USA – Slovensko 3:4 (0:1 po s.n.) | Německo – Švýcarsko 2:3 (0:1 po s.n.)
Německo
2:3 (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
Švýcarsko
sk Pátek 08.11.2013, 20:00 • Olympia Eishalle Mníchov • Německý pohár

Máme tu koniec dnešného "dlhého" zápasu. Nemecko vyhrávalo od 16. minúty gólom Wolfa 1:0. V závere druhej tretiny nastala situácia po narazení Kruegera na mantinel – prasklo ochranné sklo. Rozhodcovia poslali hráčov do šatní a technikom v Mníchove trvalo dlhých 55. minút, kým hraciu plochu spojazdnili. Táto prestávka zjavne pomohla hosťom, ktorí sa dvomi zlepenými gólmi postarali o ďalšie vzrušenie na tribúnach. Napokon domáci tím ešte stihol vyrovnať, no keďže jeho hráči urazili "hokejovú šťastenu" nevyužitou presilovkou päť na tri pri súčasnom vylúčení dvoch hráčov hostí a keď ani nepotrestali chybné striedanie hostí v predĺžení, zápas do víťazného konca dotiahli vicemajstri sveta zo Švajčiarska. To je na dnes od nás všetko, turnaj pokračuje zajtra zápasmi Nemecko – Slovensko a Švajčiarsko – USA. Dobrú noc všetkým želá Vladimír Korduliak. (23:17:12)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Švajčiarsko.
    Zápas rozhodol premeneným nájazdom MICHAEL LINIGER.

Frank Mauer chcel Manzata urobiť na blafák, nepodarilo sa, 0:1.

Michael Liniger si položil gólmana na ľad a zasunul, 0:1.

Felix Schütz urobil otočku pred gólmanom, ten ho ležiac na ľade vychytal, 0:0.

Julien Sprunger zvolil strelu, Aus den Birken ho vychytal 0:0.

Michael Wolf skúšal strelu, trafil pravý betón Manzata 0:0.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani predĺženie a presilovka domáceho Nemecka nerozhodla o dnešnom víťazovi zápasu a na rad tak po krátkej prestávke prídu samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:32
    Hostia zo štyrmi hráčmi, ubránili svoje oslabenie.

64:12
    Opäť strela na bránku hostí, Manzato ani teraz radosť domácim nedoprial.

63:45
    Mauer sa dostal do šance, aj jeho strelu Manzato vyráža, domáci dohrávajú svoju akciu v pásme hostí.

63:36
    Manzato vyriešil ďalšiu akciu domáceho tímu, zlikvidoval ďalšiu strelu, vhadzujeme po jeho ľavej ruke.

62:32
    Vylúčenie hostí, zlé striedanie a trest dve minúty pre striedačku Švajčiarska.

62:28
    Na druhej strane sme videli šancu hostí, odrazený puk jeden z ich hráčov prestrelil ponad bránku Aus den Birkena.

61:48
    Barta sa dostal do prečíslenia, z ľavej strany pekne vystrelil, Manzata vyrazil pred seba a k následnej dorážke sa už Barta nedostal.

61:37
    Hostia bojujú v rohu klziska za domácocu bránkou, puk nezískali.

61:11
    Barta preveril pozornosť Manzata, ten šiel opäť do pokľaku a opäť puk kryje vo svojom náručí.

61:04
    Nemecko vybojovalo pásmo, vhadzujeme po ľavici Manzata.

60:47
    Hostia sa už už dostávali k strele, obrana domácich situáciu pred svojim gólmanom vyriešila a puk vyváža von z pásma.

60:16
    Puk na hokejkách hráčov v bielych dresoch, hráme štyria proti štyrom, kto rozhodne?

