2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Dynamo Moskva
Středa 17.04.2013, 15:00Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Pěkný den u sledování šestého zápasu finálové série play-off KHL mezi Dynamem Moskva a Traktorem Čeljabinsk. Po pěti zápasech jsou blíže k vysněnému Gagarinovu poháru hokejisté Dynama, kteří v sérii vedou 3:2. Šestý a možná rozhodující duel je na plánu dnes od 15:00 středoevropského času.

Hokejisté z Moskvy mohli zvednout pohár nad hlavu již v posledním zápase, kdy však před domácími fanoušky prohráli těsně 3:4 a zapříčinili, že série se ještě vrátí do Čeljabinsku. Traktor bude odvracet druhý pokus soupeře na konec série, tentokrát bude mít k dispozici ještě výhodu domácího kluziště.

Série do Čeljabinsku nakoukla již dvakrát, Traktor však domácí prostředí využil jen jednou, hned v prvním zápase zvítězil 3:1, jednalo se tak o zatím nejjasnější výsledek ze všech. Ostatní výsledky byly vždy o jednu branku, zajímavostí ale je, že se ještě žádný finálový zápas série nedostal do prodloužení. V tom by totiž nervy pracovaly již naplno, zvláště když se hraje na vítězný gól, který prostě musí někdy padnout.

Dosavadní průběh série:

Dinamo Moskva – Traktor Čeljabinsk (1. finále)
    2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 6. Cvetkov (Kokarev), 30. Soin (Babenko) – 41. Kuzněcov (Čistov, Rjabykin)

Dinamo Moskva – Traktor Čeljabinsk (2. finále)
    3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
    Branky a nahrávky: 11. Petružálek (Cvetkov, Kokarev), 44. Kvapil (Gorochov, Jerjomenko), 58. Jalasvaara (Mosaljov, Kokarev) – 18. Bulis (Rjabykin, Kuzněcov), 32. Kostitsyn (Rjabykin)

Traktor Čeljabinsk – Dinamo Moskva (3. finále)
    3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
    Branky a nahrávky: 24. Karpov (Quint, Glinkin), 35. Quint (Dugin), 44. Dugin (Ničuškin, Antipov) – 46. Kokarev (Cvetkov)

Traktor Čeljabinsk – Dinamo Moskva (4. finále)
    0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
    Branky a nahrávky: 39. Petružálek (Kvapil, Graňák)

Dinamo Moskva – Traktor Čeljabinsk (5. finále)
    3:4 (0:3, 3:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 28. Kvapil (Gorovikov, Graňák), 29. Petružálek (Kvapil, Gorochov), 35. Soin (Graňák) – 4. Čistov, 7. Glinkin (Nestěrov), 9. Antipov (Dugin), 56. Kosticyn (Quint, Jakucenja).

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Fokin) – Quint, Rjabykin, Bělov, Vasilčenko, Razin, Katičov, Šinin, Něstěrov, – Čistov, Bulis, Kuzněcov – Kosticyn, Kontiola, Jakucenja – Ničuškin, Dugin, Antipov – Karpov, Popov, Glinkin.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenko) – Višněvskij, Novák, Solovjov, Jalasvaara, Gorochov, Graňák, Mironov, Barancev – Koňkov, Soin, Baběnko – Kokarev, Cvětkov, Mosajlov – Pěstunov, Petružálek, Kvapil – Gorovikov, Lukin, Sopin.

Rozhodčí: Gusev, Odins – Zacharenkov, Sadovnikov.

Domácí Traktor se představí v tmavě modrých dresech, na hosty z Moskvy čekají barvy bílé. Oba celky již vjíždí na ledovou plochu.

Před úvodním buly ještě tradičně ruská hymna. Oba celky stojí nastoupeny na svých modrých čarách.

00:01

00:23
    Začátek zápasu přináší icing domácího týmu, buly po levici Garnetta.

00:30
    Garnett si připisuje hned první zákrok po pokusu Kokareva z pravého křídla.

01:26
    Petružálkův pokus z ostrého úhlu, Garnett loví puk ve své lapačce a raději přeruší hru.

