Liberec – Litvínov 2:1 (po pr.) | Vítkovice – Kladno 2:1 (kon.) | Zlín – Třinec 2:3 (0:1 po s.n.)
Pardubice – Slavia 4:5 (kon.) | Chomutov – Kometa Brno 0:3 (kon.) | Mountfield HK – K. Vary 1:2 (kon.)
Plzeň – Sparta 1:2 (0:2 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Berani Zlín
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
HC Oceláři Třinec
Neděle 27.10.2013, 15:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga

Dnes máme dobojováno. Pohledný hokej od první minuty vygradoval až k samostatným nájezdům, které dopadly úspěšně pro hokejisty Třince. Přitom hokejisté Třince mohli utkání rozhodnout několikrát už v prodloužení. Třinec si tak odváží dvoubodový zisk a konečně se mu podařilo po dvou neúspěších bodovat. Budu se na vás těšit u dalšího online přenosu, napočtenou. (18:10:30)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Oceláři Třinec.
    Druhý bod pro Třinec získává vítěznou trefu v nájezdech JAN PETEREK.

Honejsek to zkusil mezi betony a Hrubec ho vychytal.

Antonín Honejsek celý zápas nehrál, ale staví se na samostatný nájezd.

Jan Peterek si zamíchal s kotoučem a bekhendem posílá Třinec do vedení – 0:1

Holík si rozhýbal Hrubce, ale nedokázal zasunout puk do branky. Zlínský útočník trefil pouze beton třineckého brankáře – 0:0.

A co na to Petr Holík?

Kašík si poradil i s Martinem Růžičkou stále 0:0.

Jako další pojede Martin Růžička.

Čajánek zkusil bekhend, ale kotouč mu uskočil – 0:0.

Za domácí Petr Čajánek.

Polanský to zkusil na zadní tyč a neuspěl, Kašík ho vychytal.

Začnou hosté, konkrétně Jiří Polanský.

Samostatné nájezdy začínají.

Do branky se na samostatné nájezdy za domácí postaví Libor Kašík.

Ani v nastaveném čase branka nepadla a na řadu tak příjdou po krátké úpravě ledu samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:45
    Poslední vteřinky prodloužení a Třinec je na puku.

64:32
    Po Růžičkově přihrávce střílel těsně vedle levé tyčky Radek Bonk. Vhazuje se ve středním pásmu.

64:17
    Hra je přerušena, protože zlínská klec byla vychýlena ze svého postavení, probíhá poslední minuta prodloužení.

64:10
    Už mohlo být rozhodnuto, Melenovský namazal na pravý kruh osamocenému Zagrapanovi, ten odmítl druhý bod pro Třinec.

63:50
    Petr Čajánek střílel v dobré pozici mezi kruhy. Hrubec si povyjel a jeho střelu dokázal vytěsnit do bezpečí.

63:43
    Pokus Zagrapana se otřel o levou konstrukci zlínské branky.

63:35
    Z levého křídla si vybruslil do šance Balaštík, jeho střelu dokázal Hrubec vytěsnit ramenem.

62:29
    Marušák otestoval tvrdou střelou pevnost Hrubcovy vesty, ta ztlumila střelu domácího obránce do rohu kluziště.

61:44
    Galvasovo nahození dorážel z ostrého úhlu Martin Růžička, Horčička byl na místě.

61:22
    Melenovský rychle obkroužil třineckou branku a předložil puk Tesaříkovi. Střela domácího obránce byla sražena vysoko nad.

60:50
    Ani jeden z týmů teď nedokázal udržet kotouč na svých hokejkách a na pořádnou šanci v prodloužení zatím čekáme.

60:24
    Hrubec si okamžitě po začátku prodloužení připisuje úspěšný zákrok. Buly v blízkosti třinecké branky.

60:01

Zlínu se podařilo ve třetí části srovnat a utkání tak putuje do prodloužení. Oba celky si rozdělí po bodu a o ten další bonusový se poperou v prodloužení a nebo v případných samostatných nájezdech.

60:00

59:53
    Třinec vyhrál buly a vypadá to na prodloužení.

59:51
    Ondráček ještě zahrozil po přihrávce Čajánka. Hrubec následně muse likvidovat Tesaříkův pokus od modré čáry. Poslední vteřinky třetí třetiny, buly před Hrubcem.

