Buffalo – Boston 4:2 (kon.) | Toronto – Arizona 2:1 (2:1 po s.n.) | Philadelphia – Columbus 5:4 (kon.)
Pittsburgh – Minnesota 5:2 (kon.) | Ottawa – Florida 2:4 (kon.) | Detroit – Calgary 3:2 (po pr.)
Tampa – Nashville 4:2 (kon.) | St. Louis – Montreal 5:1 (kon.) | Dallas – Vancouver 4:1 (kon.)
Colorado – Edmonton 4:2 (kon.) | Los Angeles – San Jose 4:1 (kon.)
Colorado Avalanche
4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Edmonton Oilers
Pátek 20.12.2013, 03:30 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Vítám tu všechny fanoušky dobrého hokeje. Také v noci ze čtvrtka na pátek je na programu řada zápasů NHL a já se zaměřím na souboj mezi Coloradem Avalanche a Edmontonem Oilers. Zatímco celek z Denveru udělal pod koučem Patrickem Royem oproti loňsku velký výkonnostní skok a stále se celkem v poklidu drží v elitní osmičce, v Edmontonu i letos marně čekají, až jejich talentovaní mladíci konečně začnou naplno prokazovat svůj potenciál. A tak se celek Oilers pohybuje až na samém chvostu tabulky Západní konference. Favoritem zápasu tak budou domácí Laviny.

Edmonton Oilers:
    Edmonton má na papíře k dispozici velmi zajímavý kádr s řadou talentovaných hráčů, ovšem tým stále nemůže naplnit svůj potenciál. Olejářům tak v tabulce Západní konference patří s 25 body až poslední čtrnáctá pozice. Hráče Edmontonu sráží velký počet inkasovaných branek, s číslem 123 jsou v tomto ohledu v NHL vůbec nejhorší. Vedení klubu se tento problém snažilo vyřešit příchodem brankáře Ilji Bryzgalova, ale ani to zatím nenese výsledkové ovoce a poslední čtyři zápasy tak Oilers prohráli. Právě Bryzgalov je navíc zapsán na listině zraněných a jeho dnešní start je nejistý.

Nejproduktivnější hráč: Jordan Eberle – 29 bodů (11+18)
    Nejlepší střelec: David Perron – 14 gólů

Colorado Avalanche:
    Loňský otloukánek NHL před touto sezónou angažoval na trenérský post klubovou brankářskou legendu Patricka Roye a to se ukázalo jako vynikající tah. Colorado tak soutěž fantasticky začalo, jednu chvíli dokonce vládlo tabulce celé NHL, a i když z nastoleného tempa již trochu ubralo, stále se na Západě v poklidu drží mezi elitní osmičkou, aktuálně mu patří sedmá příčka. Z posledních pěti zápasů Laviny dvakrát zvítězily a třikrát prohrály, z toho jednou až po nájezdech. Kouč Roy bude možná postrádat obránce Ryana Wilsona, který má problémy se zády a poslední dva zápasy vynechal.

Nejproduktivnější hráč: Matt Duchene – 28 bodů (15+13)

Československá stopa:
    Jan Hejda (COL) – 29 zápasů, 9 bodů (3+6)
    Aleš Hemský (EDM) – 35 zápasů, 18 bodů (6+12)

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Johnson, Hejda, Sarich, Benoit, Guenin, Barrie – MacKinnon, Duchene, O'Reilly – Parenteau, Stastny, Landeskog – Talbot, Mitchell, McGinn – Mcleod, Cliche, Bordeleau. Trenér: Patrick Roy

Edmonton Oilers: Dubnyk (Bryzgalov) – Ference, Petry, J. Schultz, N. Schultz, Larsen, Bělov – Eberle, Nugent-Hopkins, Hall – Yakupov, Gagner, Perron – Hemský, Gordon, Smyth – Jones, Lander, Gazdic. Trenér: Dallas Eakins

Rozhodčí: Kimmerly, Leggo – Lazarowich, Vaughan.

