Martin – Trenčín 3:1 (kon.) | Nitra – Piešťany 2:0 (kon.) | Poprad – Zvolen 4:3 (1:0 po s.n.)
Banská Bystrica – Žilina 4:3 (po pr.) | Košice – Skalica 6:4 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:3 (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
MsHK Žilina
sk Úterý 29.10.2013, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Pre dnešok sa s vami lúčime s konštatovaním, že o všetkom rozhodol domáci kapitán Hudec, ktorý to v predĺžení krásne trafil a zabezpečil bod navyše pre Banskú Bystricu. Ďakujeme vám za pozornosť a dovidenia. (19:56:17)

64:26
    Banská Bystrica dala gól!
    MICHAL HUDEC zavesil bombou od modrej čiary a rozhodol zápas. Nádherná strela domáceho kapitána. Asistencia: Eric Meland.

63:52
    Saracino v nájazde na Laca neuspel pretože hostia ho stihli vytlačiť z dobrej pozície.

63:35
    Handlovský posúva puk do útočnej tretiny, ktorý hosťujúci gólman kryje pod svoju lapačku.

62:04
    Zigo taktiež vystrelil na Laca, ktorý opäť dokázal vytiahnuť dobrý zákrok.

61:27
    Buc mal na hokejke po chybe domácich rozhodnutie, bol sám pred Kalembom a aj si ho položil na ľad, ale nestihol už zasunúť do odkrytej bránky.

60:55
    Ostrčil ostal ležať po súboji s Hudecom a drží si tvár, hlavný rozhodca však nevylučuje.

60:28
    Saracino sa snažil oklamať hostí prihrávkou na Whitea, ale tí vyhadzujú na icing.

60:01
    Začalo predĺženie.

V Banskej Bystrici sa bude hrať predĺženie. Domáci neudržali najtesnejšie vedenie a hosťujúci Varga šesť minút pred koncom vyrovnal.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:50
    Do bránkoviska sa natlačil domáci Macík, ale Laco to vyriešil a zakryl tento puk. Hostia si ešte vzali oddychový čas.

59:22
    Prebieha už posledná minúta a predĺženie je na spadnutie.

58:34
    Kalemba radšej podržal nastrelený puk od Šterbáka, útočné pásmo pre Žilinu.

57:34
    Saracinov pokus od modrej Laco kryje, vyrazil puk do rohu útočnej tretiny domácich.

57:03
    Kafka v dobrej pozícii zbytočne nahrával a tak zo šance domácich nebolo nič.

56:29
    Heizer zblízka v dobrej šanci pred Lacom neuspel, naďalej trvá patový stav zápasu.

55:54
    Bystričania sú v útlme, prerušili hru a odišli striedať, vyrovnávajúci gól ich poriadne zaskočil.

54:52
    Žilina naďalej v útočnom pásme, domáci sa teraz väčšinou iba bránia. Varga tesne minul Kalembovu bránu dobrou strelou švihom.

Peter Kašický

Branky a nahrávky: 1. Hudec (Meland, Mat. Chovan), 20. Zigo (Lunter, Saracino), 47. Meland (Heizer, Fajčák), 65. Hudec (Meland) – 4. Buc (Ostrčil, Klouda), 34. Klouda (Tomas, Mar. Šterbák), 54. Varga (F. Novák, Kalla)

HC´ 05 Banská Bystrica: Kalemba (Hollý) – Saracino, Martin, Handlovský, White, Kafka – Macháček, Meland, Macík, Hudec ("C"), Mat. Chovan – Rosandič, Bambúch ("A"), Lamper, Zigo, Lunter – Devečka, Styk, Fajčák, Heizer ("A"), Kadura
    MsHK Žilina: Laco (Johanes) – Ostrčil, Mar. Šterbák, Tomas, Klouda, Buc – Dlouhý ("C"), Leško, Varga ("A"), Kalla, F. Novák – Rúfus ("A"), Bajaník, A. Lipovský, Linet, Macejka – Sluka, Niník, Čavrk, Jarab, Rosenberg

Rozhodčí: Peter Stano – Andrej Bogdaň, Martin Smrek