Trenčín – Astra Giurgiu 1:3 (kon.) | Aktobe – Breidablik 1:0 (kon.) | Minsk – St. Johnstone 0:1 (kon.)
Jablonec – Strømsgodset 2:1 (kon.) | Karabach – Gefle 1:0 (kon.) | Dinamo Minsk – Trabzonspor 0:1 (kon.)
Ventspils – Maccabi Haifa 0:0 (kon.) | Ploiesti – Arnhem 1:1 (kon.) | Černomorec Oděsa – CZ Bělehrad 3:1 (kon.)
Randers – Kazaň 1:2 (kon.) | Žalgiris Vilnius – Lech Poznaň 1:0 (kon.) | Häcken – Thun 1:2 (kon.)
Rijeka – Žilina 2:1 (kon.) | Tromsø – Differdange 1:0 (kon.) | Botev Plovdiv – Stuttgart 1:1 (kon.)
Kukësi – Met. Doněck 2:0 (kon.) | Vojvodina – Bursaspor 2:2 (kon.) | CS Pandurii – Hapoel Tel Aviv 1:1 (kon.)
Liberec – Curych 2:1 (kon.) | Asteras – Rapid 1:1 (kon.) | Saint-Étienne – Milsami 3:0 (kon.)
Xanthi FC – Standard 1:2 (kon.) | Motherwell – Kubaň Krasnodar 0:2 (kon.) | Široki Brijeg – Udinese 1:3 (kon.)
Śląsk – Club Bruggy 1:0 (kon.) | Swansea – Malmö 4:0 (kon.) | Estoril – Hapoel Ramat Gan 0:0 (kon.)
Hajduk Split – Dila Gori 0:1 (kon.) | Sevilla – Mladost Podgorica 3:0 (kon.)
FK Karabach
1:0 (0:0)
Gefle IF
Čtvrtek 01.08.2013, 18:00 • Tofig Bahramov Republican, Baku • Evropská liga (předkola)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Taktéž švédské družstvo bylo nasazeno hned v předkolu prvním. Narazilo v něm na estonský tým FC Narva Trans a bez problémů přes něj přešlo souhrnným výsledkem 8:1. Ve 2. předkolu nejprve navštívil kyperský tým FC Anorthosis Famagusta a podlehl mu 0:3. V odvetě na svém hřišti zvládl smazat manko tří branek výhrou 4:0. Dvakrát se trefil Orlov a po jedné trefě Faltsetas a Dahlberg.

Domácí celek byl nasazen hned do 1. předkola, ve kterém narazil na mužstvo FK Metalurg Skopje z Makedonie a zvítězil v obou utkáních shodně 1:0. O branky se postarali Reynaldo a George. V kole druhém los přidělil Karabachu za soupeře polský tým GKS Piast Gliwice. V prvním utkání zvítězilo ázerbájdžánské družstvo na svém hřišti po brankách Richarda a Reynolda 2:1. V odvetě na polské půdě se zrodila remíza 2:2, branky Karabachu vsítili George a v prodloužení o postupu rozhodl Kapolongo.

Přeji krásný čtvrteční podvečer a vítám Vás u úvodního duelu 3. předkola Evropské ligy. Ázerbájdžán celek FK Karabach hostí na svém hřišti IF Gefle ze Švédska. Utkání je na programu od 18:00.

1

2
    Almeida na středu hřiště přihrává Georgemu, který to zkouší sám, avšak jeho následná střela je blokována.

4
    Další střela z kopačky Georgea znamená první rohový kop tohoto utkání.

5
    Z levé strany zahrává roh Sadygov, ale hostující obrana zneškodňuje nebezpečí.

8
    Nejaktivnější hráč domácích George se ocitá v postavení mimo hru.

12
    Po centru Teliho z levé strany hřiště se k hlavičce dostává Jusifov, ale branku míjí.

13
    Domácí jsou stále ve velkém tlaku. Po rychlé kombinaci Muarema s Qarajevem se k míči dostává Gelašvili a pálí přímo doprostřed branky, kde stojí připravený Hugosson.

