Arouca – Guimarães 0:2 (kon.) | Olhanense – Benfica 2:3 (kon.) | Rio Ave – Porto 1:3 (kon.)
SC Olhanense
2:3 (2:2)
Benfica Lisabon
Neděle 15.12.2013, 19:15Portugalská Primeira Liga

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a těším se u dalších onlajn přenosů. (21:13:17)

A je dobojováno! Druhý poločas ani z daleka nebyl tak zajímavý jako první. Sice hned po dvou minutách hry se trefil střídající Sulejmani, ale to bylo z útočného fotbalu vše. Benfica tak vybojovala tři body za těsné vítězství 2:3.

90+10
    Začala poslední minuta dlouhého nastavení. Centr z pravé strany ale v klidu lapil do svých rukavic Oblak.

90+8
    Diváci již míří směrem k východu. Ani oni už nevěří, že by jejich tým mohl srovnat.

90+6
    Střela Femiho z úhlu jen o kousek minula hostující branku. I kdyby však mířila do branky, Oblak by byl na místě.

90+5
    Domácí již zřejmě nemají síly. V dalším náznaku šance přišel Mladen o míč. Olhanense bude znovu muset začít odzadu. Polovina nastavení je již za námi.

90+4
    Matič uprostřed hřiště fauloval Diakhiteho.

90+2
    Benfica kombinuje u rohového praporku. Zatím to zvládají skvěle takticky. Domácí ale příliš nevypadají, že by se nějak hrnuli dopředu.

90
    To o čem jsem mluvil se naplnilo, sudí nastaví deset minut navrch.

89
    Poslední střídání předvádí domácí kouč, pro dnešek dohrál Mehmeti, místo něj na poslední minuty nastoupí Otavio.

88
    Pěkný centr z levé strany odhlavičkoval Femi. Domácí by ale potřebovali dominovat na úplně jiné straně hřiště.

87
    Benfica naprosto kontroluje hru na polovině svého soupeře. Domácí by to ještě měli zkusit, vzhledem k dlouhému ošetřování Artura by se mělo poměrně dost minut nastavovat.

85
    Domácí fanoušci pískají na své svěřence. Ti se pořádně ani nedostávají k míči, natož aby ohrozili Oblaka.

83
    Nudný druhý poločas nesahá tomu prvnímu ani po kotníky. Týmy se již nejspíše unavily tempem, které zvolili na začátku utkání.

81
    Hosté zahrávali standardní situaci, po které propadl míč do vápna, zde si pro něj došel Belec.

80
    Právě nám začala osmdesátá minuta. Domácí již nemají moc času na srovnání. Nicméně nutno říci ani prostoru. Hosté k nim skvěle přistupují.

78
    Podruhé dnes střídá Olhanense, místo Reguly si zahraje Koné.

77
    První úspěšný zákrok si připsal Oblak, když zmenšil výběhem úhel proti střele Bigazziho.

76
    Pěkný centr do vápna směřoval na Garaye, ten však střelou trefil jen obránce.

74
    John se při útočné snaze provinil zbytečným faulem. Belec bude moci odkopávat od branky.

72
    Domácí se snaží dostat se do vápna hostí. Centr z pravé strany ale neměl moc šancí na úspěch, ve vápně byl jen Femi.

70
    Už se opět hraje, u míče jsou hosté. Ti zakládají postupný útok.

68
    Zraněného Artura střídá slovinský brankář Oblak. Velké zdržení přineslo ošetřování brankáře.

66
    Až teď skončilo ošetřování Artura, ten zřejmě nebude moci pokračovat. Vypadá to na problémy s ramenem.

64
    Po střetu s jedním z domácích zůstal na hřišti ležet Artur, který bude muset být ošetřen. To by pro Benficu byla velká rána.

63
    Statistika faulů udává, že domácí faulovali hned čtrnáctkrát, hosté naopak jen sedmkrát.

61
    Poprvé dnes střídá i domácí celek, místo Celestina si zahraje Bigazzi.

60
    Tak teď mohl John napodobit Sulejmaniho, to by ovšem po pěkném centru z levé strany musel přesněji zamířit.

58
    Druhé střídání Benficy je na světě. Místo Rodriga bude hrát John. Uvidíme, jestli i toto střídání bude tak úspěšné.

