Martin – Trenčín 3:1 (kon.) | Nitra – Piešťany 2:0 (kon.) | Poprad – Zvolen 4:3 (1:0 po s.n.)
Banská Bystrica – Žilina 4:3 (po pr.) | Košice – Skalica 6:4 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:3 (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
MsHK Žilina
sk Úterý 29.10.2013, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Pre dnešok sa s vami lúčime s konštatovaním, že o všetkom rozhodol domáci kapitán Hudec, ktorý to v predĺžení krásne trafil a zabezpečil bod navyše pre Banskú Bystricu. Ďakujeme vám za pozornosť a dovidenia. (19:56:17)

64:26
    Banská Bystrica dala gól!
    MICHAL HUDEC zavesil bombou od modrej čiary a rozhodol zápas. Nádherná strela domáceho kapitána. Asistencia: Eric Meland.

63:52
    Saracino v nájazde na Laca neuspel pretože hostia ho stihli vytlačiť z dobrej pozície.

63:35
    Handlovský posúva puk do útočnej tretiny, ktorý hosťujúci gólman kryje pod svoju lapačku.

62:04
    Zigo taktiež vystrelil na Laca, ktorý opäť dokázal vytiahnuť dobrý zákrok.

61:27
    Buc mal na hokejke po chybe domácich rozhodnutie, bol sám pred Kalembom a aj si ho položil na ľad, ale nestihol už zasunúť do odkrytej bránky.

60:55
    Ostrčil ostal ležať po súboji s Hudecom a drží si tvár, hlavný rozhodca však nevylučuje.

60:28
    Saracino sa snažil oklamať hostí prihrávkou na Whitea, ale tí vyhadzujú na icing.

60:01
    Začalo predĺženie.

V Banskej Bystrici sa bude hrať predĺženie. Domáci neudržali najtesnejšie vedenie a hosťujúci Varga šesť minút pred koncom vyrovnal.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:50
    Do bránkoviska sa natlačil domáci Macík, ale Laco to vyriešil a zakryl tento puk. Hostia si ešte vzali oddychový čas.

59:22
    Prebieha už posledná minúta a predĺženie je na spadnutie.

58:34
    Kalemba radšej podržal nastrelený puk od Šterbáka, útočné pásmo pre Žilinu.

57:34
    Saracinov pokus od modrej Laco kryje, vyrazil puk do rohu útočnej tretiny domácich.

57:03
    Kafka v dobrej pozícii zbytočne nahrával a tak zo šance domácich nebolo nič.

56:29
    Heizer zblízka v dobrej šanci pred Lacom neuspel, naďalej trvá patový stav zápasu.

55:54
    Bystričania sú v útlme, prerušili hru a odišli striedať, vyrovnávajúci gól ich poriadne zaskočil.

54:52
    Žilina naďalej v útočnom pásme, domáci sa teraz väčšinou iba bránia. Varga tesne minul Kalembovu bránu dobrou strelou švihom.

53:30
    Žilina dala gól!
    A je to tu! Domáci sa zahrávali s pukom vo vlastnej tretine a TIBOR VARGA im ho vzal, a vychutnal si Kalembu. Asistencie: Filip Novák a Jaroslav Kalla.

52:42
    Tomas v dobrej pozícii minul a vzápätí strieľali Ostrčil s Bucom. Hostia zvýšili aktivitu a snažia sa vyrovnať.

52:23
    Macík sa snažil dokorčuľovať puk od Heizera, lenže nepodarilo sa mu to a je to zakázané uvoľnenie.

51:50
    Hra je teraz rozháraná a vidíme veľa nervozity hlavne v tábore Žiliny.

50:29
    Hosťujúci tréner Neliba sa vehementne snažil dohovárať hlavnému rozhodcovi, ale ani to hosťom nepomohlo, bude sa pokračovať vhadzovaním v útočnej tretine hostí.

50:29
    Opäť Tomas dorážal puk pred Kalembom, hostia si žiadajú videozáznam, ale hlavný rozhodca si ho zrejme nevyžiada.

49:52
    V Banskej sa už opäť pokračuje v hre a hostia zakončili na Kalembu, keď zblízka sa snažil doklepnúť puk Tomas.

Zdá sa, že už je všetko v poriadku, plexisklo je na svojom mieste a o malú chvíľu by sa malo začať hrať.

