Ajax – Breda 4:0 (kon.) | Alkmaar – Twente 1:2 (kon.) | Waalwijk – Cambuur 2:2 (kon.)

Arnhem právě vstřelil branku!
    Obrana domácích naprosto zaspala a výsledkem toho bylo to, že DAVY PROPPER šel sám na brankáře, takovouto šanci si samozřejmě nenechal ujít a již pošesté překonal Zoeta!

88
    Tak to je opravdu studená sprcha pro fotbalisty PSV! Ve dvou dokázali hosté vyšachovat domácí u rohového praporku, poté přihrál Piazon do vápna na PATRICKA VAN AANHOLTA, který zamířil přesně k tyči!

85
    Hosté je ale znovu po minutě hned uzemnili! Pěknou přímočarou akci zakončil ve vápně tváří tvář brankáři DAVY PROPPER!

84
    PSV právě vstřelilo branku!
    PSV ještě neřeklo poslední slovo! Na pěkný centr si naskočil KARIM RAKIK a snižuje tak na 2:3!

75
    Velká chyba obrany PSV a brankáře Zoeta! Proti dlouhému pasu nesmyslně vyběhl domácí gólman, u míče byl však dříve KEVIN LEERDAM, který mu jen udělal kličku a do prázdné branky zavěsil. Touto chybou je tak o vítězi nejspíš jasno.

66
    Přesně jako v poločase prvním, tak i teď jdou do vedení hosté, kteří v poslední době tahali za kratší konec! Střílený centr do vápna od Atsua dokázal ve skluzu gólově proměnit MIKE HAVENAAR!

45+1
    Domácí na poslední chvíli srovnávají! MEMPHIS DEPAY se dostal k míči kousek od vápna, nad ničím nepřemýšlel a prudkou ránou k tyči nedal brankáři šanci!

38
    Hosté jdou hodně překvapivě do vedení! Velké nedorozumění v domácí obraně dokázal zužitkovat LUCAS PIAZON, který sám před brankářem nekompromisně zakončil!

Jiří Zabilanský

Branky: 45+1. Depay, 84. Rekik – 38. Piazon, 66. Havenaar, 75. Leerdam, 85. Propper, 88. Aanholt, 90+3. Propper

Karty:   64. Jorgensen (PSV) – 60. Kashia (ARN)

PSV Eindhoven: Zoet – Jorgensen, Arias, Rekik, Tamata – Hiljemark, Maher, Schaars – Narsingh, Locadia, Depay
    Náhradníci: Tytoň, Toivonen, Jozefzoon, Bakkali, Brenet, Hendrix, Park

SBV Vitesse Arnhem: Velthuizen – van Aanholt, van der Heijden, Kashia, Leerdam – Propper, Vejinovič, Atsu – Ibarra, Havenaar, Piazon
    Náhradníci: Hutchinson, Mori, van der Struijk, Chanturia, Kakuta, Meerits, Qazaishvili

Rozhodčí: Blom – Steegstra, Simons