57
    Na to, jak se hrál v prvním poločase a na začátku druhého pěkný fotbal, tak teď není k vidění moc pěkných akcí.

55
    Teď za sebou máme poměrně hluchý úsek hry, ve kterém se oba celky přetahovali o kulatý nesmysl uprostřed hracího pole.

52
    Matič hází hodně dlouhé auty, o tom se teď přesvědčila i domácí obrana. Nakonec se ale míče, který skončil až v malém vápně ujal Belec.

51
    Se slabou střelou Matiče si v klidu poradil Belec.

49
    Hodně atraktivní fotbal dál pokračuje. Na levé straně se teď neprosadil Femi.

47
    Benfica právě vstřelila branku!
    Hosté se dnes poprvé ujímají vedení! Rodrigo předložil míč MIRALEMU SULEJMANOVI, který prošel do vápna a zakončil přesně k tyči! Sulejmani byl na hřišti pouhé dvě minuty, skvělé střídání!

46
    Hostující kouč provedl střídání. Do druhého poločasu již nenastoupil Cavaleiro, nahradil ho Sulejmani.

46

Oba celky jsou již připraveny na hvizd sudího.

Druhý poločas začne přibližně v 20:16.

Hlavní sudí nenastavil v prvním poločase ani minutu. Zatím vidíme velmi útočný fotbal s hodně brankami. Hned v sedmé minutě dostal do vedení domácí dorážkou Femi. Hosté krátce na to srovnali, když se trefil hlavou Lima. K údivu všem šli ale znovu do vedení po pěkné střele Reguly opět domácí. Konečné slovo ale měl Matič, který se trefil pěkně k tyči. V poločase je tak skóre vyrovnané 2:2.

45
    To ale nedokázali domácí dobře rozehrát. První obránce se zmocnil míče a odkopl jej do bezpečí.

45
    Domácí kopali rohový kop. Ten však zahráli nakrátko a to většinou nedopadá dobře. Pak se ale hosté provinili proti pravdilům a je tu tak standardní situace připomínající zkrácený roh pro Olhanense.

44
    Domácí vytáhli pressing daleko na útočnou polovinu. Hostům to chvíli dělalo potíže, Garay si nakonec ale dokázal poradit.

42
    Cavaleiro se pokoušel z levé strany odcentrovat, obránce mu v tom však skvěle zabránil.

40
    Do velké šance se dostával Lima, který po špatné přihrávce sprintoval za míčem a šel by sám na branku, tomuto scénáři zabránil včasným výběhem Belec a míč uklidil do bezpečí!

37
    A je znovu srovnáno! Podobně jako Regula se teď ke střele z hranice vápna odhodlal NEMANJA MATIČ, který se trefil přesně k tyči. Brankář byl naprosto bez šance!

35
    Domácí dnes hrají zatím skvěle a svého soupeře nepouští do jeho klasické kombinační hry. Benfice to zatím dělá velký problém.

33
    Domácí fanoušci jsou nadšeni dosavadním výsledkem a dávají o sobě dost slyšet.

31
    Olhanense právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou znovu do vedení! REGULA se zmocnil míče kousek od vápna, nad ničím nepřemýšlel a opřel se do něj, ten před brankářem ještě skočil a zaplul do sítě! Krásný gól!

29
    Po delší době se osmělili i domácí. Pěkná akce nakonec skončila centrem, od kterého byl jen krok Dionisi. To byla velká šance pro domácí.

28
    Míč si na místo prohřešku postavil Lima. Jeho pokus přes zeď ale skončil i nad brankou.

28
    Benfica bude zahrávat standardní situaci 21 metrů od branky. To je velká šance.

26
    V další šanci se ocitl Lima, po skvělém centru ale nedokázal ve skluzu dobře trefit míč a poslal ho jen nad branku.