59:20
    Martin Růžička mohl rozhodnout o třech bodech pro Třinec. Třinecký útočník ale nedokázal překonat ležícího Horčičku, který fantasticky zasahuje lapačkou.

59:13
    Horčička musel likvidovat nebezpečné nahození Martina Růžičky.

59:04
    Čajánkova slabší střela zápěstím končí na hrudi třineckého brankáře. Další buly v blízkosti třinecké branky.

58:44
    Hra je přerušena, vhazuje se ve středním pásmu.

58:39
    Ondráčkův pokus byl sražen Hrabalem těsně vedle levé tyče, Hrubec se marně natahoval po kotouči.

58:13
    Třinecký brankář likviduje tečovanou Tesaříkovu střelu od modré čáry. Třinec to bude mít v závěru hodně těžké, protože Zlín s nechce spokojit s remízou.

58:00
    Poslední dvě minuty, buly před Hrubcem.

57:32
    Berani se usídlili před Hrubcem, následnou střelu Tesaříka tečoval někdo z beků do ochranné sítě.

56:39
    Žlutomodří jsou v závěru často před brankou Třince a hosté se musejí bránit.

56:19
    Dnešní napínavé utkání Zlína a Třince sleduje 4750 diváků.

55:33
    Leška mohl zakončit, ale zlínský centr se rozhodl pouze naznačit střelu a následně o kotouč přišel.

55:10
    Zlín právě vstřelil branku!
    Tohle byla pouze otázka času, kdy se domácí dostanou k vyrovnávací trefě. PAVEL KUBIŠ drze pronikl do útočného pásma a kotouč nekompromisně zavěsil do protějsího růžku Hrubcovy branky. Asistence: Petr Čajánek.

53:35
    Domácí se usadili před Hrubcem a třinecká defenzíva se dobrou půlminutku pěkne potila.

53:01
    Holík si šikovně obešel tři protihráče a vybídl ke střele přichystaného Petra Zámorského. Jeho tvrdá střela míříla těsně vedle branky, kterou hájí Šimon Hrubec.

52:44
    Tvrdá Zámorského střela z voleje si to namířila jen těsně vedle levé tyče třinecké klece.

52:16
    Hrabalovo nahození nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů tečovat a píská se zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před branku Hrubce.

51:48
    Kombinaci Rufera s Varaďou překazil ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

51:13
    Linhartovo nahození prošlo přímo na hůl Petra Lešky a domácí mohou založit protiútok.

50:47
    Kotouč se po nahození Kubiše odrazil od hole Horáka, který stál na střídačce. Buly před Horčičkou.

50:10
    Petr Čajánek přejel útočnou modrou a hbitým pokusem otestoval lapačku Šimona Hrubce.

49:40
    Po Řezníčkově dorážce se kotouč odrazil na hůl Martina Růzičky, který společně se Zagrapanem uháněl na Horčičku. Nadějnou akci třineckých překazil výborným vypíchnutím holí Marušák.

49:19
    Hrubec byl venku z branky a zlínští toho mohli využít. Leška ale puk podržel příliš dlouho a třinecký brankář stačil zacouvat do branky.

48:50
    Povedenou pasáž zlínských hokejistů odměnili diváci bouřlivým potleskem. Berani chtějí vyrovnat, Hrubec je však zatím proti.

48:28
    Zdeněk Okál si stahovačkou poradil s bránícím Kaniou a následně zaměstnal Hrubce svižnou střelou na lapačku.

47:45
    Čajánek pěknou kličkou obešel Květoně a domácí mohou dopředu.

47:13
    Leška opustl vrátka trestné lavice a domácí jsou kompletní.

47:10
    Vhazování ve středním pásmu. Poslední tři vteřiny třinecké přesilovky.

46:49
    Bonk tvrdě nastřelil blokujícího Kubiše a hra je přerušena.

46:30
    Třinec je v pěti a zahraje si zkrácenou přesilovku.

45:34
    Roth hledal v pohledné kombinaci hostí ještě za sebou jedoucího Linharta. Přihrávku na posledně jmenovaného vystihl bránící Tesařík.

45:13
    Buly před Horčičkou, hraje se čtyři na čtyři.

45:13
    Leška přišel v souboji o kotouč o hokejku a mezitím mu přes záda přepadl jeden ze třineckých hráčů. Rozhodčí okamžitě trestá zlínského útočníka dvěma minutami.