49:31
    Tvrdý súboj pri mantinely a plexisklo to nevydržalo. Uvidíme ako dlho bude teraz trvať jeho výmena.

49:08
    Na ľade je menšia nervozita. Domáci Handlovský sa tam dostal do roztŕžky s hosťujúcimi hráčmi.

48:31
    Vymyslený ofsajd čiarového rozhodcu, ktorý nezaregistroval, že to hosťujúci hráč vrátil puk do svojej tretiny a vrátil ho domácemu Zigovi. Aj takéto veci sa však stávajú.

47:54
    Hostia teda opäť musia doťahovať náskok domácich hráčov, uvidíme či sa im to podarí.

46:46
    Pred bránou hostí sa najlepšie zorientoval ERIC MELAND a pohotovo skóroval, brankár Laco nič nevidel. Asistencie: Radomír Heizer a Ľuboš Fajčák.

46:22
    Klouda vynikajúco našiel pred bránou domácich Kallu, ktorý to však prestrelil.

44:52
    Linetova strela je zablokovaná až na ochrannú sieť, troška hluchšia fáza duelu v týchto momentoch.

43:45
    Heizer chcel prihrať na voľného Styka, ale tento pokus hosťujúca obrana vytlačila do stredného pásma a dopredu pôjdu hostia.

43:04
    Lacov zákrok po strele švihom od Ziga, vhadzovanie v útočnej tretine domácich.

42:19
    Čavrk sa pekne natlačil spoza Kalembu, ale na škodu hostí nedokázal už zasunúť puk za chrbát domáceho brankára.

41:21
    Hostia v plnom počte. Žilina sa dokázala ubrániť a hrá už v piatich.

40:35
    Strela Whitea po prihrávke od Saracina nemierila medzi tri žrde Lacovej brány.

40:01
    Domáci majú ešte k dispozícii zvyšok presilovky z druhej tretiny.

40:01
    Začala tretia tretina.

Skončila zaujímavá druhá tretina, v ktorej mali miernu prevahu domáci hráči, ale gól strelili iba hostia počas presilovej hry. Stav je tak vyrovnaný a čaká nás dramatická tretia časť, ktorá začne približne o 19:04.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:21
    Vylúčenie Žilina – Roman Tomas – dve minúty za hákovanie.

38:09
    Potlesk domáceho publika pretože rozhodca vzal späť signalizované vylúčenie, niekto z hráčov sa zachoval fair-play. Priznám sa, že teraz neviem kto a ani prečo.

37:54
    Brankár Laco zaľahol zrazený puk od Whitea a prerušil hru, tentokrát sa vhadzuje pred gólmanom Žiliny.

37:21
    Domáci Devečka sa dopustil prihrávky rukou a hra sa presťahuje pred brankára Banskej.

36:19
    Laco musel po dlhšom čase zasahovať proti strele Hudeca, ale tá ho veľmi nemohla ohroziť pretože domáci kapitán strieľal z veľkého uhlu.

35:52
    Hostia teraz prebrali iniciatívu a domáci brankár musel zasahovať pri strele Kloudu.

35:11
    Novák poslal krásny puk do čistej šance na Kallu, ktorý si to hodil na bekhend a jeho puk Kalemba našťastie domácich vyrazil mimo bránu.

33:55
    PETER KLOUDA sa dostal aj so šťastím k dobrému puku pred bránku od Tomasa a ľahko do prázdnej brány vyrovnal. Hostia využili dnes už druhú presilovku. Asistencie: Roman Tomas a Marcel Šterbák.

33:26
    Vylúčenie Banská Bystrica – Patrik Lamper – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

32:45
    Ďalší samostatný nájazd hostí. V úniku Filip Macejka a jeho strelu švihom vyráža Kalemba do rohu klziska. Čistá šanca pre Žilinu.

32:16
    White to skúšal na medzikruží a brankár Laco drží stále pre svojich spoluhráčov prijateľný stav zápasu.

31:30
    Obranca domácich Martin posiela puk medzi striedačky oboch tímov, vhadzuje sa v strednom pásme.

30:44
    Žilina bojuje o puk pri mantinely v útočnej tretine, ale stále to je bez vážneho zakončenia na Kalembu.

29:39
    Bomba Styka neletela medzi tri žrde Lacovej brány a puk skončil až v strednom pásme.

28:52
    Laco zasahuje pri zakončení obrancu Melanda, aktivita Bystričanov neustáva a stále ohrozujú bránu hostí.

