Groznyj – CSKA Moskva 2:0 (kon.) | Zenit – Spartak 4:2 (kon.)
FK Zenit Petrohrad
4:2 (1:1)
FK Spartak Moskva
Sobota 28.09.2013, 16:00 • Stadion Petrovskij, Petrohrad • Ruská Premier Liga

To je z tohoto velice zajímavého utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:01:20)

Je to tak, utkání končí a z výhry se raduje domácí Zenit Petrohrad po výsledku 4:2. Ve druhé půli byl k vidění velice dobrý fotbal, nejprve se prosadili domácí, to když Hulk nádhernou střelou podruhé strhl vedení na stranu Petrohradu. Tohle vedení však Zenitu vydrželo pouhou minutu, po ní vyrovnal Movsisjan. Dlouho to vypadalo na to, že by Spartak mohl případně i vyhrát, úplný závěr však patřil Zenitu. V 81. minutě skóroval tvrdou ranou Šatov a o další tři minuty zvýšil náskok Danny. Tento náskok si už Zenit ujít nenechal a díky této výhře se v tabulce odpoutal od svého dnešního soupeře.

90+3
    Rozhodčí se už dívá na hodinky, závěrečný hvizd přijde co nevidět.

90+2
    A taky se to domácím daří, míč je u Pesjakova a odtud Zenitu nebezpečí nehrozí.

90+1
    Lodigin dlouhým výkopem vybídl k rychlé akci Dannyho, hosté odkopli na aut. Zenit už nikam nespěchá, bude se snažit jen udržet míč co nejdál od vlastní branky.

90
    Budou se nastavovat tři minuty.

89
    Danny je při chuti, nyní však při průniku přišel o míč. Určitě ho to ale při současném stavu moc netrápí.

88
    To přichází právě teď, Denis Davydov nahrazuje Juru Movsisjana.

87
    Závěrečné střídání chystá i trenér Spartaku.

86
    Domácí střídají, Alexander Keržakov odchází s úsměvem na rtech a zbývající minuty si místo něj zahraje Vladimir Bystrov.

84
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Už je to o dvě branky! Hulk získal na vlastní polovině míč, Zenit se tím dostal do rychlé akce dvou na dva, brazilský šutér posunul na DANNYHO, ten šel sám na Pesjakova, udělal mu kličku a zasunul do prázdné brány!

83
    Hosté vystřídali, Aidena McGeadyho nahradil Pavel Jakovlev.

81
    Domácí stadion propuká v radost, Zenit totiž opět vede! Od levého křídla přišla přihrávka po zemi, dostala se až k OLEGU ŠATOVOVI, ten se zbavil hned dvou soupeřů a tvrdou ranou po zemi propálil Pesjakova.

80
    Zyrjanov posunul na levou stranu Ansaldimu, jeho pokus o centr se odrazil od hostujících hráčů. Zenit však stále pokračuje v útočení.

78
    Carioca s míčem operuje ve středu hřiště, dál ho domácí nepustili.

77
    Özbiliz hledal ve vápně Movsisjana, domácí obrana jej však dokonale pokryla a mohla tak v poklidu odkopnout.

75
    Střídání Zenitu, Viktor Fajzulin míří na střídačku, ze které naopak vstal Konstantin Zyrjanov.

73
    Domácí trenér koučuje tak náruživě, že je čtvrtým rozhodčím napomínán. Jde si tak raději sednout.

72
    Stadionem to jen zahučelo, neboť Hubočan byl blízko trefě, Kombarov zastoupil gólmana a odkopl do bezpečí.

72
    Útočný fotbal pokračuje, Šatov vybojoval roh.

70
    Spartak právě vstřelil branku!
    Vedení Zenitu moc dlouho nevydrželo. Özbiliz na levé straně pronikl otevřenou obranou, naservíroval ideální přihrávku na střed, kde už číhal JURA MOVSISJAN a ten zblízka nasadil Lodiginovi regulérní jesle!

