Vsetín – Val. Meziříčí 4:1 (kon.) | Jindř. Hradec – Mor. Budějovice 3:4 (kon.) | Orlová – SHK Hodonín 3:5 (kon.)
Poruba 2011 – Přerov 3:1 (kon.) | Technika Brno – Nový Jičín 1:4 (kon.) | Břeclav – Frýdek-M. 3:4 (kon.)
Prostějov – Opava 3:2 (kon.)
HC Technika Brno
1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
HK Nový Jičín
Středa 13.11.2013, 18:00 • HHDM Brno • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký středeční podvečer, dobrý den. Vítám vás u osmnáctého kola druhé hokejové ligy. V dnešním utkání se nám předvede domácí Technika Brno proti hostům z Nového Jičína.

Na led Techniky přijíždí tým z Nového Jičína. Celek, který po sedmnácti kolech okupuje předposlední příčku tabulky, míří do Brna jako papírový outsider. V posledních dvou kolech si ale na své konto připsal dvě vítězství a tak Vysokoškoláky nečeká nic lehkého.

Brňané si v posledním kole vyválčily důležité tři body na přerovském ledě, kde porazili místní Zubry. Tím se dostali na páté místo, právě před silný Přerov. Ve středu tabulky je skóre pořád celkem vyrovnané a tak nyní záleží na každém bodu, který tým získá a polepší si tak do budoucna.

Novojičínští si v posledních dvou kolech připsali na své konto pět bodů, prvně dokázali obrat o body Lvy z Břeclavi po nájezdech 3:2 a následně získali plný počet bodů se Vsetínem. S Valachy byli novojičínští hokejisté ve skvělé formě, nastříleli jim doposud nejvíc branek a radovali se z výhry 6:4.

VSK Technika Brno: Chvátal (Novák) – Habrovec (C), Dittrich, Klimeš (A), Štindl, Zapletal, Havíř, Odehnal L., Čtvrtníček, Jurča, Fadrný, Česnek, Kozák, Benýšek (A), Odehnal V., Buhaj, Zábranský, Látal, Brzobohatý, Bělohlávek, Maršálek.
    Trenér: Roman Kaňkovský

HC Nový Jičín: Šrámek (Kozák) – Gebauer, Rejžek, Lehečka, Kabeláč, Pelikán, Záhradný, Skaloš, Cabák, Vašut (C), Sprušil, Putmiorz, Macháček (A), Uhlár, Gulda (A), Dusík, Hanák, Vnenk, Zedník, Chvostek, Heža.
    Trenér: David Handl

Rozhodčí: Netopil – Maloušek, Maťašovský.

00:01

00:25
    Utkání je rozehrané a první nebezpečnou akcí se prezentovali hosté.

01:08
    Macháček dobře střílel, ale netrefil branku. Chvátal stále bez zákroku.

01:18
    Brňané se vystavili postavení mimo hru.

01:34
    Dittrich ihned po buly vystřelil, ale Šrámek byl připravený.

02:30
    Technika je u puku, ale zatím si nedokázala vypracovat nějakou vážnější situaci.

03:17
    Fadrný našel v mezikruží volného Brzobohatého, ale tomu se nepovedlo vystřelit.

03:58
    Puk poskakoval kolem Chvátala, který jej raději přikryl. Vhazovat se bude po jeho pravici.

04:40
    Ani jednomu týmu se nedaří vystřelit nebo si aspoň připravit nějakou zajímavou pozici ke střele. Hraje se převážně na středu hřiště.

05:35
    Až teď se to hostům povedlo! Vašut našel dobře najetého Macháčka, který ale puk špatně trefil a míjí branku.

06:17
    Brňané jen vyhazují do obranného pásma hostů.

06:45
    Je tu první vyloučení. Hosté si zahrají přesilovku, když Brzobohatý (TEC) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

07:03
    Technika se zatím dobře brání, hraje se ve středním pásmu.

07:49
    Když už to vypadalo, že se novojičínští k něčemu dostanou, tak domácí opět vyhazují přes všechny čáry.

08:37
    Těsně před vypršením trestu Brzobohatého, usedá na trestnou lavici Macháček (NJI) taktéž za vysokou hůl.

08:40
    Habrovec vyslal dělovku ihned po buly, Šrámek ji reflexivně vyráží.

09:11
    Technika svou přesilovku hraje podstatně lépe, než ji zahráli hosté, ale Šrámek je zatím proti první brance utkání. Ramenem dobře vyrazil pokus Havíře.

09:20
    Hosté vyhazují až před Chvátala.

