Toronto – Los Angeles 1:3 (kon.) | Chicago – Philadelphia 7:2 (kon.) | Anaheim – Minnesota 2:1 (kon.)

2. Alex Grant (ANA): 1+0
    3. Josh Harding (MIN): 29 zákroků, 2 obdrž. góly (07:08:29)

Československá stopa v zápase

Do utkání nezasáhl žádný hráč české, či slovenské národnosti.

Utkání je u konce. Hostům se ve třetí třetině podařilo snížit na 1:2, ale vyrovnání již třetí třetina nepřinesla. Největší šanci Minnesoty měl Coyle, jehož blafák perfektně chytil domácí Hiller a zachránil tak domácí před inkasováním. To je ode mne pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný den.

60:00

59:48
    Domácí sice nedokázali vystřelit na prázdnou bránu, ale hosté již nic víc nestihnou.

59:27
    A domácí posouvají puk do středního pásma.

58:40
    Vhazuje se na středovém kruhu a tak se Harding vrací do branky.

58:35
    Minnesota hraje bez brankáře!

58:32
    Hraje se sice v obranném pásmu domácích, ovšem hosté se nemohou prosadit.

57:48
    Anaheim se osvobozuje. Není to zakázané uvolnění.

57:01
    Harding musel rychle rozehrávat a domácí hráč skončil natlačený v bráně a hra se tak přerušuje.

55:29
    Hosté dokázali získat útočnou třetinu, ale domácím se již povedlo posunout puk do středního pásma.

54:47
    Komerční přestávka.

53:36
    Domácí mají stále kotouč na svých hokejkách, ale do zakončení se již příliš netlačí.

52:21
    Vhazování před brankářem hostí.

51:52

50:37
    Charlie Coyle jel úplně sám na brankáře a předvedl krásný blafák do forhendu, ovšem Hiller vytáhl ještě úžasnější zákrok, když se stihl vrátit a levým betonem vytěsnit Coylův pokus o zasunutí puku za brankovou čáru.

50:08
    Střelu z ostrého úhlu Harding pouze vyráží do rohu kluziště.

49:54
    Zakázané uvolnění Minnesoty.

48:11
    Lindholm vystřelil švihem z mezikruží, ovšem Harding nemusel zasahovat.

47:28
    Ihned po vhazování musetl Harding čelit tvrdé střele od modré čáry, kterou pravým betonem vyrazil do rohu kluziště.

46:03

44:54
    Hosté sice získali útočnou třetinu, ovšem ni zajímavějšího nevymysleli a u puku je znovu Anaheim.

43:48
    Minnesota právě vstřelila branku!
    A hosté přesilovou hru využívají díky trefě, kterou zaznamenal JASON POMINVILLE a dávají důležitou kontaktní branku. Asistence: Asistence: Ryan Suter, Mikko Koivu.

43:00
    Ben Lovejoy dostává 2 minuty za vražení na hrazení a pro hosty se otevírá vynikající příležitost.

41:15
    Hosté jsou na začátku třetí třetiny aktivní a snaží se natlačit před Hillera. Nic jinéh jim také nezbývá, pokud chtějí vývoj dnešního zápasu ještě zdramatizovat.

40:01

Další třetina začne přibližně v 6:26.

Ve druhé třetině jsme už viděli dvě branky a o obě se postaralo domácí mužstvo, které pokračuje v dobrém výkonu a vysoké aktivitě. Nejprve ve 23. minutě zařídil vedení domácích Grant a ve 34. minutě pak dorazil Perry odražený kotouč a zvýšil na 2:0.

40:00

39:55

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:46
    Hraje se nahoru a dolu bez výraznější akce.

37:38
    Hra se trochu uklidnila a hosté drží puk před Hillerem, ovšem ke střele to zatím nevede.

36:40
    Střelu z pravého kruhu vyráží domácí brankář Hiller.

35:58
    Hostům jejich útočná akce nevyšla a musejí se rychle vracet.

34:39

33:27
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Po střele od modré čáry se puk odrazil od zadního mantinelu před bránu odkud skákavý kotouč výborně dorazil do brány COREY PERRY, který svým jedenadvacátým gólem v této sezóně zvyšuje vedení domácích na 2:0. Asistence: Hampus Lindholm, Ryan Getzlaf.

32:05
    Domácí hráči vybojovali vhazování před Hardingem.

31:33
    Po závaru před Hillerem vidíme menší potyčku.

31:13

30:48
    Na levě straně se uvolnil větší prostor pro Selanneho, který nepřesně vystřelil.

29:31
    Hráči Anaheimu kombinují v útočné třetině, ale nedaří se jim teď dostat do zakončení.

28:16
    Hosté se po dlouhé době vydali do útočného pásma, ovšem nedokázali si vytvořit větší příležitost a hra se stěhuje před Hardinga.

27:30

26:18
    Postavení mimo hru Minnesoty.

25:05

23:41
    Harding výborně zakročil proti Getzlafovu pokusu a znemožnil mu tak zvýšit vedení domácích.

23:05
    Jonas Brodin dostává menší trest za držení hole.

22:37
    Střelou z pravé strany ze svým druhým gólem v kariéře prosazuje ALEX GRANT, který otevírá skóre a dává domácím vedení. Asistence: Andrew Cogliano, Daniel Winnik.