28:05
    Hostia sa v útočnom pásme nedokážu presadiť, skúšal to Novák, ale iba v rohu klziska, domáca defenzíva pozorne pokrýva priestory pred Kalembom.

26:33
    Ďalšia príležitosť pre domáci tím, keď Hudec prenechal na Macíka, ale ani on neuspel.

26:02
    Hudec sa dostal k puku ihneď po vykorčuľovaní z trestnej lavice a našiel pred bránkou voľného Handlovského, ktorý však na Laca nevyzrel.

25:30
    Začala sa krátka presilovka hostí, ktorá bude trvať 28 sekúnd.

24:22
    Tomas sa dostal do samostatného nájazdu na Kalembu, ktorý sa však nedal oklamať a Tomasovu šancu zneškodnil.

23:56
    Vylúčenie Banská Bystrica – Michal Hudec – dve minúty za hákovanie.

23:44
    Meland mal pred sebou prázdnu bránku po odrazenom puku od brankára hostí, ale v momente zakončenia sa pošmykol.

23:28
    Vylúčenie Žilina – Jaroslav Kalla – dve minúty za hákovanie.

23:19
    Žilina je pod tlakom, vyhadzuje puk iba na zakázané uvoľnenie.

22:55
    Kafka pokračoval v aktivite a preháčkoval sa až pred Laca, ktorý bol na svojom mieste a nedovolil domácemu útočníkovi skórovať.

22:40
    Kafka sa pekne otočil s pukom, ale hostia dokázali jeho následnú strelu zablokovať.

22:30
    Aktívny Heizer vybojoval puk v strednom pásme a s jeho pokusom si opäť hosťujúci gólman dokázal poradiť.

22:11
    Výborný zákrok Laca po strele švihom od Luntera, hosťujúci gólman chytá tento puk do lapačky.

21:22
    Hudec nahodil puk na Laca, ktorý vyráža pred seba, kde nie je nikto z domácich na dorážku.

20:55
    Druhá tretina začala nepresnosťami na oboch stranách. Ofsajd domácich a vhadzuje sa v strednom pásme.

20:01
    Začala druhá tretina.

Domáci vedú po prvej tretine rozdielom jediného gólu. Videli sme svižný hokej, akcie sa prelievali z jednej strany na druhú a do ďalšieho priebehu je všetko otvorené. Hostia nehrajú vôbec zle a sú domácim hráčom vyrovnaným súperom.
    Druhá tretina začne približne o 18:16.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:44
    Dávid Buc sa snažil vyrovnať, ale jeho nedôrazný pokus nemohol prekvapiť Kalembu.

19:01
    Nádherná individuálna akcia domáceho TOMÁŠA ZIGA. Po pravom krídle si nakorčuľoval až pred Laca a zasunul puk za jeho chrbát. Asistencie: Mário Lunter a Chris Saracino.

18:21
    Novák pekne vzal puk Handlovskému, posunul ho na Kallu, ktorý okamžite pálil na Kalembu, domáci brankár to vyrazil.

17:12
    Hra sa nám tu prelieva z jednej strany na druhú, ale bez zakončení na brankárov, mužstvá iba nahadzujú na zadný mantinel. Teraz sú v útočnom pásme domáci hráči.

15:42
    Kafka nahodil na Laca lenže domáci útočníci nedokázali vyrazený puk pretlačiť do siete.

15:07
    Hosťujúci Čavrk sa dostal do vynikajúcej pozície pred Kalembom, ale ani na dvakrát ho nedokázal prekonať.

14:11
    A hostia si na chvíľu oddýchnu, domáci sa dopustili zakázaného uvoľnenia, hra sa presťahuje pred Kalembu.

13:27
    Zigo sa ocitol dvakrát vo vynikajúcej pozícii pred Lacom, ale domáci útočník nedokázal skórovať.

12:25
    Buc je späť na ľaovej ploche, hostia sa ubránili oslabeniu.

12:12
    Saracinovu strelu od modrej čiary sa snažil tečovať opäť Hudec, tentokrát však neuspel a hostia sa už ubránia.

11:50
    Bystričania hrajú presilovku dobre, hostia teraz zrazili pokus Whitea na ochrannú sieť.

11:19
    Macík výborne našiel úplne voľného Heizera, ktorý to napálil priamo do Laca, veľká šanca domáceho útočníka.