24
    Hra se teď poměrně zklidnila a hraje se převážně uprostřed hracího pole.

23
    Prvním žlutě trestaným hráčem je domácí Pele.

22
    Další rohový kop již zahrávli hosté lépe. I tak se ale obrana měla na pozoru a míč dokázala odhlavičkovat do bezpečí.

21
    Hosté zahrávali rohový kop, který se jim však moc nepovedl.

20
    A je vyrovnáno! Tlak hostí byla odměněn brankou. Gaitan skvěle potáhl míč po levé straně a poslal do vápna přesný centr, na který si naskočil LIMA a parádně hlavou zavěsil.

18
    Hosté znovu stupňují svůj tlak. Střela Limy ale skončila vysoko nad brankou.

17
    V ofsajdové pozici nachytán pozornou obranou Gaitan.

16
    Zajímavý centr do pokutového území se nakonec stal lahodou pro Belece.

13
    Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet Mehmeti. Po krátkém ošetření ale snad bude v pořádku.

11
    Střela Rodriga z vápna zamířila jen těsně vedle levé tyče Belecovy branky. Domácí brankář by tam ale byl.

9
    Hosté vypadají poněkud zaskočeně. I tak se ale snaží, co možná nejrychleji vyrovnat a podnikají další útočné výlety.

7
    Tak to je hodně překvapivé! Domácí podnikli nenápadný protiútok. Z levé strany přišel pěkný centr, po kterém střílel Dionisi, toho ještě Artur vychytal na dorážku BALOGUNA FEMIHO ale už neměl nárok.

6
    Olhanenese zatím výborně brání a nepouští Benficu ani k centrům, natož k nějakému ohrožení branky.

4
    Další útočnou akci hostí, odvrátili domácí jen za cenu dlouhého odkopu.

4
    Nakonec však míč jen prolétl pokutovým územím. Belec bude odkopávat od své branky.

3
    Zajímavá standardní situace je tu pro hosty. Dobrá šance na centr.

2
    Hosté se hned nastěhovali na polovinu domácích. Gaitan ale z levé strany při snaze nacentroval uklouzl.

1
    Domácí pro dnešní utkání zvolili červené dresy, hosté naopak černobílé.

1

Oba celky jsou již na hrací ploše, utkání bude moci brzy začít.

SC Olhanense: Belec – Filipe, Diakhite, Kroldrup, Mladen – Celestino, Pele, Bigazzi, Ribeiro, Femi – Dionisi
    Náhradníci: Ricardo, Fereira, Bastor, Ribeiro, Bigazzi, Murilo, Koné

Benfica Lisabon: Artur – Pereira, Luisao, Garay, Silvio – Cavaleiro, Matič, Fejsa, Gaitan – Lima, Rodrigo
    Náhradníci: Oblak, Jardel, Gomes, Sulejmani, Djuricic, John, Mori

Rozhodčí: Santos – Freitas, Franco.

Benfica Lisabon – Aktuálně třetí celek portugalské ligy má na svém kontě 27 bodů a je jen o skóre za Portem. Na vedoucí Sporting ztrácí dva body. V týdnu si v Lize mistrů dokázali doma vyšlápnout na PSG, které porazli 2:1 a s LM se tak rozloučili důstojně. V jarní části je čeká Evropská liga. Hosté mají formu jako hrom,. Z posledních pěti utkání dokázali získat hned třináct bodů. V posledním kole se však stroj zasekl a Benfica remízovala 2:2 s Aroucou.

SC Olhanense – Domácí celek zatím nezažívá nikterak povedenou sezonu. Po dvanácti odehraných kolech se zatím nachází na patnácté, tedy předposlední pozici. Na svém kontě má jen devět bodů za dvě vítězství a tři remízy. Forma domácích není nikterak oslnivá. Tři utkání v řadě prohráli. Z posledních pěti zápasů dokázali získat 4 body. Dnes je doma čeká velmi nelehký soupeř. Třeba se ale zrovna na Orlech chytnou.

Dobrý večer přeji všem nadšencům portugalské soutěže. Primeira liga má na svém programu 13. kolo, ve kterém se proti sobě mimo jiné střetne Olhanense s Benficou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.