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sa nám diali veci, videli sme až tri góly, najskôr hostia dvomi zlepenými gólmi odskočili domácim, ktorí začali tretinu v pasívnom štýle, o gól, potom sa aj na Nemecko usmialo šťastie a po jednej z ich akcii Mauer peknou strelou vyrovnal. Zápas ide do predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:45
    Skrumáž pred bránkou Nemecka, Wick mal šancu, keď puk poslal spred bránkoviska len do gólmana v červenom drese.

59:20
    Puk v strednom pásme, no hokejkách domácich, tí sa však do kombinačnej akcie nepúšťajú.

58:48
    Švajčiarsko poslalo puk von zo svojho pásma trochu unáhlene, ten je na hokejkách domácich, ktorí pôjdu vpred.

58:32
    Z pravej strany od kruhu vystelil švihom obranca hostí Geering, Aus den Birken zlikvidoval vo svojom náručí aj túto strelu.

58:09
    Od modrej poslal tréningovu strelu na Aus den Birkena Liniger, gólman domácich puk prikryl, hra je prerušená.

57:48
    Chybná rozohrávka domácich, zakázané uvoľnenie, vrátime sa pred Aus den Birkena.

57:19
    Puk stále v pásme raz jedného, potom zasa druhého mužstva, strely na bránku nevidíme, pomaly sa blíži záver zápasu.

56:36
    Ofsajd hostí, vhadzujeme v strednom pásme, obe mužstvá pozorne bránia svoje pásmo, potrestaná chyba by už zrejme rozhodla celý zápas.

56:08
    Krueger vystrelil od modrej, Manzato však pozorný vo svojej klietke, pokračujeme ďalej.

55:10
    Puk opäť lieta zo strany na stranu, bez strely na bránku nám akurát tak ubieha čas.

54:18
    Zakázané uvoľnenie Švajčiarsko, podarí sa niektorému z tímov rozhodnúť v riadnom hracom čase?

54:05
    Nemecko využilo jednu zo svojich akcii a hneď máme stav vyrovnaný, nielen šance v hre, vyrovnaná je aj hra v poli a aj skóre.

52:53
    Nemecko dalo gól!
    Krásny gól v podaní FRANKA MAUERA, ktorý dostal puk na pravý kruh, z jeho vonkajšej hranice vystrelil a ponad ľavý betón prekonáva Manzatiho v bránke. Asistencia: Michael Wolf.

52:02
    Hostia v plnom počte, Nemecko svoju príležitosť nevyužilo.

51:44
    Opäť sa puku v pásme zmocnili hostia a poslali ho až k Aus den Birkenovi, zrejme sa hostia už ubránia.

51:09
    Hostia vyhadzujú puk von zo svojho pásma, Nemecko však bude s pukom rýchlo späť.

50:53
    Petermann v dobrej pozícii z pravej strany spoza kruhu vystrelil, Manzato šiel na ľad a puk kryje vo svojom náručí.

50:32
    Nemecko sa usadilo v pásme súpera, zatiaľ sme peknú strelu na bránku nevideli, hostia pozorne bránia.

50:02
    Hoffman dostal dve minúty za seknutie, Nemecko má výhodu presilovej hry.

49:25
    Puk v strednom pásme, domácim sa na hokejky usadila nervozita a vyrábajú chybu za chybou, Švajčiarsko im moc priestoru v pásme nedáva.

48:47
    Nemecko sa chybnou rozohrávkou pripravilo o akciu, vhadzujeme po pravici Aus den Birkena.

47:24
    Bärtschi opäť krásne vystrelil z pravej strany, Aus den Birken šiel na ľad a puk kryje vo svojom výstroji. Nemecku žije nádej na zisk aspoň jedného bodu.

47:15
    Barta potiahol puk vpred, prihrával pred bránkovisko, kde však nikto pred odkrytou bránkou z domácich nebol, Švajčiarsko berie puk pod svoju kontrolu.

44:39
    Švajčiarsko dalo gól!
    JULIEN SPRUNGEN dostal od kruhu prihrávku takmer na bránkovú čiaru, namieril, z prvej vystrelil a nedal Aus den Birkenovi v bránke žiadnu šancu. Asistencie: Benjamin Plüss a Michael Liniger.