Všechny oficiality jsou za námi, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:53
    Střelecký pokus hráčů Colorada skončil na zadním mantinelu.

01:38
    Do pásma projel O'Reilly, jeho střelu na protější tyč však Dubnyk zastavil efektním semaforem.

02:15
    Prostor ke střele si našel Sam Gagner, Varlamov si připsal úspěšný zákrok.

03:08
    Dubnyk raději přerušuje hru poté, co přikryl nahozený kotouč.

03:18
    Hosté se dopustili icingu, hra se stěhuje před jejich branku.

03:34
    U brankoviště se dostal k dorážce Duchene, branku Edmontonu přestřelil!

04:17
    Hejdovu střelu od modré vyrazil pozorný Dubnyk.

04:27
    Další rána Hejdy, tentokrát se mezi tyče nevešla.

04:34
    Hned po buly pálil Landeskog, trefil se přesně do klína klečícího Dubnyka.

05:15
    Smyth bojoval v rohu útočného pásma, domácí však kotouč vybojovali a dostali ho do střední zóny.

06:38
    Hall posílal kotouč před branku, na jeho přihrávku ovšem Eberle nedosáhl.

07:16
    Hraje se dlouho bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.

08:03
    Střela Perrona z pravé strany byla sražena do rohu kluziště.

08:37
    Hemský se snažil protáhnout až před Varlamova, ale jeden z domácích zadáků mu kotouč vypíchl.

09:02
    Po dlouhé době přerušení, Oilers zahráli na icing.

09:51
    Justin Schultz se nadechl k velkému sólu, které zastavil dobrou poziční prací Jan Hejda.

10:24
    Další icing hostujícího týmu.

10:44
    Nahození Benoita skončilo pod betony Dubnyka, máme tu reklamní přestávku.

11:02
    Lehký pozdrav Duchena přidržel na výstroji Dubnyk.

12:15
    Po závaru před domácím brankovištěm se snažil dotlačit kotouč do sítě David Perron, ale kotouč končí pod Varlamovem. Přestože je obraz hry vyrovnaný, byla to teprve druhá střela Oilers mezi tyče. Domácí už pálili 9x.

12:37
    Hosté kroužili v útočném pásmu, ale bez střely. Četnost střelby je velkým problémem Edmontonu.

13:35
    Nahození Halla vyrazil pozorný Varlamov do rohu.

14:10
    Střela Ryana Smythe končí v lapačce Varlamova.

14:50
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Oilers se ujímají vedení! Po přihrávce Petryho vypálil zápěstím přesně TAYLOR HALL, Varlamov se natahoval marně! Asistence: Jeff Petry a Ryan Nugent-Hopkins.

16:06
    Domácí soupeře přitlačili. Dubnyk však pochytal střely Mcleoda i Clicheho.

17:10
    McGinn byl dalším hráčem, který pálil na Dubnyka, gólman Oilers opět pozorný.

18:32
    Teď se hraje jen v obranném pásmu Edmontonu. Domácí ze svého tlaku vytěžili alespoň přesilovku, vyloučen je Sam Gagner za vysokou hůl.

18:32
    Rozhodčí po poradě nakonec vylučují Gagnera na 5 minut + do konce utkání za krosček!

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:16
    MacKinnon se objevil před brankovištěm, ale jeho zakončení srazil Petry.

19:49
    Střelu Stastneho Dubnyk vyrazil, Avs ale stále drží pásmo.

20:00

Po první části mohou být spokojenější hráči Edmontonu. Ti sice v Coloradu vysoko prohrávají na střely, ale na góly vedou 0:1. O to se postaral v 15. minutě skórující Taylor Hall. V závěru úvodní části byl na 5 minut + do konce utkání vyloučen hostující Sam Gagner a Colorado tak bude v úvodu druhé periody dohrávat tři a půl minuty přesilové hry.

