Trenčín – Astra Giurgiu 1:3 (kon.) | Aktobe – Breidablik 1:0 (kon.) | Minsk – St. Johnstone 0:1 (kon.)
Jablonec – Strømsgodset 2:1 (kon.) | Karabach – Gefle 1:0 (kon.) | Dinamo Minsk – Trabzonspor 0:1 (kon.)
Ventspils – Maccabi Haifa 0:0 (kon.) | Ploiesti – Arnhem 1:1 (kon.) | Černomorec Oděsa – CZ Bělehrad 3:1 (kon.)
Randers – Kazaň 1:2 (kon.) | Žalgiris Vilnius – Lech Poznaň 1:0 (kon.) | Häcken – Thun 1:2 (kon.)
Rijeka – Žilina 2:1 (kon.) | Tromsø – Differdange 1:0 (kon.) | Botev Plovdiv – Stuttgart 1:1 (kon.)
Kukësi – Met. Doněck 2:0 (kon.) | Vojvodina – Bursaspor 2:2 (kon.) | CS Pandurii – Hapoel Tel Aviv 1:1 (kon.)
Liberec – Curych 2:1 (kon.) | Asteras – Rapid 1:1 (kon.) | Saint-Étienne – Milsami 3:0 (kon.)
Xanthi FC – Standard 1:2 (kon.) | Motherwell – Kubaň Krasnodar 0:2 (kon.) | Široki Brijeg – Udinese 1:3 (kon.)
Śląsk – Club Bruggy 1:0 (kon.) | Swansea – Malmö 4:0 (kon.) | Estoril – Hapoel Ramat Gan 0:0 (kon.)
Hajduk Split – Dila Gori 0:1 (kon.) | Sevilla – Mladost Podgorica 3:0 (kon.)
Dinamo Minsk
0:1 (0:1)
Trabzonspor AŞ
Čtvrtek 01.08.2013, 18:00 • Stadion Dinamo, Minsk • Evropská liga (předkola)

A je tady konec utkání. Hosté z Turecka vyhrávají dnešní zápas 0:1 a můžou jít spokojeně domů. Tedy, ve druhé půli byl lepším týmem domácí celek a na konci ještě vznikly menší šarvátky, ale nakonec se zápas naštěstí odehrál.
    To je od nás vše. Děkujeme za pozornost! (19:55:20)

98
    Kıvrak vidí žlutou kartu za zpoždění výkopu.

97
    Colman jde do sprch s ním.

63
    A jéje. Danilovovi utekly nervy a vidí červenou kartu!

95
    Nyní Colman zfauloval hráče Dinama Danilova.

94
    Volkan Sen vyfasoval žlutou kartu za svůj zákeřný zákrok na Figuereda.

92
    Politevič nyní zfauloval Maloudu.

90
    Mustafa Yumlu vidí žlutou kartu za zdržování hry.

90
    Kontsevoi minul bránu, hosté si tak mohou oddychnout.

89
    Roh pro Dinamo.

87
    Domácí tlačí, chtějí ještě minimálně remizovat.

85
    FC Dinamo Minsk naposledy střídá: unaveného Staseviče nahradí Kvaščinskij.

84
    Stasevič se provinil zákrokům proti pravidlům, když zfauloval Sena.

83
    Trabzonspor AŞ potřetí střídá: Střelce jediné branky P. Henriqueho nahradí Emre Gural.

81
    hosté logicky drží čas a drahocenné vteřiny. Hrají chytře a zdržují.

78
    Na opačné straně byla zblokována střela domácího Bykova.

76
    K míči se postavil Volkan Sen, ale jeho střela byla zblokována zdí.

76
    Veretilo tvrdě fauloval novice hostů Alanzinha. Bude se kopat na bránu Dinama Minsk.

74
    Politevič z Dinama tvrdě vystřelil, ale bránu minul jenom o kousek. Sulima se postará o odkop.

73
    Zeki Yavru nyní fauloval Bykova.

72
    Domácí drží míč a vymýšlí, co s ním.

70
    Ve druhé půli má zatím navrch tým domácích, který si vytváří šance i gólovky. Tu největší šanci jim nejdřív zmařila tyč a poté obětavým zákrokem obránce Čelůstka.

68
    Střelec jediné branky P. Henrique byl nachytán pomezním sudím v ofsajdu.

67
    Hosté na půlce Dinama směle kombinují.

65
    FC Dinamo Minsk 2x střídá: Simoviče nahradí Bykov.
    Také Carles Coto má dohráno a místo něj jde na hřiště Adamovič.
    Trabzonspor AŞ střídá: Mierzejewski byl dnes neviditelný, jeho minuty dohraje Alanzinho.

