Mladá Boleslav – Hr. Králové 0:3 (kon.) | K. Vary – HC Litvínov 3:1 (kon.) | Kladno – HC Plzeň 4:0 (kon.)
Jihlava – Písek 5:1 (kon.) | Letňany – Ústí n/L 6:5 (po pr.) | Liberec – Č. Budějovice 10:2 (kon.)
Slavia – Pardubice 2:5 (kon.) | Sparta – Chomutov 2:5 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
HC Litvínov
Sobota 16.11.2013, 13:00Extraliga staršího dorostu

Konec utkání, tři body berou domácí. O jejich vítězství nakonec rozhodla Druhá třetina, ve které karlovarští vstřelili dvě branky. Ve třetí části k vyrovnání nestačilo hostům ani odvolání brankáře. Na shledanou u dalších utkání. (15:01:00)

60:00

59:22
    Binias dlouhým obloukem vyhazuje.

58:43
    Čejka a Krliš se dostali do útoku, rozhodčí ale posílá hru zpět do středního pásma.

58:00
    Litvínov dvě minuty před koncem bez brankáře!

57:33
    Petr Nekvinda, hlavní kouč severočechů se ještě dvě a půl minuty před koncem utkání snaží své svěřence nabudit k obratu.

57:33
    Oddechový čas pro hosty.

57:10
    Utkání se dohrává v útočném pásmu Energie.

56:15
    Rubeš přihrál Traplovi, který ještě upravil pozici pro Bahounka. Jeho bekhendový pokus skončil na betonech Spěšného.

55:00
    Přesně pět minut má hostující tým na vstřelení dvou branek.

53:33
    Domácí kouč Václav Eismann prožívá tento zápas v tradičním duchu – své svěřence motivuje hlasitými pokřiky.

52:39
    Další pokus o rozehrání Litvínova.

51:33
    Kotouč mají na svých holích hosté ze severu čech, snaží se něco vymyslet.

50:00
    Václav Krliš byl podražen, dle soudu hlavního arbitra Svobody se však jednalo o čistý zákrok.

48:20
    Na druhé straně se do přečíslení dva na jednoho dostali Rubeš a Trapl. Druhý jmenovaný dostal precizní přihrávku, ale ve vyložené šanci netrefil bránu!

47:38
    Litvínovští začínají tlačit na pilu, jsou aktivnější a především agresivnější v soubojích.

46:40
    Tomáš Kučera objel Frčkovu bránu a málem se prosadil! V doslova hodině dvanácté mu domácí muž s maskou nastavil do šance beton!

46:08
    Další přerušení hry, buly v obranném pásmu Litvínova.

45:25
    Opět se již delší dobu hraje bez přerušení, dlouhou sérii utnul až sudí Martinec, který píská zakázané uvolnění.

44:23
    Michael Čejka si vybruslil z rohu, trefil pouze tělo Spěšného, který tak kazí jeho pokus.

43:13
    Rubeš kombinuje s Čupou, nic z toho ale není.

41:54
    Oba týmy jsou kompletní.

41:24
    Hra ve čtyřech zatím více svědčí domácím. Za zmínku stojí to, že Litvínov musí vstřelit minimálně dvě branky na vyrovnání, Vary nikam spěchat nemusí.

40:28
    Špatná rozehrávka energetiků, a je z toho hvizd čárového sudího – zakázané uvolnění.

40:01

Ve třetí třetině se s brankami jakoby roztrhl pytel. Nejprve se na začátku druhého dějství prosadil Petr Binias, na jehož gól navázal o pár minut později Václav Krliš, který si tak připsal druhý bod v utkání. Litvínov ještě stačil vstřelit tři minuty před koncem kontaktní branku, a snížil tak na 1:3. Nutno ještě zmínit, že po souboji kapitána hostí Tomáše Kučery a domácího forvarda Tomáše Nguyena je energetik otřesen, ne-li zraněn. Bližší informace se dozvíme. Za jedenáct minut nás čeká pokračování.

40:00

39:54
    Tomáš Kučera (LIM) dostává dvě minuty za krosček. Tomáš Nguyen (KVA dostává dvě minuty za držení protihráče, trest odpyká Kamil Svoboda.

39:36
    Karlovy Vary teď lehce zazmatkovali v rozehrávce, Vostárkova střela ale byla zablokována a končí v ochranné síti.

