepřidal.

44
    Přímý kop pro Viktorku z nějakých 30 metrů.

45
    Bohemka se ubránila.

Střížkov si celkem v poklidu hlídá dosavadní vedení. Viktorka se sice snaží o vyrovnání, avšak do šancí se zatím příliš nedostává. Uvidíme s čím hosté přijdou do druhé půle, která začne zhruba za 10 minut.

46

46
    Marešův faul ve středu hřiště ocenil rozhodčí žlutou kartou.

48
    Po dalším faulu Viktroriánů se nyní Šenkeřík jen těžko zvedá ze země.

50
    Penc fauloval a Žižkov bude mít k dispozici standartní situaci.

51
    Kotyza mířil nad branku Štěpanovského

53
    Hosté vystřídali, hřiště opustil Roubal a místo něj vběhl na trávník Králík.

54
    Za zbytečný faul inkasoval žlutou kartu domácí Laštovka.

58
    Roh pro Žižkov.

59
    Klokani se ubránili, ale i nadále zůstávají pod tlakem.

60
    Králík vystřelil, jeho střela si ale nenašla cestu do branky.

63
    Penc mohl z rohového kopu přidat druhý gól. Hostující svatyni, ale o kousek minul.

65
    Bohemka vystřídala. Šenkeříka nahradil Kuzmanovič.

70
    Križan bude zahrávat přímý kop. Boháč si poradil.

72
    Očovan si připsal střelu na branku, výsledkem je roh.

73
    Klokani podruhé vystřídali, Hájka nahradil Pilík.

76
    Hosté se snaží dostat do závěrečného tlaku, ale Bohemka zatim nic podobného nepřipouští.

77
    Dnešní utkání sleduje 942 diváků.

78
    Na posledních zhruba 10 minut přišel na trávník Hejný, který nahradil Bartla.

83
    Klokani nyni drží míč v dostatečné vzdálenosti od své branky a šetří cenné vteřinky.

85
    Nádherný fotbalový moment. PAVEL MÁCHÁČEK střelou zpoza vápna vymetl šibenici hostující svatyně. O výsledku dnešního zápasu je tak zřejmě rozhodnuto.

89
    Kotyza obdržel žlutou kartu.

90
    A další žlutá karta, tentokrát pro domácího Očovana.

90
    Taktické střídání v podání Bohemky. Ze hřiště odešel střelec druhé branky Macháček, nahradil jej Smola.

Klokani si dnes připsali první jarní výhru, když zaslouženě porazili místy až bezzubou Viktorku Žižkov 2:0. (12:09:27)