64
    Veselinović po přihrávce zleva pálil z 5 metrů! Jeho střelu ale vyrazil Kivrak.

63
    Hosté se ubránili a jsou u míče.

62
    Nyní se bude kopat roh pro Dinamo.

61
    Veselinovičova rána byla zblokována. Domácí jsou ve druhé půli aktivnějším celkem.

60
    Akce domácích se neujala. A tak následuje pouze odkop od brány Turků.

59
    Tým Trabzonspor AŞ střídá: zraněného hrdinu Čelůstku nahradí Malouda.

58
    Už se opět hraje.

56
    Nyní je Čelůstka ošetřován.

55
    Veselinovič nastřelil tyčku! Poté ještě z dorážky pálil Coto, ale jeho střelu na prázdnou bránu zachránil náš hráč Čelůstka!

55
    Simovič poslal na zem Akguna. Hosté tak budou zahrávat standartku z půlky hřiště.

54
    Kačar po Senově zahraném rohu minul bránu Sulimy.

53
    Sulima nyní vytáhl zákrok proti Senově střele, který se výborně uvolnil. Roh pro hosty.

52
    Další faul z dílny Veselinoviče, tentokrát na hráče Trabzonsporu Yumlu. Sudí už mu domlouvá.

51
    Volkan Sen pálil z levé strany jen těsně nad horní tyčku!

50
    Veretilo z Dinama Minsk vidí první žlutou kartu utkání. Standartka pro hosty.

48
    C. Coto se provinil útočným faulem na Adina.

48
    Hosté se rohu v podáni Staseviče ubránilo. Domácí však stále drží míč.

47

47
    Carles Coto byl faulován ve středu pole.

46
    Domácí hned ze startu útočí. Simovičovu střelu zachytil až brankář Kivrak.

46

A máme tady poločasovou přestávku. V první půli byla hra víceméně vyrovnaná, často rozkouskovaná. V jediné větší šanci utkání se ocitl ve 41. minutě Paolo Henrique a akci také proměnil. Domácí už na branku Turků nestihli zareagovat, proto se můžeme těšit, co předvedou v půli druhé.

46
    Na Stasevičův míč si naběhl Politevič, ale hlavičkoval hodně nad bránu Kivraka.

46

45
    Na druhé straně se provinil Veselinovič, když na zem složil Mustafa Yumlu.

44
    Mierzejewski z Trabzonsporu napomínán za faul ve středu pole na Veretila.

43
    U míče domácí.

41
    Trabzonspor právě vstřelil branku!
    Gól jako blesk z čistého nebe. PAOLO HENRIQUE, který dostal parádní míč za obranu Dinama následně nedal Sulimovi šanci. 0:1!

41
    Hráč domácího celku Veselinovič byl pouze v ofsajdu.

40
    Až nyní se po chybě obránce Dinama ke střele dostal Olcan, ale jeho rána nebyla přesná.

39
    Hostům se daří kombinace, ale přechod do útoku už jim vázne, proto si nemůžou vytvořit pořádnou šanci.

37
    Mierzejewski se dopustil faulu.

36
    Hosté se urbánili, naopak sami nyní kombinují na půlce Dinama.

34
    Roh pro Dinamo Minsk.

34
    Akgun fauloval ve středu hřiště Figuerwda.

33
    Hra je častými fauly zbytečně rozkouskována.

33
    Další faul, tentokrát od Kačara, který zajel do Figuereda.

32
    Simovič z Dinama se provinil faulem na Henriqueho.

30
    Stasevič se ujal rohu, ale jeho centrovaný míč hosté odkopli za půlku.

29
    Roh také pro domácí Minsk.

28
    Kačar tvrdě zastavil Nikoliče z Dinama a div neviděl kartu.

28
    Domácí se ubránili.

28
    Následně se bude kopat roh pro Trabzonspor.

27
    Nikolič fauloval Henriqueho. Standartka pro Turky.

26
    Nyní v dobré šanci Veselinovič, který zpoza 16ky tvrdě vypálil, ale netrefil bránu. Jeho střela šla nad.

26
    Politevič z Dinama se provinil faulem na Mierzejwskiho.

25
    Hra je zatím vyrovnaná, často kouskovaná. Více příležitostí si ale přece jen vytvořil tým hostů, který si však musí lépe hlídat ofsajdové postavení.

