Boston – Florida 4:1 (kon.) | Ottawa – Montreal 4:1 (kon.) | Washington – Minnesota 3:2 (1:0 po s.n.)
Carolina – NY Islanders 1:0 (kon.) | Columbus – NY Rangers 2:4 (kon.) | Philadelphia – New Jersey 0:3 (kon.)
Detroit – Dallas 3:4 (po pr.) | Tampa – Edmonton 4:2 (kon.) | St. Louis – Calgary 3:2 (kon.)
Los Angeles – Buffalo 2:0 (kon.) | San Jose – Vancouver 2:4 (kon.)
San Jose Sharks
2:4 (2:3, 0:1, 0:0)
Vancouver Canucks
Pátek 08.11.2013, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Češi na ledě
    V utkání se v dresu San Jose představí nový český objev na scéně NHL, stále ještě devatenáctiletý Tomáš HERTL a také dvaatřicetiletý útočník Martin HAVLÁT.
    V sestavě Canucks nenalezneme žádného českého legionáře.

VANCOUVER CANUCKS
    Canucks jsou aktuálně na čtvrtém místě Pacifické divize, když ze šestnácti zápasů dokázali nasbírat dvaadvacet bodů, což je o dva body méně, než mají Sharks. Canucks však mají o dva odehrané zápasy více. Vancouver se mže pochlubit jednou z nejlepších bilancí na hřištích soupeřů 6 – 2 – 2, což je řadí vůbec mezi nejlepší týmy s touto venkovní bilancí v celé lize!

SAN JOSE SHARKS
    Sharks v posledních kolech ztrácí svou suverenitu z úvodu ligového ročníku. Na svém kontě má z posledních pěti zápasů již tři porážky (dvakrát po nájezdech, jednou v prodloužení). I díky tomu přišlo San Jose o vedení v Pacifické divizi, které přepustilo Anaheimu. Ducks mají na čele divize tříbodový náskok, ovšem mají o dv zápasy více.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž San Jose Sharks přivítá na svém ledě Vancouver Canucks.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Braun, Stuart, Boyle, Hannan, Demers – Marleau, Couture, Havlát – Hertl, J. Thornton, Kennedy – Nieto, Pavelski, Wingels – Sheppard, Desjrdins, Brown

Vancouver Canucks: Luongo (Lack) – Edler, Garrison, Hamhuis, Tanev, Stanton, Bieksa – D. Sedin, H. Sedin, Kesler – Higgins, Santorelli, Burrows – Archibald, Richardson, Kassian – Sestito, Welsh, Dalpe

Rozhodčí: Morton, Watson – Sharrers, Lazarowich.

00:01

01:11
    Sharks nahazují puk do třetiny soupeře.

01:17
    San Jose právě vstřelilo branku!
    A hned je z toho první gól zápasu, Tomáš Hertl výtečně napadal obránce Canucks, za brankou Luonga, puk se dostal k volnému JOE THORNTONOVI, který z pravé strany překonává Luonga. Asistence: Tomáš Hertl a Tommy Wingles.

02:25
    Lepší vstup do utkání si Sharks přát nemohli.

04:06
    Hamhuis má puk na své hokejce, ale Canucks mají problém ve středním pásmu, kde ztrácí kotouč.

04:28
    Vancouver právě vstřelil branku!
    I první útočná akce hostů končí gólem, na brankovišti zůstal zcela volný BRAD RICHARDSON, k němuž se odráží puk z pravé strany a centr třetí řady ho dokázal dokonale "zamést" za záda Niemiho. Asistence: Darren Archibald, Kevin Bieksa.

05:30
    Po zásahu puku do helmy Luonga přerušují sudí hru, bude se vhazovat ve třetině Canucks.

06:32
    Sharks nahazují puk do třetiny Canucks, na ledě třetí pětka s Pavelskim, Nietem a Wingelsem.

07:51
    Edlerovo střela od modré prolétla vedle branky Niemiho, domácí mohou zaútočit.

08:15
    Na ledě první pětka Sharks s Havlátem na pravém křídle.

08:43
    Icing Sharks, hra se stěhuje před Niemiho.

09:24
    Pohledná akce Canucks na levé straně končí gólem, Higgins nachází před brankou připraveného MIKE SANTORELLIHO, který střelou zblízka překonává Niemiho, další zaváhání defenzivy Sharks. Asistence: Chris Higgins a Alexandre Burrows.

