HC Energie Karlovy Vary
6:1 (0:0, 4:0, 2:1)
Amur Chabarovsk
Neděle 27.10.2013, 17:00MHL

Konec utkání, Chabarovsk dostal opravdu lekci. Ve třetí části hosté snížili na 1:4, když se trefil Voronoj, ale to bylo vše, co hosté dokázali předvést. Následně totiž zvýšil po krásné akci Martin Kečkeš, a poté se do samostatného nájezdu dostal Oto Táborský, která si s Ivandikovem věděl rady. Pro dnešek je to tedy vše, na viděnou a na shledanou u dalších utkání domácí Energie. Odveta se koné zde v KV Aréně od 18:00. (19:02:32)

60:00

59:43
    Marek Vachutka objel branku a snažil se zasunout puk do brány, v poslední chvíli ho zastavuje Ivandikův beton.

58:57
    Oto Táborský hned po buly trefuje horní tyčku!

58:52
    Možná poslední dnešní vahzování.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty poslední třetiny.

57:22
    Energie drží kotouč, utkání se v klidu dohrává.

56:15
    Rozhodčí už zase poměrně dlouho nefoukl do píšťalky, hraje se dlouho bez přerušení.

55:00
    Po chybě obrany hostí mohl zůstat Martin Kohout osamocen před bránou, v rozhodující chvíli ho minul.

53:45
    Do konce utkání zbývá šest minut a patnáct sekund.

52:29
    Kapitán Lukáš Vrána je na ledě, energetici jsou v šesti.

52:07
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie se prosazuje ve vlastním oslabení! OTO TÁBORSKÝ se po chybě na modré čáře dostal do samostatného úniku a střelou po zemi naděluje Chabarovsku "šestku".

50:59
    David Honzík se snažil rozehrát, kotouč se odráží od tvrzeného skla a končí mimo hrací plochu.

50:29
    Kapitán domácích Lukáš Vrána (KVA) dostává dvě minuty za podražení.

50:00
    Domácí zakládají útok, Martin Kečkeš má puk za bránou.

49:02
    Při přechodu do pásma zastavilo Energii postavení mimo hru.

48:21
    Aktuální stav utkání – 5:1 pro domácí.

47:35
    Tak tohle byla hokejová lahůdka! MARTIN KEČKEŠ od modré čáry parádně projel celým obranným pásmem a krásnou střelou pod horní tyč svojí akci zakončil! Asistence: Sebastian Gorčík.

46:46
    Martin Kohout nahazuje od modré čáry puk, ten míří mimo bránu.

45:44
    Hra dál pokračuje v útočném pásmu domácích.

44:59
    Těreščenko chtěl odpálit kotouč pryč z pásma a odražený puk málem skončil v síti!

44:44
    Matěj Zadražil nahazuje.

44:04
    Zakázané uvolnění domácích.

43:35
    Střela Tomáše Harkabuse z levého kruhu, Ivandikov chytá.

42:33
    Hraje se opět delší dobu bez přerušení.

41:45
    Vhazování před Ivandikovem.

40:52
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Ale pozor, jedna nenápadná akce a hosté se prosazují. Myslím, že vina je trochu na straně Davida Honzíka. KIRILL VORONOJ ujel po levém křídle a z úhlu mezi betony překonává Honzíka. Bez asistence.

40:10
    Začala třetí třetina, domácí vedou o čtyři branky, mohou tedy hrát absolutně v klidu.

40:01

Ve druhé části se s brankami jakoby roztrhl pytel. Nejprve se na začátku třetiny trefil po pěkné akci Tomáš Harkabus, a pak následovalo pět posledních minut této části. Štěpán Csamangó se z dorážky trefil pod horní tyč, Sebastian Gorčík se naopak prosadil se svým bekhendovým blafákem a do třetice všeho dobrého se trefil i Ondřej Beránek. Dle mého názoru je o vítězi téměř rozhodnuto, ale nepředbíhejme. Bude k vidění ještě poslední dvacetiminutovka, která se odehraje za 10 minut, tedy v 18:27.

40:00

39:54
    Domácí ještě navíc přidávají gól do šatny! Daniel Vachutka pálil od modré, a před bránou se snažil dorážet ONDŘEJ BERÁNEK. Ten nakonec pouze nahodil touš zpoza brány a to Chabarovská jednička nečekala! Asistence: Daniel Vachutka.

