Liberec – Jihlava 3:3 (kon.) | Sparta – Znojmo 1:1 (kon.) | Ostrava – Dukla Praha 6:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Hr. Králové 5:1 (kon.) | Pardubice – Plzeň 1:2 (kon.) | Brno – Táborsko 2:1 (kon.)
Varnsdorf – Slavia 2:0 (kon.) | Bohemians 1905 – Příbram 1:2 (kon.) | Olomouc – Slovácko 1:2 (kon.)
Třinec – Jablonec 1:4 (kon.)
FK Třinec
1:4 (0:2)
FK Jablonec
Čtvrtek 01.08.2013, 17:00 • Stadion Rudolfa Labaje, Třinec • Juniorská liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dnes budeme svědky historicky prvního domácího utkání třinecké juniorky v Juniorské lize. Soupeřem Třince bude tým Jablonce.

Třinec ve svém úvodním představení podlehl Mladé Boleslavi na jejím hřišti 1:4. Gólem Hupky se sice dostal do vedení, ale Středočeši do konce první půle vyrovnali a v druhé pětačtyřicetiminutovce třemi brankami otočili vývoj utkání. V tabulce je Třinec na 20. místě.

Jablonecká jednadvacítka hostila v prvním kole na svém stadionu Bohemians 1905. Jablonečtí se dostali do vedení gólem Jurči, ale Pražané okamžitě vyrovnali. Ve druhém poločasu se na branku čekalo až do nastavení, kdy nařízenou penaltu proměnil znovu Jurča a přisoudil tři body Jablonci. Severočeši jsou po prvním kole na 6. místě.

Kapitán Baumitu Radim Jurča, který Bohemians sestřelil dvěma góly, byl dokonce vyhlášen hráčem prvního kola Juniorské ligy.

FK Fotbal Třinec: Rohel – Byrtus, Samek, M. Cienciala, Buryan, Hála, Christu, Kyselý, Voves, Cigánek, Dawid.

FK Baumit Jablonec: Šebek – Landovský, Koštíř, Vaníček, Ledecký, Kovář, Karásek, Jurča, Hronek, Vodička, Skwarczek.

Rozhodčí: Plesar – Kotík, Cieslar.

-1
    Hráči už nastupují na trávník. Domácí v červenobílé kombinaci, hosté z Jablonce v zelenočerném.

1

1
    Jurča poslal první střelu zpoza šestnáctky nad.

3
    Nebezpečná střela jabloneckého záložníka Ledeckého skončila těsně vedle Rohelovy branky.

5
    Centr Vodičky sebral ze vzduchu brankář Rohel.

6
    Dawida si odstavil obránce Vaníček a je z toho odkop od jablonecké branky.

10
    Teď sledujeme boj o každý centimetr ve středu hřiště.

11
    Kováře zastavil až v pokutovém území Byrtus a následný centr z druhé strany hřiště skončil v náručí Rohela.

12
    Jablonec právě vstřelil branku!
    Po chybě v třinecké rozehrávce postupoval DAVID LEDECKÝ sám na branku a trefil se přesně k pravé tyči. Asistence: Michal Vodička.

14
    Radim Jurča postupoval po levé straně zcela osamocen, pak předložil míč MARIÁNU KOVÁŘOVI, který bez potíží skóroval do prázdné branky.

