Manchester City – Arsenal 6:3 (kon.) | Cardiff – West Brom 1:0 (kon.) | Chelsea – Crystal Palace 2:1 (kon.)
Everton – Fulham 4:1 (kon.) | Newcastle – Southampton 1:1 (kon.) | West Ham – Sunderland 0:0 (kon.)
Hull City – Stoke 0:0 (kon.)
Newcastle United
1:1 (1:0)
Southampton FC
Sobota 14.12.2013, 16:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League

Čím víc se blížil závěr duelu, tím větší napětí v St James' Parku panovalo. Southampton prakticky prospal úvodní poločas, v němž inkasoval z kopačky Gouffrana. Přestávkové rozhodnutí Mauricia Pochettina stáhnout Osvalda a vysunout Rodrigueze na hrot málem přineslo „Svatým“ tři body. Anglický střelec mohl strhnout vítězství na stranu Southamptonu, jenže neproměnil řadu šancí a skóroval pouze jednou.

I Newcastle se však mohl radovat z výhry, Rémy ale tváří v tvář Gazzanigovi mířil mimo bránu. Strhující bitva, v níž přišel ke zranění dokonce i hlavní sudí Mike Jones, nakonec skončila remízou 1:1. (18:05:04)

90+8
    A tím vypjatý duel „Strak“ se Southamptonem končí.

90+8
    Přestože Mike Jones nastavoval šest minut, stále se pokračuje ve hře. Newcastle ještě bude rozehrávat rohový kop.

90+7
    Rodrigueze v závěru utkání střídá osmnáctiletý produkt věhlasné akademie „Saints“ Gallagher.

90+6
    Haidara možná vyslal poslední střelu zápasu. Jeho rána z velké dálky nenachytala Gazzanigu na švestkách.

90+4
    Na trávníku je situace napjatá po celý druhý poločas, teď se dokonce semlely obě lavičky.

90+4
    Schneiderlin přiostřil v souboji s Haidarou, který zůstává ležet na trávníku. Rozhodčí Jones mu ukázal žlutou kartu.

90+2
    Tempo zápasu v nastavení druhého poločasu opět narůstá. Oba celky se snaží strhnout vítězství na svou stranu.

90+1
    „Saints“ opět prováhali velkou příležitost. Davis skvěle našel Rodrigueze, jemuž míč od nohy ukopl Debuchy.

90
    Hra pokračuje, všichni jsou v pořádku. I sudí Mike Jones, jenž bude muset vydržet na trávníku šest minut s tamponem v nosu.

88
    Sražená rána skončila v rukavicích Gazzanigy, jenž zůstal ležet na trávníku. Na zemi se ocitl i hlavní arbitr Mike Jones, jehož trefil Sissoko rukou do obličeje.

87
    Cissoko obehrál na pravém křídle Shawa, předložil míč na vápno Ben Arfovi, jenž si jej zbytečně zpracovával a posléze jej napálil do obranného valu.