Střely na branku v 1. třetině – 17:5

Druhá třetina začne přibližně ve 4:33.

Na časomíře svítí další dvouminutový trest, který by měl obdržet Taylor Hall! Colorado by tak na začátku druhé třetiny čekaly dokonce dvě minuty přesilovky 5 na 3, ale na definitivní potvrzení si musíme počkat až na začátek druhé periody.

Ano, je to tak. V čase 20:00 byl za nesportovní chování potrestán Taylor Hall. Domácí tak budou mít obrovskou šanci na vyrovnání.

20:01

20:25
    Stastny minul poloodkrytou branku!

20:46
    Tlak Colorada přerušuje Dubnyk, který zalehl volný kotouč.

21:01
    Střelu Duchena vyrazil Dubnyk.

21:07
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí dlouhou přesilovku 5 na 3 využívají! Paul Stastny nahrál na pravý kruh TYSONU BARRIEMU, který z první vymetl šibenici nad lapačkou Dubnyka. Asistence: Paul Stastny a Matt Duchene.

21:07
    Domácím stále zbývá 145 sekund klasické přesilové hry.

22:05
    Johnson pálil od modré, Dubnyk vyrazil. Vzápětí dokázal vyhodit Jones.

22:40
    Další rána Johnsona byla sražena.

23:10
    Hosté vyhazují a zbytek oslabení by už mohli přežít.

23:33
    Hemský, který odseděl pětiminutový trest za Gagnera, je zpět na ledě. Hraje se 5 na 5.

24:32
    Dlouho se bojovalo v obranném pásmu domácích, teď už Laviny dostaly puk do bezpečí.

25:06
    Před brankovištěm číhal Duchene, Dubnyk však stačil přikrýt puk před dotírajícím domácím útočníkem.

25:23
    Smyth se drze natlačil až před Varlamova, ovšem kotouč končí na levém betonu ruského gólmana domácích. Smyth ještě ze setrvačnosti posunul brankovou konstrukci.

26:25
    Teď se až před Varlamova prodral Eberle, ale také jeho gólman Avs vychytal.

26:40
    A je tu reklamní pauza.

27:04
    Icing Edmontonu, vhazovat se bude před Dubnykem.

27:16
    Vysoký puk po nahození Eberleho se snesl až do lapačky Varlamova.

27:24
    Larsen vypálil od modré, Varlamov jeho střelu viděl a má kotouč ve své moci.

27:41
    Další zákrok Varlamova, hned po buly jej prověřil Ryan Smyth.

28:16
    Duchene se pokusil z otočky překvapit Dubnyka, skóre se nemění.

29:42
    Sledujeme takovou nudnější pasáž v pomalejším tempu a bez šancí.

30:39
    Z ničeho nic obrovská šance Lavin! Na konci rychlého kontru našel McGinn mezi kruhy úplně volného Mitchella. Ten měl spoustu času zamířit, ale Dubnyk jeho zakončení vytěsnil vyrážečkou do ochranné sítě za brankou!

31:26
    Varlamov musel hasit vzniklé nebezpečí po špatné rozehrávce svých spoluhráčů, situaci zvládl.

32:10
    Aktivní střídání hostí končí gólem! Hallův průnik před brankoviště byl sice domácí obranou zastaven. Útočník Edmontonu však za brankou kotouč opět vybojoval, vybruslil si před Varlamova a naservíroval lahůdkovou přihrávku RYANU NUGENTOVI-HOPKINSOVI, který měl před sebou už jen prázdnou klec – 1:2! Asistence: Taylor Hall

33:20
    Mitchell se dostal mezi kruhy ke kotouči, ale jeho střela skončila jen na chráničích Dubnyka.

34:11
    Barrie pálil od modré, trefil jen stínícího Gazdice.

34:29
    Další domácí útočnou snahu hasí Dubnyk. Následuje reklamní přestávka.

