Boston – Calgary 2:0 (kon.) | Buffalo – Winnipeg 4:2 (kon.) | Toronto – Florida 1:3 (kon.)
NY Islanders – Tampa 2:3 (1:2 po s.n.) | Montreal – Arizona 3:1 (kon.) | Detroit – Anaheim 2:5 (kon.)
Philadelphia – Washington 5:2 (kon.) | St. Louis – San Jose 2:4 (kon.) | Nashville – Chicago 1:3 (kon.)
Minnesota – Vancouver 3:2 (1:0 po s.n.) | Dallas – Colorado 3:2 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 3:0 (kon.)
Boston Bruins
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Calgary Flames
Středa 18.12.2013, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

To je ode mne vše a těším se s vámi na počtenou u dalšího zápasu NHL. (03:46:59)

3. Jarome Iginla (BOS) 0+2

Je tu konec! Poslední třetina nám přinesla ještě jednu branku od Zdena Cháry. Ten pouze potvrdil dnešní výhru domácího Bostonu. V závěrečné minutě se ještě pokusil trefit odkrytou bránu přes celé hřiště a dovršit tak hattrick, prázdnou bránu ale netrefil. Hosté dnes odjíždí s porážkou a s nula vstřelenými góly.

60:00

59:30
    Chára se snažil trefit prázdnou bránu ale netrefuje se, takže opět zakázané uvolnění domácích.

59:25
    Oddechový čas pro domácí.

59:25
    Campbell netrefil prázdnou bránu přes celé hřiště a je to icing domácích.

58:56
    Oddechový čas pro hosty.

58:56
    Rask drží kotouč a hra je pozastavena.

58:18
    Boston nedokázal natřikrát trefit odkrytou branku. Jejich střely byly ale spíše exibiční.

58:01
    Hosté v šesti!

56:44
    Hudler se blížil mezi kruhy, obklopen 3 obránci Bostonu. Nedokázal vystřelit.

55:19
    Russell se probojoval až do pásma Bruins, byl však zahnán až do rohu a zde o puk přišel.

54:06
    Krejčí dojel až na levý kruh a odtud pálil zápěstím, ale pouze Berrovi do náruče.

53:43
    Rask si poradil s unikajícím Giordanem.

53:22
    Bruins v útočném pásmu.

52:28
    Berra si dobře poradil s backhandem domácího útočníka z bezprostřední blízkosti.

50:45
    Rask nahrál kotouč na spoluhráče, ale dostal se k němu hostující útočník. Brankář Bruins byl na svém místě a připisuje si další zákrok.

49:52
    Iginla se pokusil vypíchnout Berrovi puk na hokejce, gólman však pohotově a dobře odehrál kotouč pryč.

48:32
    A další.

48:15
    Ofsajd domácích. Dnes se jim velmi nedaří přechod do útočného pásma.

48:07
    Rask se natáhl lapačkou po nebezpečně poskakujícím puku.

47:23
    Ofsajd Bostonu.

46:24

46:02
    Brodie orazítkoval tyč Raskovy brány.

44:24
    Za domácí jde odsedět 2 minuty za podražení Patrice Bergeron.

43:19
    Bruins právě vstřelili branku!
    Druhý gól domácích a druhá dnešní trefa slovenského obránce. ZDENO CHÁRA stál před brankovištěm a pohotově dorazil puk do odkryté klece po vyražené střele Iginly. Asistence: Jarome Iginla, David Krejčí

42:47
    Chára si brousil zuby na druhý gól. Berra ho vychytal.

42:25
    Bouma (CGY) odchází na trestnou lavici dnes již podruhé. I teď si jde odpykat trest za vysokou hůl, tentokrát ale jen na 2 minuty.

42:09
    Spooner v souboji v rohu o puk, domácí útočník vychází ze souboje bez puku.

40:58
    Bruins v pásmu a dobře překombinovali obranu, chybělo už jen dobré zakončení.

40:18
    Hosté vyhráli buly a okupují pásmo Bostonu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 2:58.