44:43
    Ruferovi se povedlo v oslabení vyhodit kotouč a naspořit tak nějaké vteřinky.

44:27
    Melenovský byl v prostoru za třineckou brankou tvrdě sražen k ledu, Zlín si zahraje přesilovou hru. Jakub Kania (TŘI) 2 minuty za nedovolené bránění.

43:58
    Horčička se vydal na výlet ven z branky a rozehrál puk na spoluhráče. Zlínský brankář měl štěstí, že se kotouč po jeho přihrávce zastavil na plexiskle, protože jinak by to byly dvě minuty, kdyby se kotouč ocitl v hledišti.

43:29
    Čajánek se prokličkoval až před Hrubce, kde střílel jen těsně vedle levé tyče.

43:15
    Marušákovi střela od modré vůbec nesedla.

42:39
    Leškovo nahození z rohu kluziště skončilo v nastavené lapačce třineckého brankáře. Domácí se tlačí za vyrovnáním a snaží se pálit z každé pozice.

42:13
    Leška pálil po Tesaříkově dlouhém pasu a Hrubec jeho ránu vytěsnil vyrážečkou do ochranné sítě.

41:28
    Na ledě už je i Hrabal a Třinec je kompletní.

41:00
    Třinci se povedlo poprvé ve vlastním oslabení puk vyhodit do bezpečí, Zlínu se přesilová hra pomalu krátí.

40:38
    Zlínští obstřelují branku Třince v přesilovce.

40:20
    Zíb je na ledě, Třinec už je ve čtyřech.

40:10
    Zámorský se opřel do kotouče po příhře Balaštíka, střela domácího obránce byla Hrubcem vyražena za branku, Zlín stále drží kotouč v útočném pásmu.

40:01

Kdo dnes dorazil na ZS Luďka Čajky určitě nemůže litovat. Dnes vidíme hokej ve svižném tempu a je se opravdu na co dívat. Domácí nastoupili do druhé části aktivně, jenže to jim nebylo nic platné. Do dvougólového vedení poslal hosty přesným zásahem k tyči Martin Růžička. Ševci se stále tlačili za snižující brankou, ale né a né to přijít. Domácí fanoušci se přecijenom gólu dočkali. Jaroslav Balaštík si odseděl čtyřiminutové vyloučení a v úniku překonal Hrubce mezi betony. V závěru domácí v početní výhodě obstřelovali třineckou klec a v poslední části budou hrát ještě 19 vteřin pět proti třem. Poslení třetina, která bude jistě zajímavá začne v 17:13.

40:00

39:50
    Čajánkova nahrávka na Melenovského byla příliš prudká a domácí ztrácejí útočné pásmo.

39:31
    Josef Hrabal (TŘI) 2 minuty za napadení. Zlín bude hrát 47 vteřin přesilovou hru pět na tři.

39:02
    Poslední minuta prostřední části.

38:42
    V obranné třetině domácích se dlouho a tvrdě bojovalo o kotouč, nakonec puk získali domácí.

38:18
    Zbytečné vyloučení na straně Třince. Lukáš Zíb po vhazování sekl Holíka a bude za to pykat. Minutu a 7 vteřin se bude hrát 4na4, poté začne zkrácená přesilovka Zlína pěti proti čtyřem.

38:13
    Domácí čtveřice tak aktivně napadala, že hosté museli vyhodit na icing.

37:54
    Další zlínské vyhození, tentokrát z hole Čajánka.

37:43
    Horčička vyrazil pokus Zíba a Řezníček okamžitě puk posílá do útočné třetiny.

37:25
    Třinečtí budou hrát přesilovou hru. Marek Melenovský (ZLN) 2 minuty za faul loktem. Třinec je v přesilovkách hodně nebezpečný, uvidíme jestli hosté využijí zrovna tuhle.

36:54
    Holíkova přihrávka na rozjetého Okála byla bohužel pro domácí hokejisty ofsajdová. Vhazuje se ve středním pásmu.

36:24
    Zlínští se tlačí za vyrovnáním, ale k vyrovnávací trefě jim zatím schází potřebné štěstíčko.

35:59
    Čajánek tečoval těsně vedle levé tyče Holíkovu střílenou přihrávku. V publiku to jenom zahučelo.

35:42
    Balaštík si sjel kousek za útočnou modrou a svojí střelou orazítkoval plexisklo za třineckou brankou.

35:25
    Rozjetého Veselého dokázal čistě odstavit za brankou Vladimír Roth.