23
    Dobrá přihrávka na Henriqueho, ale ten už byl v ofsajdové pasti.

22

22
    Standartka pro Turky, když Veretilo fauloval Čelůstku.

21
    Figueredo z 20 metrů to zkusil, ale mířil vedle levé tyčky.

19
    Další faul ze strany Dinama. Veselinovič skolil Colmana a míč tak budou mít hosté.

18
    Nyní to zkusil Carles Coto zpoza šestnáctky, ale jeho střela byla zblokována.

15
    C. Coto byl faulován, standartka pro domácí z levé strany.

15
    Paulo Henrique se nacházel v ofsajdu, hra přerušena.

14
    Dinamo bude kopat přímý volný kop po faulu Yumluho.

13
    Sulima musel vyboxovat míč, následně střílel Sen mimo.

12
    Na druhé straně pískán faul Simovičovi ve středu pole.

12
    Paolo Henriqe se provinil faulem na Nikoliče.

10
    Akgun se provinil faulem a zfauloval aktivního Figuereda.

8
    Trabzonspor drží míč a kombinuje na půlce domácích.

6
    Hosté se ubránili a sami mohli do brejku, který však skončil za brankovou čárou.

5
    Nyní Colman zfauloval Figueredo z Dinama.

4
    Míč odkopnutý od brankáře hostů skončil pouze v rukavicích Sulimy.

3
    Hráč domácích Carles Coto pouze v ofsajdu.

1
    Domácí rozehráli.

1

FC Dinamo Minsk: Sulima – Veračila, Politevič, Kontsevoi, Danilov – Simovič, Nikolič, Stasevič – Coto, Figueredo – Veselinovič.

Trabzonspor AŞ: Kivrak – Yavru, Yumlu, Kaçar, Čelůstka – Sen, Akgün, Adin – Colman, Mierzejewski – Paulo Henrique.

Rozhodčí: Eisner – Witschnigg, Ciochirca.

Utkání bude doprovázet sudí Rene Eisner z Rakouska. Na stranách mu budou pomáhat kolegové Andreas Witschnigg a Christian-Petru Ciochirca.
    Jako čtvrtý arbitr byl zvolen pan Manuel Schuettengruber, rovněž z Rakouska.

Trabzonspor AŞ:

Hosté sice loni skončili v Turecké lize až na 9. místě, ale díky poháru, kde se dostali až do finále proti Fenerbachce si zajistilio účast ve 2. předkole Evropské Ligy.
    Svoji historii letošní EL začali psát Turci proti týmu z Irska a to proti místnímu Derry City. První utkání se odehrálo v Turecko a vyhráli domácí 4:2. Ve druhém zápase Irové neukázali kvalitu a prohráli i tady 0:3.
    Tým přes léto navíc dále posilovala přivedl takové jména jako Florent Malouda a Bosingwa. Odešel mimojiné Slovák Sapara.
    Nicméně v Turecku ještě nezačala tamní liga, nebude to mít na utkání menší vliv oproti už rozjetému Dinamu?

FC Dinamo Minsk:

Dinamo už jsou posledním zástupcem v Evropských soutěží ve své zemi. Po vypadnutí BATE z Ligy Mistrů a Soligorsku z EL tak může tým z Minska zachránit čest své zemi. Přitom Dinamo muselo hrát už první předkolo, v tom si ale hladce poradilo s Litevskou Kruojou po výhrách 0:3 a 5:0. Ve druhém předkole to byl o poznání vyrovnanější dvojduel, narazili totiž na Chorvatskou L. Záhřeb. Doma prohráli a Lokomotiv si vedl cennou výhru 1:2, poté však Dinamo nehodilo flintu do žita a soupeře na jeho hřišti přestříleli 2:3!
    Dnes je čeká další silný soupeř z Turecka, ale Dinamo už ukázalo sílu, podaří se jim nyní překvapit?

Dobrý fotbalový podvečer všem příznivcům "kulatého nesmyslu". Dnes vám budu komentovat utkání 3. předkola Evropské Ligy mezi Běloruským FC Dinamo Minsk a Tureckým Trabzonspor AŞ.
    Zápas se odehraje na Stadion Dinamo v Minsku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
    Branky: 41. Henrique

Karty:   50. Veretilo (MNK) – 90. Yumlu (TRA), 94. Sen (TRA), 98. Kıvrak (TRA)   63. Danilov (MNK) – 97. Colman (TRA)

Dinamo Minsk: Sulima – Veračila, Politevič, Kontsevoi, Danilov – Simovič, Nikolič, Stasevič – Coto, Alonso – Veselinovič.

Rozhodčí: Eisner – Witschnigg, Ciochirca