Finsko – Švédsko 0:3 (kon.) | Švýcarsko – USA 3:0 (kon.)
Švýcarsko
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
USA
Sobota 18.05.2013, 19:00Hala Globen, Stockholm - Je dílem architektů Svanta Berga a Larse Vretblada a je největší své • Mistrovství světa

47:42
    Petry nyní poslal Walkera přímo na vlastního brankáře. Nejen, že mohl svému gólmanovi způsobit zbytečně zranění, ale navíc dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Ve čtyřech se přitom bude Americe usilovat o vyrovnání mnohem hůře.

44:50
    Při mlýnici před Gibsonem vysadil Carter branku z jejího postavení a je vyloučen. Sedmnáct sekund budou Američané ve třech.

43:07
    Jacob Trouba je potrestán dvěma minutami na trestné lavici za sekání do Hollensteina.

39:29
    Švýcaři špatně vystřídali a chvíli jich bylo na ledě šest. Následuje tedy pochopitelně dvouminutový trest.

24:04
    Rozhodčí Jeřábek vylučuje amerického útočníka Palushaje za vražení na hrazení. Je tu první přesilovka Švýcarska.

09:50
    Američané si jako první v zápase zahrají přesilovku. Furrer se u mantinelu opřel do Giontovi a je vyloučen za krosček.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 31. Niederreiter (Plüss), 51. Walker (Moser, Furrer), 60. Suri (Niederreiter)

Švýcarsko: Berra (Gerber) – Vauclair, Seger (C), Blum, Von Gunten, Blindenbacher, Furrer, Diaz, Josi – Niederreiter, Plüss, Moser – Ambühl, Suri, Gardner – Cunti, Bodenmann, Hollenstein – Trachsler, Bieber, Walker.
    Trenér: Sean Simpson

USA: Gibson (Bishop) – Carle, Faulk, Johnson, Hunwick, Petry, Butler, McBain, Trouba – Smith, Moss, Stastny (C) – Stapleton, Galchenyuk, Oshie – S. Gionta, Carter, Thompson – Kristo, Bjugstad, Palushaj.
    Trenér: Joe Sacco

Rozhodčí: Brueggeman (GER), Jeřábek (CZE) – Carlson (CAN), Suominen (FIN)