Bohem. Pr. – Meteor 0:0 (kon.) | Admira Praha – Sokolov 2:3 (kon.) | Hr. Králové – Chrudim 3:0 (kon.)
Ostrava – Frýdek-Místek 6:1 (kon.) | Liberec – Převýšov 5:0 (kon.) | Slovácko – Karviná 1:2 (kon.)
Prešov – Humenné 2:0 (kon.) | Bardejov – Bodva Moldava 4:0 (kon.)

ofsajdy – 2:1

držení míče (odhad) – 65 % : 35 % (12:11:30)

89
    Domácí nyní dostali možnost zahrávat dva rohové kopy za sebou, ani z jednoho ale nic nevytěžili.

88
    Velkou šanci Radka Voltra zneškodnil pozorný Mrázek!

86
    Do odraženého míče se opřel Sebastien Langr, skákavá střela ale mířila o několik metrů mimo.

84
    Vágnera na levé straně pohlídal Zelený, hosté ale zůstanou u balonu.

81
    Utkání se nám pomalu blíží ke konci, Hradečtí v poklidu hlídají svůj náskok.

78
    Jiřího Nadrchala nahradí na poslední minuty Jakub Vágner.

76
    Obrovskou šanci nyní zahodil Jiří Nadrchal, který dostal od Hannicha přihrávku na penaltový puntík, z první však branku Hradce nedokázal trefit!

74
    Hradečtí již zkouší parádičky a hrají pro fanoušky. Ne vždy jim to ale vyjde podle představ.

72
    Po delší době přišla také střela směrem k hradecké brance, Jan Luptovský však z první těsně minul.

70
    Na hřiště se dostává znovu chrudimský Hannich, nahrazuje Mastíka.

68
    Hradec si v tuto chvíli dělá téměř co chce a je vidět, že již nehraje na plný plyn.

66
    Shejbal po výkopu Koubka předsprintoval Řezníčka, jeho samostatný únik však Mrázek zlikvidoval!

65
    Jan Shejbal se znovu objevil za obranou Chrudimi, ani nyní ale nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče.

63
    Dnešnímu utkání přihlíží 460 diváků.

62
    Během několika minut je na rohy srovnáno 3:3.

61
    Do odraženého míče se opřel exchrudimský Tomáš Malinský, balon z jeho kopačky míří do nebes.

60
    Hochmeistera nahrazuje Voltr.

59
    Po tečované střele Shejbala přijde první rohový kop Hradce Králové v dnešním zápase.

57
    Na hřiště se vrátí Asim Zec, který nahradí Ondřeje Krajáka.

56
    Své rychlé nohy ukázal poprvé také Tomáš Vácha, který upláchl po levé straně a volil něco mezi střelou a centrem. Míč prolétl malým vápnem a skončil za brankovou čarou.

54
    Druhý poločas zatím nic zajímavého nepřinesl, hraje se především okolo půlící čáry.

52
    Mastík našlápl k úniku, zezadu ho ale dokázal sestřelit Marek Kulič.

50
    Podařilo se nám dát dohromady sestavy obou celků ve druhém poločase, můžeme tedy pokračovat v onlajn přenose.

46

V úvodu první půle se chrudimští fotbalisté ještě drželi, postupem času ale odpadli. Hradečtí mají pohodlný náskok, který se budou snažit ve druhé půli ještě navýšit.

Hradec Králové právě vstřelil branku!
    Třetí branka domácího týmu přichází ještě do poločasu, přesnou přihrávku za obranu dostal RADEK VOLTR a i s tečí brankáře Vostradovského propasíroval míč do sítě – 3:0!

43
    Před Vágnerem odvrátil míč na rohový kop Hochmeister.

41
    Perfektní individuální akci předvedl Jiří Janoušek, který obešel snad tři protihráče a přízemní střelou protáhl brankáře Vostradovského!

40
    Jarosz opět předvedl kvalitní práci na pravé straně, ve vápně našel Vladyku, ale ten v pádu zakončit nedokázal.

38
    Centr Jarosze zapadl přímo do náruče Lindra.

36
    Nyní se již hraje především kolem půlící čáry, Chrudimští poněkud zlepšili svoji defenzívu.

35
    Útočná akce Chrudimi je zastavena kvůli útočnému faulu Adámka.

32
    Mastík si nepřesným zpracováním nadělal potíže, nakonec je ale před svoji šestnáctkou dokázal vyřešit.

30
    Druhý chrudimský roh přinesl po delší době vzruch před Lindrem, hostujícímu týmu se ale zakončit nepovedlo.

28
    Další okénko v chrudimské obraně přináší podobnou druhou branku. Tentokrát se před brankářem objevil aktivní ONDŘEJ KRAJÁK a po kličce do levé strany poslal míč do odkryté chrudimské svatyně. Radouše ještě dělal co mohl, ale míč se mu ještě před brankovou čarou z branky vykopnout nepovedlo – 2:0!

26
    Drahošovi se odkop příliš nepovedl, míč dopadl na nohu Ondřeje Krajáka, který z dálky netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

25
    Radek Voltr zkusil akrobaticky zakončit z rohu pokutového území, míč ale téměř nedokázal trefit.

23
    Máme zde úvodní gól dnešního střetnutí. Obrana Chrudimi naprosto propadla, chtěla vystavit hradeckého hráče do ofsajdu a to se jí vůbec nepovedlo. ASIM ZEC tak téměř od poloviny hřiště postupoval sám na gólmana, Vostradovskému udělal kličku a do prázdné branky neměl problém zakončit – 1:0!