Prostřední část je za námi a byli jsme svědky jedné branky. Autorem branky je kapitán domácích, Zdeno Chára. I na vyloučení byla tato třetina bohatější. Padl dokonce čtyřminutový trest, díky kterému se slovenský dlouhán prosadil. Poslední třetina nám jistě nabídne velmi zajímavou podívanou.

40:00

39:44
    Boston se ještě rychle pouští do útoku.

38:29
    Šarvátka u střídaček, Seidenberg bez helmy, ale rozhodčí vše uklidňují.

37:57
    Iginlův útok znovu v akci, tentokrát střela končí mimo.

35:28
    Na trestnou lavici putuje na 2 minuty Marchand (BOS) za vražení na hrazení.

35:10
    Další dva zákroky Berry. Nejprve musel odrazit střelu Krejčího, následně Soderbergovu dělovku od modré.

34:06
    Ofsajd domácích.

33:29
    Bruins napadají Calgary v jejich obranném pásmu a vyplácí se jim to. Calgary posílají puk do zakázaného uvolnění.

31:34
    Lucic poslal puk na najíždějícího Krejčího do mezikruží, český útočník ale trefuje pouze brankáře.

30:55
    Spooner objel bránu a pokusil se puk procpat kolem tyčky. Tam měl Berra nachystaný beton.

30:10
    Johnson jel sám od modré na Berru, gólman vyrazil jeho střelu pouze nad sebe a puk dopadl do brankoviště. Útočník Bostonu nedokázal ale překonat Berru ani napodruhé! Velká šance domácích.

29:50
    Zakázané uvolnění Flames.

28:55
    Hosté před Raskem, nedokázali ale vystřelit a přicházejí o puk.

27:38
    Přece jen se domácí dočkávají branky z přesilovky. ZDENO CHÁRA si najel kolem levého kruhu, dostal přihrávku a střelou z malého úhlu trefuje puk do sítě Flames! Asistence: Jarome Iginla, David Krejčí

26:40
    Polovina přesilovky se blíží a Bruins si nevytvořili ještě pořádnou šanci. Navíc musí zpět pro puk za vlastní bránu.

25:23
    Čtyřminutový trest za vysokou hru dostává Bouma (CGY).

25:23
    Miller je další hráč Bostonu, který musí vytrpět ránu hokjekou do obličeje. Tentokrát to bez trestu nezůstane.

24:24
    Lucic dostal do jízdy nabídku od Iginly, byl ale v ofsajdu. Prvnímu útoku domácích se dnes nedaří velmi přechod přes modrou.

24:13
    Zdeno Chára dostal zřejmě hokejkou do obličeje a za pomoci asistenta odjíždí na střídačku.

23:59

23:47
    Domácí se dokázali uvolnit, Iginla nahrával na Krejčího, ale ten už stál v ofsajdu.

23:29
    Calgary se musejí vrátit pro vyhozený kotouč.

21:59
    Caron (BOS) dostává 2 minuty za podražení. Hosté hrají první přesilovku.

21:49
    Tyč! Boychuk poslal dělovku od modré, která se lehce zvedla a narazila do levé tyče! Žádný domácí hráč nedokázal pohotově dorazit!

20:51
    Krejčí se rozjížděl do útoku, na modré čáře mu ale puk utekl a Flames otáčejí hru.

20:10
    Buly tentokrát vyhráli hosté a rozehrávají zpoza vlastní brány.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 2:01 .

Úvodní část je za námi a skóre se zatím neměnilo. Viděli jsme pár šancí na obou stranách, ale ani jedna nevedla k rozsvícení červeného světla. Dosavadní hokej byl velmi čistý, na trestnou lavici zatím nikdo neodešel. Uvidíme, jak se vyvine prostřední část.

20:00

19:53
    Konec třetiny se ještě malinko oddaluje ofsajdem domácích.

19:05
    Závar před Raskem, ve velkém chumlu se kotouč ztratil z dohledu. Nakonec končí za bránou.

17:48
    Lucic poslal puk na Iginlu a ten pohotově pálil, Berra ale puk vytěsnil pryč od brány.

16:55
    Flames těžce rozehrávají ve vlastním pásmu.

15:44
    Další icing domácích.

