Jihlava – Havlíčkův Brod 2:1 (kon.) | Benátky n/J – Motor ČB 3:2 (kon.) | Most – Olomouc 0:2 (kon.)
Havířov – Kadaň 3:0 (kon.) | Litoměřice – Šumperk 5:0 (kon.) | Beroun – Třebíč 0:2 (kon.)
Ústí n/L – Mladá Boleslav 3:6 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:6 (2:1, 0:5, 1:0)
BK Mladá Boleslav
Středa 18.12.2013, 18:00 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232,
Ústí nad Labem-Bukov;
souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š • 1. liga (ČR)

Ústí nad Labem – Do souboje dvou někdejších extraligových celků vstoupili lépe Lvi, kteří po dvaceti minutách odcházeli do šatny za stavu 2:1 šťastnější. Slovan nezvládl druhou dvacetiminutovku, ve které si Bruslařský klub otevřel střelnici. Pět branek v síti Michaela Petráska znamenalo čtyřbrankové manko domácích. Třetí třetinu, stejně jako první část, ovládli těsným vítězstvím žlutomodří, kterým se již pouze podařilo snížit na konečný výsledek 3:6. Ze základní sestavy chyběli Slovanu útočníci Jan Alinč, Jan Kloz, Marek Loskot či Václav Meidl. Po delší době mohlo 906 diváků zhlédnout v útoku univerzála a kapitána Lvů Zbyňka Skleničku.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:20:00)

Statistiky utkání:

Branky a nahrávky: 4. Přeučil (Holomek), 17. Vávra (Pavlík), 49. Boháč (Hanzl, Roubík) – 16. Němeček (Výborný), 24. Klimenta (Výborný, Toman), 25. Broš (Mikulík), 30. Mikulík (Ovčačík, Klimenta), 37. Starý (Musil), 37. Výborný (Pabiška, Nouza).
    Ofsajdy: 4:2.
    Vyhraná vhazování: 35:27 (13:9, 6:14, 16:4).
    Nejlepší hráči: Daniel Boháč – Tomáš Klimenta.

Exmladoboleslavského Daniela Boháče vyvolává také hostující kotel.

Nejlepší hráči utkání:

HC Slovan Ústečtí Lvi: Daniel Boháč (1+0)
    BK Mladá Boleslav: Tomáš Klimenta (1+1)

55:28
    Rod z prostoru mezi kruhy ztroskotal na pozorném mladoboleslavském brankáři.

Dnešní utkání sleduje 906 diváků.

48:09
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!

Martin Hanzl (2+5) adresoval přesnou přihrávku k opačné tyči DANIELU BOHÁČOVI (11+10), který neměl problémy se trefit do odkryté branky. Asistence: Martin Hanzl (2+5), Jaroslav Roubík (15+12).

43:58
    Poměr sil na ledě se srovná. Zbyněk Sklenička (UNL) potrestán menším trestem za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 65.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:5.

43:49
    Šance na snížení pro domácí. Roman Němeček (MBL) míří do boxu trestoměřičů na dvě minuty za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 22.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:5.

41:05
    Mikulíkova rána nadělala ústeckému gólmanovi potíže, kotouč se octl za zády Petráska, avšak mimo prostor brankoviště.

Dnešní střetnutí je pikantní pro řadu hráčů. Například ústecký Daniel Boháč působil v minulosti v Mladé Boleslavi. Ze Středočechů oblékal kdysi dres Ústeckých Lvů Roman Němeček, Milan Toman, David Pojkar či Milan Mikulík.

Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Michael Petrásek – 14;
    Roman Will – 4.

Domácí druhou dvacetiminutovku doslova zaspali. Kromě pětibrankového přídělu přišli o vedení proti favoritovi dnešního utkání. Za Bruslařský klub se v této části hry prosadili Tomáš Klimenta (v přesilové hře), Michal Broš, exústecký Milan Mikulík, Jan Starý a kapitán hostů David Výborný. Ústečtí mají na zvrat zápasu dvacet minut.

Vyhraná vhazování: 6:14.

Další třetina začne přibližně v 19:40 h.

36:53
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

Akce jako přes "kopírák"! Lukáš Pabiška (8+14) zahlédl v mezikruží neobsazeného DAVIDA VÝBORNÉHO (12+38; dnes 1+2). Kapitán Bruslařského klubu prostřelil bez problémů ústeckého gólmana, kterému nedal šanci na žádnou reakci. Asistence: Lukáš Pabiška (8+14), Tomáš Nouza (25+18).

36:20

Defenziva Ústí nad Labem znovu selhala, v předbrankovém prostoru stál volný hráč! Pavel Musil (6+7) adresoval zpoza branky puk JANU STARÉMU (3+4), který neměl se zakončením do odkryté svatyně problémy. Asistence: Pavel Musil (6+7).

31:44
    Pořický si neporozuměl s Hanzlem, který mohl zakončovat do odkryté branky. Překombinovaná akce.