44:32
    Bärtschi stál osamotený pred bránkoviskom, dostal puk na hokejku, mohol sa opýtať Aus den Birkena, kam to chce, no triafa len do jeho betónov a páli najväčšiu tutovku v zápase!

44:11
    Chybná rozohrávka domáceho tímu, vhadzovať budeme v pásme po pravej ruke Aus den Birkena.

43:19
    Aus den Birken zasahoval po strele hostí, ktorú poslal jeden z hráčov v bielom drese po prechode modrou čiarou od medzikružia, stav 1:1 trvá naďalej.

42:38
    MICHAEL LINIGER tečoval pred bránkoviskom strelu od modrej v podaní Loeffla, Aus den Birken nemal šancu a hostia využívajú presilovú hru, je vyrovnané. Asistencia: Romain Loeffel.

42:08
    Švajčiarsko nedokázalo na druhýkrát zamknúť Nemecko v pásme, puk mimo domáce pásmo.

41:30
    Hostia dostali domácich pod tlak, dlho však netrval, Nemecko puk vyhadzuje von zo svojho pásma.

41:17
    Boyle za krosček odchádza von na dve minúty, presilová hra pre Švajčiarsko.

40:15
    Aj v tretej tretine vyhrali úvodné buly hostia, majú celú tretiu časť na vyrovnanie, podarí sa im napokon dostiahnúť zápas do predĺženia ako po obede Slovákom?

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Skončila nám druhá tretina, hráči si vymenia strany a hneď budeme pokračovať úvodným buly tretej časti hry.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:25
    Geering vystrelil po prechode modrou, skôr len nahadzoval puk na gólmana domácich, ten puk rozohral na opačnú stranu ihriska.

38:56
    Aus den Birken si opäť siahol na puk, vhadzujeme po jeho ľavej ruke.

38:34
    Nemecko puk vyváža von zo svojho pásma, vpredu však nič nevymyslelo, puk im berú hostia.

38:14
    Vhadzujeme po pravici Aus den Birkena a dohrávame druhú tretinu po 55 minútovej technickej prestávke.

Hráči už vykorčuľovali na "rozcvičku", mám nádej, že o chvíľku budeme pokračovať.

V Mníchove sa už podarilo technikom odrezať príslušný rozmer ochranného skla, ešte príde na rad obrúsenie a snáď budeme ešte dnes v hre pokračovať. Prerušenie hry prekročilo 40 minút.

Kamery nás teraz zaviezli pohľadom priamo do dielne, tak to nie je snáď ani možné a v Nemecku už vôbec nie. Technici zháňajú prístroj a merajú a budú ešte len rezať novú tabuľu ochranného skla. Jedno, čo skúšali, zrejme rozmerovo nebolo vhodné....neuveriteľné sa stáva skutočnosťou aj v Nemecku – známom svojou precíznosťou.

Pohľad do haly v Mníchove, prázdny priestor po prasknutom ochrannom skle, technici v dielni, diváci v bufete, niektorým púšťa domáci D.J. disco muziku, nič mimoriadne sa nedeje.

V Mníchove v Olympia Eishalle dochádza k výmene poškodeného ochranného skla, ktoré technici po primeraní opäť odviezli do dielne, tretia tretina začne až po skončení prác, keď bude hracia plocha opäť spôsobilá pre hru. Ešte to nejaký ten čas veru potrvá.

Ďalšia tretina sa začne približne o 21:38, uvidíme, či sa technikom v Mníchove podarí včas opraviť poškodené ochranné sklo.

V druhej tretine sme videli hokej s väčším počtom vyložených streleckých šancí, ako v tej prvej, no všetky vyriešili gólmani svojich tímov. Nemecko hralo presilovku piatich proti torm, keď boli súčasne vylúčení dvaja hráči zo Švajčiarska, no nevyužilo ju. Jednu minútu a 46 sekúnd pred klaksónom došlo k poškodeniu ochranného skla, rozhodcovia tretinu predčasne ukončili a poslali hráčov do šatní. Počkáme si na záverečnú tretinu, zápas je naďalej otvorený.

