Chodov – Otrokovice 11:3 (kon.) | Bulldogs – Bohemians 4:3 (1:0 po s.n.) | Liberec – Sparta 3:8 (kon.)
Tatran – Mladá Boleslav 5:4 (kon.)
FBC Liberec
3:8 (0:1, 1:1, 2:6)
ACEMA Sparta Praha
Neděle 20.10.2013, 18:00 • SH Dukla Liberec • Livesport Superliga

Poměr střel na branku ve třetí třetině: 11:12. (20:03:46)

Je dobojováno. Sparta nakonec domácí ve třetí třetině sestřelila a bere vítězství 8:3. To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek neděle a u dalších online přenosů s florbalem se těším na shledanou.

60:00

58:33
    Sparta právě vstřelila branku!
    Jenomže hned vzápětí po vhazování se do další šance dostala Sparta a své přečíslení trestá dalším gólem. PETR DUCHEK mířil přesně a Prokeš se musel před jeho střelou sklonit. Asistence: Ondřej Kašpárek.

58:01
    Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí se přeci jenom znovu prosazují. PAVEL HŮZA dvě minuty před koncem třetí třetiny dává branku naděje pro svůj tým. Asistence: Lukáš Veselý.

57:51
    Nejprve Valeš minul o centimetry hostující branku, do následného protiútoku se dostal Vrtiška, ale také nic zvláštního před Prokešem nevymyslel.

57:17

56:18
    Sparťané se už nikam neženou a četnými přihrávkami tak ukrajují drahocenné vteřiny zápasu a vzhlížejí tak ke konci utkání.

55:17
    Oddechový čas pro hosty.

55:17
    Domácí Chvojka dostává dvě minuty za bránění ve hře.

54:51
    Jenže hosté se velkému tlaku dokázali ubránit a naopak jsou to oni, kdo se střelecky prosazuje. MICHAL STRACHOTA dává klid na hole svých spoluhráčů a zvyšuje už na rozdíl pěti branek. Asistence: Luka Časar.

54:36
    Sparťané jsou pod velkým tlakem. Další rána z florbalky Hůzy málem skončila v jejich síti.

53:48
    Další střela domácích. Jan Král vyslal prudkou střelu, ale opět nechal jen vyniknout Kotoučka v brance.

53:24
    Následně to zkoušel Chvojka, ale ani on se před Kotoučkem prosadit nedokázal.

52:35
    Nyní ale Liberečtí motají hlavu obráncům Sparty a snaží se o další branku. Hosté ale tlaku Liberce odolávají.

50:45
    Liberečtí mají něco málo přes devět minut na to, aby ještě utkání zdramatizovali. Zatím to ale na nějaké drama vůbec nevypadá. Sparta totiž pokračuje dále ve svém tlaku a domácí teď k ničemu nepouští.

50:31
    Střelecké hody v této části hry pokračují. Tentokráte se také prosazují domácí, když RADEK VALEŠ posílá svou střelu k bližší tyči Kotoučkovy branky. Asistence: Lukáš Veselý.

50:08
    A Liberec do kolen sráží další branka. JAN DENEMARK se dostal do těsné blízkosti Prokeše a tváří v tvář mu nedal vůbec žádnou šanci. S jeho přesně umístěnou střelou nemohl Prokeš vůbec nic dělat. Asistence: Ondřej Kašpárek.

Vendula Zdražilová

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 25. Krupička (Pastor), 51. Valeš (Veselý), 59. Hůza (Veselý) – 15. Marvánek (Kadoch), 23. Svatoš (Marvánek), 41. Marek (vla.), 44. Časar (Vrána), 50. Strachota (Vrtiška), 51. Denemark (Kašpárek), 55. Strachota (Časar), 59. Duchek (Kašpárek)

FBC Liberec: Prokeš (Vaníček) – Klucho, Uglanov, Valeš, Němeček, Hůza, Marek, Veselý, Strobach, Pastor, Ferdan, Chvojka, Böhm, Krupička, Král Jaroslav, Král Jan, Vážný, Reymar
    ACEMA Sparta Praha: Kotouček (Beneš) – Kadoch, Denemark, Kašpárek, Čermák, Chaloupka, Vrána, Smetana, Duchek, Marvánek, Rebro, Rodina, Svatoš, Vrtiška, Šnajdr, Strachota, Němeček Michal, Němeček Petr, Časar

Rozhodčí: Martin Valenta, Michal Žďárský