69
    Hosté střídájí, Rafael Carioca míří na trávník, ze kterého odstupuje Kim Källstrom.

69
    Parádní branka domácího klubu. Danny na čtyřicet metrů našel HULKA, ten ač těsně bráněn, se dokázal uvolnit a z asi 22 metrů pravačkou zakroutil míč přesně k tyči!

Hosté pokračují v převaze držení míče, lákají soupeře na vlastní polovinu, aby pak mohli udeřit do otevřené obrany.

66
    Na levé straně měl velké plány Jurado, už byl v pozici, odkud by se dalo centrovat, Smolnikov byl ale proti a míč mu čistým způsobem odebral.

64
    Domácím teď určitě odlehlo, neboť po Hubočanově chybě mohl nejdŕíve zakončovat Özbiliz a poté i Movsisjan. První rána byla zblokována, druhá šla vysoko nad.

62
    Míč se třepetá v brance Spartaku, radost je však zbytečná, neboť Danny zakončoval z ofsajdu!

61
    Střídání Zenitu, odešel Andrej Aršavin, ve hře se objevil Oleg Šatov.

61
    Z následného přímého kopu to zkusil Hulk, ale ani tentokrát neuspěl. Pro míč musí podavači míčů a to docela daleko za branku Spartaku...

60
    Žlutá karta za faul pro hostujícího João Carlose

59
    Paršivljuk kombinoval společně s Glušakovem, ke střele se ale ani jeden nedostal. Je to takový planý tlak.

58
    Po delší době se do útoku podívali i hosté, zprava chtěl centrovat McGeady, Lombaerts se ale o něj dokonale postaral.

57
    Spartak je pod velkým tlakem, zatím však zvládá se ubránit.

56
    Keržakov se drží za pravou nohu, uvidíme, zda mu zranění dovolí pokračovat.

55
    Na trávníku leží domácí Keržakov, hra je přerušena až po docela dlouhé době.

54
    Žlutá karta pro hostujícího Jevgenije Makejeva.

53
    Obrovská šance Zenitu. Smolnikov odcentroval z pravé strany, míč propadl až ke zcela volnému Dannymu, ten byl ale zřejmé překvapen příležitostí, že se nechal obrat Paršivljukem.

52
    A málem to skončilo gólem. Movsisjan se dostal za obranu a chtěl překonat Lodigina, který mu vyběhl vstříc. Pokus nakonec skončil těsně vedle!

51
    A opět. Smolnikov hledal Aršavina, tomu odskočil míč od kopaček a hosté se dostávají do rychlého kontru.

50
    Teď je k vidění spousta nepřesností, zejména z domácí strany. Je to škoda, Zenit tím ztrácí mnoho možností k zakončení.

48
    Centr se nevydařil, ztroskotal na Kombarovovi a úplně stejné dopadlo i opakování o pár vteřin později.

47
    Po faulu na Keržakova tu je přímý kop z pravého křídla.

47
    Hulk narazil pří průniku na Kombarova, který poté zvládl i Fajzulina.

46
    Ihned po zahájení hry se dopředu nacpali hráči Zenitu a poblíž pokutového území budou vhazovat.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:01.

Máme za sebou první půli a stav je nerozhodný 1:1. Hosté začali velmi sympaticky, ale byl to Zenit, který udeřil jako první. Autorem vedoucí branky byl Keržakov. Toto vedení ale dlouho nevydrželo, neboť už za devět minut vyrovnal neméně povedenou ranou Källstrom. Zápas je tak otevřený i do druhé půle a to je jen dobře.

45+1
    McGeady si seběhl z levé strany na střed, jeho pokus ovšem zamířil vysoko nad.

45
    Bude se nastavovat jedna minuta.

45
    Hulk leží na hranici pokutového území, ale sudí mu ukazuje, že se o faul v žádném případě nejednalo a nechal pokračovat ve hře.

