Machačkala – Tromsø 1:0 (kon.) | Karaganda – Alkmaar 1:1 (kon.) | PAOK – Maccabi Haifa 3:2 (kon.)
Šeriff Tiraspol – Tottenham 0:2 (kon.) | Genk – Rapid 1:1 (kon.) | Dynamo Kyjev – Thun 3:0 (kon.)
Liberec – Sevilla 1:1 (kon.) | Freiburg – Estoril 1:1 (kon.) | Lyon – Rijeka 1:0 (kon.)
Real Betis – Guimarães 1:0 (kon.) | Trabzonspor – Legia 2:0 (kon.) | Apollon Limassol – Lazio 0:0 (kon.)
Swansea – Kubaň Krasnodar 1:1 (kon.) | Valencia – St. Gallen 5:1 (kon.) | Černomorec Oděsa – Ludogorec 0:1 (kon.)
Dinamo Záhřeb – Eindhoven 0:0 (kon.) | Elfsborg – Esbjerg 1:2 (kon.) | Salzburg – Standard 2:1 (kon.)
Wigan – Kazaň 1:1 (kon.) | Waregem – Maribor 1:3 (kon.) | FC Ferreira – Dněpropetrovsk 0:2 (kon.)
Fiorentina – CS Pandurii 3:0 (kon.) | Bordeaux – APOEL 2:1 (kon.) | Frankfurt – Maccabi Tel Aviv 2:0 (kon.)
Anži Machačkala
1:0 (1:0)
Tromsø IL
Čtvrtek 24.10.2013, 18:00 • Saturn, Ramenskoye • Evropská liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

FC Anži Machačkala přivítá ve čtvrtek večer na svém hřišti v rámci UEFA Europa League Tromso, proti němuž se bude snažit potrvdit perfektní domácí statistiku proti norským soupeřům. Zápasem skupiny K Vás bude ze stadionu Saturn provázet komentátor Tomáš Reiner.

Anži Machačkala podlehla v posledním zápase UEFA Europa League 2:0 Tottenhamu Hotspur, což byla její první porážka na domácí půdě od ročníku 2001/02, kdy v prvním kole Poháru UEFA podlehla ve Varšavě 1:0 Rangers. V Polsku se hrálo kvůli nestabilní politické situaci v severním Kavkaze.

Tromso prohrálo v předkole UEFA Europa League s Besiktasem v konečném součtu obou zápasů 3:2, přesto se do základní skupiny dostalo, jelikož klub z Istanbulu byl ze soutěže vyloučen. Norský celek v posledním zápase na evropské scéně remizoval 1:1 s Sheriffem, který dokázal i o desíti vyrovnat.

Česká stopa

V dresu norského Tromsa s největší pravděpodobností představí český útočník Zdeněk Ondrášek, který poslal svůj tým v posledním zápase proti Sheriffu v 65. minutě do vedení, na vítězství to ale nakonec nestačilo, když na jeho trefu dokázal tři minuty před koncem zápasu odpovědět Ricardinho.

Sestavy

Anži Machačkala: Keržakov – Angbwa, Adeleye, Ewerton, Ješčenko – Achmedov, Razak, Gatagov, Jucilei (C), Solomatin – Burmistrov.
    Náhradníci: Pomazan – Agalarov, Tagirbekov, Demidov, Gadžibekov, Serderov, Abdulavov.
    Trenér: Gadzhi Gadzhiev.

Tromsø IL: Lekström – Norbye, Causevic, Fojut, Kristiansen – Johansen, Bendiksen (C), Helmke, Drage – Ondrášek, Nystrøm.
    Náhradníci: Sahlman – Koppinen, Antonsen, Andersen, Johnsen, Moldskred, Espejord.
    Trenér: Steinar Nilsen.

Rozhodčí: Gediminas Mažeika. Asistenti: Vytautas Šimkus, Saulius Dirda. Brankoví rozhodčí: Sergejus Slyva, Jurij Paškovskij. Čtvrtý rozhodčí: Vytenis Kazlauskas (všichni LTU).

Zajímavosti

Anži Machačkala patří mezi jeden ze čtyř klubů, které v letošní sezóně UEFA Europa League ještě nevstřelily ani jeden gól. Čtveřici doplňují Legia Warszawa, APOEL a SV Zulte Waregem.

Tromso vystřelilo během prvních dvou zápasů UEFA Europa League na bránu pouze jednou, naštěstí pro norský klub jediná střela stačila na to, aby mu zajistila remízu 1:1 s FC Sheriff Tiraspol.

