Žilina – Košice 1:2 (kon.) | Nitra – Poprad 4:2 (kon.) | Martin – Zvolen 2:1 (kon.)
Banská Bystrica – Skalica 1:3 (kon.) | Trenčín – Piešťany 6:2 (kon.)
HK Nitra
4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
HK Poprad
sk Úterý 17.09.2013, 17:00 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR)

59:28
    KOVÁČIK po prihrávke Pupáka zo stredného pásma triafa prázdnu popradskú bránku a rozhoduje dnešné stretnutie. Asistencia: Pupák, Nádašdi

52:20
    Bača v rohu klziska fauloval Drábeka a posedí si dve minúty.

48:22
    Po skrumáži v rohu klziska sa najlepšie zorientoval PIAČKA, nakorčuloval si medzi kruhy a strelou švihom pripisuje vedenie v zápase prvýkrát na stranu Nitry.Asistencia: Rapáč

43:04
    Nitrania v oslabení dokonca v trojici zaútočili, Kováčikovi sa však pri strele zlomila hokejka a s dorážkou Chrenka si Sidor poradil. Nitrania však dosiahli aspoň vylúčenie Jabrockého za hákovanie.

42:12
    Milo si odsedí dve plus dve minúty na trestnej lavici za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

33:05
    Skóre je vyorvnané. Tentokrát unikol hosťujúcej obrane Nitran NOVÁK a faulovaný v páde zaznamenáva druhý nitriansky gól. Asistencie: bez asistencie.

29:08
    ROMAN TOMÁNEK konečne prelomil Sidorove prekliatie kedy strelou z prvej z ľavej strany zaznamenáva prvý tohtosezónny nitriansky gól. Asistencie: Pupák, Stumpel

17:12
    Skóre duelu sa opäť mení kedy sa dokázal presadiť po vhadzovaní Popradčan MLYNAROVIČ. Asistencia: Kroták

16:50
    Po vhadzovaní po pravici Sidora domáci hráči prepadli, do úniku sa dostal GAPA, ktorý efektným spôsobom prekonáva Kristana a otvára skóre dnešného stretnutia. Asistencia: Nagy

14:24
    Lapšanský sa dostal za chrbát domácej obrany, nezakončoval úspešne a previnil sa faulom, kedy vrazil do brankára Kristana a posedí si dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

10:28
    Na trestnej lavici si dve minúty posedí Ordzovenský za nedovolené bránenie v hre.

02:32
    Segľa faulovaný za popradskou bránkou a domáci si zahrajú prvú presilovú hru. Dve minúty si posedí Brejčák za držanie protihráča.

Dalibor Sklár

Branky a nahrávky: 30. Tománek (Stumpel, Pupák), 34. Novák, 49. Piačka (Rapáč), 60. Kováčik (Pupák, Nádašdi) – 17. Gapa (Nagy), 18. Mlynarovič (Kroták)

HK Nitra: Kristan (Zima) – P. König, Rais, Milo, Nádašdi, Ordzovenský, M. Bača, Ďurkech, Hrazdíra – Pupák, T. Chrenko, M. Kováčik – R. Tománek, Stümpel, L. Novák – B. Rapáč, Martin Segľa, Štumpf – Piačka, Kmeč, Bajtek
    HK Poprad: Sidor (Srnec) – Fabian, R. Suchý, Kasík, McNamara, Kurali, D. Brejčák, Gáborčík, Nitriansky – Lapšanský, Mlynarovič, A. Kroták – Drábek, Belluš, T. Sýkora – Matúš Paločko, S. Takáč, Jabrocký – M. Nagy, Gapa, R. Schneider

Rozhodčí: Baluška – Orolin, Výleta