22
    Znovu byla k vidění kombinace Šisler – Kraják. Obtížnou přihrávku vzduchem ale druhý jmenovaný zpracovat nedokázal.

21
    Poslední minuty patří hradeckému mužstvu, chrudimští fotbalisté se příliš před Lindra nedostávají.

19
    Janoušek si narazil se Šislerem a dostal se do vápna, jeho střela po zemi ale nebyla vůbec přesná.

17
    Skvělou práci předvedl Ondřej Kraják, který efektní kličkou obešel Radouše. Zakončení mu ale znemožnil bystrý Drahoš.

16
    Centr Radka Voltra usměrnil Petr Vladyka hrudí do náruče Vostradovského.

15
    Dnes již několikátou šanci měl Jakub Vágner. Po nedorozumění hradecké obrany šel znovu sám na gólmana. Tentokrát ale ani netrefil prostor mezi třemi tyčemi!

14
    A právě z ní přichází pokus Ondřeje Krajáka, který se opřel do odraženého balonu. Rána sice měla razanci, ale trefila pouze dobře postaveného Mastíka.

13
    Jiří Nadrchal si nebral servítky na hranici pokutového území a nabízí tím druholigovému celku zajímavou standardní situaci.

12
    Hradečtí tentokrát zrychlili svoji kombinaci a hned z toho mohla být šance. To by ale Asim Zec nemohl stát za ofsajdovou linií.

11
    Chrudim ukazuje, že do Hradce Králové nepřijela jenom bránit a hned od úvodu kouše. Nyní bude kopat rohový kop.

10
    Další zákrok chrudimského brankáře Vostradovského. Nyní musel odrazit dalekonosnou střelu Jana Šislera.

8
    Jakub Vágner znovu v akci před hradeckou svatyní, nyní se již dostal do zakončení. Jeho pokus ale mířil doprostřed branky, kde stál připraven Lindr.

7
    Měli jsme zde první stoprocentní příležitost! Chrudimská obrana zapomněla Ondřeje Krajáka, který šel sám na brankáře. Vostradovský jeho ránu dokázal vyběhnutím vyrazit, dorážka Jiřího Janouška mířila příliš vysoko!

6
    Chrudim je nyní jednoznačně aktivnější, Jarosz znovu pěkně vysunul Vágnera, ten si ale nedokázal zpracovat balon.

5
    Své rychlé nohy předvedl Jiří Nadrchal, který unikal po levé straně. Dostal se až do šestnáctky, zkusil přihrávku pod sebe na Vágnera, chrudimský útočník se ale k míči nedostal.

3
    Už to vypadalo na nadějnou šanci Chrudimi, po pěkném Jaroszově průniku mířila přihrávka na Vágnera do ofsajdu.

2
    Hradečtí drží v úvodu míč a nikam se neženou, kombinují na vlastní polovině.

1

FC Hradec Králové: Lindr – Hochmeister, Voltr, Zec, Zelený, Janoušek, Rolko, Poděbradský, Harba, Kraják, Šisler

MFK Chrudim: Vostradovský – Adámek, Drahoš, Radouš, Štěpánek – Nadrchal, Mastík, Malý, Vladyka, Jarosz, – Vágner

Chrudimské fotbalisty čeká první přípravné utkání a hned se na trávníku objeví několik posil. Hned v základní sestavě nastoupí Jiří Nadrchal, který přišel do týmu z divizního Letohradu a s největší pravděpodobností by měl nahradit Tomáše Dostálka, který odešel na hostování do Pardubic. Kromě toho v úvodní Jirouskově jedenáctce nastupuje také Jakub Vágner, z B-týmu dorazil také nadějný obránce Jan Malý.

Každé hradecké utkání bylo hojné na vstřelené branky a něco podobného zřejmě můžeme očekávat i dnes. Největší úspěchem Votroků v přípravě je výhra nad Slovanem Bratislava či Ústí nad Labem.

Příjemné sobotní dopoledne z Hradce Králové! Na tréninkovém stadionu Bavlna sehrají přátelské utkání druholigový Hradec Králové a třetiligová Chrudim. Pro hosty je to premiéra v nové sezóně, Hradečtí již několik přátelských zápasů sehráli.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Petr Dejnožka

Branky: 23. Zec, 28. Kraják, 44. Voltr

FC Hradec Králové: 1. poločas: Lindr – Hochmeister, Voltr, Zec, Zelený, Janoušek, Rolko, Poděbradský, Harba, Kraják, Šisler

2. poločas: Koubek – Hochmeister (60. Voltr), Kraják (57. Zec), Zelený, Harba, Šisler, Malinský, Kulič, Schejbal, Plašil, Kopáč

MFK Chrudim: 1. poločas: Vostradovský – Adámek, Drahoš, Radouš, Štěpánek – Nadrchal, Mastík, Hannich, Vladyka, Jarosz, – Vágner

2. poločas: Mrázek – Malý, Radouš, Linhart, Řezníček – Nadrchal (78. Vágner), Kesner, Mastík (70. Hannich), Luptovský, Langr – Vácha

Rozhodčí: Šedivý – Vojtěch, Pešava