16
    Centr Vodičky odvrátila třinecká obrana.

17
    Třinečtí se ne a ne dostat ke střele.

19
    Střela domácího Dawida zblokována.

21
    Po faulu na Koláře vybojoval Vodička roh.

22
    Rohový kop odvrátil Cigánek hlavou.

23
    Po stříleném centru Vaníčka orazítkoval Jurča tyč, ale jednalo o ofsajd.

23
    Ve velké šanci se octl jablonecký Kovář, který měl po propadnuvším centru Jurči odkrytou branku, ale přestřelil.

24
    Druhý rohový kop Třince v krátkém časovém sledu.

25
    Roh rozehraný na krátko zakončil nepovedenou střelou Cienciala.

26
    Hráči obou týmů dostali během krátké přestávky možnost občerstvit se.

28
    Po faulu na Byrtuse rozehrávají Třinečtí ze své poloviny.

29
    Christu vybojoval pro Třinec další rohový kop.

29
    Buryana pozlobilo po rozehrání na krátko zpracování a míč mají hosté.

30
    Hála získal míč ve středu hřiště a vyslal do úniku Christa, ale zastavil je ofsajd.

32
    Jurča se u rohového praporku obtočil kolem Samka a poslal přihrávku vzduchem na Kováře, který hlavičkoval jen do Rohela.

33
    Kyselý zastavil Kováře jen za cenu faulu a je z toho nepříjemná standardka.

34
    Střela Skwarczeka ale končí vedle branky. Rohel vše kontroloval.

38
    Hronek chvíli ležel na zemi, ale je v pořádku.

40
    Kyselý si vybojoval faul v rohu hřiště a následným rozehráním vyzval k zákroku jabloneckého Šebka.

42
    Vodičkův přetažený přímý kop sklepl Dawid hlavou Rohelovi.

43
    Střela třineckého Christa zamířila do vysoké sítě za brankou.

44
    Landovského centr srazil Hála a je z toho roh.

44
    Po centru Vodičky sestřelil Jurča bombou svého spoluhráče Karáska, ale ten je nakonec v pořádku.

Třinec začal svou domácí premiéru velice nervózně. Od úvodu utkání byl pod tlakem a dvěma slepenými góly Ledeckého a Kováře prohrával po 15 minutách už 0:2. V druhé části první půle se už domácí zklidnili, ale velkou šanci si nevytvořili. Neskóroval už ani Jablonec.

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

46

46
    V třinecké jedenáctce nahradil Marka Dawida jeho jmenovec Švábík.

46
    Po pasu Koštíře střílel nepřesně Ledecký.

47
    Po centru Vodičky zleva hlavičkoval Ledecký jen do Rohela.

47
    Po obrovské chybě třineckého brankáře Rohela je stav 0:3. Váhajícího Rohela obral o míč DAVID LEDECKÝ a trefil opuštěnou branku.

50
    Štěstí zkoušel pokusem z dálky Hála, ale neuspěl.

51
    Nadějný útok Třince zastavuje znovu sporné postavení mimo hru. Švábík tak už vystřelit nestihl.

51
    Odražený míč si našel Jurča, ale v nadějné pozici pálil levačkou jen do boční sítě.

53
    A znovu ofsajd. Po pasu Cigánka nachytán opět Švábík.

54
    Hronek se prezentoval faulem na Kyselého a Třinec bude rozehrávat ze vzdálenosti 20 metrů.

55
    Švábík svou střelu trefil přesně, ale Šebek měl dobrý výhled a v pohodě zasáhl.

56
    Cienciala vyslal do úniku Christa a ten měl na kopačkách zatím asi největší příležitost domácích. V obtížné pozici a tísněn obráncem branku netrefil.

58
    Za zbytečný faul na útočné půlce viděl první žlutou kartu Ledecký.

59
    Hála postupoval v rychlém protiútoku, ale nepřesnou přihrávkou odevzdal míč Landovskému.

61
    Švábík v zajímavé situaci volil místo centru střelu a branku netrefil.