15
    K odraženému míči se na hranici pokutového území dostává Medvěděv, ale branku netrefuje.

16
    Hostující obrana fauluje před vápnem Qarajeva a rozhodčí nařizuje volný přímý kop.

17
    K němu se staví Gelašvili a točí míč k levé tyči branky, kterou však o vlásek míjí!

21
    Gefle se dostává po delší době na svou útočnou půli, ale Dahlbergovi je pískán ofsajd.

23
    Po samostatné akci střílí svůj pokus Gelašvili, ale bohužel pro domácí Hugosson míč vyráží.

25
    U rohového praporku fauluje Agolli Faltsetase a sudí nařizuje volný kop.

26
    Agolli dlouhou přihrávkou nachází Muarema, který zpoza vápna střílí tvrdou střelu přímo do rukavic Hugossona.

28
    Po faulu Sadygova zahrává volný přímý kop Dahlberg, ale branku netrefuje.

39
    Po delší době se ke střelu dostává jeden z týmů, ale pokus Almeidy je neúspěšný.

40
    Opět se ke střele chystá Almeida, avšak střela z jeho kopačky je zblokována.

42
    Domácí před koncem první půle zvyšují tlak. Maurem po pasu Agolliho míjí branku.

44
    Z nějaké dálky 30 metrů pokouší Agolli se trefit mezi tři tyče Hugossonovi branky, ale selhává.

45
    Pomezní rozhodčí zvedá praporek kvůli postavení mimo hru Dahlberga.

45+1
    Asp dostává kázání za faul na Georgeho.

Skončila nám první půle, ve které jsme branku neviděli a ani moc krásy fotbalu. Doufejme, že druhá půle, která by měla začít okolo 19:00, přinese i nějakou tu branku.

Před začátkem druhé půle tu máme střídání tří hráčů. Na straně domácích da Silva a Kapolongo nahrazují Muarema a Gelašviliho. Na straně hostí Lundevall pouští za sebe Orema.

46

48
    Domácí získávají možnost rozehrát míč díky faulu Portina na Sadygova.

53
    Další faul hostujícího hráče. Nyní si Asp vyšlápl na Almeida.

54
    Po postranní čáře míří George a hokejovým bodyčkem ho posílá mimo hřiště Dahlberg.

56
    Další faul hostí. Portin na kraji středového kruhu stahuje zezadu Medvěděva.

57
    Domácí rychle rozehrávají a da Silva se dostává k míči a tvrdou střelou pod břevno dává vyniknout Hugossonovi.

58
    Další velká šance domácích! Kapolongo dává chytrou přihrávku přímo na Georgea, který z malého vápna míjí tyčku jen o pár centimetrů.

61
    Po přihrávce Georgea Almeida míjí branku.

62
    I hosté vystrkují opatrně drápky. Volný kop za faul Jusifova zahrává Dahlberg. Jeho pokus Varvodič vyráží na roh.

63
    Rohový kop zahrává Faltsetas, avšak domácí obrana s ním nemá žádný problém a míč okamžitě posílá dopředu.

66
    Domácí získávají rohový kop, který zahrává Almeida.

68
    Na rohu velkého vápna Asp fauluje Agolliho. Domácí mají velmi slibnou šanci vstřelit branku.

69
    Sadygov se staví k volnému přímému kopu, míč posílá přímo do zdi.

70
    Domácí naposledy střídají. Trávník opouští Jusifov a na jeho místo nastupuje Reynaldo.

73
    Nově příchozí na hřišti Reynaldo je faulován Fällmanem.

74
    Střelu Georgea blokuje hostující obrana.

76
    Hostující Faltsetas zahrává rohový kop.

78
    Abdullai střídá Hanssona.

80
    Da Silva z rohového kopu nalézá hlavu Sadygova, ale ten branku přestřeluje.

81
    Další roh domácích zahrává Agolli, ale stejně jako jeho předchůdce se netrefuje mezi tři tyče.

83
    Domácí Reynaldo se dostává do slibné šance, avšak jeho střela z úhlu trefuje jen boční síť.

84
    Uprostřed hřiště Oremo fauluje Teliho.

86
    Po pasu Medvěděva se ke střele dostává Reynaldo, avšak jeho střela je blokovaná a k odraženému míči se dostává Almeida a taktéž nastřeluje hráče hostí.

87
    Brankář hostí Hugosson předvádí pěkný zákrok po střele Reynalda!

88
    Další šance a v ní Kapolongo, ale jeho pokus míjí branku.

89
    FK Karabach právě vstřelil branku!
    Domácí se konečně dočkávají! Po skvělé přihrávce Richarda Almeidy od brankové čáry se do prázdné branky trefuje REYNALDO!

90
    Hosté okamžitě reagují střídáním. Trávník opouští Orlov a jeho místo zaujme Olsson

90+2
    Qarajev ještě na konci zápasu zahrává rohový kop, avšak míč se odráží od těla Sadygova za branku.

Skončil nám první zápas 3. předkola Evropské ligy. Zvítězil v něm domácí celek FK Karabach 1:0 a to díky brance Reynalda z 89. minuty. Ázerbájdžánský celek bude jistě v odvetě ve Švédsku pomýšlet na postup do finální fáze předkola. Já se s Vámi pro dnešek loučím a u dalších přenosů na viděnou! (20:00:01)