44
    Ten se Zenitu nevydařil, centr přišel zcela vniveč.

43
    Smolnikov získal na pravé straně prostor, nadýchaným centrem hledal Keržakova, hosté pro jistotu odvrátili na roh.

42
    Centr tentokrát mířil na hranici pokutového území, kde se do míče z voleje opřel McGeady. Jeho bombu zablokoval Lombaerts.

42
    Lodigin neudržel Juradův centr v rukavicích a před dotírajícími hosty odkopl Hubočan na další roh.

41
    Rohový kop pro Spartak.

40
    Z následného přímého kopu to zkusil Hulk, prostřelil sice zeď, na Pesjakova si ale nepřišel.

39
    José Jurado musel hasit rychlou akci faulem a uviděl za to žlutou kartu.

38
    Kombarov hledal své spoluhráče v pokutovém území, našel však pouze hráče domácích. Ti okamžitě vyráží kupředu.

37
    Podobná situace na druhé straně, McGeady zezadu fauloval Smolnikova. Je to zatím hodně tvrdý zápas.

36
    Özbiliz byl tvrdě sražen k zemi, drží se za záda, bude však po obstřiku pokračovat.

34
    Neuspěl ani Makejev. Z velké dálky vysoko přestřelil. Opět se tak začíná od Lodigina.

33
    Paršivljuk byl autorem dalšího střeleckého pokusu Spartaku, branku ale netrefil. Je však vidět, že vyrovnávací trefa vlila hostům velkou energii do žil.

31
    Dobrý obranný zákrok Lombaertse. Všichni ale předpokládali, že se bude pískat roh, pomezní ovšem ukazuje, že se bude rozehrávat od Lodiginovy branky.

29
    Nádherný střelecký pokus a je vyrovnáno. McGeady přihrál na střed hřiště, kde si naběhl KIM KÄLLSTROM a střelou z první zamířil přesně k tyči.

28
    Kombarov na poslední chvíli uhasil problém jménem Aršavin. Ten si totiž naběhl na pas z hloubi pole a moc nescházelo k tomu, aby šel sám na Pesjakova.

27
    Keržakov byl v zajímavé střelecké pozici, dřív, než však stačil vystřelit, se k němu dostali dva protihráči a míč mu sebrali.

26
    Faul Glušakova, i když se tomu hodně diví.

25
    Hosté se snaží na pravé straně, McGeady však neměl proti přesile šanci.

23
    Glušakov leží po souboji s Faizulinem na trávníku a potřebuje ošetření.

22
    Källstrom na levé straně hledal, komu pošle přihrávku, nakonec hru přesunul na druhou stranu, odkud však Özbiliz nacentroval až za Lodiginovu branku.

20
    Teď už to domácím vyšlo na sto procent. ALEXANDER KERŽAKOV si naběhl do střelecké pozice na středu a po zemi prudkou ranou propálil Pesjakova!

19
    Zenit začíná tlačit, Witselova rána byla sražena Kombarovem.

19
    Rohový kop pro Petrohrad. K voleji se odhodlal Fajzulin, míč mu však nesedl a skončil mimo Pesjakovovu branku.

17
    Málem udeřilo na druhé straně, zpoza šestnáctky vystřelil Kombarov a jen těsně minul Lodiginovu branku.

15
    Petrohradští se radují, ale gól neplatí. Únik Keržakova a jeho střela, to vše bylo zbytečné, celá akce se odehrála v ofsajdu.