10:33
    Domáci Meland okamžite pálil od modrej, ale Laco bol pozorný.

10:25
    Vylúčenie Žilina – Dávid Buc – dve minúty za nafilmovanie pádu.

09:15
    Žilinčania sú častejšie v útočnej tretine, ale väčšinou bojujú o puk v rohoch klziska, veľa šancí ani na jednej ani druhej strane nemáme možnosť vidieť.

07:39
    Na jednej strane nepresne prihrával Novák a vzápätí to isté vyprodukoval aj domáci Zigo a táto nepodarená fáza končí ofsajdom domáceho Hudeca.

06:27
    Domáci Bambúch predviedol peknú individuálnu akciu a dokázal aj zakončiť na Mareka Laca, ktorý chytá a hru zastavuje. Vhadzovanie v útočnej tretine domácich.

05:43
    Hostia opäť aktívni a Jakab v dobrej pozícii pred Kalembom vyprášil iba jeho betóny.

05:08
    Žilina bola usadená v útočnej tretine a domáci Chovan vyhadzuje puk iba za cenu zakázaného uvoľnenia.

04:34
    Hostia mohli ísť do dobrej pozície v prečíslení 3 na 2, ale Lipovský vošiel do pásma troška skôr – ofsajd.

04:11
    Hra sa sťahuje pred Laca pretože hostia vyprodukovali icing.

03:44
    Úvod zápasu nám priniesol okamžité dva góly v sieti oboch brankárov, uvidíme či strelecké hody budú pokračovať.

03:08
    DÁVID BUC dáva identický gól ako domáci hráči. Teč nahodeného puku od modrej čiary končí za chrbtom bezmocného Kalembu. Využitá presilová hra. Asistencie: Radim Ostrčil a Peter Klouda.

02:27
    Kalemba zasahoval po nebezpečnej strele od hosťujúceho Tomasa.

01:55
    Domáci hráči sa okamžite dokázali oslobodiť a hostia budú musieť začínať spoza vlastnej brány.

01:49
    Vylúčenie Banská Bystrica – Tomáš Zigo – dve minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

00:50
    MICHAL HUDEC tečoval strelu Melanda od modrej čiary a domáci okamžite vedú. Asistencie: Eric Meland a Matúš Chovan.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Pekný podvečer pri sledovaní on-line prenosu z Banskej Bystrice. Banskobystrickí barani si dnes zmerajú sily so žilinskými vlkmi. Hráči oboch tímov sú už nastúpení na ľadovej ploche a zápas nám o malú chvíľu odštartuje.

Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Kalemba (Hollý) – Saracino, Martin, Handlovský, White, Kafka – Macháček, Meland, Macík, Hudec ("C"), Mat. Chovan – Rosandič, Bambúch ("A"), Lamper, Zigo, Lunter – Devečka, Styk, Fajčák, Heizer ("A"), Kadura

MsHK DOXXbet Žilina: Laco (Johanes) – Ostrčil, Mar. Šterbák, Tomas, Klouda, Buc – Dlouhý ("C"), Leško, Varga ("A"), Kalla, F. Novák – Rúfus ("A"), Bajaník, A. Lipovský, Linet, Macejka – Sluka, Niník, Čavrk, Jarab, Rosenberg

Rozhodca: Peter Stano – Andrej Bogdaň, Martin Smrek.

Vitajte pri on-line prenose zo 17. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi domácim celkom HC ´05 Banská Bystrica a hosťujúcim MsHK DOXXbet Žilina. Poďme sa bližšie pozrieť na aktuálnu situáciu v oboch tímoch.

HC ´05 Banská Bystrica
    Tím ambiciózneho trénera Vladimíra Országha pokračuje naďalej vo vynikajúcich výkonoch. V nedeľňajšom domácom stretnutí si bystrickí barani poradili s MHC Mountfield Martin v pomere 3:1, keď sa dvakrát presadil Lukáš Handlovský a jeden gól pridal Radomír Heizer. Domáci hokejisti sú na 3. pozícii ligovej tabuľky, keď zo 17 stretnutí vyhrali 10 a získali 33 bodov. Banská Bystrica sa spolieha hlavne na výkony gólmana Zanea Kalembu, ktorý doteraz odchytal všetky stretnutia tímu a s percentuálnou úspešnosťou zásahov 93,82% je najlepším brankárom Tipsport extraligy.