Chodov – Otrokovice 11:3 (kon.) | Bulldogs – Bohemians 4:3 (1:0 po s.n.) | Liberec – Sparta 3:8 (kon.)
Tatran – Mladá Boleslav 5:4 (kon.)
FBC Liberec
3:8 (0:1, 1:1, 2:6)
ACEMA Sparta Praha
Neděle 20.10.2013, 18:00 • SH Dukla Liberec • Livesport Superliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký den všem sportovním fanouškům. Dnes nás čeká on-line přenos 7.kola nejvyšší extraligové soutěže mužů ve florbale, ve kterém se potkají domácí FBC Liberec a AC Sparta Praha Florbal.

Domácí FBC Liberec má na svém kontě jediný bod za prohru v prodloužení. Pětkrát odešel tým ze Severu Čech poražen.

Jejich dnešní soupeř je na tom o poznání lépe. Nachází se aktuálně na osmém místě extraligové tabulky. Na svém kontě má dvě vítězství v základní hrací době, jedno vítězství v prodloužení, jednu porážku v prodloužení a dvě porážky v základní hrací době.

Vzájemné zápasy z loňského ročníku: 3:5 a 4:8.

FBC Liberec: Prokeš (Vaníček) – Klucho, Uglanov, Valeš, Němeček, Hůza, Marek, Veselý, Strobach, Pastor, Ferdan, Chvojka, Böhm, Krupička, Král Jaroslav, Král Jan, Vážný, Reymar

AC Sparta Praha Florbal: Kotouček (Beneš) – Kadoch, Denemark, Kašpárek, Čermák, Chaloupka, Vrána, Smetana, Duchek, Marvánek, Rebro, Rodina, Svatoš, Vrtiška, Šnajdr, Strachota, Němeček Michal, Němeček Petr, Časar

Rozhodčí: Martin Valenta, Michal Žďárský.

00:01

01:15
    Zápas začal z obou stran opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu hned v jeho úvodu. Hraje se převážně ve středu hřiště.

01:54
    Až nyní zkoušel střílet liberecký Hůza, jeho střela v pádu ale mířila jen do připraveného brankáře Kotoučka.

02:45
    Na druhé straně zahrozili také hosté z Prahy, jenž ale nedokázali míček umístit mezi tři tyče domácí branky.

03:12
    A další šance hostí. Tentokrát to zkoušel Strachota, balónek však poslal jen těsně vedle Prokešovy branky.

04:08
    Dalekonosná střela jednoho z libereckých útočníků skončila jen na florbalce obránce Sparty a hosté tak mohou mířit znovu do útoku.

05:12
    Hra se přelévá ze strany na stranu, k vidění je rychlý florbal, kdy si oba celky vytváří slibné střelecké příležitosti. Zatím to však k přesnějšímu zakončení nevede.

06:14
    Další střela Strachoty. Prokeš byl ale znovu na místě a míček ukrývá ve svých rukách.

07:16
    Strobach na druhé straně hledal rozběhnutého Pastora, kterému však přihrávka nesedla a nijak zvlášť brankáře Sparty Kotoučka neohrozil. Nyní jsou to znovu hosté, kdo míří do útoku.

08:21
    Agilní Strachota pokračuje ve svém ostřelování domácí branky. Prokeš jeho projektil z úctyhodné vzdálenosti vyráží do bezpečí svým ramenem.

09:45
    Domácí se ale také dostali do dobré šance, Ferdan však taktéž na Kotoučka nevyzrál a ten míček po jeho střele bez problémů chytá.

10:38
    Nyní domácí předvedli dobrý obranný zákrok proti hostujícímu útoku. Sparťané tak na Prokeše ani nevystřelili.

11:12
    Svatoš svou přihrávku nenamířil přesně na svého spoluhráče a míček poslal za postranní čáru.

12:25
    Domácí nebyli daleko k otevření skóre dnešního utkání. Hůza si počkal u mantinelu na přihrávku od Veselého a prvně jmenovaný okamžitě vystřelil. Kotouček jeho šanci jen se štěstím zlikvidoval.