10:06
    Hostující Zedník si dokonce vystřelil na Chvátala a dál šetří cenné vteřinky daleko od své branky.

11:00
    Látal z levého kruhu mířil nad Šrámkovo rameno, ale jeho střela přeletěla celou branku.

11:40
    Kabeláč se dobře prosmýkl mezi dvěma hráči Techniky, ale na třetího, posledního, už nestačil a kotouč končí v rohu za Chvátalovou brankou.

12:17
    A Technika si zahraje další přesilovku, na dvě minuty za sekání odchází Vašut (NJI) na trestnou lavici.

12:49
    Dittrich daroval obrovskou šanci Macháčkovi, který ovšem v jasné šanci přestřeluje branku.

13:17
    Minuta z přesilovky domácích je pryč a ti se přitom ještě ani nedostali do útočného pásma.

13:52
    Havíř sice dobře vystřelil, ale následně puk míří opět za modrou čáru a Brno musí zpět.

14:31
    Gulda po skončení oslabení vyzkoušel pozornost Chvátala takovým lehčím nahozením, brněnský gólman neměl problém jeho pokus pokrýt.

16:27
    Látal našel volnou hokejku Martina Zábranského, ale ten byl v rozhodující chvíli zbaven kotouče, a tak nemohl ani vystřelit.

16:23
    Hostující Kabeláč ukončuje tuto dlouhou pasáž bez přerušení, střelou z velké vzdálenosti, kterou jeden z domácích beků sráží do ochranné sítě.

16:59
    Vysokoškoláci jsou nyní aktivnější, ale nedaří se jim dobýt novojičínskou branku.

17:50
    Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění, a to znamená, že se hra stěhuje zpět před Šrámka.

18:35
    Ve hře teď bylo k vidění několik nepřesností, a tak celou hru uklidňuje brněnský brankář, který sbírá puk do své rukavice a přerušuje hru.

19:14
    Fadrný se dobře natlačil až před Šrámka, ale toho bekhendem nedokázal překonat.

19:55
    Na úplném konci ještě zahrozil Odehnal, ale Šrámek jeho tvrdou ránu vyrazil nad bránu a drží tak bezbrankový stav.

20:00

Máme za sebou první dvacetiminutovku, ve které jsme žádný gól neviděli. Po ospalém začátku začala Technika potvrzovat roli favorita, ale jejím šancím zatím chybí gólová radost. Nový Jičín v první třetině dobře vzdoroval a občas vytáhl růžky, nicméně ani hosté gól z protiútoků nedali. Další třetina začne asi v 18:34.

20:01

20:15
    Hned v úvodu druhé třetiny měl obrovskou šanci Česnek, ale nepovedlo se mu perfektní přihrávku od Brzobohatého využít.

20:34
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Nedáš – dostaneš! Tohle pravidlo se ukázalo opět jako platné, protože velkou šanci, kterou měl Česnek hned z protiútoku potrestal JAN PUTMIORZ. Ten zpoza brány puk natlačil k levé tyči Chvátalovy branky a puk procedil pod jeho betonem. Velice šťastný gól otevírá dnešní skóre. Asistence: Pavel Zedník.

21:50
    Domácí to tak samozřejmě nechtějí nechat a tlačí se za vyrovnáním. Zatím to Zábranskému ani jeho spoluhráčům nevyšlo.

22:40
    Fadrný si dobře udělal prostor ke střele, kterou ještě mohl dorážet Čtvrtníček, ale byl faulován a Technika si zahraje přesilovku. Vyloučeným je Sprušil (NJI) za hákování.

23:23
    Technici se derou za vyrovnáním, ale zatím se jim to nedaří. Hosté si je v oslabení dobře pokrývají.

23:47
    Jurča se dostal k odraženému puku a moc nechybělo, aby byl stav 1:1. Šrámek se však výborně stihl přesunout a Jurčovu střelu chytit.

24:34
    Novojičínští se dostávají s pukem až k Chvátalovi a zbytek svého oslabení tráví daleko od své brány.

24:55
    Zapletal se dostal k vyraženému puku po Zábranského dělovce, ale míří mimo tři tyče.

25:48
    Hostům je odpískán ofsajd, hra se přerušuje po dlouhé době.

26:10
    Brzobohatý zkoušel dostat puk na Havíře, ale to se domácím nepovedlo.

26:43
    Gebauer nyní mohl potrestat špatné střídání Brňanů, ale Klimeš se nakonec stihl na poslední chvíli vrátit a vypíchnout mu puk.

27:29
    Střela Štindla končí v ochranné síti, buly po levici Šrámka.

