Chomutov – Zlín 3:4 (1:2 po s.n.) | Kladno – Třinec 4:5 (kon.) | Pardubice – Liberec 6:4 (kon.)
K. Vary – Litvínov 3:1 (kon.) | Slavia – Plzeň 0:2 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 2:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
HC VERVA Litvínov
Pátek 04.10.2013, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga

57:59
    Tyč prázdné litvínovské branky se rozzvonila!

57:40
    Kytnár netrefil prázdnou branku!

57:22
    Dnes už potřetí vyloučení na straně domácích za zdržování hry. Pykat bude Zucker (LIT).

48:28
    Černý (LIT) hákoval a to znamená další dvě minuty oslabení na straně Vervy.

48:01
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Litvínov vybízí k dramatu a snižuje! Střela ROBINA HANZLA zamířila do vrchní části branky a na tuhle střelu Závorka nestačil a inkasuje. Asistence: Rostislav Martynek.

46:50
    Hovorka (KVA) – zdržování hry, což znamená dvě minuty.

42:50
    Kubka (KVA) nabízí šanci na zdramatizování utkání Vervě svým vyloučením na dvě minuty – vyhození kotouče mimo hřiště.

41:46
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    ROMAN VLACH zachytil přihrávku na hranici modré útočné čáry, poodjel obráncům, položil si Fraňka a z kličky dává do zcela odkryté branky gól! Asistence: Petr Koblasa, Stanislav Balán.

39:38
    Necelou půlminutu před koncem druhé části si půjde odpykat trest další z hráčů Vervy – Hanzl (LIT). Nedovolené bránění.

37:45
    RADIM HRUŠKA si dělá kličku, najíždí na branku a blafákem zavěšuje přímo do růžku nad rameno ležícího Fraňka! Bez asistence

35:33
    Kubka (KVA) za seknutí oslabuje tým na počet tří. 2 min – sekání.

35:24
    Martynek na vzdálené tyči netrefuje a zasadil se o to hlavně Závorka, který se dokázal bravurně přemístit!

33:56
    Domácí kapitán Zaťovič (KVA) hákoval a to znamená 2 minuty odpočinku. Myslím si, že právě nevhod, protože hosté chytají "druhý dech" a byli to právě litvínovští, kteří si za poslední chvíle tvořili tlak.

31:32
    Martynek vybídl Jurčíka k teči a ten netrefil ve velice nadějné šanci branku!

30:22
    Balán rozvučel karlovarskou KV Arenu. Jeho pokus se mihl okolo tyče!

23:21
    Zaťovič, Hruška, Hovorka a netrefená odkrytá branka se rovná spálená gólovka!

22:30
    Pavelka (LIT) teď celkem lacině nabídl faul a to znamená 2 minuty za podražení.

18:49
    Majdan dostal přihrávku přímo před Závorku a kdyby si možná býval více rozmyslel, kam střelu pošle, mohl srovnat. Majdan trefil "pouze" Závorku.

16:12
    Balán nahrává na druhou tyč Vlachovi a ten míjí! Branka byla téměř odkrytá a Vlach nedává..

13:57
    Za podražení nabízí na další dvě minuty početní výhodu domácím Trávníček (LIT).

11:20
    Závorka teď chytil jasnou branku! Nejdříve zacinkala levá tyč. Odražený kotouč pak dokázal domácí brankář ustrčit dorážejícímu útočníkovi Litvínova a dostat ho do bezpečného prostoru za bránou!

02:36
    Tak takový úvod nikdo nečekal. Domácí se zhostili v oslabení kotouče při dobrém bránění. Zucker kotouč vyvezl, zadovkou zanechal RADKOVI DLOUHÉMU a ten z pravého kruhu propaluje Fraňka! Asistence: David Zucker.

01:29
    A je tu první vyloučení dnešního podkrušnohorského derby! Na trestnou jde Gulaši (KVA) za podražení. Michal Gulaši hraje v helmě v barvách Radegastu, což je součást ocenění.

Jaroslav Kubricht

Branky a nahrávky: 3. Dlouhý (Zucker), 38. Hruška R., 42. Vlach (Koblasa, Balán) – 49. Hanzl (Martynek)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Kubka, Drtina J., Šmach, Gulaši, Parýzek, Schusser – Zaťovič, Hruška R., Hovorka – Doležal, Vlach, Koblasa – Dlouhý, Vachovec, Zucker – Kytnár, Balán, Tomeček.
    HC VERVA Litvínov: Franěk (Nechvátal) – Kousalík, Pavelka, Sklenička, Střítelský, Šlégr, Gula – Lukeš, Hübl, Majdan – Trávníček, Hanzl, Martynek – Ručinský, Piroš, Černý J. – Pšurný, Jurčík, Rapáč.

Rozhodčí: Šindler, Hribik – Pešek, Jelínek