34:48
    Rákos ještě bekhendem hledal Polanského, ten se opět tvrdě tlačil do brankoviště Horčičky a následně byl tvrdě potrestán zlínskými obránci.

34:32
    Kubiš pouze nahodil puk do útočného pásma, aby domácí unavená pětice mohla vystřídat.

33:47
    Máme tu komerční přestávku. Po jejímž konci se bude vhazovat po pravé ruce Horčičky.

33:19
    Střelec první zlínské branky je při chuti, další pokus domácího útočníka tentokrát jen těsně minul levý horní růžek.

32:40
    JAROSLAV BALAŠTÍK sotva seskočil z trestné lavice a dostal se do samostatného úniku. Domácí útočník si šikovně obešel třineckého obránce a střelou mezi betony překonává třineckého brankáře. Asistence: Jiří Ondráček, Patrik Urbanec.

32:28
    Balaštík si odpykal svůj trest a domácí jsou kompletní.

31:28
    Domácí dobře v oslabení napadají třinecké, kteří ztrácejí kotouč ve vlastní třetině.

30:37
    Bonk zkusil vystřelit, ale branku se mu trefit nepodařilo.

30:19
    Čajánek obloučkem vyhodil pouze na modrou čáru k Zíbovi, hosté tak mohou pokračovat v přesilovkové kombinaci.

29:42
    Oceláři se nebezpečně tlačí do zakončení, Kubiš stačil na poslední chvíli odpálit puk do středního pásma.

29:18
    Čajánek výborně naspořil vteřinky v oslabení, když si otočkou obehrál dva třinecké a poté puk poslal dopředu na Veselého.

28:52
    Peterek z levého kruhu nastřelil spojnici zlínské branky.

28:37
    Zlínu se povedlo v oslabení dostat před branku Hrubce, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

28:28
    Výhoda přesilové hry pro hokejisty Třince. Jaroslav Balaštík (ZLN) 2+2 minuty za vyskou hůl. Faulovaný Polanský ale svému pádu trošku přidal.

28:10
    Melenovský prosvištěl kolem třineckých obránců jako sršeň, na konci průniku mu však dokázal kotouč vypíchnout bránící Roth.

27:42
    Třinec právě vstřelil branku!
    Zlínští doplácejí na své neproměnování šancí. MARTIN RŮŽIČKA si vybruslil do útočné třetiny, kde se rozhodl pro střelu zápěstím, která zapadla přesně k levé tyči zlínské branky. Asistence: Radek Bonk, Josef Hrabal.

27:31
    Balaštík vybojoval ztracený kotouč a nabil do jízdy Řezníčkovi. Jeho tvrdá rána se odrazila od Hrubce a málem trefila dojíždějícího Lešku, teď měli hosté štěstíčko, že puk nezasáhl zlínského centra.

27:05
    Buly ve středním pásmu.

26:38
    Horčička musel řešit ošemetnou situaci ve svém brankovišti, hokejisté Třince se tvrdě tlačili do branky a obránci společně s Horčičkou měli plné ruce práce.

25:37
    Peterek hledal přihrávkou na opačném křídle Rákose. Jeho úmysl dokázal vystihnout včasným vypíchnutím Petr Zámorský.

25:15
    Domácí sehráli pěknou pasáž před brankou Šimona Hrubce. Třinecký brankář ale dokázal odolat všem domácím pokusům.

24:39
    Domácí se natlačili před branku Třince, hosté se musejí pevně bránit obstřelování Zlína.

24:14
    Ondráček se obtočil kolem branky a kotouč se po jeho střele odrazil mezi brusle Okála. Druhý jmenovaný ale nevěděl, že se puk nachází mezi jeho bruslemi a Zlín možná přišel o vyrovnávací branku. Zlínský útočník by totiž střílel do prázdné branky.

23:35
    Třinci se delší dobu nedařilo dostat z vlastního pásma. Učinit tak muselo až vyhození Martina Růžičky do středního pásma.

22:49
    Hrubec si připisuje další úspěšný zásah, buly v obranné třetině Třince.

22:21
    Zlínští byli jednu chvíli v přečíslení tři na jednoho. Leška ale tak dlouho váhal s rozehrávkou, až jeho přihrávku v kleče Hrabal zblokoval.

22:01
    Nadějný průnik Gorskhova zastavil čistým zákrokem Ondřej Veselý.