38:14
    Zápas je v týchto chvíľach pre poškodené ochranné sklo prerušený.

38:14
    Rozhodcovia "ukončili" druhú tretinu a posielajú hráčov do šatní, tento čas zrejme "nadpracujeme" v tretej tretine.

38:14
    Dnes to s ľadovou plochou nie je úplne v poriadku, ak sa neupravuje ľad, tak vidíme poškodené ochranné sklo za bránkou domáceho tímu. Budeme pokračovať v hre?

38:06
    Od domáceho gólmana začína ďalšia akcia domáceho tímu.

37:29
    Puk pri bránke hostí, Švajčiarsko svoju útočnú snahu uponáhľalo a o puk v strednom pásme prišlo.

36:50
    Trochu šťastia chýba hosťom pred bránkou domácich, aj teraz im puk odskakuje od hokejok. Nemecko pozorne bráni v tejto fáze hry.

36:25
    Opäť v akcii Danny Aus den Birken, tento krát kryje strelu hráčov hostí z pravej strany takmer z bránkovej čiary.

36:08
    Wieser krásne vystrelil z pravého kruhu, Aus den Birken v pokľaku jeho strelu chytá, konečne pekná strela v podaní hostí.

35:39
    Švajčiarsko dostalo Nemecko pod tlak, na chvíľku, kým neurobili hráči chybu a domáci posielajú puk von z pásma.

34:55
    Aj hráči Nemecka v pásme hostí pokojne odovzdávajú puk, Švajčiarsko tak môže založiť svoj útok.

34:05
    Švajčiarsko je v pásme domáceho tímu úplne bezzubé, obrana v červených dresoch ho do žiadnej šance nepúšťa, zrejme to bude chcieť nejaký pekný brejk.

33:31
    Jeden z hráčov hostí bolestivo zasiahnutý pukom na ľavom kruhu, domáci chceli hrať, arbitri pískali, malú šarvátku vyriešili, vylučovať nebudeme.

33:20
    Švajčiarsko útočilo, no na medzikruží puk stratilo, Nemecko vyráža ihneď do brejku.

32:47
    Brejk a prečíslenie domácich tri na dva, Wolf opäť strieľal z pravej strany od kruhu, Manzato puk chytá!

32:35
    Zakázané uvoľnenie Nemecko, vhadzovať budeme po pravici Aus den Birkena.

32:12
    Puk v strednom pásme na hokejkách domácich, ktorých ženie vpred publikum, Nemecko sa však s pukom nikam moc neponáhľa.

31:25
    Švajčiarsko stále v pásme domácich, dobrú strelu na bránku stále nevidíme.

30:41
    Hostia narobili vetry pred bránkou domácich, Aus den Birken však puk vyráža, skóre sa nateraz meniť nebude.

29:53
    Hostia v plnom počte, Švajčiarsko ubránilo dvojnásobné oslabenie.

29:50
    Krásny zákrok Manzata, ktorý puk schoval do svojej roztancovanej lapačky, domáci sa asi nedočkajú.

29:42
    Tlak domácich pokračuje, využijú dvojnásobnú presilovku?

29:14
    Wolf sa odhodlal k strele, vypálil z ľavého kruhu, Manzato v pokľaku chytá!

29:05
    Až teraz sa to podarilo, Nemecko točí puk pred Manzatom, zatiaľ strelu na bránku nevidíme.

28:40
    Nemecko hrá presilovku piatich proti trom, no nevie zamknúť hostí v pásme.

27:53
    Sprunger dostal dve minúty za nedovolené bránenie a Schäppi dve minúty za hákovanie, dvojnásobná presilovka domácich.