01:29
    Pokus Gorochova ihned po buly, Garnett raději znovu přeruší hru.

02:55
    Quint se tlačil do mezikruží, ke střele se ale nedostal. I když po kontaktu s hráčem Moskvy padá, vylučovat se nebude.

03:40
    Domácím se daří pozvolna kouskovat úvodní tlak Dynama.

04:18
    Katičev napřáhl na modré a prostřelil klubko hráčů stojící před Jerjomenkem. Brankář Dynama však na puk nakonec viděl a připisuje si tak první zákrok v zápase.

05:15
    Pokus Pěstunova z levého křídla ztečován mimo.

06:30
    Oba týmy hrají hodně opatrný hokej, nikdo nechce udělat chybu a inkasovat jako první. Dnes jde o hodně.

07:04
    Rána Nestěrova ze středního pásma nevylekala Jerjomenka, ten jednoduše vyráží puk mimo.

07:39
    Velká šance domácího celku na první branku. V přečíslení dva na jednoho se k teči před Jerjomenkem dostal Karpov, puk však poslal jen do náruče hostujícího brankáře.

08:09
    Velká šance i na straně Dynama, Mosajlov dostal přihrávku zpoza brány, sjel si blíže k bráně, ale těsně minul. Garnett by byl jinak bez šance!

08:25
    Čistov se z levého křídla tlačil do další velké šance. Místo přihrávky na najíždějícího spoluhráče ale zvolil střelu, která končí v lapačce připraveného Jerjomenka. Tak to byla krušná minuta se třemi velkými šancemi.

09:51
    Pas Nováka na najíždějícího spoluhráče nevyšel, hrají domácí.

10:42
    Traktor vyhazuje puk na icing, buly se vrátí před Garnetta.

12:03
    A další obrovská šance domácího týmu! Popov dostal přesný pas do mezikruží, urovnal si puk na holi, ale puk švihem poslal těsně mimo. Velká škoda pro Traktor.

12:15
    Čistov z levého křídla vyzkoušel pozornost Jerjomenka, ten si tentokrát připisuje jistý zákrok vyrážečkou.

13:47
    Kuzněcov přiklepl puk Čistovovi na pravé křídlo, ten si sjel blíže k bráně, švihem ale netrefil přesně. Domácí získali alespoň přesilovou hru.

13:47
    Filip Novák (DMS) vyloučen za nedovolené bránění.

14:24
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Domácí rozpoutali před Jerjomenkem doslova útočné peklo, ze závaru před bránou se k puku dostal MAXIM JAKUCENJA a nekompromisně ho umístil za záda hostujícího gólmana. Ten byl natolik dezorientován, že sotva mohl s tímhle pukem něco udělat. Asistence: Deron Quint.

15:48
    Domácí hned znovu usazeni v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

16:07
    Popov ale z levého křídla trefil jen obětavě padajícího obránce.

16:55
    Glinkin se chtěl obkroužit kolem hostující brány, upadl však díky vysunuté holi Jerjomenka. Vylučovat se nebude, hostující brankář měl hodně štěstí.

17:33
    Kuzněcov hledal Bulise, ten střelou z první ztroskotal na Jerjomenkovi.

17:53
    Dynamo pod obrovským tlakem domácího Traktoru vyhazuje jen na icing. Domácí jasně diktují tempo hry.

18:09
    Solovjov (DMS) vyloučen za držení. Domácí si tak svým pohybem získali další přesilovou hru. Tu první navíc dokázali bleskově zužitkovat.

18:14
    Začátek oslabení hosté zvládají a osvobozují se.

19:04
    Quintova rána od modré nadělala Jerjomenkovi hodně problémů, hostující obrana nakonec odpaluje puk do bezpečí.

19:32
    Kuzněcov se na levém křídle vyhnul svému obránci, sám proti Jerjomenkovi však trestuhodně míjí!

20:00

První třetina je u konce. Její první polovina byla hodně opatrná z obou stran, ta druhá však už byla zcela v režii domácího Traktoru, který si s hosty dělal, co chtěl. Svoji nadvládu se mu ale podařilo podtrhnout pouze jednou brankou. Hosté z Moskvy tedy mohou o přestávce vydechnout a do druhé třetiny vstoupit v lepším stavu.