12
    Tvrdý zákrok Carlose na Hulka, rozhodčí si zatím vystačí se slovní domluvou.

10
    A znova! Zenit je zatím docela pasivní a pouští soupeře do zakončení. Střela Jurada šla vedle.

9
    Spartak hraje v úvodu nebojácně, další Özbilizův pokus je toho důkazem. Sice minul, ale snaha se cení.

7
    Roh i na druhé straně, Özbiliz však nic nebezpečného nevymyslel, Zenit může do útoku.

4
    Po následném rohu pálil Lombaerts, ale mimo.

4
    Hulkova rána byla zblokována, Pesjakov si tak mohl oddechnout.

3
    Faul Kombarova na Hulka, první standardka domácích.

1

Zenit Petrohrad: Lodigin – Smolnikov, Hubočan, Lombaerts (C), Ansaldi – Witsel, Fajzulin – Hulk, Aršavin, Danny – Keržakov. Trenér: Luciano Spalletti.
    Náhradníci: Rudakov, Baburin – Criscito, Neto, Anjukov, Chodzanjazov, Šatov, Zyrjanov, Bystrov, Tymoščuk, Mogilevec, Bucharov.

Spartak Moskva: Pesjakov – Paršivljuk – Makejev, Carlos, D. Kombarov (C) – McGeady, Glušakov, Källstrom, Jurado – Özbiliz, Movsisjan. Trenér: Valerij Karpin
    Náhradníci: Mitrjuškin, Rebrov – Insaurralde, Suchý, Carioca, K. Kombarov, Biljaledinov, Davydov, Jakovlev, Waris.

Rozhodčí: Aleksandr Jegorov – Oleg Čelovalnikov, Sergej Šukorverkov.

Dobré odpoledne u fotbalu, ruská fotbalová liga volá na své fanoušky, má na programu 11. kolo a my budeme společně sledovat souboj mezi Zenitem Petrohrad a Spartakem Moskva, což bude šlágr kola! Střetávají se totiž první a druhý tým tabulky!

Zenit Petrohrad zatím o skóre vede a bude se snažit získat polštář v podobě bodového náskoku. Pokud ale Zenit bude hrát, jako minulé kolo proti týmu Křídel Sovětů, neměly by ho body minout. V týdnu totiž Lyon smetl Křídla Sovětů výsledkem 4:1. "Křídla" sice vedla díky Goreuxovi, ale ve druhém poločasu přišla "Lyonská smršť". Už ve 47. minutě srovnal Hulk, vrátil týmu pohodu a po dvou trefách Šatova, a dalším úspěchu Hulka bylo zcela jasno...

Spartak Moskva má za sebou sérii čtyř zápasů s výhrou, postupně to odnesli Tomsk, Volga Novgorod, CSKA a Krasnodar. Úvod do zápasu s posledně jmenovaným byl pěkně rychlý, už ve čtvrté minutě skóroval Jurado. Krasnodar sice srovnal Pereytou, ale ještě do poločasu vrátili domácím vedení Movsisjan a Jurado. Po přestávce sice ještě zvládl snížit Isael, to bylo ale poslední slovo Krasnodaru a body tak zamířily do hlavního města.

Utkání začne na Stadionu Petrovskij od 16:00 a pískat jej bude Aleksandr Jegorov s pomocí Olega Čelovalnikova a Sergeje Šukorverkova. Nenechte si ho ujít a buďte při zápase s námi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Aleš Pur

Branky: 20. Keržakov, 69. Hulk, 81. Šatov, 84. Danny – 29. Källstrom, 70. Movsisjan

Karty:   39. Jurado (SPM), 54. Makejev (SPM), 60. Carlos (SPM)

FK Zenit Petrohrad: Lodigin – Smolnikov, Hubočan, Lombaerts (C), Ansaldi – Witsel, Fajzulin (75. Zyrjanov) – Hulk, Aršavin (61. Šatov), Danny – Keržakov (86. Bystrov). Trenér: Luciano Spalletti.

FK Spartak Moskva: Pesjakov – Paršivljuk – Makejev, Carlos, D. Kombarov (C) – McGeady (83. Jakovlev), Glušakov, Källstrom (69. Carioca), Jurado – Özbiliz, Movsisjan (88. Davydov). Trenér: Valerij Karpin

Rozhodčí: Aleksandr Jegorov – Oleg Čelovalnikov, Sergej Šukorverkov