27:15
    Puk lieta zo strany na stranu, streleckých príležitostí vidíme teraz v tejto fáze hry ozaj málo.

26:45
    Geering poslal puk na Aus den Birkena, ten ho poslal k mantinelu a domáci ho berú pod svoju kontrolu.

26:23
    Ofsajd Nemecko, vhadzujeme v strednom pásme.

25:49
    Opäť sú to domáci, ktorí držia puk v pásme hostí, no z rohu klziska asi gólmana neohrozia.

25:22
    Chiesa pekne z medzikružia vystrelil, Aus den Birken aj tento puk vyráža späť do hry.

25:12
    Podarilo sa, Švajčiarsko v pásme, Nemecko vyhadzuje cez všetky von, zakázané uvoľnenie.

24:50
    Nemecko na chvíľku dostalo hostí pod tlak, tým sa nedarí vyhodiť puk von z pásma.

24:18
    Manzato likviduje puk po nahodení na jeho bránku, pôjdu hostia vpred?

24:00
    Švajčiarsko vyhodilo puk cez všetky čiary, zahral si s ním Aus den Birken, ktorý pohotovo rozohral akciu svojich.

23:12
    Hostia aktívnejším tímom, točia puk v pásme domácich, k strele sa však zatiaľ nedostávajú, bude hrať Nemecko defenzívny hokej?

22:44
    Chybná rozohrávka domácich, vhadzujeme po prerušení hry v stredom pásme, pri modrej čiare Nemecka.

22:38
    Hostia nič vpredu nevymysleli, domáci pôjdu vpred.

22:05
    Švajčiarsko vybojovalo pásmo, puk končí po teči domáceho hráča na ochrannej sieti.

21:21
    Schütz sa dostal do brejku, unikal po pravej strane, po prechode kruhom vystrelil, Manzato posiela puk za svoju bránku.

21:08
    Domáci v plnom počte, ani Švajčiarsko nevyužilo svoju presilovú hru.

20:50
    Švajčiarsko točí domácich v pásme, potrebuje si však vypracovať dobrú streleckú príležitosť.

20:36
    Geering pekne vystrelil švihom spoza pravého kruhu, Aus den Birken jeho puk chytá.

20:16
    Hra prerušená v pásme domácich, rozhodcovia ju vykazujú do stredného pásma.

20:03
    Opäť vyhrali úvodné vhadzovanie hostia, ktorí pokračujú vo svojej presilovej hre.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:51.

Skončila nám prvá tretina druhého dnešného zápasu o Nemecký pohár. Domáci hráči vsietili gól po peknej kombinačnej akcii, hra v poli bola vyrovnaná, domáci hrali dve presilové hry, ktoré nevyužili, hostia budú vo svojej presilovke pokračovať aj na začiatku druhej časti hry. Videli sme aj pekné strely do priestoru bránky, obaja gólmani situácie vyriešili, až na strelu Wolfa. Uvidíme, čo tréneri Pat Cortina a Sean Simpson naordinujú hráčom do druhej časti hry.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:57
    Skrumáž pred bránkou domácich, Plüss však puk za chrbát gólmana Aus den Birkena nepresekal, menšiu šarvátku rozhodcovia zvládli, vylučovať sa nebude.

19:08
    Patrick Hager dostáva dve minúty za hákovanie, presilovku si zahrá Švajčiarsko.

18:17
    Hra sa nám prelieva zo strany na stranu, hráme v rýchlom tempe, uvidíme ešte gól v tejto tretine?

17:32
    Aus den Birken posiela za bránku puk od modrej, aj hostia sa snažia o strelenie gólu, túto radosť im domáci zatiaľ nedopriali.

17:04
    Nemecko ovláda teraz stredné pásmo, opäť sa s pukom predrali až pred Manzata, ktorý vyráža do hry ďalšiu strelu domáceho hráča.

16:44
    Za bránkou Manzata hostia berú domácim puk a vyvážajú ho do stredného pásma.