10:32
    Canucks dokázali otočit vývoj skóre ve svůj prospěch, jak na to odpovědí domácí?

10:45
    Jak jinak, než vyrovnávacím gólem! MIKE BROWN sám před brankou Canucks, kde zakončuje po přihrávce Shepparda z levé strany a puk končí za zády Luonga. Asistence: James Sheppard a Andrew Desjardins.

11:14
    Za vzájemnou potyčku za brankou Longa dostává pětiminutový trest domácí Desjardins a Stanton z Canucks.

11:16
    Vhazování po pravici Luonga, na ledě druhá pětka Sharks s centrem Thorntonem.

12:15
    Puk ve třetině Sharks.

12:57
    Sharks mají puk, Brown zaváží puk do třetiny Canucks.

13:12
    Ale hvizd sudího přerušuje hru, vylučuje se. Brad Richardson zahákoval Shepparda a jde na dvě minuty, přesilová hra pro San Jose.

13:22
    Sharks jsou ve třetině Vancouveru.

13:32
    Již to neplatí, puk opouští třetinu hostů.

13:45
    Sharks na ledě s Pavelskim, Marleauem, Thorntonem, Boylem a Couturem.

14:18
    Elitní přesilovková formace Sharks neohrozila branku soupeře, co ta druhá s Havlátem, Hertlem, Demersem, Wingelsem a Braunem?

14:50
    Ani té se zatím nedaří, puk mimo třetinu Canucks.

15:12

15:40
    Canucks v pohodě ubránili první přesilovou hru soupeře.

16:05
    Garrison zaváží puk do útočného pásma a pálí z levé strany, Niemi vyráží pravým betonem.

16:40
    Canucks mají puk na svých hokejkách, Hamhuis ho nahazuje do třetiny soupeře.

18:14
    Havlátův pokus z pravé strany zablokován, puk končí v rohu.

18:44
    Wingels dobruslil puk za brankou Sharks, hledá Hertla, který střílí z levé strany, Luongo vyráží.

18:55
    Hosté se prosazují z protiútoku, kdy po přihrávce Burrowse překonává Niemiho z bezprostřední blízkosti CHRIS HIGGINS. Asistence: Alexandre Burrows.

19:00
    Posledních šedesát vteřin první třetiny, hosté otočili skóre znovu ve svůj prospěch.

19:27
    Puk opouští třetinu Sharks, ale hosté nahazují zpět, Niemi zastavuje puk za vlastní brankou.

19:55
    V závěru první třetiny nepustili hosté svého soupeře do středního pásma, z tribun se ozývá bučení.

20:00

Skončila první třetina, která nabídla pět gólů. Skóre zápasu otevřel již ve druhé minutě J. Thornton, kterému asistoval Tomáš Hertl. Hosté však s odpovědí přispěchali již o necelé tři minuty později, to se trefil Richardson. V desáté minutě dostal Canucks do vedení Santorelli, ale na tento gól dokázali bleskově domácí odpovědět zásluhou Browna. Sharks pak měli výhodu přesilové hry, ale tu vůbec nezvládli, na Luonga šla pouze jedna střela a tak v samém závěru třetiny přišel trest v podobě vedoucí branky Vancouveru, když se minutu a pět vteřin před koncem trefil Higgins. Hosté tak odchází do kabin s jednobrankovým náskokem.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

San Jose: 6

Vancouver: 9

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:30 hodin.

20:01

21:05
    Thorntonova řada kombinuje před Luongem.

21:25
    Hertl čekal na puk před Luongem, ale střela Wingelse byla zablokována.

22:08
    Kassian drží kotouč na pravé straně, ve třetině Sharks.

22:30
    Pavelskimu se podařilo dostat puk ze třetiny, oba týmy střídají.

22:55
    Tanev hledá na levé straně Hamhuise, jenž pálí z voleje, od modré, Niemi vyráží.

24:10
    Marleau zkouší překvapit Luonga střelou z levé strany, gólman Canucks chytá.

24:45
    Hertl bojuje o puk za branou Sharks, ale v přesile dvou bránících hráčů v bílém nedokázal dostat puk před branku.

25:22
    To je dnes velký rozdíl mezi oběma týmy, hostům stačí opravdu málo k tomu, aby vstřelili gól, naopak, domácí se na něho hodně nadřou. Kevin Bieksa pálí od modré, z pravé strany, před brankou ještě "operuje" ZACK KASSIAN, který puk lehce tečuje a Niemimu prošla střela nad pravým ramenem do branky. Asistence: Kevin Bieksa a Ryan Stanton.

