Chomutov – Zlín 3:4 (1:2 po s.n.) | Kladno – Třinec 4:5 (kon.) | Pardubice – Liberec 6:4 (kon.)
K. Vary – Litvínov 3:1 (kon.) | Slavia – Plzeň 0:2 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 2:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
6:4 (1:2, 1:2, 4:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 04.10.2013, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Liberec byl v prvních dvou třetinách dnešního utkání lepším celkem a po zásluze vedl 4:2. Dvě branky vstřelil bývalý hráč Pardubic Martin Bartek a zdálo se, že to bude pro domácí na cestě za body velmi těžká šichta. Ve třetí části se celku Zdeňka Venery a Miloše Říhy povedlo bleskově využít přesilovku a když se hned za sto devatenáct vteřin trefil Benák, bylo vyrovnáno 4:4. Frenetická ČEZ Arena své borce dotáhla k výhře, když za další tři minuty skóroval po krásném sólu Tybor. Definitivní tečku přichystal brankou na 6:4 Lukáš Radil. Hráči utkání – Jiří Cetkovský (PCE), Martin Bartek (LIB). (20:34:57)

60:00

59:52
    Schwarz opět v brance. Liberec navíc zahrál v útočné třetině úmyslný ofsajd, a tak je definitivně rozhodnuto. Tři body zůstávají v ČEZ Areně.

59:37
    Obrovská bojovnost domácích i v posledních vteřinách třetí třetiny znamená vhazování ve středním pásmu. Vašíček skočil do rány, aby ji poslal mimo nebezpečí.

59:13
    Bulíř hledal zpoza branky v brankovišti hráče v modrém dresu Liberce, ale neuspěl. Jeho nabídku Salfický vystihl a ukrývá ji pod lapačku.

58:48
    ČEZ Arena stojí jako jeden muž a žene domácí hráče do poslední minuty třetí třetiny.

58:23
    Zohorna nedokázal puk dostat do odkryté klece, když jeho zakončení tečuje jeden z obránců Liberce mimo branku.

57:59
    I další střelu z levé strany Salfický pohotově vyráží. Liberec i tak nadále u puku.

57:51
    Čakajíkovo nahození z levé strany proskotačilo až k Salfickému, který skákající kotouč raději ukrývá pod svou lapačku.

57:24
    Bílí Tygři Liberec to zkoušejí v šesti hráčích v hřišti s Markem Schwarzem na lavičce.

57:24
    Snahu hostů o snížení uťal jistý brankář Dušan Salfický, který kryje střelu ze středu hřiště.

56:53
    Krásné utkání končí rozháranou pětiminutovkou, které je přerušováno snad každých dvacet vteřin. Po ofsajdu Pardubic se vhazuje ve středním pásmu.

56:42
    To potvrzuje i zakázané uvolnění Liberce, které hru přestěhuje před Marka Schwarze. Tam se bude vhazovat po pravé ruce hostujícího brankáře.

56:06
    Hraje se především ve střední třetině, a tak moc vzruchu k vidění v posledních momentech nebylo.

55:42
    Kousal našel z levé strany chytře na hranici modré Tybora, jenže ten nezpracoval dobře, a tak tu máme ofsajd.

55:13
    Bílí Tygři Liberec hrají v plném počtu.

54:59
    Tempo hry notně opadlo, řada přerušení přestěhovalo hru do střední třetiny, kde se bude vhazovat.

54:47
    Nosek navezl kotouč do útočné třetiny, jenže tam chybuje. Jeho nahrávka přes osu hřiště je vyražena do středního pásma.

54:20
    Domácí tým hraje v plném počtu.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 14. Zohorna, 24. Cetkovský (Benák, Zohorna), 44. Cetkovský (Nosek, Ďaloga), 46. Benák (Cetkovský), 49. Tybor (Kousal), 51. Radil (Tybor) – 7. Zacha (Bulíř), 13. Bartek (Nedvěd), 32. Víšek (Jass, Čakajík), 39. Bartek (Hunkes, Nedvěd)

HC Dynamo Pardubice: Salfický (Růžička) – Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Čáp – Sýkora, Marha, Somík – Zohorna, Nosek, Cetkovský – Radil, Kousal, Starý – Řezníček, Musil, Tybor – Veselý.

Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Melicherčík) – Hunkes, Čakajík, Kolmann, Výtisk, Voráček, Jánošík – Pospíšil, Nedvěd, Valský – Zacha, Filippi, Bulíř – Bulík, Vampola, Bartek – Jass, Urban, Víšek.

Trenéři: Pavel Hynek, Milan Černý a Martin Láska

Rozhodčí: Pešina, Šír – Bláha, Kostka