38:52
    Po chybě hostí v obraně se ke kotouči dostal Martin Kohout, který poslal puk za sebe. Tam stál úplně volný SEBASTIAN GORČÍK, jehož bekhendový pokus skončil za Ivandikovem. Ten vzteky jen praštil holí do mantinelu! Asistence: Martin Kohout.

38:38
    Chabarovsk drží puk.

38:00
    Přesně dvě minuty do konce druhé části.

36:30
    Domácí hrají v klidu a v pohodě, není se co divit.

34:17
    Dlouhán s číslem devatenáct zvyšuje na dva nula! ŠTĚPÁN CSAMANGÓ se nerozpakoval a z dorážky posílá kotouč pod horní tyč! Bez asistence.

34:04
    Amurští tygři Chabarovsk hrají v plném počtu.

33:38
    Hosté se znovu osvobozují.

32:54
    Kombinace domácích skončila tak rychle, jako začala. Lukáš Vrána nepřesně naslepo přihrál a kotouč je ztracen.

32:04
    Vladislav Karpus (CHA) tedy odchází na trestnou lavici za hákování.

31:55
    Štěpán Csamangó se skvělou kličkou dostal přes Chabarovskou obranu, jeho bekendový pokus ale nevyšel. Nátáhl na sebe ovšem faul.

31:06
    Ondřej Beránek dlouho operoval v útočné třetině, jeho kličky ale nikam nevedly.

30:04
    Daniel Vachutka se šikovně protáhl přes dva obránce, jeho střela z úhlu už tak oslnivá nebyla. Ivandikov jí vyráží koncem hole a puk končí v ochranné síti.

29:27
    Martin Osmík naskakuje do hry, Energie je kompletní.

29:00
    Chabarovsk se ještě nedostal před Honzíka.

28:30
    David Troška se s ničím nepáře a posílá puk pryč.

27:49
    V pořadí tedy druhá přesilovka ruského celku.

27:27
    Martin Osmík (KVA) dostává dvě minuty za hákování.

27:01
    Další přerušení hry, Ivandikov má kotouč ve své rukavici, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

26:15
    Ondřeji Beránkovi se ani nadvakrát nepodařilo překonat Ivandikova!

25:53
    Martin Kečkeš nahazuje.

24:52
    Pavel Krutij má kotouč, hosté se snaží založit útok.

24:00
    Amurští tygři se snaží držet s Energií krok, a v celku se jim to daří.

22:43
    Kirill Kruglickij teď tvrdě a naprosto čistě sestřelil Štěpána Csamangó!

21:49
    Domácí se dál tlačí do koncovky.

20:35
    Karlovy Vary se tedy dočkaly, a vstřelují úvodní branku! Od Vojtěcha Tomečka přes Lukáše Vránu se puk dostal až k TOMÁŠI HARKABUSOVI, který se trefuje nad lapačku Ivandikova. Asistence: Lukáš Vrána, Tomeček.

20:14
    Kirill Kruglickij nahazuje, Honzík vyráží betonem a kotouč končí v síti.

20:01

První třetina je minulostí, branka nebyla k vidění, zato na brankáře hostí Ivandikova šlo opravdu velké množství střel. Nebýt Chabarovské jedničky, stav utkání mohl vypadat opravdu jinak. Důležitý moment nastal, když Vojtěchu Tomečkovi nebyla uznána branka. Karlovarský forvard dostal touš za brankovou čáru nedovoleným způsobem. Druhá třetina začne za 12 minut, nenechte si jí ujít.

20:00

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny, stav je stále nerozhodný 0:0, Energie zatím dostává lekci z produktivity. Pokud to takto půjde dál, utkání může skončit až po samostatných nájezdech.

17:00
    Rozhodčí Poljančikov ponechává hře volnější průběh.

16:00
    Čtyři minuty do konce první periody, Vary jsou usazené v útočném pásmu.

14:57
    Amurští tygři hrají opět v šesti lidech na ledové ploše.

14:18
    Ivan Gorčenkov posílá puk přes všechny čáry.

13:25
    Nutno podotknout, že Ivandikov zatím drží svůj tým nad vodou. Bez něj už to mohlo být čtyři nula pro domácí.

12:57
    Tomáš Dvořák byl při přechodu do útočného pásma faulován. Vyloučen je Ruslan Ibragimov (CHA).

11:47
    Sebastian Gorčík se zapojuje do hry.

10:48
    Chabarovsk na malou chvíli převzal iniciativu, ale energetici se vzpamatovali a vyhazují.