39:00
    Ohlášena byla poslední minuta této třetiny.

38:09
    Urbánek se dostal do šance, jeho nájezd z levé strany ale Frček bez problémů kryje.

37:13
    Zakázané uvolnění domácích.

36:02
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Tak jsem Litvínovské možnosti opravdu podcenil! Jedna nenápadná akce a je tu kontaktní branka! Po Jíchově přistrčení na modré čáře se k tyči Frčkovi branky trefuje ROMAN NAVARRA, který tak snižuje na 1:3. Asistence: Josef Jícha.

35:27
    Litvínovští se zdají býti poněkud otráveni. Ono se není čemu divit, prohrávají o tři branky. Na jejich aktuálním výkonu je vidět, že je to zkrátka už nebaví.

34:23
    Nahozený puk končí u domácí brankářské jedničky, jinými slovy, vhazovat se bude opět v obranném pásmu Karlových Varů.

33:34
    Jindřich Sklenička a jeho střela – Frček chytá.

32:40
    Vodička přenechal kotouč Tomáši Nguyenovi, jehož tvrdá střela golfovým stylem končí na výstroji Spěšného. Hra pokračuje dál.

30:55
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Z nenápadné akce padá třetí branka! VÁCLAV KRLIŠ se protáhl za modrou čáru a jeho střela tahákem zapadla do sítě Spěšného konstrukce! Asistence: Martin Osmík.

29:50
    Frček chyboval v rozehrávce, a ke kotouči se dostali hosté! K jejich smůle a ke štěstí domácích obětavý Lukáš Blaha zneškodnil příležitost!

29:04
    Teď lehké problémy na druhé straně, ale nejedná se o nic vážného. Brzek se snažil dorážet, ale Frček už měl kotouč pevně ve své moci.

28:23
    Adam Rulík zakládá útok.

26:50
    Do samostatného nájezdu se dostal Krliš, který Spěšného nepřekonal! Ten samý hráč pak od Osmíka dostal přihrávku k pravé tyči, ale ani tuto nabídku nezúročil!

26:14
    Varům to nestačí, na jejich hře je znát, že chtějí přidat další branky a definitivně tak položit Litvínov na lopatky.

24:49
    Aktivita domácích přináší své ovoce! Tlak energetiků se už dle mého soudu nedal vydržet, a po asistenci kapitána Adama Rulíka se prosazuje PETR BINIAS! Asistence: Adam Rulík.

24:43
    Adam Rulík a jeho nahození od modré čáry,

24:37
    Opět zakázané uvolnění.

24:00
    První lajna energetiků teď doslova trápí obranu hostí. Sled střel, které ani nelze popsat.

23:22
    Josef Jícha se po Rubešově chybě dostal ke střele, Frček chytá puk do náručí.

22:38
    Zakázané uvolnění hostí.

21:42
    Petr Binias našel na útočné modré čáře skvěle najetého Michaela Čejku, ten se protáhl až před Spěšného, ale jeho opakovaný pokus nevyšel! Dorážka forhendem šla mimo bránu!

21:09
    Do druhé periody nastoupili oba týmy s velkým nasazením, hraje se opravdu nahoru – dolů.

20:10
    Buly získal Litvínov, ale kotouče se okamžitě zmocňují domácí.

20:01

Energie měla v první části navíc, a úroda přišla. Sice trochu později, ale přišla. Čtyři sekundy před koncem prvního dějství se po asistenci Václava Krliše prosadil Tomáš Rubeš, který tak otevřel skóre zápasu. Druhá třetina započne za 13 minut, nenechte si ji ujít.

20:00

19:56
    Tak tohle jsem opravdu nečekal! Když už to vypadalo, že v první části branka nepadne, Václav Krliš nalezl před bránou TOMÁŠE RUBEŠE, jehož střela skončila v síti brankáře hostí! Asistence: Václav Krliš.

18:50
    Zřejmě poslední přerušení hry v této části, vhazuje se před Jakubem Frčkem.

18:00
    Sto dvacet sekund do konce první třetiny, kotouč na holích energetiků.

17:23
    Stav utkání je pořád nula nula, Karlovým Varům přesilovka nevyšla.

16:35
    Bahounek tvrdě pálí, mimo.

16:19
    Jindřich Sklenička zalehl kotouč, přerušení hry.