27:45
    Zábranský zkoušel technickou střelu po ledu, ale Šrámek puk betonem vyrazil.

28:21
    Po dlouhé době si na puk sáhl také brněnský gólman, avšak střela Skaloše nebyla nijak nebezpečná.

28:40
    Brno si zahraje již čtvrtou přesilovku, Gulda (NJI) je potrestán menším trestem za napadení.

29:10
    Hosté se však dostali do přečíslení! Lehečka však tak dlouho čekal s přihrávkou na svého spoluhráče, až jej obral Havíř a celou akci uhasil bez faulu.

29:43
    Odehnal se nyní tlačil před Šrámka, ale ten několika jeho pokusům z bezprostřední vzdálenosti odolal.

30:33
    Domácí jsou v útočném pásmu a snaží se pálit z každé pozice, ale puk zatím ne a ne dostat do brány.

31:25
    Nakonec z toho všeho vyplynula další velká šance hostů. Sprušil získal puk na modré čáře, kde si kličkou k mantinelu udělal místo a moc nechybělo k tomu, aby překvapil Chvátala.

31:40
    Chvíli po něm však registrujeme velkou šanci i na brněnské straně. Česnek dostal přesnou asistenci od Habrovce, ale puk napálil přesně do přesunuvšího se Šrámka.

32:08
    A domácí jdou do oslabení, Brzobohatý (TEC) si jde sednout na dvě minuty za sekání, když až moc dobýval novojičínskou branku.

33:09
    Technici se zatím velice dobře brání a hosty vůbec nepouští do své třetiny.

33:40
    Teď už se to Novému Jičínu povedlo, střelu Cabáka kryje Chvátal a dorážka míří vedle.

34:48
    Hanák se dostal ke střele od pravého mantinelu a při ní nechal vyniknout Chvátala, který předvedl povedený semafor!

35:44
    Technika právě vstřelila branku!
    Tak teprve teď se Brno dočkalo. Jurča zabojoval u mantinelu, kde se perfektně vymotal mezi dvěma protihráči a puk naservíroval přesně na hokejku Klimešovi. Jeho ránu tečoval mezi tři tyče KAREL BENÝŠEK, který tak vyrovnává na 1:1. Asistence: Tomáš Klimeš, Petr Jurča.

36:51
    Hosté po vyrovnávacím gólu zahrozili, ale Chvátal vše vyřešil a rozehrává pro své spoluhráče.

37:19
    Brňané mají puk a rozehrávají za vlastní brankou. Vyrovnávací branka je ještě více nakopla.

38:11
    Trojice Brzobohatý – Fadrný – Česnek teď hostům nadělala velkou práci. Nakonec měl ale poslední slovo hostující brankář, který přerušuje hru a musí puk najít ve své výstroji.

38:51
    Odehnal (TEC) dostává dvě minuty za faul loktem a konec druhé třetiny bude hrát Brno oslabení.

39:05
    Zábranský si udělal v oslabení výlet až ke Šrámkovi, ale toho nedokázal z otočky překonat.

39:24
    Teď už hosté zahrozili z přesilovky, ale Chvátal puk udržel před brankovou čárou!

40:00

Je za námi i druhá třetina. Ta už s sebou přinesla dvě branky, a to po jedné na každé straně. Na úplném začátku se do vedení dostal Nový Jičín, kterému se povedlo vsítit velice šťastnou branku. Technika se poté dlouho snažila o vyrovnání, které nakonec přišlo ve 36. minutě. Uvidíme, zda teda třetí třetina rozhodne o dnešním vítězi nebo se dočkáme prodloužení. Třetí třetina začne přibližně v 19:34.

40:01

40:40
    Technika má puk na svých hokejkách, ale zatím se hraje ve středním pásmu.

41:37
    A je tu opět rychlá branka po příchodu z kabin. Novojičínští získali puk ve středním pásmu, odkud jej Gulda přihrál rozjetému ANTONÍNU SPRUŠILOVI, který z vrcholu pravého kruhu vymetl růžek Chvátalovy klece. Ten tedy neměl nárok tuto střelu chytit. Asistence: Petr Gulda.

42:35
    Fadrný se snažil vývoj zápasu změnit, ale puk se mu zamotal do bruslí.

42:50
    Domácí však nestíhají dozadu, Havíř (TEC) je vyloučen na dvě minuty za hákování a Nový Jičín má šanci na zvýšení náskoku.

43:30
    Hosté jsou natlačení před Chvátalem, ale zatím se nedostali k jediné střele.