13:02
    O chvíli později museli Liberečtí čelit obrovské skrumáži před svojí brankou, ale velkému tlaku Sparty nakonec dokázali odolat.

14:11
    Sparta právě vstřelila branku!
    Nyní už ale museli lovit míček ze své sítě. Skóre utkání otevírají hosté, když se přesně trefil přízemní střelou JAN MARVÁNEK takřka z půlky hřiště. Asistence: Ondřej Kadoch.

15:23
    Spartu pochopitelně vstřelená branka nakopla a znovu zle zatápí před brankářem Prokešem. Ten však nyní nemusel zasahovat, když střela hostí mířila mimo jeho branku.

17:42
    Böhm se dostal odrazem od hostující branky k míčku, ale následný útočný manévr nedokázal přetavit ve vyrovnávací branku. Hosté tak stále drží své těsné vedení.

17:40
    Hostující Rebro dostává dvě minuty za nesportovní chování.

17:40
    V témže čase za stejný prohřešek putuje na trestnou lavici také liberecký Hůza.

18:00
    Hrají se poslední dvě minuty první třetiny.

19:40
    Oba celky jsou již v plném počtu. Ani jednomu týmu se nepodařilo ve hře 4 na 4 vypracovat si dobrou příležitost. Hra se tak odehrávala spíše ve středu hřiště.

20:00

První třetina je již minulostí. Byla k vidění jedna branka a to do sítě Liberce. Jak Sparta, tak Liberec si vypracovaly slibné šance, ale pouze jediná akce zamířila do branky, a to z hole Marvánka. Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

Poměr střel po první třetině: 10:13.

20:01

21:05
    Jaroslav Král se vydal osamocený do útoku, kde zkoušel kličkou překvapit Kotoučka v brance Sparty. Ten se však zaskočit nenechal a balónek ukrývá ve svých rukách.

22:21
    Krupička dvě minuty za sekání. Hosté mají výhodu přesilové hry.

22:40
    Hosté potřebovali k využití této přesilové hry pouhých devatenáct vteřin. ONDŘEJ SVATOŠ svou pohotovou střelou bleskově využívá početní výhodu a posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Jan Marvánek.

23:15
    Liberečtí se ale snaží o vstřelení kontaktní branky a začínají vystrkovat růžky. Nyní se jim ale skórovat z dobré střelecké pozice nepodařilo.

24:06
    Liberec právě vstřelil branku!
    Nyní už to ale neplatí a konečně se také prosazují domácí. JAN KRUPIČKA dostal přesnou přihrávku od svého spoluhráče a nekompromisní střelou nedává vůbec žádnou šanci brankáři hostí Kotoučkovi. Asistence: Petr Pastor.

25:13
    Jako živou vodou pokropení hráči Liberce se snaží o další branku, aby srovnali se Spartou krok. Ta však nyní dokázala tlaku FBC odolat.

26:42
    Další šance Liberce zůstává nevyužita. Naopak do následného protiútoku mířili hráči Sparty, ale ani oni nic zásadního před Prokešem nevymysleli.

27:01
    Jaroslav Král pálil z otočky a svou prudkou střelou málem ohrozil Kotoučka ve sparťanské brance. Nakonec však nemusel příliš zasahovat, neboť míček mířil jen těsně vedle branky hostí.

27:50
    Přesilovku si zahraje také Liberec. Na dvě minuty si půjde odpočinout hostující Rodina za nedovolené vrážení.

28:23
    Zatím se však Liberci v přesilové hře nedaří. Nedostali se totiž k vážnějšímu ohrožení hostující branky a také obrana Sparty pracuje v oslabení na výbornou.

29:45
    Markova střela orazítkoval tyč sparťanské branky!

29:50

31:20
    Znovu Marek se pokouší o útočné manévry a teď opět zahrozil před hostující brankou. Sparta však dokázala opět náporu domácích odolat.

