Hannover – Augsburg 2:1 (kon.) | Wolfsburg – Hoffenheim 2:1 (kon.) | Norimberk – Dortmund 1:1 (kon.)
Mohuč – Leverkusen 1:4 (kon.) | Hamburg – W. Brémy 0:2 (kon.) | Schalke – Bayern 0:4 (kon.)
Hamburger SV
0:2 (0:1)
Werder Brémy
Sobota 21.09.2013, 15:30 • Imtech Arena, Hamburg • Německá Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Hezké odpoledne všem fanynkám a fanouškům německého fotbalu. Před námi je utkání 6. kola mezi domácím Hamburgerem SV, který v Imtech aréně přivítá Werder Brémy.

Oba celky nezažívají zrovna oslnivý vstup do sezóny. Hamburg má na svém kontě pouhé čtyři body a je až patnáctý. Brémy mají jen o dva body více a jsou na místě čtrnáctém.

Předpokládané sestavy

Hamburger SV: Adler – Lam, Djourou, Westermann, Jansen – Badelj, Jiráček – Beister, Van der Vaart, Calhanoglu – Lasogga.

Werder Bremen: Mielitz – Fritz, Prödl, Caldirola, García – Makiadi, F. Kroos – Yildirim, Hunt, Ekici – Petersen.

V loňském roce se oba soupeři potkaly dvakrát a pokaždé z toho byla výhra domácích. V Hamburku se hrálo 3:2, v Brémách potom 2:0.

Hamburger SV: Adler – Westermann, Djourou, Tah, Jansen – Badelj, Rincón, Lam, van der Vaart, Jiráček – Beister.

Náhradníci: Drobný – Sobiech, Çalhanoğlu, Arslan, Rudņevs, Lasogga, Zoua.

Werder Bremen: Mielitz – Fritz, Lukimya-Mulongoti, Caldirola, García – Ignjovski, Makiadi, Elia, Hunt, Kob Kobylanski – Petersen.

Náhradníci: R. Wolf – Prödl, Gebre Selassie, Ekici, Kroos, Ayçiçek, vHa von Haacke.

Rozhodčí: Stark – Salver, Pickel.

Oba celky již nastupují na hrací plochu. Hamburk oblékl bílé dresy, hosté z Brém zelené.

1

1
    Hosté se ujali rozehrávky. Jako první se balonu dotkl útočník Petersen a uvedl jej do hry.

2
    Hamburští ale dobře napadali a rychle se míče zmocnili díky dobré defenzivní práci Jansena.

3
    Hráči v bílých dresech byli v držení balonu. Jiráčkův faul ale domácí kombinaci přerušil.

4
    Proti pravidlům se provinil také levý obránce Jansen, jenž fauloval u lajny Eliu.

5
    Dlouhý nákop Lukimyi končí až v zámezí. Hrát tak opět budou domácí Hamburk.

6
    Brémy zahrávaly standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti. Nízký centr ale dokázala obrana pokrýt.

7
    Garciá to udělal kousek za hranicí šestnáctky moc pěkně. Nejdříve se zbavil dvou bránících protihráčů a poté vystřelil jen těsně vedle pravé tyče.

8
    Rincón napřáhl ke střele z úctyhodné vzdálenosti. Mezi tři tyče ale balon neposlal.

9
    Beister nepříjemně fauloval Fritze a může být rád, že to nebylo za žlutou kartu.

10
    Fotbalisté SV kombinují na vlastní polovině a dopředu příliš nespěchají.

11
    Domácí útočník Beister uvízl v ofsajdu a hrát nemohl.

12
    Hamburg se prezentoval velmi povedeným rozehráním volného kopu. Celá akce ale nakonec skončila útočným faulem na gólmana Mielitze.

13
    Jiráček si pomohl v souboji s Fritzem očividně ramenem. Sudí Štark přesto odpískal faul českému reprezentantovi.

14
    Držení míče: 53% – 47% pro Hamburger SV.

15
    Je za námi úvodních patnáct minut a na první větší šanci stále musíme čekat.

16
    Oba celky jsou si zatím rovnocennými soupeři. Ani jeden z nich nemá sebevětší převahu.

17
    Mielitz musel hodně rychle z branky před dobíhajícím Beisterem, který byl nakonec u balonu o pár kroků později než by potřeboval.

18
    Domácí hráči teď mohou poděkovat Adlerovi! Po rohovém kopu se do vzduchu nejvíce vyšponoval Lukimya, kterého ale parádním zákrokem vychytal právě brankář Hamburg.

19
    Beister si povšiml, že hostující gólman je hodně daleko z branky a tak zkusil vystřelil. Rána byla ale dosti nepřesná a skončila vysoko nad.

20
    Eliova střela končí dobré dva metry od branky Adlera.

22
    Bremy zahrávaly další roh a znovu to mohlo skončit úvodním gólem. Místo Adlera tentokrát na brankové čáře zaskakoval jeden z obránců.

