Jihlava – Havlíčkův Brod 2:1 (kon.) | Benátky n/J – Motor ČB 3:2 (kon.) | Most – Olomouc 0:2 (kon.)
Havířov – Kadaň 3:0 (kon.) | Litoměřice – Šumperk 5:0 (kon.) | Beroun – Třebíč 0:2 (kon.)
Ústí n/L – Mladá Boleslav 3:6 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
HC Rebel Havlíčkův Brod
Středa 18.12.2013, 17:30 • Horácký zimní stadion Jihlava • 1. liga (ČR)

V závěrečné třetině Jihlava přidala druhou branku a zaslouženě zvítězila nejtěsnějším rozdílem 2:1. Z Horáckého zimního stadionu se s Vámi loučím a těším se u dalšího zápasu napočtenou. (19:46:00)

58:37
    Po závaru se bude vhazovat před Šindelářem.

58:11
    Seman s Hubáčkem v nájezdu 2 proti 1 si nepřesně přihráli. Puk však stále kontroluje Jihlava.

57:34
    Zbytečným faulem se hosté připravují o lepší možnost k vyrovnání. Petr Polodna (HBR) – 2 minuty – podražení.

56:39
    Nepřesná přihrávka hostí až na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Šindelářem.

55:46
    Puk kontrolují domácí. Rebelům už nezbývá příliš času.

55:13
    Dukla právě vstřelila branku!
    Zeman vypálil z mezikruží, Šindelář puk pouze vyrazil k volnému MARKU PROKŠOVI, který dorážkou mezi betony strhl vedení na stranu domácích. Asistence: Adam Zeman, Matic Podlipnik.

54:36
    Závar před domácí brankou nakonec gólem neskončil.

53:59
    Nahození Stacha od mantinelu Rittich raději podržel až na vhazování.

52:45
    Aktivitu převzali na oplátku zase hosté a usadili se před Rittichem.

51:53

50:58
    Dnešnímu utkání přihlíží 2698 diváků.

50:07
    Mocek již je na ledové ploše, vypadá že je v pořádku.

49:53
    A se sevření pramení vyloučení. Radek Číp (HBR) – 2 minuty – podražení.

49:42
    Po delší době se podařilo domácím usadit v útočném pásmu.

48:05
    Mocek obětavě padl do střely od modré a dostal pukem nepříjemně do nechráněného místa. S pomocí spoluhráčů se těžko zvedá z ledu.

47:29
    Nepřesná přihrávka Dukly až na zakázané uvolnění.

45:27
    Oba brankáři jsou stále bez práce. Ani jednomu z týmů se nedaří s pukem na hokejce přejít do útočného pásma.

43:27
    Hra má rychlý spád, hraje se nahoru dolů. Bohužel bez vážnějších šancí.

41:05
    Závar před Rittichem. Domácí se nakonec dokázali osvobodit.

40:16
    Hubáček metr před brankovištěm přestřelil branku.

40:01

Prostřední část hry skončila také vyrovnaně. Nejprve se do vedení dostali domácí, kteří svůj tlak zakončili vedoucí brankou. Hosté však dokázali zapnout na vyšší obrátky a zaslouženě vyrovnali. Kdo nakonec zvítězí se dozvíte v našem online přenose.

40:00

39:01
    Dalekonosná střela Dobrovolného skončila opět u výborného Šindeláře.

38:23
    Jihlava se natlačila před Šindeláře, ten raději puk zalehl až na vhazování.

37:31
    Bombu Kolafy dokázal Rittich zkrotit v lapačce.

35:48
    Havlíčkův Brod vstřelená branka nabudila a stále více se tlačí před Ritticha.

34:44
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Rebelové využili závaru před domácí brankou a zásluhou dorážky DAVIDA STACHA vyrovnávají skóre. Asistence: Michal Švihálek, Jan Milfait.

34:10
    Jankovu střelu tahem efektním semaforem zlikvidoval Rittich.

33:59
    Rozhodčí ukázal, že si nadávat nenechá a osobním trestem na 10 minut potrestal Lukáše Havla (HBR).

33:35

32:35
    Rebelové to zkouší od modré, puk však skončil buď vedle branky nebo na Rittichovi.

31:35
    Na lavici trestoměřičů odjíždí pykat Filip Seman (JIH) – 2 minuty – podražení.

30:19
    Nepřesná přihrávka hráčů ve žlutém znamená zakázané uvolnění.

28:38
    Zeman se prokličkoval do útočného pásma a pokusil se Šindeláře nachytat na hruškách střelou z mezikruží. Hostující mág však byl pozorný.

26:54
    Tentokráte musel zasahovat i Rittich po střele Maliníka.

26:16
    Haluza z rohu kluziště našel úplně volného Kuřítka, jehož střelu hostující gólman dokázal s problémy vytěsnit mimo tři tyče.

24:22
    Zvýšit vedení mohl Velecký, který ale nedokázal přehodit Šindeláře. Druhé dějství zatím Jihlava kraluje.

24:02

23:03
    Hubáček přiťukával Semanovi šikovně před branku, domácí střelec však mířil jen do Šindeláře.

22:02
    Menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě je potrestána družina Rebelů.

21:16
    ADAM ZEMAN orazítkoval tyč, od které puk pomaličku doklouzal až za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Kaláb, Jiří Dobrovolný.

21:05
    Zeman se zjevil úplně sám před Šindelářem, jeho blafák však brankou neskončil.