25:22
    A finský gólman opouští branku Sharks, Niemiho nahradí "dvojka" Stalock!

26:55
    Tak ani toto utkání se nevyvíjí dle představ fanoušků San Jose, ztratí Sharks další zápas v řadě?

27:30
    Canucks postupují do třetiny soupeře po pravé straně.

27:40
    Puk končí na ochranné síti, bude se vhazovat před Niemim.

27:50
    Hosté posílají na led svou elitní řadu, která se dnes ještě neprosadila.

28:10
    A navíc se nyní musí bránit ve vlastní třetině.

28:20
    Keslerovi se povedlo vyhodit puk z vlastní třetiny.

28:32
    Jenže domácí nepřesně rozehrávají, pískán icing, vhazovat se bude před Stalockem.

28:56
    Stalock musí čelit bekhendovému pokusu Hamhuise, navíc to vypadalo, že měl zakrytý výhled, ale zvládl to, vhazuje se po jeho pravici.

29:10
    Sharks úspěšnější a již jsou v útočném pásmu.

29:23
    Podruhé si dnes domácí zahrají přesilovou hru, na trestnou lavici odchází Garrison.

29:50
    Ne, Sharks se nedaří zatím ani při této přesilové hře, přejít útočnou modrou čáru, to je zatím nadlidský úkol pro domácí hráče.

30:23
    Uběhla minuta z přesilové hry, na led mezitím naskočila druhá přesilovková formace Sharks, která se dokázala probojovat do útočného pásma.

30:50
    Jenže Bieksa bekhendem vyhazuje puk a publikum bučí.

31:15
    To vypadá na další bezproblémové oslabení Canucks.

31:23
    Ano, je to tak, hosté v plném počtu.

31:32
    Až po skončení přesilové hry dokázali Sharks ohrozit gólmana Luonga, ten střelu Hannane chytá a přerušuje hru.

32:15
    Burrows spěchá za nahozeným pukem, Canucks získávají útočné pásmo.

32:22
    Garrison pálí od modré, vedle.

33:08
    Henrik Sedin se snaží tečovat před Stalockem střelu Hamhuise, domácí gólman puk chytá a přerušuje hru.

33:37
    Bude se znovu vylučovat, na trestnou lavici tentokrát zamíří domácí hráč, je to Demers, první přesilová hra pro Canucks.

34:10
    Na rozdíl do Sharks, dokázali se Canucks hned od úvodních vteřin usadit před Stalockem.

34:29
    Stalock střelu Daniela Sedina z levé strany dokázal pokrýt. Přesto je patrný velký rozdíl v pojetí přesilové hry mezi Canucks a Sharks.

34:40
    Domácím se podařilo vyhodit puk ze třetiny a po minutě si mohou na chvíli oddechnout.

35:02
    Burrows posunul branku za Stalockem, rozhodčí přerušují hru.

35:16
    Desjardins se dostal v oslabení z levé strany před Luonga, který jeho střelu nad lapačku dokázal vytěsnit mimo branku.

35:37

35:48
    Nepřesný pas Kassiana znamená icing a vhazování před Luongem.

35:56
    Rozhodčí přerušují hru, následuje komerční přestávka.

36:40
    Kennedy zaváží puk do útočného pásma, ale defenziva Canucks se, v porovnání s úvodní třetinou, hodně zlepšila.

37:30
    Marleau promáchl po přihrávce zpoza branky, takhle se budou góly domácím dávat velmi těžko.

38:00
    Navíc se Sharks neskutečně nadřou na to, aby se vůbec do šance dostali.

38:15
    Pavelski odstaven od puku Danielem Sedinem, Luongo může být v klidu.

38:38
    Tomáš Hertl sám napadá rozehrávku soupeře, spoluhráči čekají ve středním pásmu...

39:00
    Posledních šedesát vteřin druhé třetiny.

39:23
    Couture pouze vyhazuje puk z vlastní třetiny.

39:38
    Po dlouhé době musí zasahovat Luongo proti nějaké střele domácích, z pravé strany pálí Brown, ale gólman Canucks v pohodě chytá.

40:00

Jediným střelcem ve druhé třetině je Kassian, který zvýšil náskok Vancouveru na 4:2. Tento stav dokonale vyjadřuje stav, jaký panuje na ledě SAP Center – hosté hrají a dávají góly, domácí se trápí. Také oni se sice mírně zlepšili v obraně, ale v útoku je to velká bída s nouzí. Pokud nechtějí Sharks ztratit další zápas, musí se ve třetí třetině hodně zlepšit.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

San Jose: 5

Vancouver: 17

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 6:26 hodin.

