5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
HC Motor České Budějovice
Úterý 29.10.2013, 12:30Extraliga staršího dorostu

To je pro dnešek vše, těším se zase někdy příště u extraligy hradecké mládeže. (14:48:21)

Hradec si dnes připisuje důležitou výhru za tři body, na kterou čekali jeho hráči již šest utkání. O osudu tohoto utkání bylo de facto rozhodnuto po deseti minutách, kdy Hradec vedl 3:0. Ve druhé části byli jednoznačně lepším týmem Jihočeši, ze svého tlaku vytěžili ale jen jednu branku. V závěrečné periodě domácí přidali ještě dva góly a dali tak konečné skóre dnešnímu utkání 5:1.

60:00

59:18
    Hradec kontroluje výhru, hraje se ve středním pásmu.

57:41
    Hradec právě vstřelil branku!
    Lvi slaví bůra. V přesilové hře se prosazuje DAVID CHALUPA, ke kterému se odrazil kotouč od brankáře po střele Zahradníka. Hradecký útočník neměl problém trefit prázdnou bránu. Asistence: Tomáš Zahradník, Marek Malinský.

57:29
    Domácí zachybovali za svou bránou, kde se hraje už dobrou půlminutu.

56:07
    Toto už Hradec s největší pravděpodobností zvládne. Za vysokou hůl je vyloučen Smejkal, Budějovice budou hrát dvě minuty ve čtyřech.

55:46
    Třetí hradecký útok zatlačil hosty. Po nahození Faltýnka poskakoval kotouč před brankovištěm, Drašnar ho za záda Kadlece nedostal.

54:50
    A ani nepřipíší, protože je Hradec v plném počtu.

54:22
    Navíc byla střela Panáčka zblokována, Jihočeši si zatím nepřipsali žádnou vážnější šanci v této přesilovce.

53:48
    Domácí se statečně brání, výborně to teď udělal Zahradník a po něm Chalupa, kteří našetřili cenné vteřinky.

52:50
    Hradecká střídačka se špatně domluvila na střídání a je za to potrestána. Dvě minuty odsedí Malinský.

52:42
    Ti ale posílají kotouč na icing, vhazuje se před Petricem.

52:28
    Kord když mají puk na holi Hradečtí.

51:46
    Budějovičtí se stále nevzdávají, snaží se zkorigovat stav utkání, ale budou to mít hodně těžké.

50:15
    Domácí navyšují skóre na rozdíl tří branek. Zahradník jel s Hofmanem na jediného obránce. Prvně jmenovaný držel kotouč dlouho na holi, položil si obránce a od levé tyče přihrál na poslední chvíli TOMÁŠI HOFMANOVI, na kterého zívala prázdná brána, protože se Kadlec neměl šanci tak rychle přesunout. Asistence: Tomáš Zahradník.

49:56
    Hronek se snažil rychlou střelou překvapit Kadlece, což se mu jen těsně nepodařilo.

49:33
    Hráči zašlápli kotouč u hradecké střídačky, vhazuje se po levici Petrice.

48:58
    I po další šanci hostů kapituloval Petric jen jednou.

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 1. Zahradník, 4. Faltýnek (Veselý), 10. Havránek (Hronek), 51. Hofman (Zahradník), 58. Chalupa (Zahradník, Malinský) – 40. Smejkal (Klinecký)

Královští lvi Hradec Králové: Petric (Černý) – Havránek, Voříšek, Luštinec, Veselý, Faltýnek, Čech – Hofman, Gančarčík "C", Hronek – Chalupa, Zahradník, Malinský – Šeda, Miškář, Drašnar – Exner. Trenér: Vladimír Kostka.
    HC Motor České Budějovice: Kváča (od 10. Kadlec) – Klinecký, Vavřík, Farka, Matoušek, Stehlík, Křikava, Kachyňa – Panáček "C", Brož, Fencl – Samohejl, Šafář, Schwarz – Kubeš, Mašek, Doktor – Smejkal. Trenér: Jan Tummer.

Rozhodčí: Stolín – Machač, Zeman