20:17
    Číp dostal ideální přihrávku do jízdy na modrou čáru, leč nedokázal jí zpracovat.

20:01

Úvodní dějství branku nepřineslo a stav je tedy 0:0. Na ledě jsme mohli sledovat boj o každý centimetr ledu, nicméně bez vážnější gólové příležitosti. Doufejme, že druhé dějství bude na góly bohatší.

20:00

18:51
    Rebelové si skvěle nahrávají v útočném pásmu. Dukla zatím odolává.

18:16
    Přesilovku si zahrají i hosté. Jihlava hrála v šesti a je potrestána na 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

18:05

17:13
    Dobrovolného bomba od modré skončila jen na obránci Rebelů.

16:05
    Prvním vyloučeným je za hákování Vojtěch Tomi (HBR) – 2 minuty.

13:38
    Zeman nabral rychlost a zkusil zakončit od pravého mantinelu, u tyče však číhal připravený Šindelář.

12:46
    Máme vynucenou reklamní přestávku. Vyskytly se problémy s brankou Ritticha, údržba již spěchá s vrtačkou vše napravit.

12:46
    Semrád střílel z otočky jen do připravené lapačky Ritticha.

11:39
    Prokš dostal ideální puk na brankoviště, snažil se jej procedit mezi betony Šindeláře, ten byl však dobře postavený. Stále hrajeme bez branek.

11:04
    Hra má rychlý spád, ale fanoušci moc hokejové krásy nevidí.

09:49
    Tvrdá střela Důrase skončila mezi betony Šindeláře, puk však nakonec prolétl jen vedle branky.

07:44
    Více aktivní je Jihlava, hosté se snaží ohrozit Ritticha spíše rychlými protiútoky.

05:15
    Zeman dostal puk podél brankoviště a mohl zakončovat do odkryté branky, hostující obrana však dokázala puk zblokovat.

03:28
    Útok hostí zastavuje ofside.

03:04
    Těžký zákrok musel předvést Šindelář proti střele Haluzy. Nakonec však dokázal puk skrýt v náručí.

Jihlavští obléhají Šindeláře, zatím se jim však nedaří vypracovat vážnější střelecké ohrožení.

00:26
    Domácí lodivod Vlk musel značně promíchat sestavy, na marodku přibyl Tomáš Čachotský.

00:01

I Dukla již je připravena k utkání. Domácí borci nastupují v barvě žluté.

Jako první jsou na ledové ploše hosté v červených dresech.

Oba kotle fanoušků se již stihli nelichotivě pozdravit a nyní již čekáme až rozhodčí přivede hráče na hřiště.

Ledová plocha se již po úklidu rolbou třpytí, za necelých 10 minutek bude zahájeno derby mezi Duklou Jihlava a Rebely z Havlíčkova Brodu.

HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Zadražil, Mocek, Dobrovolný, Podlipnik, Čermák, Kaláb, Štebih – Hubáček, Vysloužil, Haluza, Zeman, Kuřítko, Mikeš, Seman, Velecký, Prokš, Důras

HC Rebel Havlíčkův Brod: Šindelář (Opršal) – Drtina, Zítka, Vágner, Jank, Sedlák, Kolafa, Korim, Semrád – Polodna, Berger, Rousek, Švihálek, Maliník, Chlubna, Stach, Milfait, Tomi, Kadlec, Číp, Havel

Rozhodčí: Jeřábek, Würtherle – Klein, Toman.

HC Rebel Havlíčkův Brod okupuje čtvrtou pozici se šedesátitři body. V posledním zápase navíc smetl před domácími fanoušky Beroun 9:2. Na střeleckou potenci budou chtít Rebelové navázat i proti Dukle a potřetí v letošní sezóně jí porazit. Tahouny týmu je sehraná dvojice Lukáš Havel (20 + 13) a Petr Polodna (8 + 25).

HC Dukla Jihlava se nachází v tabulce na třetím místě se sedmdesátibodovým ziskem. Dukla v letošní sezóně podává výborné výkony a z posledních deseti zápasů dokázala devětkrát zvítězit. Jihlavští stále postrádají zraněného Viktora Ujčíka. Naopak se plně mohou opřít o elitní spolupráci nejproduktivnější hráče soutěže Tomáše Čachotského (17 + 37) a Adama Zemana (20 + 8).

Pěkný středeční den. Vítáme Vás u on-line přenosu z třicátéhočtvrtého kola 1. hokejové ligy mezi Duklou Jihlava a Rebely z Havlíčkova Brodu. Utkání začíná v 17:30.

Luboš Jaroš

Branky a nahrávky: 22. Zeman (Kaláb, Dobrovolný), 56. Prokš (Zeman, Podlipnik) – 35. Stach (Švihálek, Berger)

HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Mocek, Štebih, Kaláb, Dobrovolný, Podlipnik, Zadražil, Čermák – Důras, Hubáček, Seman – Mikeš, Zeman, Prokš – Velecký, Haluza, Kuřítko – Vysloužil
    HC Rebel Havlíčkův Brod: Šindelář (Opršal) – Kolafa, Korím, Semrád, Vágner, Jank, Zítka, Drtina – Havel, Polodna, Číp – Berger, Kadlec, Maliník – Švihálek, Stach, Rousek – Chlubna, Tomi, Milfait

Rozhodčí: Jeřábek, Würtherle – Klein, Toman