Minnesota – Calgary 1:4 (kon.) | Tampa – Carolina 2:3 (kon.) | Colorado – St. Louis 5:3 (kon.)
San Jose – Columbus 3:4 (kon.) | Edmonton – Anaheim 1:3 (kon.) | Los Angeles – Dallas 4:3 (po pr.)
Edmonton Oilers
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Anaheim Ducks
Pondělí 22.04.2013, 02:30NHL

Pro dnešek je to už úplně vše, příště znovu na shledanou. (05:08:33)

Československá stopa v utkání:
    Ladislav Šmíd (EDM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:35

1. Jonas Hiller (ANA) 23 zák., 1 gól, 95,8%
    2. Nick Bonino (ANA) 0+2
    3. Taylor Hall (EDM) 1+0

Anaheim vítězí 3:1, výhra je to zasloužená, hosté dnes byli jasně lepší. Výkon Edmontonu je velkým zklamáním, domácí si dnes nevytvořili prakticky nic. Anaheim naopak ruší nepříznivou sérii.

60:00

59:58
    Ještě poslední buly před Hillerem.

59:10
    Domácí zakládají útok z obranného pásma

58:27
    Jeden z hostů trefuje bekhendem tyčku prázdné branky!

58:20
    Oilers v útočném pásmu...

57:47
    Domácí odvolávají gólmana!

56:33
    Anaheim si jde pro výhru, to, že mu přesilovka zatím nevychází, hostům vůbec vadit nemusí.

55:29
    Gagner míří na trestnou, to je pro domácí kritická situace.

54:41
    Domácím bude teď čas utíkat velmi rychle, Edmonton se ale do tlaku nedostává.

53:26
    Domácí zastavuje ofsajd.

52:21
    Anaheim se těžkopádně nedokáže dostat přes střední pásmo, v současné době mu to ale nemusí vadit. Hiller kryje další řadu zakončení domácích.

50:11
    Domácí kombinují v útočném pásmu, Anaheim dnes ale brání na jedničku.

48:53
    Anaheim právě vstřelil branku!
    COREY PERRY dostal ideální pas před branku a přesným zakončením mezi beton Dubnyka a tyč zvyšuje na 3:1! Asistence: Ryan Getzlaf, Bobby Ryan.

47:25
    Edmonton se snaží o vyrovnávací branku v útočném pásmu, Hiller ale zatím zasahovat nemusí.

46:15
    Palmieri se dostal do úniku, v poslední fázi byl podražen, sudí ale ukazují, že byla situace čistá.

45:13
    Hiller pozorný i proti střele Halla.

43:47
    Opět se vylučuje – Perry vyloučen za krosček.

43:02
    Bonina vychytal na brankovišti pozorný Dubnyk.

42:27
    Hall vyloučen za hákování.

42:01
    Hiller vyráží ránu od modré, kombinace domácích končí, hosté vyhazují.

40:39
    Koivu vyloučen za hrubost.

40:01

Hosté vedou po dvou třetinách zaslouženě 2:1, domácí ještě mohou být rádi. Třetí třetina začne cca v 4:25.

40:00

39:04
    Zaslouženou druhou branku v utkání dávají hosté. KYLE PALMIERI chtěl v přečíslení nahrávat, puk se ale od bránícího hráče dostal zpět k útočníkovi hostů, který trefuje odkrytou branku! Asistence: Nick Bonino.

37:50
    Velký závar před Hillerem, bude se vhazovat v útočném pásmu domácích.

37:38
    Perry míří z levého kruhu nad břevno.

36:04
    Hiller si připisuje snadný zákrok proti střele z úhlu.

34:55
    Edmonton ale přesilovku nakonec nevyužívá, Ducks v pěti.

34:10
    Vhazuje se před Dubnykem, domácí ale hrají přesilovku zatím dobře.

32:55
    Winnik vyloučen za nedovolené bránění.

32:55
    Šance i na druhé straně. Hiller chytá stelu domácího útočníka v pádu.

32:43
    Dubnyk vyráží střelu hostů po přečíslení dvou na jednoho !

31:27
    Oilers se pokouší pozvednout svůj dnešní výkon důraznější ofenzivou, Ducks jsou dnes ale v obraně s výjimkou situace při inkasované brance velmi úspěšní.

29:28
    Dubnyk zasahuje proti nebezpečné dorážce Getzlafa!

29:05
    Domácí vyhazují.

28:16
    Přesilovka pro Anaheim, vyloučen byl Horcoff za nedovolené bránění.

28:15
    Fowler mohl přidat svou i týmovou druhou branku. Jeho volej z mezikruží jde ale vedle, branka je následně posunuta, hra přerušena.

26:47
    Oilers zvládli oslabení, jejich dnešní výkon je ale zatím velkým varováním – jen těžko věřit, že tým ještě neprohrává.

25:39
    Oilers vyhazují přes všechny čáry.

24:27
    Jones vyloučen za držení.