Střely na bránu v první třetině: 9 – 4.

Oba celky se vrací na ledovou plochu, v cca 15:50 budeme pokračovat.

20:01

20:12
    Bulis od modré nahodil puk na Jerjomenka, ten po dvanácti odehraných vteřinách raději přeruší hru.

20:16
    A znovu po buly opět Bulis. Jerjomenkova lapačka znovu na místě.

20:43
    Babenko se na druhé straně z ničeho nic zjevil ve velké šanci před Garnettem, nepodařilo se mu ale ze závaru přehodit ležícího gólmana Traktoru.

22:23
    Nahození Gorochova od modré nemohlo Garnetta vystrašit. Domácí přesto raději vyhazují puk přes všechny čáry.

23:01
    Po Petružálkově ráně přes obránce se o dorážku před Jerjomenkem snažil Gorochov, domácí brankář však další tlak hostí ustál.

23:32
    Koňkov si nabruslil do mezikruží, jeho pokus švihem trefuje Garnetta do náruče. Následně domácí vyhazují puk do bezpečí.

25:00
    Po úvodním tlaku Dynama ze začátku třetiny se hra uklidnila a hraje se více vyrovnaně.

25:29
    Čistov to zkusil individuálně, sám mezi třemi obránci Dynama ale neuspěl.

26:59
    Kontiola zkusil překvapit z ostrého úhlu, na Jerjomenka si ale nepřišel.

27:20
    Jerjomenka teď zachránily dvakrát po sobě obě dvě tyčky jeho brány. Domácí byli blízko druhé brance.

28:03
    Filip Novák dostal puk na modrou čáru, sjel si blíže k bráně, Garnett se však proti němu vyznamenal vyrážečkou.

28:47
    Před dotírajícím Kvapilem přeruší Jerjomenko raději hru.

29:15
    Glinkin se v přečíslení dva na jednoho rozhodl místo přihrávky na Karpova vystřelit z pravého křídla. Jerjomenko připraven a ránu chytá.

29:51
    Kuzněcov zkusil z ostrého úhlu překvapit Jerjomenka, ten se ale zaskočit nenechal.

30:39
    Domácí přidávají na obrátkách.

30:49
    Rána Soina z levého křídla byla nadzvednuta vysoko nad.

31:36
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Hosté vyrovnávají stav utkání. Kvapil vybojoval za bránou šikovně puk a nabídl ho do předbrankového prostoru. Zde stál dobře postavený SERGEJ SOIN a šikovnou tečí ho nasměroval mezi betony Garnetta do domácí brány. Asistence: Marek Kvapil, Ilja Gorochov.

32:29
    Prudká rána domácího Quinta, Jerjomenko vyráží.

33:42
    Petružálkovo nahození od modré čáry bylo ztečováno mimo.

34:05
    Hostům první branka vlila do žil novou krev a rychle tak přidávají druhou trefu. Puk po střele z levého křídla od Gorochova dopadl na beton ležícího Garnette, odkud ho bez problémů doklepl za brankovou čáru nikým neatakovaný DMITRIJ PĚSTUNOV. Hosté otáčí vývoj utkání během tří minut! Asistence: Ilja Gorochov, Dominik Graňák.

35:51
    Hosté pokračují v aktivní hře a stále dělají problémy obraně Traktoru.

36:16
    Rána Mosajlova z levého křídla, Garnett vyráží a jeho obránci puk stihnou ještě rozehrát.

37:01
    Kuzněcov dostal pas za hostující obranu, sám proti Jerjomenkovi ale neuspěl. Mířil mezi betony, hostující gólman je však zklapnul k sobě a zabránil domácímu útočníkovi v radosti.

38:04
    Jakucenja pálí z levého křídla, Jerjomenko byl u své bližší tyče a v pohodě zasáhl.

39:15
    Ničuškin v mezikruží nedostal přihrávku, jinak mohl pálit ze zajímavé situace.