30:00

Středočeši těží z protiútoku, defenziva Slovanu zaspala! Ctirad Ovčačík (3+6) nalezl v prostoru mezi kruhy přesnou přihrávkou MILANA MIKULÍKA (10+19; dnes 1+1), který vymetl pavučiny z pravého horní růžku svatyně. Asistence: Ctirad Ovčačík (3+6), Tomáš Klimenta (17+25; dnes 1+1).

26:15
    Dvojnásobná přesilovka pro Ústí nad Labem. Milan Toman (MBL) sundal v souboji s Jaroslavem Roubíkem ústeckému útočníkovi helmu. Obránce Středočechů vyfasoval menší trest za hrubost.

Celkem TM v letošním ročníku: 58.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:4.

24:48
    Následovat bude početní převaha hostů. Tomáš Demel (MBL) míří za katr na dvě minuty za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 18.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:3.

24:23

Obrat skóre! Nedůraz domácích obránců trestá po křižné přihrávce Milana Mikulíka (9+19) MICHAL BROŠ (16+27). Asistence: Milan Mikulík (9+19).

23:26

Využitá přesilovka! TOMÁŠ KLIMENTA (17+24) si z pravé strany vybruslil před Michaela Petráska, kterému nedal z bezprostřední blízkosti šanci. Asistence: David Výborný (11+38; dnes 0+2), Milan Toman (1+19).

22:22
    Exmladoboleslavský Daniel Boháč (UNL) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 20.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:2.

22:22
    Po střetu s Danielem Boháčem zůstal na ledě ležet gólman hostů Roman Will.

Je třeba podotknout, že domácím chybí ze základní sestavy Jan Alinč, Jan Kloz, Marek Loskot či Václav Meidl.
    Po delší době hraje opět v útoku univerzál a kapitán Slovanu Zbyněk Sklenička.

Do souboje dvou někdejších extraligových celků vstoupili lépe Lvi, kteří se dostali do vedení ve čtvrté minutě zásluhou Petra Přeučila. V šestnácté minutě se skóre podařilo vyrovnat exústeckému Romanu Němečkovi, v závěru sedmnácté minuty vrátil vedení Slovanu v v přesilové hře Tomáš Vávra. Po dvaceti minutách hry je stav příznivější pro domácí, kteří vedou 2:1.

Vyhraná vhazování: 13:9.

Další třetina začne přibližně v 18:50 h.

19:45
    Na závěr úvodní části přesilová hra pro Ústí nad Labem. Jiří Kurka (MBL) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 34.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:2.

16:56

Využitá přesilovka! Filip Pavlík (0+2) si na útočné modré čáře vyměnil touš s TOMÁŠEM VÁVROU (8+4), který z hrotu levého kruhu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Filip Pavlík (0+2).

16:09
    První početní výhoda pro Slovan v utkání. Michal Broš (MBL) si musí jít odsedět menší trest za podražení.

Vyloučení celkem v zápase: 2:1.

15:10

Bezmocný Michael Petrásek! Přihrávku Davida Výborného (11+37) usměrnil za záda žlutomodrého brankáře lehkou tečí exústecký ROMAN NĚMEČEK (4+11). Asistence: David Výborný (11+37).

10:20
    Druhá přesilová hra pro hosty. Filip Pavlík (UNL) inkasoval menší trest za krosček.

Celkem TM v letošním ročníku: 12.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:0.

05:53
    Žlutomodří v oslabení ohrozili dvakrát svatyni Willa. Nejprve se musel středočeský maskovaný muž ohánět proti střele Roubíka, se svou jedovkou neuspěl následně od útočné modré čáry Grin.

04:46
    Početní výhoda ve prospěch Mladé Boleslavi. Ondřej Smetana (UNL) potrestán dvouminutovým trestem za držení protihráče.

Vyloučení celkem v zápase: 1:0.

03:51

Slovan jde do vedení! Ondřej Holomek (1+5) vystřelil od hranice ofenzivní třetiny, k odraženému kotouči se nejrychleji dostal PETR PŘEUČIL (9+7), jenž překvapil Romana Willa dorážkou na bližší tyč. Asistence: Ondřej Holomek (1+5).

01:11
    Petrásek se na úvod zápasu činí. Klimenta hledal z levého kruhu v předbrankovém prostoru nedostatečně pokrytého Broše, který si vylámal zuby na pohotové lapačce ústeckého brankáře.

Zdeněk Kamínek ml.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (J. Dlouhý) – Grin, Vobořil, F. Pavlík, Holomek, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, Vaněk – D. Tůma, Roubík, Z. Sklenička – Vávra, P. Přeučil, Rod – Baránek, M. Hanzl, Daniel Boháč – Dostálek, Videlka, Pořický. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.
    BK Mladá Boleslav: Will (Valent) – Němeček, Toman, Jindra, Ovčačík, Protivný, Pojkar, Kurka – Nouza, D. Výborný, L. Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Jiránek, D. Vrbata, Demel – Lenc, P. Musil, J. Starý. Trenéři: František Výborný, Marian Jelínek.

Rozhodčí: Šindler, Jílek – Šperl, Zíka; delegát: Vunč