23
    Fotbalisté v bílém jsou zatím ve hře dopředu trochu bezradní a před branku soupeře se příliš nedostávají.

24
    Jiráček to měl proti dvojnásobné přesile obtížné a o balon nakonec u postranní lajny přišel.

25
    Beister je na hrotu osamocen a v boji s brémskou defenzivou je zatím bezradný.

26
    Hamburg znovu předvedl nepřesnou kombinaci. Míč ale vzápětí vybojoval zpět.

27
    Domácí akce končí odmávaným ofsajdem.

28
    Jansen se vydal na výlet, který skončil až centrem do pokutového území. Tam se ale nikdo ze spoluhráčů prosadit nedokázal.

29
    Prvním karetním hříšníkem je domácí Beister.

30
    Brémy zahrávaly další roh, po kterém se ke střele dostal Ignjovski. Rána ale nebyla vůbec povedená.

31
    Po centru Kobylanského se ke střele dostal útočník Petersen, který ale zamířil pouze do boční sítě.

32
    Werder právě vstřelil branku!
    Teď už to ale hostům vyšlo na výbornou a je z toho první branka utkání! Fritz prchl po pravé straně hřiště, balon následně předložil před branku osamocenému NILSI PETERSENOVI, který už nezaváhal – 0:1

33
    S van der Vaartovou rána zpoza vápna si bez problémů poradil gólman Mielitz.

35
    Hamburg se snaží dostat zpět do zápasu rychlým vyrovnáním. Brémy ale zatím spolehlivě brání.

36
    Domácí se usadili na útočné polovině a snaží se něco kloudného vymyslet. Zatím bez úspěchu.

37
    Beister se šikovně zbavil bránícího protihráče a rychle vypálil. Hostující brankář byl ale na svém místě včas a se střelou si dokázal poradit.

38
    Držení míče: 54% – 46% pro Hamburger SV.

39
    Elia nepřešel přes dobře bránícího stopera Taha, který si své povinnosti splnil na výbornou.

40
    Před námi je posledních pět minut prvního poločasu. Zatím to vypadá, že spokojenější odejdou do šaten přeci jen hráči Brém.

40
    Fritz vyrukoval na Jiráčka s nepříjemným zákrokem a zato uviděl žluté napomenutí.

41
    Hamburg dál pokračuje v nátlakové hře.

42
    Brémy se ubránily jen za cenu faulu. Hráči v bílých dresech tak mohou dál v aktivitě pokračovat.

43
    Rohový kop v podání van der Vaarta nebyl příliš nebezpečný a hosté se dokázali ubránit.

44
    Beister upadl v pokutovém území a snažil si vymodlit penaltu! Hlavní rozhodčí ale jasným gestem odmítl.

45
    Jansenovi se centr vůbec nepovedl a skončil vysoko nad brankou Mielitze, který s následnou rozehrávkou vůbec nespěchá.

45+1
    První poločas bude nastaven o 1 minutu.

45+1
    Brémy si ale závěr prvního poločasu hlídají a svého soupeře drží daleko od vlastní branky.

První poločas je minulostí. Brémy byly lepším týmem a zatím také po trefě Petersena zaslouženě vedou. Domácí fotbalisté toho zatím příliš nepředvedli a v druhé půli budou muset rozhodně přidat.

Druhý poločas začne přibližně v 16:32.

46

46
    Hamburští se ujali rozehrávky a zatím trpělivě kombinují na vlastní polovině.

47
    Jiráček dostal přihrávku od Badelje na paty a i proto o míč rázem přišel při napadání Igjovskiho.

48
    Vysoký centr Makiadiho skončil až v místech, kde stál připravený brankář Adler.

49
    Jiráček parádním pasem oslovil Beistera, který ihned hlavičkoval. Gólman Mielitz ale dokázal na poslední chvíli šanci zneškodnit.

50
    Hamburg po změně stran očividně přidal na tempu a v úvodu druhého poločasu je aktivnější.

51
    Domácí fanoušci se odpískání rohového kopu dožadovali marně. Gesto pomezního rozhodčího hovořilo za vše.

52
    Fritz si pohlídal náběh Jansena a balon nechal dokutálet za brankovou čáru.

53
    Brémy se po delší době dostaly až před branku Adlera, který ale nakonec nemusel vůbec zasahovat.

54
    Tahovi se odkop od branky vůbec nepovedl. Balon skončil po pár metrech za postranní lajnou.

55
    Ignjovski nejdříve fauloval. Potom si ale neodpustil slovní protesty, za které vidí žlutou kartu.

56
    Van der Vaart se ujal následně exekuce standardní situace. Přímá střela na branku ale skončila hodně mimo.

57
    Rincónova rána z dobrých pětatřiceti metrů už vypadala o poznání nebezpečněji. Gólman Mielitz musel přispěchat s pohotovým zásahem.