24:27
    Ducks točí domácí tým jako na kolotoči, domácí visí nad velmi blízkou propastí.

22:38
    Anaheim operuje v útočném pásmu, domácí jsou ve druhé třetině stále pod tlakem.

20:53
    Ducks se snaží o napodobení rychlé branky na úvod třetiny, Hall ale zatím zůstává sám.

20:01

Domácí šli po minutě do vedení, trefil se Hall. Anaheim byl ale v první třetině lepší, domácí neměli téměř žádnou šanci. Vteřinu před koncem třetiny se v přesilovce prosadil Fowler, do druhé části, která začne cca v 3:32 se jde za vyrovnaného stavu.

20:00

19:59
    Tak to se jen tak nevidí. Anaheim využívá přesilovku 1,1 sekundy před koncem třetiny – připomínám, že se vhazovalo 4 sekundy před koncem třetiny před Dubnykem. CAM FOWLER se rychle po buly dostal k odraženému puku a trefuje se nad beton! Asistence: Nick Bonino.

19:56
    Za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen domácí Brown, Ducks si zahrají přesilovku.

19:36
    Puk mají domácí Oilers a zkouší štěstí v konci třetiny.

18:56
    Hiller musí puk podržet, vhazovat se bude po jeho levici.

17:38
    Puk mají hosté a v útočném pásmu se dál pokouší o srovnání.

16:03
    S výjimkou přesilovky a gólové situace se domácí zpravidla brání, Ducks jsou aktivnější – zatím ale skóre mluví jinak.

14:37
    Ducks drží útočné pásmo, šance ale nepřichází. Následné přečíslení domácích tři na dva se ztratilo do neznáma.

12:48
    Hiller zasahuje proti prudké střele Halla.

12:16
    Oilers se ubránili rychlému výpadu hostů a jdou dopředu.

11:01
    Icing Ducks.

10:19
    Hosté se v útočném pásmu neudrželi a do útočného pásma tak míří domácí Oilers.

08:55
    Ducks jsou v pěti a dostávají puk do středního pásma. Oilers nesehráli přesilovku špatně, Hiller ale vše pokryl.

07:45
    Hiller vyráží střelu od modré.

06:53
    Winnik míří na trestnou lavici, dostává totiž dvě minuty za naražení na hrazení.

06:20
    Domácí jsou s výjimkou vlastní gólové situace od prvních vteřin pod tlakem, fakt, že vedou, je zatím spíše náhodou a štěstím. Anaheim je v úvodu lepší, paradoxně ale zatím prohrává.

04:31
    Domácí se na chvíli dostali do útočného pásma, k větší šanci se ale nedostali. Svůj potenciál nyní prezentuje především hostující Anaheim.

02:17
    Hosté se aktivitou v útočném pásmu snaží o rychlé srovnání, to se zatím nedaří.

01:00
    Edmonton právě vstřelil branku!
    To je tedy začátek jak má být – alespoň tedy pro domácí mužstvo. Rovných 60 sekund hry stačilo Oilers na první branku, kterou vstřelil TAYLOR HALL po přečíslení dvou na jednoho. Domácí útočník se rozhodl nenahrávat a střílet, to se ukázalo jako správné řešení. Asistence: Jeff Petry.

00:01

Pro podrobný průběh utkání sledujte onlajn reportáž...

To Anaheim je v jiné situaci. V konferenční tabulce je druhý se šedesáti body. Na první Chicago ztrácí propastných třináct bodů, třetí Vancouver je vzdálen ovšem jen o tři body. Ducks vyhráli jen dva z posledních šesti duelů, momentálně tým však prohrál čtyřikrát v řadě. Naposledy nestačil v Calgary na domácí výběr v poměru 1:3. Jak si povede dnes?

Edmonton letos opět nepřesvědčil. Současná forma mluví za vše – pět proher z posledních šesti zápasů. Jediná "vlaštovka" proletěla v Coloradu, kde Oilers vyhráli 4:1. Dnes budou hrát doma se silným Anaheimem – jedním z největších překvapení letošní sezony. Oilers jsou s jednačtyřiceti body dvanáctým týmem v Západní konferenci, play-off je pro tento tým už jen utopie.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 1. Hall (Petry) – 20. Fowler (Bonino), 40. Palmieri (Bonino), 49. Perry (Getzlaf, Ryan)

Edmonton Oilers: Dubnyk – Schultz J., Schultz N., Petry, Šmíd, Potter, Fistric – Eberle, Gagner, Hall – Jakupov, Lander, Paajarvi – Jones, Horcoff, Hartikainen – Brown, Smithson, Smyth.
    Anaheim Ducks: Hiller – Beauchemin, Souray, Vatanen, Allen, Lovejoy, Lydman – Perry, Getzlaf, Ryan – Selanne, Bonino, Palmieri – Cogliano, Koivu, Winnik – Etem, Steckel, Beleskey.

Rozhodčí: L'Ecuye, Watson – Nelson, Wheler