Těsně před výkopem

Hráči obou týmů jsou již na připraveni na hrací ploše a zápas bude moci za několik málo okamžiků začít.

1

1
    Hlavní rozhodčí Gediminas Mažeika dal pokyn k zahájení zápasu a souboj mezi Anži Machačkalou a Tromsem mohl začít.

2
    Domácí podnikli první útočnou snahu, ta jim ale nevyšla a k míči se dostali hráči Tromsa.

3
    Zdeněk Ondrášek byl faulován a vybojoval standardní situaci.

4
    Anži přešlo na polovinu hostů a Solomatin se dostal do zakončení, jeho střelecký pokus byl ale nepřesný.

5
    Domácí vybojovali míč...

6
    ... a kombinují na vlastní polovině.

7
    Jucilei rozehrál první rohový kop Anži, ten ale na přední tyči odvrátil jeden z pozorných hráčů Tromsa.

8
    Abdul Razak to přehnal u postranní čáry s důrazem a Tromso mohlo v klidu rozehrát.

9
    Hráči Anži Machačkaly se snažili prodrat do zakončení, jenže proti nim se postavil silný blok a Tromso se v pohodě ubránilo.

10
    Kristiansen předvedl dobrý obranný zákrok a po nepřesné rozehrávce Anži z autového vhazování u rohového praporku následoval odkop od brány.

11
    Zakončení hostů bylo nepřesné a Keržakov mohl vykopávat.

12
    Na druhé straně se k přesnému zakončení nedostal Burmistrov.

12
    Razak zvolil přihrávku zpět a Anži musí rozehrávat ze své vlastní poloviny.

13
    Gatagov rozehrál rohový kop, po kterém vyvolali domácí hráči v pokutovém území Tromsa zmatek, z něhož ale nedokázali nic vytěžit a norský celek se znovu ubránil.

14
    Anži Machačkala je zatím aktivnější, do žádné dobré příležitosti se ale zatím nedostala.

15
    Ruský klub na míči...

16
    Ješčenko se snažil vysunout kolmou přihrávkou Burmistrova, jeho pas byl ale příliš dlouhý.

17
    Tromso zvolilo dlouhý nákop vpřed a Nystrom se poté dostal v šestnáctce do zakončení, jeho pohotová střela ale postrádala přesnost a skončila mimo.

18
    Hráči Tromsa mohli podniknout další útok, u pravé postranní čáry ale o míč přišli.

19
    Machačkala právě vstřelila branku!
    NIKITA BURMISTROV posílá Anži do vedení!! Odil Ahmedov uvolnil v pokutovém území krásnou kolmou přihrávkou Burmistrova, který poté zamířil do protipohybu bezmocného Lekstroma.

20
    Anži může přejít do dalšího útoku...

21
    Solomatin se dostal do dobré střelecké pozice, jeho nebezpečný pokus ale skončil mimo!

22
    Hráči Tromsa nyní působí jako opaření.

23
    Další akci Solomatina zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

24
    Gatagov fauloval Bendiksena.

25
    Anži tentokrát táhla svůj útok po pravé straně, k centru se ale nedostala.

26
    Thomas Kind Bendiksen se dostal po ledabylé rozehrávce domácí obrany k míči a poté pravačkou napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, která orazítkovala pravou tyč!

27
    Nyní měli domácí hráči Anži velké štěstí, nechybělo mnoho a mohlo být srovnáno.

28
    Anži vybojovala volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice.

29
    Angbwa rozehrál volný přímý kop a Lekstrom měl co dělat, aby jeho střelu vytáhl na rohový kop!

30
    Obránce Anži v další šanci! Angbwa se tentokrát dostal v pokutovém území ke střele, která se otřela o břevno a skončila nad.

31
    Domácí nyní zvýšili obrátky a mají jasně na vrh.

32
    Anži Machačkala podnikla další z řady útoků, Tromso ji ale tentokrát do šance nepustilo.

33
    DRŽENÍ MÍČE: Anži Machačkala 75% Tromso 25%

34
    Tromso zvolilo dlouhý nákop vpřed, který odvrátil na autové vhazování pozorný Angbwa.

35
    Výkop Keržakova se nepodařilo jednomu z domácích hráčů u postranní čáry zpracovat a hosté mohli vhazovat.

36
    Drage rozehrál rohový kop na zadní tyč, jeho centr byl ale příliš dlouhý a Bendiksen na něj nedosáhl.

37
    Burmistrov se dostal na druhé straně ke střele, ta ale mezi tři tyče nezamířila. Lekstrom mohl zůstat v klidu.

38
    ROHOVÉ KOPY: Anži Machačkala 3 Tromso 1

39
    Abdul Razak fauloval Helmkeho.

40
    Bendiksen poslal do šestnáctky dobrý centr, na který si naběhl faulovaný Helmke a jeho následná hlavička prolétla těsně vedle levé tyče! Dobrá šance.