32:18
    Po rozehrání standardní situace hráčů Liberce se k míčku dostal Veselý. Následný jeho projektil zamířil jen vedle hostující brány.

33:47
    Hosté po delší době o sobě opět dali znát a znovu díky Strachotovi, jenž opět operoval v blízkosti Prokešovy branky. Ten ale nadvakrát jeho střelu dokázal pokrýt.

34:23
    Hned po něm se do šance dostal jeho spoluhráč Kadoch, ale také jemu se příliš nedařilo. Svou střelu poslal úplně mimo.

35:02
    Domácí Veselý dostává dvě minuty za blokování hokejky. Hosté mají k dispozici další přesilovou hru.

35:42
    Liberečtí se zatím v oslabení dobře brání a pokusy Sparty zatím dobře blokují.

36:45
    Marvánek vyslal na Prokeše několik nebezpečných střel a domácí zatím musí čelit velkému náporu Sparty. Zatím se však stále drží a neinkasují.

37:02
    Veselý už je zpět ve hře a jeho tým tak hraje v plném počtu.

38:00
    Hrají se poslední dvě minuty druhé třetiny.

38:12
    V této části hry je k vidění hra především ve středu hřiště. Ani jeden tým se v závěru druhého dějství příliš nikam nežene.

38:26
    Ale teď vyrazil jedovatou střelu Kašpárka domácí ochránce svatyně Prokeš a svůj tým tak znovu podržel.

39:23
    A znovu výborný Prokeš v akci. Vrtiška se na něho řítil osamocen sólem přes celé hřiště, ale domácí brankář znovu ukázal svůj um a drží Liberec ve hře.

39:10
    Domácí Krupička dostává dvě minuty za hrubost.

39:10
    A další domácí hráč putuje na trestnou lavici. Uglanov taktéž obdržel dvě minuty za hrubost. Liberec se bude muset bránit ve dvojnásobné početní výhodě Sparty.

40:00

I druhá část už je minulostí. Sparta brzy šla do dvoubrankového vedení, ale domácí dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Horké chvíle budou mít na začátku třetí třetiny domácí, jenž budou muset čelit dvojnásobné přesile hostí. Třetí třetina začne přibližně v 19:25.

Poměr střel ve druhé třetině: 8:10.

40:01

40:15
    Sparťané ihned míří do blízkosti Prokeše a snaží se využít dvojnásobnou přesilovku. Zatím ale Liberec v obraně pozorný.

40:25
    Navíc hosté o tuto výhodu přicházejí. Na trestnou lavici putuje Vrtiška na dvě minuty za hrubost.

40:55
    Hosté přesilovou hru 4 na 3 využívají, ale nemuseli k tomu vůbec sami přispět. Vlastní brankou totiž poslal hosty zpět do dvoubrankového vedení TOMÁŠ MAREK.

41:10

42:25
    A také hosté jsou již v plné síle.

43:54
    Teď už se ale prosazují hráči hostí vlastním přičiněním. LUKA ČASAR si naběhl zpoza domácí branky až do blízkosti Prokeše a zasouvá míček bez problémů za jeho záda. Asistence: Jakub Vrána.

44:39
    Domácí jdou opět do čtyř. Valeš dostává dvě minuty za hrubost.

45:12
    Hosté jsou v laufu a hrají v absolutní pohodě. Nyní se snažili zakončit v přesilové hře, ale jen díky Prokešovi v domácí brance zůstává stav skóre stále stejný.

45:48
    Nepřesné zakončení jednoho ze sparťanů dává možnost Liberci jít ve vlastním oslabení do následného protiútoku.

46:39
    Liberečtí se ubránili přesile Sparty a jsou již v plném počtu.

47:25
    Domácím se nedaří vsítit kontaktní branku, která by jim pomohla v jednoduchosti hry, zatím se jim to ale nedaří a i díky pozorné obraně hostujícího celku.