21:27

20:21
    Domácí pokračuji ve zkrácené přesilové hře.

20:01

Další třetina začne přibližně v 5:32.

První část dnešního utkání je za námi a branku jsme v ní neviděli. Také celkový počet střel je velmi vyrovnaný v poměru 11:10. Ovšem domácí akce domácích byly o mnoho nebezpečnější a Ducks měli celkově z první třetiny více, než hosté. Na branku to ovšem nestačilo a tak půjdeme do druhé třetiny za bezbrankového stavu 0:0.

20:00

19:27
    Jonas Brodin dostává 2 minuty za držení a domácí si tak zahrají první početní výhodu v dnešním utkání, která bude rozdělena a její větší část odehrána ve druhé třetině.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:12
    Po delší době se hra přesunula před Hillera, který teď musel zasahovat a raději podržel puk pod lapačkou.

17:23
    Hosté vyhazují puk ze třetiny, ale zakázané uvolnění to není.

16:15

15:27
    Po závaru před brankou si Harding připisuje další velmi důležité zákroky, díky kterým trvá bezbrankové skóre.

14:19
    Anaheim zatím hosty k ničemu nepouští a sám drží veškerou útočnou aktivitu.

13:26
    Brankář hostí likviduje také pokus Bonina a vhazovat se bude znovu před právě před Hardingem.

12:33
    Lovejoy je dalším hráčem Ducks, který se zapisuje na střeleckou listinu.

11:52
    Domácí hráči drží již delší dobu útočné pásmo a jsou zatím v první třetině aktivnějším a lepším mužstvem.

11:13

10:41
    Fowlerův pokus kryje Harding, který má zatím o poznání více práce, než jeho protějšek v bráně.

09:32
    Domácí ztratili útočné pásmo a dopředu tak mohou jít pro změnu hosté.

08:03
    Ryan Getzlaf a Matt Coooke dostávají po dvou trestných minutách za nesportovní chování.

07:36

06:21
    Hiller si připisuje další zákrok po střele Mikka Koivu.

05:18
    Postavení mimo hru Anaheimu.

04:39
    Vidíme řadu soubojů o puk zejména ve střední pásmu, ale nikoliv nějakou zajímavější akci.

03:16
    Také Pominville se zapisuje do listtiny střelců, ale žádná z dosavadních pokusů zatím nebyl příliš nebezpečný.

02:53
    Další Hillerův zákrok proti Konopkovi.

01:15
    Na druhé straně vypálil Palmieri, ovšem Harding nemusel zasahovat.

00:40
    První zákrok si připisuje domácí brankář Hiller po prudké střele Mitchella.

00:01

Anaheim Ducks: Hiller (Andersen) – Lovejoy, Fowler, Lindholm, Fistric, Allen, Vatanen, – Perry, Getzlaf, Penner – Selänne, Bonino, Palmieri – Winnik, Koivu, Cogliano – Jackman, Steckel, Beleskey.

Minnesota Wild: Harding (Backstrom) – Suter, Brodin, Spurgeon, Scandella, Stoner, Ballard – Parise, Koivu, Pominville – Niederreiter, Coyle, Zucker – Mitchell, Brodziak, Cooke – Heatley, Konopka, Fontaine..

Utkání začne za několik minut.

Češi na ledě

Ani za jedno mužstvo nenastupuje žádný hráč české, či slovenské národnosti.

Vzájemná utkání

Také bilance vzájemných utkání hovoří lépe pro Anaheim, který vyhrál posledních 5 vzájemných střetů. /Poslední souboj obou soupeřů vyhráli Kačeři na ledě Minnesoty po prodloužení poměrem 4:3.

Hosté mají na svém kontě o jeden odehraný zápas méně a 41 bodů a s touto bilancí se drží na 6. místě v Západní konferenci. Ve svém posledním ligovém klání dokázala Minnesota na svém ledě porazit San Jose Sharks poměrem 3:1. Na venkovních stadionech ovšem patří Minnesota k nejhorším mužstvům celé ligy, když ze 14 bodů na cizích stadionech uhrála pouhých 13 bodů.

Domácí mužstvo má po 33 odehraných utkáních na svém kontě 47 bodů, což je řadí na aktuálně druhé místo tabulky Západní konference o pouhé dva body za vedoucí Chicago. Anaheim má 3 výhry v řadě a již šestkrát po sobě bodoval. Naposledy zvítězil doma nad New Yorkem Islanders poměrem 5:2.

Dobré ráno, vítejte u dalšího utkání kanadsko-americké NHL, ve kterém domácí mužstvo Anaheim Ducks bude hostit Minnesotu Wild. Zápas začíná krátce po půl páté hodině ranní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 23. Grant (Cogliano, Winnik), 34. Perry (Lindholm, Getzlaf) – 44. Pominville (Suter, Koivu)

Anaheim Ducks: Hiller (Andersen) – Lovejoy, Fowler, Lindholm, Fistric, Allen, Vatanen, Grant – Perry, Getzlaf, Penner – Selänne, Bonino, Palmieri – Winnik, Koivu, Cogliano – Jackman, Steckel, Beleskey.

Rozhodčí: Devorski, St. Laurent – Nansen, Shewchyk

Diváci: 15252