21:38
    Ondráček nedokázal ani na dva pokusy přelstít výborného Hrubce. K dorážce se nakonec dostal ještě Melenovský, ale Hrubec byl i tentokrát úspěšný.

21:19
    Urbanec žabičkou našel volného Čajánka, jeho tvrdou střelu chytá Hrubec do lapačky. Brankář Třince se pořádně zapotil při pokusu domácího útočníka.

20:49
    Zámorský přebírá kotouč za vlastní brankou a zároveň zakládá akci domácích.

20:22
    Roth si odpykal svůj trest a může zpátky na led.

20:10
    Třinečtí vyhráli vhazování a Hrabal bleskově vyhazuje kotouč do bezpečí.

20:01

Prvních dvacet minut dnešního duelo se neslo v solidním tempu. Zlínští měli aktivní nástup do zápasu, ale tím kdo se dostal do vedení byli hokejisté Třince. Vladmír Roth svoji střelu šikovně schoval k levé tyči a hosté byli rázem ve vedení. Zlínští se ale v průběhu často dostávali před branku hostí, ovšem Hrubec svými zákroky drží Třinec. Největí šanci ke srovnání měl z trestného střílení Leška, toho ale Hrubec parádně lapačkou vychytal. Berani budou na začátku prostřední třetiny dohrávat ještě 22 vteřin přesilovku pět na čtyři. Druhá perioda začne zhruba v 16:21.

20:00

19:48
    Galvas se zmocnil puku a okamžitě ho posílá k Horčičkovi.

19:24
    Marušák zachytil kotouč už v ofsajdu, buly ve středním pásmu.

19:17
    Třineckým se v oslabení podařilo podruhé za sebou vyhodit puk ven z obranného pásma.

18:41
    Kubiš s Polanským jsou na ledě, Zlín hraje přesilovou hru pět na čtyři.

18:21
    Zlín bude hrát přesilovou hru 4na3. Vladimír Roth (TŘI) 2 minuty za hákování.

18:10
    Zlín bude hrát přesilovku, Hrubec neudržel v signalizované výhodě pokus Horáka. Nikdo z jeho spoluhráčů ale nedokázal dopravit puk do sítě.

17:57
    Pokus jednoho ze zlínských obránců skončil zblokován v ochranné síti.

17:36
    Třinecký protiútok překazila píšťalka sudího, která signalizovala ofsajd.

16:54
    Zlínští se dostali při hře 4na4 do zakončení, ránu Balaštíka dokázal Hrubec lapačkou vytěsnit do bezpečí.

16:39
    Jiří Polanský (TŘI) 2 minuty za hrubost.

16:39
    Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty za hrubost.

16:39
    Už to vypadalo, že se do sebe pustí Kubiš s Polanským. Třinecký útočník ale odmítal výzvu zlínského útočníka na pěstní souboj. Polanský tvrdě dotíral před zlínskou brankou a to se domácím hráčům vůbec nelíbilo.

16:37
    Ševci zvládli tohle oslabení bez inkasované branky a jsou kompletní.

16:29
    Polanský nedokázal přesně přihrát svému spoluhráči a Čajánek může vyhodit puk před Šimona Hrubce.

16:02
    Třinečtí mají značný tlak v přesilovce, ale kombinaci neustále zakončuje Martin Růžička, a to mají zlínští obránci přečtené. Horčička má puk ve své moci, buly po jeho pravé ruce.

15:43
    Horčička výborně konečkem betonu vytěsnil tvrdou Růžičkovu ránu z první.

15:19
    Třinec má tlak v početní převaze, Horčička zatím odolává.

14:54
    Zíb z první orazítkoval zadní hrazení za brankou domácích. Třinec stále kombinuje před Horčičkou.

14:37
    Hostům se nabízí první přesilová hra, za nedovolené bránění si odsedí dvouminutový trest obránce Jiří Marušák (ZLN)

13:53
    Leška podržel kotouč a poté vybídl ke střele Čajánka. Střelu zlínského kapitána dokázala zblokovat třinecká defenzíva.

13:27
    Zagrapan mohl využít podklouznutí Horáka a naservírovat puk volnému Polanskému. To se ale útočníkovi třince nepovedlo, kotouč dobře a včas zblokoval bránící Zámorský.

12:49
    Ondráček obelstil dva třinecké hráče, ale na bránícího Zagrapana už nevyzrál. Na puku tak jsou po delší odmlce třinečtí.