15:31
    Calgary si teď vytvořilo velmi dobrý tlak, nakonec se ale jedna jejich přihrávka odráží od domácího útočníka a puk putuje ven z pásma. Je po chvíli ale zapískáno zakázané uvolnění Bostonu, hra se tedy vrací zpětt před Raska.

14:02
    Jonesova střela končí u Raska v lapačce.

13:27
    Přechod domácích do útoku zastavuje ofsajd.

12:15
    Icing domácích.

11:26
    Lucic zastavil rozehrávku Calgary na jejich třetině a z pravého kruhu pálil mimo.

10:23
    Hra se nyní stále přelévá ze strany na stranu a žádný z týmů si nedokáže vytvořit střeleckou šanci.

09:17
    McGrattanova střela od modré končí v moci Raska.

08:33
    Iginla sbírá puk za brankou Calgary.

07:01
    Glencros stál před brankou a směřoval k němu puk. Hostující hráč ale promáchl.

05:40
    Berra byl venku z brány, ale nikdo z domácích nedokázal otevřít skóre!

05:02
    Rask si připisuje další zákrok, vychytal 3 kombinující hráče Calgary.

04:29
    Boychuk dostal nabito na modrou čáru, se střelou však zaváhal a následná rána už nebyla těžká na vychytání pro Berru.

03:24
    Byron prověřil pozornost Raska střelou z levého kruhu do jeho výstroje.

02:44
    Domácí jsou napadání ve vlastní třetině při rozehrávce. Nedaří se jim dostat kotouč na druhou stranu hřiště.

01:36
    Campbell nahazuje puk ze středního pásma. Boston se ale ujímá kotouče a vrhá se do útoku.

00:40
    A je tu první zakázané uvolnění hostů.

00:14
    Domácí vyhráli buly a okupují útočnou třetinu.

00:01

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Chára, Boychuk, Seidenberg, Krug, Bartkowski, Miller – Lucic, Krejčí, Iginla – Marchand, Bergeron, Smith – Soderberg, Spooner, Fraser – Johnson, Campbell, Caron

Calgary Flames: Berra (Ramo) – Šmíd, Giordano, Butler, O'Brien, Russell, Brodie – Stempniak, Stajan, Jones D. – Glencross, Monahan, Hudler – Byron, Backlund, Jones B. – Bouma, Colborne, McGrattan.

10. prosince Calgary 1:2 Boston

Pro hosty bylo jejich poslední utkání poměrně nešťastné. Jiří Hudler zaznamenal dvě asistence, Karri Rämö předvedl devětadvacet úspěšných zákroků, avšak ani to nestačilo, neboť Rangers ve své Madison Square Garden vyrovnali pět minut před koncem základní hrací doby a nakonec utkání dotáhli k vítěznému konci po samosatných nájezdech. "Mohli jsme v prodloužení utkání rozhodnout, jenomže jsme nedokázali využít přesilovku. Nejsme spokojeni s bodem, protože jsme mohli získat dva. Pokud hrajete přesilovou hru v prodloužení, měli byste zvítězit," řekl kapitán Flames Mark Giordano. Jediným zraněným hráčem Calgary pro toto utkání je obránce Dennis Wideman (zlomená ruka).

Domácí tým zakončil svůj poměrně úspěšný trip v sobotu, kdy podlehl Vancouveru na jeho ledě 6:2. Nemocný brankář Tuukka Rask v tomto utkání inkasoval čtyři góly z třiadvaceti střel a místo v brance přepustil Chadu Johnsonovi. "Byli jsme poměrně dost sužováni nemocemi a z tripu jsme se vrátili s bilancí tří výher a jedné porážky, takže si nemůžu příliš stěžovat," řekl trenér Bostonu Claude Julien, jenž bude v tomto utkání postrádat levé křídlo Daniela Pailleho (symptomy otřesu mozku), útočníky Louie Erikssona (otřes mozku), Chrise Kellyho (zlomený kotník), obránce Adama McQuaida a Dougieho Hamiltona (dolní oblast těla).

Calgary Flames se dnes večer týden po prohře s Bostonem Bruins díky dvěma gólům hostí v rozmezí 98 vteřin pokusí o odplatu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.