58
    Hamburští fanoušci cítí šanci a ženou své oblíbence za vyrovnávací brankou.

59
    Jejich přání mohl následně vyslyšet Beister, který ale zakončoval po centru Jansena v přetěžké pozici jen těsně vedle.

60
    Poslední minuty patří jednoznačně hráčům v bílém.

61
    Jiráček se zapojil do akce a to neměl dělat. Jeho postavení v době přihrávky bylo ofsajdové.

62
    Petersenovo nepřesné zpracování dává další příležitost domácímu výběru.

63
    Držení míče: 58% – 42% pro Hamburger SV.

63
    Van der Vaart utrousil na konto hlavní rozhodčího nějakou poznámku a uviděl žlutý trest.

63
    Domácí mezitím ještě vystřídali. Ze hry odešel Lam, kterého nahradil Rudnevs.

64
    Tvrdý střet teď absolvovali v pokutovém území Rincón a Lukimay. Oba hráči zůstávají ležet na trávníku a hra se přerušuje.

65
    Na hřišti to teď vypadá jako v polním lazaretu. Lékařské týmy obou týmu usilovně pracují.

66
    Rincóna už zranění do hry nepustí. Místo něj se na hřiště podívá Arslan.

67
    Střídalo se také na straně Brém. Kobylanski dohrál. Do hry se podívá český reprezentant Gebre Selassie.

68
    Po delší době se tak opět začalo v Imtech aréně hrát. Aktuálně drží míč hosté.

69
    Hamburg se opět začíná dostávat do tempa a nebezpečně hrozit.

70
    Fotbalisté v bílých dresech mají ještě dvacet minut na to, aby dokázali minimálně vyrovnat. Uvidíme, zda se jim to podaří.

72
    Petersen mohl přidat druhou a zřejmě rozhodující branku! Sám před Adlerem ale totálně selhal a trefil pouze domácího brankáře.

73
    Brémy následně zahrávaly další roh, ze kterého ale nic zajímavého vymyslet nedokázaly.

74
    Hosté podruhé střídají. Utkání skončilo pro Eliu, který přepustil své místo Ekicimu.

75
    Arslanova nepřesná přihrávka adresovaná Jansenovi končí až v zámezí. Fritz se chystá vhazovat.

76
    Brémy šetří čas a se svoji kombinací nijak nespěchají.

77

78
    Hamburg zahrával přímý kop, který ale dokázala pozorná obrana soupeře odvrátit na roh.

79
    Van der Vaartův centr ale nikoho v bílém dresu před branku nenašel. Hosté se osvobozují.

79
    Jiráček byl přistižen v ofsajdu a balon musel odevzdat.

80
    Před námi je posledních deset minut utkání. Zatím mají ke třem bodům blíže hráči Werderu.

80
    SV naposledy střídá. Jiráček nahradil Lasogga.

81
    Garciá takticky šetřil drahocenné vteřinky a po faulu si na zemi chvilku poležel.

82
    Badeljova rána z první jen těsně minula levou tyč Mielitzovy branky, který se za ní pouze ohlédl.

83
    Rudnevs zakončoval z krkolomné pozice a podle toho také střela vypadala. Chyběla jí především razance.

84
    Domácí marně dobývají šestnáctku soupeře.

85
    Také Brémy naposledy vystřídali. Závěrečné minuty odehraje Prödl, který nahradil Hunta.

86
    Hamburg měl k dispozici rohový kop, po kterém se k hlavičce dostal van der Vaart. Ten ale zamířil těsně vedle tyče.

88
    Moc času už nezbývá. Hosté se teď usilovně brání a pouze odkopávají daleko od vlastní branky.

89
    Ekici se sám vydal na polovinu soupeře a posbíral tam pár vteřinek k dobru.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.

90+1
    První nastavená minuta ale začíná nepřesnou kombinací Hamburgu, který tak bude muset po získání balonu začít od začátku.

90+2
    Rudnevs se dostával do zajímavé pozice. Na poslední chvíli ho ale zradilo zpracování.

90+3
    Ani dlouhý aut Beistera nepřinesl kýžený výsledek.

90+3
    Prödl mohl po rychlém brejku definitivně rozhodnout! Střela z hranice vápna ale skončila jen vedle branky.

90+4
    Je rozhodnuto! Adler se vydal na rohový kop, ze kterého se ale nestihl vrátit do branky. Po dlouhém výkopu se k míči dostal NILS PETERSEN, který se po přesném obloučku prosazuje i podruhé – 0:2.

Brémy dnes předvedly větší touhu po vítězství, kterého také zaslouženě dosáhly. Hamburg sice zlepšenou hrou především ve druhém poločase mohl vyrovnat, branku však vstřelit nedokázal.

To jde ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek víkendu a zase někdy u on-line přenosů na počtenou. (17:24:44)