49:23
    Naopak na druhé straně znovu udeřili hráči Sparty. MICHAL STRACHOTA dává pro svůj tým už pátou branku a vypadá to, že je o utkání rozhodnuto. Ale samozřejmě nebudeme ještě předbíhat. Asistence: Michal Vrtiška.

50:08
    A Liberec do kolen sráží další branka. JAN DENEMARK se dostal do těsné blízkosti Prokeše a tváří v tvář mu nedal vůbec žádnou šanci. S jeho přesně umístěnou střelou nemohl Prokeš vůbec nic dělat. Asistence: Ondřej Kašpárek.

50:31
    Střelecké hody v této části hry pokračují. Tentokráte se také prosazují domácí, když RADEK VALEŠ posílá svou střelu k bližší tyči Kotoučkovy branky. Asistence: Lukáš Veselý.

50:45
    Liberečtí mají něco málo přes devět minut na to, aby ještě utkání zdramatizovali. Zatím to ale na nějaké drama vůbec nevypadá. Sparta totiž pokračuje dále ve svém tlaku a domácí teď k ničemu nepouští.

52:35
    Nyní ale Liberečtí motají hlavu obráncům Sparty a snaží se o další branku. Hosté ale tlaku Liberce odolávají.

53:24
    Následně to zkoušel Chvojka, ale ani on se před Kotoučkem prosadit nedokázal.

53:48
    Další střela domácích. Jan Král vyslal prudkou střelu, ale opět nechal jen vyniknout Kotoučka v brance.

54:36
    Sparťané jsou pod velkým tlakem. Další rána z florbalky Hůzy málem skončila v jejich síti.

54:51
    Jenže hosté se velkému tlaku dokázali ubránit a naopak jsou to oni, kdo se střelecky prosazuje. MICHAL STRACHOTA dává klid na hole svých spoluhráčů a zvyšuje už na rozdíl pěti branek. Asistence: Luka Časar.

55:17
    Domácí Chvojka dostává dvě minuty za bránění ve hře.

55:17
    Oddechový čas pro hosty.

56:18
    Sparťané se už nikam neženou a četnými přihrávkami tak ukrajují drahocenné vteřiny zápasu a vzhlížejí tak ke konci utkání.

57:17

57:51
    Nejprve Valeš minul o centimetry hostující branku, do následného protiútoku se dostal Vrtiška, ale také nic zvláštního před Prokešem nevymyslel.

58:01
    Domácí se přeci jenom znovu prosazují. PAVEL HŮZA dvě minuty před koncem třetí třetiny dává branku naděje pro svůj tým. Asistence: Lukáš Veselý.

58:33
    Jenomže hned vzápětí po vhazování se do další šance dostala Sparta a své přečíslení trestá dalším gólem. PETR DUCHEK mířil přesně a Prokeš se musel před jeho střelou sklonit. Asistence: Ondřej Kašpárek.

60:00

Je dobojováno. Sparta nakonec domácí ve třetí třetině sestřelila a bere vítězství 8:3. To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek neděle a u dalších online přenosů s florbalem se těším na shledanou.

Poměr střel na branku ve třetí třetině: 11:12. (20:03:46)

Vendula Zdražilová

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 25. Krupička (Pastor), 51. Valeš (Veselý), 59. Hůza (Veselý) – 15. Marvánek (Kadoch), 23. Svatoš (Marvánek), 41. Marek (vla.), 44. Časar (Vrána), 50. Strachota (Vrtiška), 51. Denemark (Kašpárek), 55. Strachota (Časar), 59. Duchek (Kašpárek)

ACEMA Sparta Praha: Kotouček (Beneš) – Kadoch, Denemark, Kašpárek, Čermák, Chaloupka, Vrána, Smetana, Duchek, Marvánek, Rebro, Rodina, Svatoš, Vrtiška, Šnajdr, Strachota, Němeček Michal, Němeček Petr, Časar

Rozhodčí: Martin Valenta, Michal Žďárský