12:29
    Zlínští jsou momentálně častějí na kotouči, ale překonat třineckého brankáře se jim zatím nedaří.

11:59
    Lehčí nahození domácího Balaštíka si Šimon Hrubec s poklidem uhlídal ve své lapačce.

11:49
    Blesková a tvrdá střela okamžitě po vhazování z hokejky Rotha jen přelétla přes zlínskou branku.

11:34
    Balaštíkovi se povedlo zblokovat ostrý pokus z hole Lukáše Zíba.

11:19
    Zdlouhavý souboj za zlínskou brankou o kotouč museli přerušit až rozhodčí.

10:43
    Rufer to přehnal s kličkováním na útočné modré, a následně přichází o kotouč. Dopředu mohou domácí barvy.

10:24
    V první třetině sledujeme opravdu pohledný hokej. Více ze hry mají momentálně domácí, ale stav je příznivější pro hosty.

9:59
    Hrubec si poradil v přečíslení se střelou zlínského Čajánka. Obrana Třinec už podruhé za sebou zaspala.

9:30
    Hrubec si počkal na první pohyb zlínského centra a výborným zákrokem lapačkou vyráží Leškovu střelu. Třinec tak nadále drží těsné vedení.

9:30
    Leška se po přihrávce Marušáka šikovně uvolnil a byl zastaven třineckým hráčem nedovoleně. Rozhodčí nařizuje trestné střílení.

9:00
    Hrubec si pohlídal zajímavý Ondráčkův pokus z velikého úhlu. Zlínský dravec se šikovně protlačil do zakončení.

8:48
    Domácí vyhazují kotouč na icing, buly před Horčičkou.

8:34
    Martin Růžička vjel do útočné třetiny a jeho rána orazítkovala pouze plexisklo za zlínskou brankou.

8:16
    Čajánkovi nestačily ani dva pokusy k překonání třineckého brankáře. Třinečtí první oslabení zvládli a jsou kompletní.

7:38
    Zlín se tlačí do zakončení, obrana hostí v čele s Hrubcem zatím odolává.

7:19
    Třineckým se podařilo poslat puk do bezpečí.

6:55
    Dělovka Veselého měla dobrou sílu, ale mířila mimo branku hostí.

6:41
    Horák střelou zápěstím nastřelil pouze padajícího Rákose.

6:25
    Bonkovi se povedlo vyhrát vhazování tak, že kotouč přešel modrou čáru a zlínští musejí znovu zakládat akci.

6:14
    Vhazuje se po levici Šimona Hrubce.

6:14
    Marek Zagrapan (TŘI) si v obranné třetině Ocelářů počíhal tvrdě na Zdeňka Okála, a domácí si zahrají dvě minuty přesilovou hru.

5:28
    Horčička měl problémy s pokusem jednoho ze třineckých hráčů. Třinec je po vedoucí trefě dostatečně nabuzen.

4:58
    Oceláři se dostali k první pořádné příležitosti, a rázem jdou do vedení. VLADIMÍR ROTH zasadil svoji přesnou střelu zápěstím k levé tyči zlínské klece. Asistence: Jiří Polanský.

4:14
    Pokus Melenovského dokázal srazit někdo ze třineckých beků do bezpečí.

3:39
    Diváci se zatím opravdu nenudí, hraje se pohledný hokej ve slušném tempu.

3:17
    Holík parádně zabojoval a stačil ještě kotouč udržet v útočné třetině. Následně předložil Čajánkovi, který z první provětral Hrubcovu lapačku.

2:39
    Balaštík se ocitl ve střelecké pozici po příhře Lešky, Hrubec jeho pokus dokázal vytěsnit mimo tyče.

2:19
    Hrubec neudržel pokus Lešky, a před brankou Třince bylo chvíli pořádno rušno.

1:56
    Marek Růžička otestoval Horčičkovu pozornost a zlínský brankář si připisuje první zákrok.

1:44
    Třinečtí se natlačili před branku domácích a dlouho před ní operovali. Horčička však na první zásah stále čeká.

1:27
    Rákosovu přihrávku na Květoně výborně vystihl pozorný Zámorský.

0:38
    Třinec se dostal do útočného pásma, ale Horčičku se mu ohrozit nepodařilo.

0:18
    Leška okamžitě hledal přihrávkou zpoza branky Balaštíka, ale ke druhému jmenovanému kotouč nedošel.