16:05
    Domáci po góle ožili a snažia sa s pukom v pásme hostí čo to vymyslieť, fans hostí, ktorí sú na tribúnach v početnom zastúpení, sa poriadne hnevajú.

15:17
    MICHAEL WOLF, kapitán domácich stál pred bránkoviskom, dostal milimetrovú prihrávku a vystrelil, Manzato bol na jeho strelu krátky. Asistencia: Torsten Ankert.

14:52
    Gól neplatí, videorozhodca posúdil situáciu, puk napokon neskončil v bránke domácich, iba sa odrazil od pravej žrde Aus den Birkenovej bránky.

14:52
    Romy na dvakrát vystrelil, puk končí v bránke domácich, budeme však telefonovať.

14:19
    Kink krásne vystrelil z ľavého kruhu, kam dostal spoza bránky puk, pohotová strela, Manzato vyráža.

13:55
    Nemecko sa opäť poľahky dostalo s pukom do pásma, kombinuje, uvidíme strelu?

13:28
    Danny Aus den Birken kryl vo svojom náručí v pokľaku strelu z pravého kruhu, ktorú vyslal jeden z hráčov v bielom drese.

12:50
    Hráme bez prerušenia hry, nič mimoriadne sa na hracej ploche nedeje, vidíme korčuliarske predstavenie hráčov oboch tímov.

11:55
    Schütz pekne a pohotovo vystrelil, preveril pozornosť Daniela Manzata, ktorý puk bez problémov vyráža.

11:42
    Švajčiarsko chybovalo v rozohrávke, zakázané uvoľnenie, vrátime sa pred Manzata.

11:21
    Hostia v plnom počte, ani druhú presilovú hru Nemecko nevyužilo.

10:57
    Nemecko nevie dostať súpera pod tlak, Švajčiarsko ďalší puk posiela von zo svojho pásma.

10:35
    Švajčiarsko vyviezlo puk von z pásma, táto fáza presilovky domácim nevychádza.

09:49
    Túto presilovku hrajú domáci už lepšie, videli sme dve strely, gólman Manzato obe prikryl pod svoju rukavicu.

09:21
    Samuel Guerra dostal dve minúty za hákovanie. Ďalšia presilovka domácich.

09:16
    Hostia v plnom počte. Švajčiarsko sa ubránilo prvej presilovke domácich.

08:50
    Švajčiarsko vyhadzuje von z pásma ďalší puk po akcii domácich.

08:25
    Hostia vyviezli puk von, v pásme domácich ho podržali a získali cenné sekundy zo svojho oslabenia.

08:05
    Nemecko s pukom v pásme Švajčiarska, no strelu na bránku sme zatiaľ nevideli.

07:16
    Nedovolené bránenie a dve minúty dostáva Dino Wieser, Nemecko hrá prvú presilovú hru v zápase.

07:04
    Teraz si nerozumeli v prihrávke hostia, čiarový im píska ofsajd.

06:19
    Nemecko sa vie dostať s pukom cez útočnú modrú, no vpredu viazne kombinácia a tak sa Švajčiarsko poľahky akciám domácich ubráni.

05:34
    Zatiaľ vidíme opatrný hokej na oboch stranách, hra sa síce prelieva zo strany na stranu, dobrých streleckých príležitostí je však minimum.

05:03
    Nemecko sa moc ponáhľalo vpred, čiarový mu píska ofsajd.

04:49
    Plüss vo vyloženej šanci pred bránkoviskom triafa len do pravého betónu gólmana, ktorý krásne a efektne roztiahol svoje betóny.

04:05
    Seidenberg vystrelil spoza kruhov, jeho strelu zblokovala obrana hostí a puk posiela do stredného pásma.

03:15
    Manzato vyrazil ďalší strelecký pokus domácich z ľavej strany, hostia sa ubránili a puk vyvážajú z pásma von.

02:47
    Aj na druhej strane sme videli nepresnú strelu v podaní hráčov hostí, puk však končí na mantineli za bránkou a domáci pôjdu vpred.