40:00

Druhá třetina ve znamení hostů z Moskvy. Ti pomoci dvou gólů během tří minut obrátili dosavadní průběh utkání a do třetí třetiny tak vstoupí s jednogólovým náskokem. Ani domácí však nebyli zcela bez šancí, zmínit můžeme například dvě tyčky, které zvonily za Jerjomenkem v krátkém rozmezí.

Střely na bránu ve druhé třetině: 7 – 14 (celkově: 16 – 18).

Oba celky se vrací do dějiště šestého finálového zápasu, možná poslední třetina celého letošního ročníku KHL již brzy začne!

40:01

40:13
    Ofsajd hostujícího celku na úvod třetí třetiny.

41:30
    Jakucenja našel za hostující obranou Kosticyna, který však ve velké blízkosti Jerjomenka nedokázal ztečovat puk za jeho záda.

42:55
    Popov se obkroužil kolem hostující brány, u vzdálenější tyče ale nedokázal zakončit přesně. Jerjomenko si betonem pohlídal inkriminovaný prostor.

43:00
    Karpov ihned z buly vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře, ten znovu přeruší hru.

43:37
    Kvapil přiťukl Soinovi, který od levého mantinelu spíše propagační střelou donutil Garnetta k zákroku po delší době.

44:57
    Traktor byl asi půl minuty usazen v útočném pásmu, domácí útočníci sice nadějně kombinovali, ke střele se ale nedostali.

45:25
    Garnett však musí být ve střehu proti střele Kokareva od pravého mantinelu.

45:39
    Bulis se z první opřel do volného puku, z levého křídla ale trefil přesně lapačku Jerjomenka.

46:48
    Dugin zatáhl puk až do útočného pásma, tísněn dvěma obránci Dynama se ale nakonec ke střele nedostal.

47:31
    Hokejisté z Moskvy si nechtějí komplikovat život, když jsou pod tlakem tak jednoduše vyhazují na icing.

48:32
    Kvapil se mohl stát hrdinou duelu, na levém křídle se dostal k volnému puku, který však z první poslal jen do zadního plexiskla.

49:08
    Gorochov neprostřelil ze stejného místa klubko hráčů před Garnettem.

50:07
    Tak to byl parádní pas na zcela volného PETRI KONTIOLU. Ten ujel všem hostujícím obráncům a sám proti Jerjomenkovi se s kličkou do forhendu a následnou střelou pod vyrážečku nemýlil. Domácí tak v pravý čas vyrovnávají stav utkání. Asistence: AndreJ Kostitsyn.

51:54
    Mosajlov byl sám před bránou Traktoru, přihrávka na něj ale nedošla.

52:41
    Kokarev v osobním souboji přetlačil svého strážce a natlačil se až před Garnetta. Tváří v tvář domácímu gólmanovi ale neuspěl, trefil ho jen do náruče.

53:12
    Na druhé straně se do zajímavé šance tlačil mladík Ničuškin, puk se mu ale zamotal mezi bruslemi.

54:00
    Slabý pokus Kvapila z mezikruží, Garnett neměl příliš práce.

54:44
    Domácí tým brzdí ofsajd.

56:00
    Popov se dostal až před Jerjomenka, do puku jenom plácl a ten skončil na betonu hostujícího brankáře.

56:58
    Rána Nováka od modré, Garnett betonem zasahuje.

58:06
    OHlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, hraje se již nadoraz. Hra se rychle přelévá ze strany na stranu.

58:24
    Kokarev z levého křídla těsně míjí.

58:57
    Opět Kokarev, jeho nahození z levého křídla kryje Garnett v klidu na náruči.

59:09
    Antipov mohl rozhodnout, z mezikruží ale trefil jen přesouvajícího se Jerjomenka. Ten sám ani neví, jak puk zneškodnil.

60:00

Třetí třetina je za námi, hosté mohou být rádi, že se vůbec bude hrát prodloužení, v závěru byli domácí velmi blízko vítěznému gólu.

Finálová série ještě prodloužení nezažila, dnešní premiéra bude rozhodně hodně nervózní, pokud vítězný gól dá hráč moskevského Dynama, bude to konec celého ročníku. V opačném případě se série vrátí k rozhodujícímu duelu do Moskvy.