41
    Domácí nepřesně rozehráli a u míče jsou znovu hráči Tromsa.

42
    Kristiansen se na pravé straně sice neprosadil, ale vybojoval alespoň autové vhazování.

43
    Anži v držení míče...

44
    Domácí stále drží míč a kombinují na vlastní polovině.

44
    Ahmedov se pokusil o drzí průnik, proti dvojnásobné přesile ale u pravé postranní čáry neuspěl.

45
    Nepřesnost v rozehrávce Tromsa a u míče jsou znovu domácí.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.

Anži Machačkala se ujala zásluhou Nikity Burmistrova vedení a do šaten odchází spokojenější. Za hosty mohl vyrovnat Thomas Kind Bendiksen, jeho přízemní střela ale orazítkovala pouze pravou tyč. Vedení domácích poté mohl navýšit obránce Angbwa, kterého nejprve dokázal vychytat skvělý Keržakov a jeho druhá střela olízla břevno. Skóre po prvním poločase. Anži Machačkala 1 Tromso 0.

Podruhé se dnes hlásím ze stadionu v Saturnu, kde za několik okamžiků začne druhý poločas zápasu UEFA Europa League mezi Anži Machačkalou a Tromsem, které zatím tahá za kratší konec a po úvodních pětačtyřiceti minutách prohrává 1:0. Doposud jediný gól zápasu obstaral v devaténácté minutě Nikita Burmistrov.

46

46
    Tromso sáhlo před výkopem druhého poločasu ke střídání. Ze hřiště odešel český útočník Zdeněk Ondrášek, kterého nahradil Morten Moldskred.

47
    Helmke fauloval Abdula Razaka.

47
    Obránce Anži Machačkala Angbwa se dostal do dalšího zakončení, jeho střelecký pokus byl ale tentokrát nepřesný.

48
    Benoit Angbwa dnes hraje velmi dobrý zápas, v obraně působí jistě a navíc dokáže zahrozit i v útoku.

49
    Gatagov rozehrál rohový kop, žádný z jeho spoluhráčů se ale v pokutovém území do zakončení nedostal.

50
    Anži přešla středovou čáru a vzápětí její útočná snaha skončila.

51
    STŘELY CELKEM: Anži Machačkala 6 Tromso 3

52
    STŘELY NA BRÁNU: Anži Machačkala 1 Tromso 0

52
    Gatagov zastavil Fojuta za hranicí pravidel.

53
    Tromso přešlo na polovinu Anži Machačkala a drží míč na svých kopačkách...

54
    Střídající Morten Moldskred mohl vyrovnat! Keržakov byl ale proti a jeho střelu skvělým zákrokem zneškodnil.

55
    Drage rozehrál další rohový kop, ani tentokrát se ale hostující hráči do zakončení nedostali.

56
    Moldskred znovu nebezpečně vypálil a Keržakov musel předvést další fantastický zákrok! Tromso nyní ožilo, vyrovnat se mu ale zatím nepodařilo.

57
    Helmke předvedl zákrok, za který uviděl žlutou kartu a stal se prvním potrestaným hráčem zápasu.

57
    Ewerton zahrozil na druhé straně, jeho projektil ale postrádal potřebné parametry.

58
    Druhé střídání na straně hostujícího Tromsa. Antonsen nahradil Johansena.

59
    Tromso je ve druhém poločase lepší, Anži Machačkala ale stále drží těsné vedení.

60
    STŘELY CELKEM: Anži Machačkala 7 Tromso 5

61
    STŘELY NA BRÁNU: Anži Machačkala 1 Tromso 1

62
    Jucilei fauloval Helmkeho a uviděl žlutou kartu.

62
    Anži Machačkala připravila první střídání. Ze hřiště odešel Gatagov, místo něhož na trávník vyběhl Agalarov.

63
    Tromso může přejít do útoku...

64
    ... a usadilo se na obranné polovině Anži.

