USA – Slovensko 3:4 (0:1 po s.n.) | Německo – Švýcarsko 2:3 (0:1 po s.n.)
Německo
2:3 (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
Švýcarsko
sk Pátek 08.11.2013, 20:00 • Olympia Eishalle Mníchov • Německý pohár

Máme tu koniec dnešného "dlhého" zápasu. Nemecko vyhrávalo od 16. minúty gólom Wolfa 1:0. V závere druhej tretiny nastala situácia po narazení Kruegera na mantinel – prasklo ochranné sklo. Rozhodcovia poslali hráčov do šatní a technikom v Mníchove trvalo dlhých 55. minút, kým hraciu plochu spojazdnili. Táto prestávka zjavne pomohla hosťom, ktorí sa dvomi zlepenými gólmi postarali o ďalšie vzrušenie na tribúnach. Napokon domáci tím ešte stihol vyrovnať, no keďže jeho hráči urazili "hokejovú šťastenu" nevyužitou presilovkou päť na tri pri súčasnom vylúčení dvoch hráčov hostí a keď ani nepotrestali chybné striedanie hostí v predĺžení, zápas do víťazného konca dotiahli vicemajstri sveta zo Švajčiarska. To je na dnes od nás všetko, turnaj pokračuje zajtra zápasmi Nemecko – Slovensko a Švajčiarsko – USA. Dobrú noc všetkým želá Vladimír Korduliak. (23:17:12)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Švajčiarsko.
    Zápas rozhodol premeneným nájazdom MICHAEL LINIGER.

Frank Mauer chcel Manzata urobiť na blafák, nepodarilo sa, 0:1.

Michael Liniger si položil gólmana na ľad a zasunul, 0:1.

Felix Schütz urobil otočku pred gólmanom, ten ho ležiac na ľade vychytal, 0:0.

Julien Sprunger zvolil strelu, Aus den Birken ho vychytal 0:0.

Michael Wolf skúšal strelu, trafil pravý betón Manzata 0:0.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani predĺženie a presilovka domáceho Nemecka nerozhodla o dnešnom víťazovi zápasu a na rad tak po krátkej prestávke prídu samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:32
    Hostia zo štyrmi hráčmi, ubránili svoje oslabenie.

64:12
    Opäť strela na bránku hostí, Manzato ani teraz radosť domácim nedoprial.

63:45
    Mauer sa dostal do šance, aj jeho strelu Manzato vyráža, domáci dohrávajú svoju akciu v pásme hostí.

63:36
    Manzato vyriešil ďalšiu akciu domáceho tímu, zlikvidoval ďalšiu strelu, vhadzujeme po jeho ľavej ruke.

62:32
    Vylúčenie hostí, zlé striedanie a trest dve minúty pre striedačku Švajčiarska.

62:28
    Na druhej strane sme videli šancu hostí, odrazený puk jeden z ich hráčov prestrelil ponad bránku Aus den Birkena.