09:47
    Vyloučen Sebastian Gorčík (KVA). Dostává menší trest dvě minuty za podražení.

09:31
    Teď nepřesná rozehrávka domácích, která končí hvizdem čárového sudího. Icing.

08:55
    Tomeček hledal Harkabuse, a našel ho. Stále je to však 0:0.

08:00
    Scénář hry se nemění, karlovarští mladíci dál drží puk na svých holích a zasypávají soupeře sprškou střel. Teď to byl opět Tomeček, který střílel.

07:00
    Další nebezpečný pokus, tentokrát v podání Martina Kohouta.

06:29
    Hosté opět kompletní.

06:03
    Energie začíná na soupeře opravdu tlačit, dle mého soudu je otázka času, kdy padne první branka.

05:33
    Lukáš Vrána se dostal do samostatného nájezdu, a trefuje břevno Ivandikovy brány!

05:09
    Vojtěch Tomeček dostal přihrávku od Harkabuse, a vstřelil branku! Bohužel pro něj jí hlavní sudí neuznává – vysoká hůl.

04:29
    Energie měla výhodu, po závaru v brankovišti budou hrát domácí hráči další přesilovku. Na hanbu odchází pykat Vadim Subbotnikov (CHA). Dostává dvě minuty za hákování.

03:30
    Tomáš Kvapil střílí od modré čáry, kotouč byl ještě tečovaný, ale nakonec z toho nic nebylo.

02:48
    Rusové se osvobozují.

02:16
    Ruslan Ibragimov (CHA) inkasuje dvě minuty za hrubost, Bude k vidění první přesilová hra dnešního střetnutí.

02:00
    Jsou za námi úvodní dvě minuty dnešního utkání a Amurští Tygři zatím neokusili jaké to je, mít v moci puk. Zakázané uvolnění, vhazuje opět před Ivandikovem.

01:14
    Martin Kohout opravdu tvrdě prověřuje lapačku hostujícího brankáře. Ten však drží kotouč bezpečně ve své moci.

00:38
    Tomáš Harkabus nahazuje puk, Ivandikov přerušuje hru, vhazuje se v obranném pásmu hostí.

00:05
    Úvodní buly získal Chabarovsk.

00:01

Za chvíli nastoupí oba týmy na ledovou plochu, a po pozdravu nás čekají národní hymny obou zúčastněných zemí.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Fečo) – Kečkeš, Kvapil, Dvořák, Šafář, Bahounek, Šimek, Troška – Tomeček, Beránek, Bezúch, Táborský, Csamangó, Harkabus, Vachutka, Kohout, Vrána, Gorčík, Zadražil, Osmík

Amur Chabarovsk: Ivandikov (Konjuchov) – Těslenko, Ibragimov, Těreščenko, Kruglickij, Subbotnikov, Gorčenkov, Kozlov, Pronin – Išajev, Jakovlev, Krutij, Tymčenko, Šaburov, Voronoj, Omeljaněnko, Abramov, Karpus, Kopijenko, Malevanyj, Dejnega

Rozhodčí: Poljančikov – Gerát, Maloušek.

Vzájemné zápasy 2012/2013

HC Energie – Chabarovsk 6:0

HC Energie – Chabarovsk 3:0

Chabarovsk – Karlovy Vary 1:2

Chabarovsk – Karlovy Vary 3:5

Energii zatím táhne v ofenzivě hlavně duo David Gríger – Martin Kohout (15, resp. 13 bodů). Mezi obránci je na tom nejlépe Martin Keckéš, který má na kontě 8 bodů. Pomohou i tito hráči Karlovým Varům k úspěchu? To se ukáže už brzy. Utkání začíná v 17:00.

Karlovarskou Energii čeká další zápas v Mládežnické hokejové lize. Energetici prohráli pět z posledních sedmi zápasů, a potřebovali by doma zabrat. V tabulce Západní konference jsou zatím dvanáctí, do play-off postupuje nejlepších osm. Chabarovsk je na tom ale podstatně hůř, patří mu až osmnácté místo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Matouš Bečka

Branky a nahrávky: 21. Harkabus (Vrána, Tomeček), 35. Csamangó, 39. Gorčík (Kohout), 40. Beránek (Vachutka), 48. Kečkeš (Gorčík), 53. Táborský – 41. Voronoj

Rozhodčí: Poljančikov – Gerát, Maloušek