15:44
    Nutno zmínit, že Energie má zatím v první třetině více ze hry. Otázkou však zůstává, zda se domácím borcům podaří využít nabídnutou přesilovku.

15:23
    Diváci v KV Aréně budou svědky první přesilové hry. Kapitán Tomáš Kučera (LIM) dostává dvě minuty za hákování.

14:24
    Na druhé polovině hrací plochy David Vostárek a jeho střela golfem. Jakub Frček pozorný.

13:44
    Dimitrov a Adam byli v šanci, jejich pokusy nebyly ovšem ani dost tvrdé, ani dost přesné na to, aby z nich padla branka.

12:45
    Tvrdá střela od modré čáry v podání Kamila Svobody, Spěšný lapil touš mezi betony.

11:48
    Na druhé straně dojížděl nahozený puk Václav Krliš, nebyl však dost rychlý, jeho zakončení už byla taková z nouze ctnost.

10:50
    Kapitán Litvínova Tomáš Kučera se po levém křídle protáhl až před Frčka, jeho bekhendový pokus, kterým kapitán hostí zkoušel překonal Frčka ale nevyšel.

09:56
    Po dlouhé době se vhazuje před Frčkem, tedy v obranném pásmu domácích.

09:25
    Osmík operuje v útočném pásmu, pokusil se vyjet z rohu, nakonec přišel o puk.

07:48
    Energetiky při přechodu do útočného pásma zastavil ofside.

05:26
    Zatím na jedné straně nebyla k vidění větší šance. Hlavní rozhodčí svoboda ponechává hře volnější průběh, zatím nebyl důvod vylučovat.

04:04

03:05
    Rubeš si šikovně počkal se střelou, kterou dorážel Martin Trapl. Brankář hostí je ale bezchybný.

02:42
    Bahounek pálí, jeho pokus míří mimo brankovou konstrukci.

02:12
    Dnešní utkání sleduje diváků.

01:21
    Domácí jsou i nadále aktivnějším mužstvem, zatím se hraje pouze na jedné polovině ledové plochy.

00:32
    Hned zpočátku utkání se energetici dostali do přečíslení tři na jednoho. špatná vyřešení je ale možná připravilo o úvodní branku.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Frček (Harakal) – Vodička, Bahounek, Adam, Soudský, Rulík, Binias, Blaha – Osmík, Hauzr, Nguyen, Janata Trapl, Svoboda, Čejka, Krliš, Rubeš, Dimitrov, Čupa

HC Litvínov: Spěšný (SKlíba) – Najman, Jonák, Vostárek, Šíp, Sklenička – Kučera, Jícha, Urbánek, Brzek, Dunko, Navarra, Vébr, Sládek

Rozhodčí: Svoboda – Martinec, Rovaš.

To domácím se příliš nedaří. Z posledních pěti zápasů vyhráli pouze jednou a to doma, kdy nasázeli ústeckým devět branek. Po jednadvaceti odehraných kolech tak drží nepříliš uspokojivou šestou příčku s 31 body. Nevýhodou může být i občasná absence nejproduktivnějšího hráče energetiků Václava Krliše (24 bodů) kvůli startům v juniorské MHL.

HC Litvínov

V letošní sezoně si severočeši drží prozatimní třetí příčku v tabulce. Z posledních čtyř zápasů získali litvínovští sedm bodů. Tým táhnou tři jména a to druhý nejproduktivnější hráč celé soutěže Tomáš Kučera (33 bodů), za ním v těsném závěsu Vlastimil Pospíšil (29 bodů) a Josef Stříbrný (22 bodů).

Letošní vzájemné zápasy

Vzájemné zápasy obou týmů vyznívají lépe pro hosty z Litvínova. V letošní sezoně spolu oba týmy odehrály tři zápasy a ze dvou odešli štastnější hosté ze severu Čech. Energetici brali body pouze v prvním kole, kdy se týmy setkaly na ledě Litvínova.

Vítám vás u sobotního utkání v KV areně. Dnes je na programu 22. kolo RAKO extraligy staršího dorostu mezi domácí HC Energie Karlovy Vary a hostující HC Litvínov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Matouš Bečka

David Košinár

Branky a nahrávky: 20. Rubeš (Krliš), 25. Binias (Rulík), 31. Krliš (Osmík) – 37. Navarra (Jícha)

Rozhodčí: Svoboda – Martinec, Rovaš