65
    Útočná akce hostů selhala a střídající Antonsen fauloval Burmistrova.

66
    Ahmedov se pokusil pojistit vedení ruského celku, jeho střela ale zamířila mimo tři tyče. Lekstrom mohl zůstat v klidu.

67
    Tromso mělo ve druhém poločase chvilku na vrh, dvě dobré šance se mu ale přetavit v gól nepodařilo a nyní se hra znovu vyrovnává.

68
    DRŽENÍ MÍČE: Anži Machačkala 66% Tromso 34%

69
    Anži obléhá šestnáctku soupeře...

69
    ... Abdul Razak nakonec napřáhl ke střele, jeho pokus ale skončil mimo.

70
    Do konce zápasu zbývá i s nastavením něco málo přes dvacet minut. Podaří se Tromsu vyrovnat?

71
    Anži Machačkala vybojovala rohový kop.

72
    Abdul Razak se postavil k exekuci rohového kopu, žádného ze svých spoluhráčů před bránou ale nenašel.

72
    Domácí útok definitivně skončil poté, co Solomatin fauloval Bendiksena.

73
    Hráčí norského týmu se dostali k míči, vzápětí o něj ale rychle přišli.

73
    Na druhé straně předvedlo nepřesnou přihrávku také Anži a u míče jsou znovu hosté.

74
    Tromso připravuje poslední střídání. Do hry se chystá Espejord.

75
    Avizované střídání je tu. Espejord vyběhl na hřiště místo Drageho.

76
    Dnešní zápas se odehrává ve sportovním duchu, k vidění zatím byly jen dvě žluté karty.

77
    Angbwa zastavil unikajícího Bendiksena.

78
    Do konce zápasu už příliš času nezbývá a Tromso má stále šanci vyrovnat, jenže se nedokáže dostat do žádné výrazné šance.

79
    Tromso přešlo na svou útočnou polovinu...

80
    ... do zakončení se ale nedostalo.

81
    Nikita Burmistrov vstřelil již v 19. minutě vedoucí gól Machačkaly a zatím to vypadá, že to bude branka vítězná.

82
    Anži u míče.

83
    Burmistrova střela končí mimo.

83
    A to bylo poslední, co Burmistrov v dnešním zápase předvedl. Na hrací plochu místo něj přišel Gadžibekov.

84
    Agalarova střela byla sražena a do zakončení se poté dostal Razak, jehož zakončení bylo nepřesné.

85
    Angbwa fauloval Espejorda.

86
    Bendisken rozehrál rohový kop, kapitán Tromsa ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel.

87
    Střídající Moldskred dal o sobě po dlouhé době vědět a hned z toho byla velká šance! Keržakov ho ale dokázal do třetice všeho dobrého vychytat.

88
    Moldskred se mohl stát před pár okamžiky hrdinou, brankář Anži Machačkaly ale znovu zaúřadoval a míč za svá záda nepustil.

89
    Keržakov je blízko udržení čistého konta.

89
    Tromso spěchá do útoku...

89
    ... domácí ho ale do šance nepustili.

90
    Anži Machačkala sahá k poslednímu taktickému střídání. Ze hřiště odešel Razak, kterého nahradil Abdulavov.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90+1
    Abdul Razak nakonec musel v závěru zápasu střídat s největší pravděpodobností kvůli zranění.

90+1
    Antonsen si vyšlápl na Jucileie a uviděl žlutou kartu.

90+2
    Nystrom fauloval Ješčenka.

90+3
    Zřejmě poslední šance Tromsa na vyrovnání...

90+3
    ... domácí se ale ubránili a v Saturnu už se zřejmě více nestane.

90+4
    Přece jen se ještě hraje.

90+5
    Gatagov uviděl žlutou kartu.

90+6
    Míče se jako poslední dotkl Bendiksen a v dnešním zápase se už více nestane.

Anži Machačkala poráží Tromso a připisuje si důležité tři body. O osudu utkání rozhodl v 19. minutě Nikita Burmistrov, na jehož gól mohl odpovědět Bendiksen, ale jeho střela skončila na tyči. Ve druhém poločase měl tři dobré příležitosti střídající Moldskred, ani on ale na skvěle chytajícího Keržakova nevyzrál. Konečný výsledek. Anži Machačkala 1 Tromso 0.

Ze zápasu mezi Anži Machačkalou a Tromsem je to ode mě vše. Příjemný zbytek čtvrtečního večera Vám přeje komentátor Tomáš Reiner! Na shledanou. (19:57:06)