02:14
    Nemecko sa poľahky dostalo s pukom cez modrú čiaru, Švajčiarsko ho však do žiadnej šance a streľby nepúšťa.

01:49
    Kohl vystrelil spoza ľavého kruhu, Manzato poľahky puk kryje vo svojej lapačke.

01:20
    Wolf v útočnom pásme nič nevymyslel, domáci však stále v akcii.

00:59
    Wieser bojoval s pukom za bránkou Aus den Birkena, neúspešne, domáci mu puk berú a zakladajú svoj útok.

00:08
    Úvodné buly zápasu vyhrali hostia a hneď sa natlačili do pásma, domáci tím sa ubránil a puk vyviezol do stredného pásma.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Domáci tím nastúpi na zápas v červených dresoch, reprezentácia Švajčiarska v dresoch bielych. Domáci tím už čaká na modrej čiare na príchod svojho súpera, vypočujeme si hymny oboch krajín a môžme začať.

Príjemný večer pri sledovaní zápasu medzi reprezentáciami Nemecka a Švajčiarska, dnes začal 24. ročník Deutschland Cupu. V úvodnom zápase zvíťazilo Slovensko po nájazdoch nad USA 4:3, jediný nájazd premenil Branko Radivojevič. Slovensko otočilo zápas z 0:3 na víťazných 4:3. Ako dopadne večerný duel medzi obhajcom trofeje a vicemajstrom sveta?

Úvodné zostavy:

Nemecko:

Švajčiarsko:

Rozhodca:

Brill (GER), Müllner (SVK) – Hurtik, Schelewski (obaja GER).

Poďme sa spolu pozrieť do Olympia Eishalle v Mníchove, ktorá má kapacitu 6.256 divákov, ako dopadne úvodné vystúpenie domáceho tímu – obhajcu trofeje, v súboji s finalistom tohtoročných MS v hokeji, s reprezentáciou Švajčiarska. Srdečne Vás pozývam k sledovaniu tohto duelu, priaznivcom ľadového hokeja v piatok večer z tohto zápasu krátkymi písaným vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ihrisku.

Vzájomné zápasy súperov z turnaja o Nemecký pohár vyznievajú lepšie pre domáci tím, v posledných piatich zápasoch sa zrodili až 4 víťazstvá domáceho tímu, roku 2012 pomerom 2:0, v roku 2011 sa zrodil výsledok 4:2, rok predtým 2:1, rok 2009 priniesol výsledok 5:1 a reprezentácia Švajčiarska naposledy zvíťazila v novembri roku 2008 pomerom 0:1.

Nominácia Švajčiarska vyzerá následovne:

Brankári:
    Berra Reto (HC Bienne), Genoni Leonardo (HC Davos), Manzato Daniel (Rapperswil-Jona Lakers).

Obrancovia:
    Blum Eric (Kloten Flyers), Chiesa Alessandro (EV Zug), Du Bois Félicien (Kloten Flyers), Grossmann Robin (HC Davos), Hirschi Steve (HC Lugano), Loeffel Romain (HC Fribourg-Gottéron), Ramholt Tim (HC Davos), von Gunten Patrick (Frölunda Indians/SWE), Wellinger Thomas (EHC Biel).

Útočníci:
    Bieber Matthias (Kloten Flyers), Bodenmann Simon (Kloten Flyers), Brunner Damien (EV Zug), Bürgler Dario (HC Davos), Bykov Andrei (HC Fribourg-Gottéron), Moser Simon (SCL Tigers), Pestoni Inti (HC Ambri-Piotta), Romy Kevin (HC Lugano), Rubin Daniel (Genève-Servette HC), Schnyder Fabian (EV Zug), Sprunger Julien (HC Fribourg-Gottéron), Steinmann Janick (HC Davos), Suri Reto (Rapperswil-Jona Lakers), Trachsler Morris (Genève-Servette HC), Walker Julian (HC Ambrì-Piotta), Wieser Dino (HC Davos).