40:01

40:44
    Nepřesná rozehrávka Canucks, zakázané uvolnění, vhazování před Luongem.

41:07
    Sharks vstoupili aktivně do poslední třetiny, ale chtělo by to více přesnosti v koncovce.

41:23
    Na druhé straně musí před Kassianem zasahovat Stallocks.

42:30
    Canucks ve třetině San Jose, ale hosté se nedostali ke střele.

42:45
    Stejně jako Sharks na druhé straně.

43:05
    Kouč Sharks proházel jednotlivé řady, Hertl nyní nastupuje v útoku s Wingelsem a Pavelskim.

43:15
    Kennedy se ocitl v útoku s Desjardinsem a Brownem.

43:40
    Uvidíme, jak se provedené změny v sestavě Sharks projeví na ledě.

43:45
    Za sekání dostává dvouminutový trest Sestito, přesilová hra pro Sharks.

44:00
    Přesilovkových formací se změny netýkají ta první stále nastupuje s Pavelskim, Marleauem, Thorntonem, Boylem a Couturem.

44:30
    A první přesilovková formace Sharks si dokázala vytvořit šance, Luonga se jí ale překonat stále nepodařilo.

45:00
    Sharks ve třetině Canucks, na ledě druhá přesilovková formace, ale Brown pálí nepřesně.

45:20
    A Demers prohrává souboj s Bieksou, který vyhazuje kotouč ze třetiny.

45:45
    Hosté v plném počtu, v samém závěru ještě pálil Stuart z pravé strany, ale trefuje přímo dobře postaveného Luonga.

46:45
    Bieksa nahazuje puk do třetiny Sharks.

46:50
    Střelu Burrowse z levé strany dokázal Stalock pokrýt, bude se vhazovat ve třetině Sharks.

47:15
    Sharks ve třetině Canucks, Wingels pálí z otočky, ale Luongo vyráží.

47:49
    Pavelski čekal před brankou, ale Hertl s Wingelsem nevybojovali puk za brankou Luonga.

48:15
    Martin Havlát se dokázal natlačit před obránce Canucks, který ho těsně bránil, na hranici faulu, každopádně i tak se české pravé křídlo dostalo do zakončení, Luongo chytá.

49:08
    Dan Boyle oslabuje svůj tým, Daniel Sedin padá po jeho podražení a přesilovou hru si zahrají hosté.

50:00
    Poslední desetiminutovka třetí třetiny, Sharks vyhazují puk ze třetiny a mohou prostřídat.

50:18
    Z pravé strany střílí Kassian, Stalock chytá.

50:38
    Souboj o puk za brankou Sharks, úspěšnější domácí.

50:58
    I když puk nakonec končí na modré, odkud pálí Garrison z levé strany, Stalock i tuto střelu chytá, to byl ale parádní zákrok!

51:08

51:55
    Souboj o puk ve středním pásmu, úspěšnější domácí.

52:02
    Jenže znovu se vylučuje na straně Sharks, za sekání odchází na trestnou lavici Stuart, hosté si znovu zahrají přesilovou hru.

52:33
    Canucks zaváží puk do třetiny Sharks.

52:50
    Hosté v přesilovkovém rozestavení.

53:25
    Sharks se osvobozují, oba týmy střídají.

53:45
    Další vyhozený puk ze třetiny Sharks.

53:57
    Higgins najíždí z levé strany na branku soupeře, Stalock jeho střelu chytá.

54:56
    Sharks ve třetině Canucks, ale domácí se nedostávají do zakončení, vše je to o soubojích u mantinelu.

55:55
    Čas se domácím hodně rychle krátí, hosté stále vedou o dva góly.

57:54
    Stalock opouští branku, Sharks to zkouší v šesti.

58:15
    Sharks ve třetině soupeře, na ledět Demers, Havlát, Thornton, Hannan, Couture a Wingels.

58:21
    Hra ale přerušena po závaru před Luongem.

58:21
    Vhazování ve střední třetině, branka Sharks zůstává prázdná.

58:40
    Na ledě zůstává stejná sestava v dresu Sharks, puk ve středním pásmu.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:25
    Obrana Canucks nedovoluje domácím zakončit, navíc Thornton nepřesně přihrává na modrou, domácí ztrácí pásmo.