35:00
    Rovných pět minut před koncem druhé části domácí vyrovnávají! Duchene individuálně zavezl kotouč až před branku a nahrál na pravý kruh MacKinnonovi, který naznačil střelu golfákem, ale místo toho kotouč parádně naservíroval před branku RYANOVI O'REILLYMU, který jen nastavil hůl a tečoval černý kus gumy za záda bezmocného Dubnyka. Asistence: Nathan MacKinnon a Matt Duchene.

36:38
    Nyní se vhazuje před brankou Edmontonu, dokáže některý z týmů ještě strhnout do konce třetiny vedení na svou stranu?

37:27
    O'Reilly se v útočném pásmu snažil prostrčit kotouč na MacKinnona, ale hostující hráči jeho úmysl přečetli.

37:57
    Vyloučen domácí Bordeleau za nedovolené bránění, přesilovka pro Oilers.

38:17
    Po bekhendové dorážce Eberleho puk zůstává pod Varlamovem.

38:28
    Máme tu gól v oslabení! Cliche vybojoval na své obranné modré kotouč a okamžitě vyrazil do brejku, ve kterém ho ještě doplnil spoluhráč MAXIME TALBOT, čímž vzniklo přečíslení 2 na 1. Na konci celé akce Cliche Talbotovi nahrál a domácí bojovník si chladnokrevně poradil, když si přehodil kotouč do bekhendu a poté ho poslal do protipohybu přesouvajícího se Dubnyka. Asistence: Marc-Andre Cliche.

39:00
    Mitchell se s koncem hostující přesilovky řítil sám na Dubnyka, ale nepřekonal ho. Avalanche měli velkou šanci na zvýšení svého vedení!

40:00

Ve druhé části jsme viděli čtyři góly a obrat hokejistů Colorada. Domácí nejprve hned v úvodu třetiny vyrovnali na 1:1, když jejich dvojnásobnou přesilovou hru využil obránce Barrie, ovšem ve 33. minutě poslal "Naftaře" opět do vedení Nugent-Hopkins. Přesně pět minut před přestávkou však po hezké akci celého prvního útoku Avs srovnal O'Reilly a prozatimní obrat dokonal v čase 38:28 dokonce ve vlastním oslabení Talbot.

Střely na branku ve 2. třetině – 13:10, celkem – 30:15

Další třetina začne přibližně v 5:31.

40:01

40:04
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrál domácí Duchene.

40:16
    Rozehrávka Colorada skončila icingem.

41:20
    Spíše propagační pokus Duchena Dubnyk odrazil do rohu.

41:49
    Dobrá střela Mitchella zacinkala o boční konstrukci hostující branky.

43:11
    Kotouč se pohybuje především mezi modrými čarami, další ohrožení jedné z branek jsme neviděli.

43:57
    Puk se v obranném pásmu Colorada odrazil do plexiskla za brankou. Buly před Varlamovem.

44:40
    Domácí první lajně unikl kotouč do středního pásma.

45:03
    Hosté nebezpečně operovali před Varlamovem, se střelou Eberleho si ruský brankář poradil.

45:44
    Po nahození Larsena Varlamov přerušuje hru.

46:34
    Zakázané uvolnění Avalanche.

46:51
    Varlamov přidržel puk před dojíždějícím Landerem. Reklamní přestávka.

46:51
    Ve třetí třetině vedou hosté na střely 6:2. Avs se začínají soustředit především na bránění svého těsného vedení.

47:07
    Od modré vypálil golfákem Landeskog, zaduněly Dubnykovy betony.

47:49
    Další icing domácích hráčů.

47:54
    Hemský se s pukem natlačil až na brankoviště, Varlamov však dokázal uhájit svou brankovou čáru.

48:48
    Mitchell zavezl puk do pásma a nahrál na modrou Johnsonovi. Jeho střelu ale zablokovala obrana Oilers.

49:20
    Postavení mimo hru zastavilo útok Edmontonu.