Domáce Nemecko nominovalo na turnaj týchto hráčov:

Brankári:
    Reimer Jochen (EHC München), Pätzold Dimitri (Hannover Scorpions), Zepp Rob (Eisbären Berlin)

Obrancovia:
    Schopper Benedikt (Grizzly Adams Wolfsburg), Fischer Christopher (Grizzly Adams Wolfsburg), Schubert Christoph(Hamburg Freezers), Reul Denis (Adler Mannheim), Lavallee Kevin (Kölner Haie),
    Kohl Benedikt (Grizzly Adams Wolfsburg), Hördler Frank (Eisbären Berlin), Goc Nikolai (Adler Mannheim), Braun Constantin (Eisbären Berlin),

Útočníci:
    Wolf Michael (Iserlohn Roosters), Kink Marcus (Adler Mannheim), Hospelt Kai (Grizzly Adams Wolfsburg), Kaufmann Evan (DEG Metro Stars), Rankel André (Eisbären Berlin), Mauer Frank (Adler Mannheim), Barta Alexander ( Malmö Redhawks SWE), Reimer Patrick (DEG Metro Stars), Greilinger Thomas (ERC Ingolstadt), Wörle Tobias (Iserlohn Roosters), Ullmann Christoph (Adler Mannheim), Gogulla Philip (Kölner Haie), Flaake Jérôme (Hamburg Freezers)

V doterajších 23 ročníkoch sa z víťazstva radovali najviac domáci hokejisti, ktorý pohár vyhrali 5 krát. Hokejisti Kanady si turnajové víťazstvo vychutnali 4 krát a tretí v poradí úspešnosti sú hokejisti Slovenskej republiky, ktorí zdvihli pohár nad hlavu celkom 3 krát. Nasledujú s 2 turnajovými víťazstvami: USA, Švajčiarsko, Rusko, po jednom víťazstve archivuje Česká republika a Fínsko. K týmto víťazom treba zo starších ročníkov turnaja pripočítať ešte víťazstvá ZSSR2 krát a ČSSR1 krát. Hokejisti ČSSR vyhrali hneď prvý ročník, ktorý sa odohral ešte v roku 1987.

Reprezentácia Slovenskej republiky vyhrala Deutschland Cup v rokoch 1997, 2006 a naposledy pred dvomi rokmi, v roku 2011.

V nemeckom Mníchove sa tento rok odohrá v poradí už 24. ročník hokejového turnaja o Nemecký pohár. V tomto ročníku oň budú bojovať opäť štyri reprezentačné družstva – domáce Nemecko, susedia zo Švajčiarska, tradične reprezentácia Slovenskej republiky a USA. Obhajca trofeje, domáce Nemecko, nastúpi hneď v prvý hrací deň proti reprezentácii Švajčiarska, ktoré skončilo v ostatnom ročníku na druhom mieste.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Vladimír Korduliak

Branky a nahrávky: 16. Wolf (Ankert), 53. Mauer (Wolf) – 43. Liniger (Loeffel), 45. Sprunger (Plüss, Liniger), rozh. náj. Liniger

Německo: Aus den Birken (Endras)- Petermann, Ankert, Reul, Krueger, Kohl, Kettemer, Boyle, Schopper – Barta, Schütz, Maurer – Wolf (C), Ullmann (A), Weiss – Kink (A), Buchwieser, Seidenberg – Mauer, Hager, Pietta – Plachta
    Švýcarsko: Manzato (Meili) – Geering, Huguenin, du Bois (C), Loeffel, Guerra, Schlumpf, Chiesa, Kukan – Wick, Bärtschi, Romy (A) – Plüss, Liniger, Sprunger (A)- Schäppi, Scherwey, Wieser – Šimek, Hofmann, Walser

Rozhodčí: Brill (GER), Müllner (SVK) – Hurtik, Schelewski (obaja GER)