Střely na bránu ve třetí třetině: 13 – 5 (celkově: 29 – 23).

Hráči se vrací do dějiště, prodloužení bude moci brzy začít.

60:01

60:27
    Gorochov pálí od modré, Garnett připraven.

60:47
    Na druhé straně prchal do zajímavé situace Bulis, byl ale dobře bráněn hostujícím obráncem.

60:57
    Dynamo hrálo v příliš mnoho hráčích na ledě. Přesilovka Traktoru pět proti čtyřem.

61:25
    Domácí musí začínat zpoza své brány.

61:34
    Kokarev ve vlastním oslabení vyváží puk, domácím se výhoda zatím nedaří.

62:34
    Kontiola napřáhnul na levém křídle, Jerjomenko byl u bližší tyče připraven a pokus domácího útočníka kryje.

62:40
    Hosté se znovu osvobozují.

62:57
    Rána Quinta z pravého křídla mířila těsně mimo.

63:04

63:36
    Další přesilová hra, tentokrát si ji zahrají hosté. Kuzněcov (CLJ) vyloučen za sekání.

64:07
    Hosté zatím kombinují v útočném pásmu.

64:20
    Domácí se ale puku zmocnili a vyhazují ho pryč. z pásma.

64:39
    Po ráně Graňáka od modré tlumí puk ve své náruči brankář Garnett.

65:03
    Rána Jalasvaary od modré mířila mimo tři tyče, Garnett nemusel zasahovat.

65:36

65:56
    Obrovská radost hostujícího týmu na čeljabinském stadionu, ALEXEJ CVETKOV zasadil Traktoru vítězný gól a radostí nevěděl, co dříve se sebou udělat. Díky důrazu v brankovišti se mu podařilo přetlačit domácí obranu a zasunout bekhendem puk za záda bezmocného Garnetta. Hostující Dynamo tak v dnešním zápase vítězí a stává se podruhé v řadě držitelem Gagarinova poháru! Asistence: Denis Kokarev, Denis Mosaljov.

Hráči Dynama jsou na ledě a všichni se navzájem objímají. Radost na jejich tvářích je nepopsatelná.

Hráči obou týmů si navzájem podávají ruce a za malou chvíli přijde slavnostní předání Gagarinova poháru jeho obhájcům.

Střely na bránu v prodloužení: 3 – 3 (celkově: 32 – 26).

Moskevské Dynamo to tak znovu dokázalo. I když se domácím podařilo ve třetí třetině vyrovnat a poslat zápas do prodloužení, v tom zlatý gól moskevského celku vstřelil Alexej Cvetkov. Finálová série KHL tedy končí za stavu 4:2 pro Dynamo Moskva.

Gagarinův pohár tak bude mít letos tři držitele s českou národností, jsou to Jakub Petružálek, Marek Kvapil a Filip Novák. Čtvrtým do party je Slovák Dominik Graňák.

Gagarinův pohár již je na ledě, oficiální ceremonie s jeho předáním může začít.

Prezident KHL Alexander Medveděv brzy předá po ocenění nejlepších hráčů samotný pohár.

Pro něj si již jede kapitán moskevského Dynama Babenko.

A ten zvedá slavnostně nad hlavu. Oslavy mohou započít.

Během toho co si hráči navzájem střídají Gagarinův pohár nad hlavou se s vámi loučím a těším se někdy příště na počtenou. (17:48:21)

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 15. Jakucenja (Quint), 51. Kontiola (Kostitsyn) – 32. Soin (Kvapil, Gorochov), 35. Pěstunov (Gorochov, Graňák), 66. Cvetkov (Kokarev, Mosaljov)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenko) – Višněvskij, Novák, Solovjov, Jalasvaara, Gorochov, Graňák, Mironov, Barancev – Koňkov, Soin, Baběnko – Kokarev, Cvětkov, Mosajlov – Pěstunov, Petružálek, Kvapil – Gorovikov, Lukin, Sopin.

Rozhodčí: Gusev, Odins – Zacharenkov, Sadovnikov