61
    Další změna v sestavě Třince, Marka Ciencialu nahradil Marek Machala.

62
    Jablonecké manévrování kolem pokutového území zastavil Švábík.

63
    Machalovo snažení v šestnáctce zarazil Skwarczek.

64
    I v druhé půli dostávají hráči možnost občerstvení.

67
    Sklepnutí Kyselého se dostalo k Hálovi, ten se však svou střelou halfvolejem zbytečně ukvapil.

69
    A další šance Ledeckého! Aktivního hráče Jablonce však zastavil skluzem v šestnáctce Samek.

70
    Ke střele se užuž dostával Jurča, ale domácí Cigánek mu obětavým zákrokem vystavil stopku.

71
    Nepřesná kombinace Hály s Christem končí odkopem od jablonecké branky.

72
    Velká šance domácích! Buryan předložil míč Christovi a jeho nebezpečný pokus vytěsnil Šebek na roh.

73
    Po rohu se ke střele dostal Voves, ale nemířil přesně.

73
    Na místo hostujícího Kováře nastoupil Štemberk.

74
    Třinec se osmělil a hrozí šancemi, Kyselý nalezl před brankou Christa, ale ani jeho hlavička gólem neskončila.

76
    Štemberk se ukázal hned po nástupu na hřišti, míč posadil na hlavu Jurčovi, ale Rohel byl pozorný.

76
    Paradoxně přichází další gól Jablonce, i přestože byl Třinec v posledních minutách aktivnějším mužstvem. Po asistenci Ledeckého skóroval přesnou střelou k pravé tyči MICHAL SKWARCZEK.

77
    Třinec právě vstřelil branku!
    A dočkali se konečně i domácí! Prakticky z protiakce do otevřené jablonecké obrany udeřili. Přízemní centr Byrtuse umístil za Šebka DENNIS CHRISTU.

80
    V rámci druhé jablonecké změny odchází ze hřiště asi nejlepší hráč Jablonce v dnešním zápase David Ledecký, místo něj přichází Vojtěch Gebert.

82
    Střílený centr Jurči odhlavičkoval Samek.

83
    Žlutou kartu vidí třinecký Tomáš Voves.

83
    Dnešní utkání sleduje 247 diváků.

86
    Příležitost ke snížení měl po nabídce Vovese Christu. Třinecký útočník ale pouze orazítkoval břevno.

86
    Šance střídá šanci a znovu u toho byl Christu. Ten si našel odražený míč, pláchl obráncům Jablonce a chtěl přihrávat na Vovese. Přihrávku si však našel Šebek.

88
    Na druhé straně zahrozil Jurča, ale levou nohou napálil ze šestnáctky míč do Rohela.

89
    Michala Vodičku nahradil Daniel Dorničák.

90
    Dlouhý míč vybízel ke sprintu Christa, ale u balónu byl dříve Šebek.

90
    Rozhodčí Plesar nastavuje dvě minuty.

90
    Na hřiště se podívá ještě David Sedláček, který nahradil Landovského.

90
    Hrací plochu opustil i Marek Koštíř, místo něhož nastoupil Jan Šulák.

V utkání 2. kola Juniorské ligy nakonec uspěl lepší tým. Zaslouženě zvítězilo mužstvo Baumitu Jablonec. Ve druhém poločasu se Třinec osmělil a dostával se do šancí, které ale dlouho nedokázal proměňovat. Jablonec bránil a stihl přidat ještě dvě branky. O čestný úspěch domácích se postaral Christu a upravil stav na konečných 1:4.

Ode mne je to všechno, přeji Vám hezký zbytek čtvrtečního dne. (18:53:45)

Ondřej Zoubek

Hledáme zpravodaje pro tým FK Jablonec. Více informací zde.

Branky: 77. Christu – 12. Ledecký, 14. Kovář, 47. Ledecký, 76. Skwarczek

Karty:   83. Voves (TRI) – 58. Ledecký (JAB)

FK Třinec: Rohel – Byrtus, Samek, M. Cienciala (61. Machala), Buryan, Hála, Christu, Kyselý, Voves, Cigánek, Dawid (46. Švábík).
    FK Jablonec: Šebek – Landovský (90. Sedláček), Koštíř (90. Šulák), Vaníček, Ledecký (80. Gebert), Kovář (73. Štemberk), Karásek, Jurča, Hronek, Vodička (89. Dorničák), Skwarczek.

Rozhodčí: Plesar – Kotík, Cieslar