44:16
    Jurča je bez hokejky, a tak je Brno prakticky ve třech. Střely Cabáka ani Guldy však Chvátalovi nedělaly mnoho práce.

44:57
    Domácí jsou kompletní a vhazovat se bude před Chvátalem. Domácí tedy nejhorší přečkali.

45:18
    Sprušil vyzkoušel brněnského brankáře, ten si jeho střelu pohlídal.

46:40
    Tak tohle už je pro domácí hodně nepříjemné. Naopak hosté se znovu radují a zvyšují své šance na dnešní bodový zisk. PAVEL HANÁK hledal na brankovišti hokejku svého spoluhráče, ale domácí Habrovec si jeho přihrávku srazil do vlastní branky. Velice smutný okamžik pro Brňany, ale o to lepší pro hosty. Asistence: Martin Kabeláč.

47:13
    Domácí nyní mají velkou šanci na snížení, Gebauer (NJI) dostává trest na dvě minuty a oslabuje tak svůj tým.

48:04
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

48:38
    Technice se v přesilovce příliš nedaří, ještě ani jednou nevyslala puk směrem na Šrámka.

49:42
    Hosté málem znovu udeřili! Lehečka s Gebauerem si několikrát vyměnili puk, přičemž druhému jmenovanému chyběl jen kousek ke čtvrté brance.

50:20
    Oddechový čas pro hosty.

50:45
    Brňané jsou v útočném pásmu, ale zatím se spíše nahánějí po mantinelech.

51:18
    Látal vystřelil od modré, nicméně jeho střelu Šrámek viděl a neměl s ní žádný problém.

51:49
    Hosté několikrát zahrozili, Technika postupně zapomíná na obranu.

52:54
    A je to tady. Technika hru musela hodně otevřít a je z toho další trest v podobě další branky v jejich síti. Hanák našel žabkou úplně volného PETRA GULDU, který jen nastavil hokejku, aby usměrnil puk za záda Chvátala. Krásný gól hostů pravděpodobně definitivně rozhoduje o dnešním vítězi. Asistence: Pavel Hanák, Martin Kabeláč.

53:39
    Hraje se na středu, Technika se nemůže dostat přes modrou čáru.

54:20
    Hra je přerušena pro ofsajd hostí.

54:51
    Šrámek se nyní vytáhl proti dorážce Odehnala. To byla stoprocentní šance!

55:32
    Putmiorz z mezikruží dobře pálil, ale jeho pokus vytěsnil nad branku Chvátal.

55:55
    Zápas se spíše dohrává, Technika už pochopila, že je po šanci zvrátit tento zápas. Ani jeden tým se nijak nežene do útoku.

56:53
    Byť by domácí chtěli, tak už to nemaže a nejde jim to. Puky odskakují, přihrávky nejsou přesné ...

58:10
    Brňané se drží v útočném pásmu, ale hraje se především v jednom nebo druhém rohu, Šrámek zůstává bez práce.

58:10
    Ještě jedno vyloučení dnes uvidíme. Kabeláč (NJI) dostává dvě minuty, když u mantinelu srazil k zemi Benýška.

58:55
    Technika hraje v šesti!

59:30

60:00

Je tu konec a s ním jedno velké překvapení. Technika nepotvrdila roli favorita a Novému Jičínu podlehla 1:4. Novojičínští se o tento skalp zasloužili především ve třetí třetině, ve které předváděli velice pěkný hokej. Hosté se tedy odpoutávají ode dna tabulky a naopak Technika pokračuje ve střídavě dobrých a špatných výsledcích.

To je ode mne pro dnešek vše, budu se na vás těšit u dalších sportovních zážitků. Pěkný zbytek večera i celého týdne. (20:20:08)

Adam Havel

Branky a nahrávky: 36. Benýšek (Klimeš, Jurča) – 21. Putmiorz (Zedník), 42. Sprušil (Gulda), 47. Hanák (Kabeláč), 53. Gulda (Hanák, Kabeláč)

HC Technika Brno: Chvátal – Habrovec (C), Havíř, Klimeš, Štindl, Zapletal, Dittrich – Česnek, Fadrný, Brzobohatý – Jurča, Benýšek, Odehnal – Látal, Zábranský, Kozák – Bělohlávek, Čtvrtníček.

HK Nový Jičín: Šrámek – Vašut (C), Cabák, Gulda, Dusík, Pelikán, Záhradný – Zedník, Heža, Putmiorz – Sprušil, Skaloš, Macháček – Kabeláč, Hanák, Chvostek – Gebauer, Uhlár, Lehečka.

Rozhodčí: Netopil – Maloušek, Maťašovský