49:53
    Duchene získal v útočném pásmu kotouč, s jeho střelou si však Dubnyk poradil, zasáhl vyrážečkou.

50:26

50:57
    Snaha Halla k ničemu nevedla, o kotouč ho obral Sarich.

51:58
    Hosté sice častěji hrají v utočném pásmu, ale pozorná obrana Lavin je do střeleckých pozic nepouští.

52:27
    Bělov střílel od modré, branku netrefil.

52:56
    Situaci 2 na 1 řešil Mitchell sám, ale Dubnyk si svou tyčku pohlídal.

53:11
    Po střele Ferenceho má Varlamov puk ve své lapačce.

53:43
    Náznak přečíslení v podání domácích hráčů, MacKinnon však nedokázal předat kotouč O'Reillymu.

54:05
    Zakázané uvolnění domácích, hra se vrací před Varlamova.

54:35
    Hosté soupeři pořádně zatopili, jejich tlak utnul až Varlamov, který po několika zákrocích nakonec ulovil puk a přidržel ho. Komerční přestávka.

55:08
    Do konce zbývá necelých pět minut.

55:19
    Výborný Varlamov, který domácí zachránil po bekhendové střele jednoho z hráčů hostí z bezprostřední blízkosti!

56:10
    Na druhé straně domácí přečíslili obranu Edmontonu. Talbot našel Mitchella, ale také Dubnyk si připsal velmi dobrý zákrok.

57:01
    Eberle obral o kotouč Duchena, ovšem až ke střele se nedostal.

57:09
    Nugent-Hopkins pálil z pravého kruhu přesně do šibenice, Varlamov však máchl lapačkou a udržel svému týmu vedení 3:2!

57:47
    Domácí pod tlakem, ale Varlamov stále odolává.

58:07
    Další zákrok domácího gólmana, který si poradil s pokusem Hemského. Máme tu buly před brankou Colorada

58:07
    Oddechový čas Oilers, můžeme očekávat hru bez brankáře.

58:08
    Branka Edmontonu je prázdná!

58:23
    Landeskog dělal, co mohl, aby dojel vyhozený kotouč. Nepodařilo se mu to a je z toho icing.

58:55
    Parenteau ani Landeskog nedokázali trefit prázdnou branku!

59:21
    Důležitý zákrok Varlamova, který na své výstroji udržel střelu Hemského a nepřipustil tak žádné dorážky.

59:31
    Johnson zahrál na icing.

59:45
    Domácí dostali puk do středního pásma...

59:58
    Je hotovo! Přetlačovanou ve středním pásmu poblíž obranné modré Avs vyhrál MATT DUCHENE, který s uzmutým pukem ujel sám na prázdnou hostující klec a tady už nebylo co řešit – 4:2. Asistence: Maxime Talbot a Jan Hejda.

60:00

Utkání končí vítězstvím favorizovaného Colorada, ale jednoduché to domácí rozhodně neměli. Edmonton nejprve dvakrát vedl, a i když Avalanche v závěru druhé periody dokázali skóre otočit, hosté ve třetí třetině usilovali o vyrovnání. Laviny jejich závěrečný nápor přestály i díky několika výborným zákrokům brankáře Varlamova a dvě vteřiny před koncem pak upravil skóre na konečných 4:2 Matt Duchene, který zavezl puk do prázdné hostující branky.

Aleš Hemský (EDM) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:00

To je z tohoto duelu již vše. Já se s Vámi loučím a u dalších online přenosů se těším na počtenou! (06:24:22)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 22. Barrie (Stastny, Duchene), 35. O'Reilly (MacKinnon, Duchene), 39. Talbot (Cliche), 60. Duchene (Talbot, Hejda) – 15. Hall (Petry, Nugent-Hopkins), 33. Nugent-Hopkins

Rozhodčí: Kimmerly, Leggo – Lazarowich, Vaughan