00:01

PSG Zlín: Horčička (Kašík) – Řezníček, Marušák, Urbanec, Zámorský, Horák, Tesařík, Valenta – Veselý, Leška, Balaštík – Holík, Čajánek, Kubiš – Ondráček, Melenovský, Okál – Honejsek, Sedláček.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Trenčan) – Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Zíb, Kania, Foltýn – Zagrapan, Bonk, Mar. Růžička – Rákos, Polanský, Květoň – Varaďa, Peterek, Matuš – Rufer, Mare. Růžička, Gorshkov.

Rozhodčí: Husička, Minář – Jindra, Skopal.

PSG Zlín: Ševci chtěli v pátek na Kladně navázat na dvě domácí výhry, ale nakonec se jim to nepodařilo. Nepříznivý stav se podařilo zvrátit a už to vypadalo, že utkání půjde do prodloužení. Pouhou sekundu před třetí sirénou překonal Horčičku objetím branky navrátilec do sestavy Kladna Jan Hlaváč. Nutno poznamenat, že Zlínské před utkáním provázela marodka a trenérovi Vlachovi chybělo hned několik hráčů. Do zápasu nezasáhli Filip Čech, Antonín Honejsek a Bedřich Köhler. Až těsně před utkáním se uvidí, zda někdo ze jmenovaných zasáhne do duelu s Třincem. Pozitivem pro hlavní kouče Valachů je návrat Dalibora Řezníčka do sestavy. Místo mezi tyčemi by měl zaujmout Luboš Horčička, který se po zranění dostává do slušné formy.

Opory mužstva: Petr Čajánek, Antonín Honejsek, Jaroslav Balaštík, Petr Leška

Poslední zápas: Kladno – Zlín 3:2p

Nejlepší střelec: Jaroslav Balaštík (6)

Nejlepší nahrávač: Petr Leška (8)

Nejtrestanější hráč: Petr Zámorský (38. min)

Aktuální umístění: 8.

Úspěšnost brankářů: Luboš Horčička 90,26 %
    Libor Kašík 90,7 %
    Tomáš Štůrala 93,46 %

HC Oceláři Třinec:Třinečtí se aktuálně nenachází v ideálním rozpoložení a dnes budou mít za úkol si odvést ze Zlína nějaké body. Hokejisté Třince nedokázali ve dvou posledních utkáních bodovat, a dnes budou chtít své zaváhání napravit. Svěřenci Jiřího Kalouse měli duel s Hradcem Králové slibně rozjetý, ovšem své vedení udržet nedokázali a nakonec padli vysoko 3:6. Hostům dnes bude scházet dlouhodobě zraněný brankář Hamerlík, kterého v posledním kole doplnil zraněný Martin Adamský. Nad jeho startem dnes ale visí otazník. O jeho startu se rozhodne až těsně před utkáním. Na marodce Ocelářů je nadále zapsán útočník Jakub Orsava. Do branky Třince by se měl podle předpokladů postavit Šimon Hrubec.

Opory mužstva: Jiří Polanský, Martin Adamský, Martin Růžička, Jan Peterek

Poslední zápas: Třinec – H.Králové 3:6

Nejlepší střelec: Martin Adamský (10)

Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský (12)

Nejtrestanější hráč: Jiří Polanský (14. min)

Aktuální umístění: 6.

Úspěšnost brankářů: Šimon Hrubec 90,86 %
    Branislav Konrád 89,47 %

Přesně po týdnu se zlínští hokejisté opět představí na domácím ledě. Svěřenci Rostislava Vlacha se naposledy představili ve dvou domácích duelech za sebou v nichž se jim povedlo získat celkem šest bodů, tedy plný bodový zisk. Dnes je na ZS Luďka Čajky na programu pikantní souboj Zlína s Třincem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 33. Balaštík (Ondráček, Urbanec), 56. Kubiš (Čajánek) – 5. Roth (Polanský), 28. M.Růžička (Bonk, Hrabal), rozh. náj. Peterek

Berani Zlín: Horčička (Kašík) – Řezníček, Marušák, Urbanec, Zámorský, Horák, Tesařík, Valenta – Veselý, Leška, Balaštík – Holík, Čajánek, Kubiš – Ondráček, Melenovský, Okál – Honejsek, Sedláček.

Rozhodčí: Husička, Minář – Jindra, Skopal