NHL
Buffalo – Arizona 2:1 (po pr.) | NY Rangers – Toronto 2:1 (2:1 po s.n.) | Washington – Anaheim 2:3 (kon.)
Carolina – Columbus 3:4 (kon.) | Ottawa – Pittsburgh 5:0 (kon.) | Detroit – NY Islanders 0:3 (kon.)
Florida – Tampa 1:6 (kon.) | Philadelphia – Minnesota 4:1 (kon.) | Nashville – Boston 2:6 (kon.)
Chicago – New Jersey 5:2 (kon.) | Calgary – St. Louis 4:3 (1:0 po s.n.) | Edmonton – Winnipeg 6:2 (kon.)
Los Angeles – Dallas 2:5 (kon.) | San Jose – Colorado 5:4 (2:0 po s.n.)
Philadelphia Flyers
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Minnesota Wild
Úterý 24.12.2013, 01:30 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

45:32
    Přesilová hra hráčů Wild končí o osmnáct vteřin dříve, než bylo plánováno. Zapříčinilo to totiž vyloučení Marca Scandelly (MNS). Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.

43:50
    Příliš dlouho ale domácí v pěti hráčích nehráli, postup Grossmana zastavil hákováním Adam Hall (PHI).

39:33
    Voráček (PHI) velmi chytře kooperoval za brankou soupeře, poté si ale nepochopitelně pomohl hákování a závěr druhé části tak odsedí na lavici hanby.

29:37
    Tlak Flyers bude ještě umocněn vyloučením. Za držení je totiž za katr odkázán Dany Heatley (MNS).

24:45
    Nate Prosser (MNS) na druhé straně poslal puk mimo hřiště a nabízí tím početní výhodu také hráčům Flyers.

V závěru první části došlo k drobné strkanici, ze které si trest odnesl Wayne Simmonds (PHI) za hrubost. V úvodu prostřední třetiny si tak Minnesota zahraje v převaze.

15:12
    Situace Philadelphie se však silně komplikuje, Minnesota si zahraje dlouhou přesilovou hru pět na tři! Naprosto zbytečně to za brankou přehnal s důrazem Coburn (PHI), jenž je po právu potrestán menším trestem za krosček.

14:51
    Aktivita Wild přináší své ovoce, hosté si také vyzkouší početní výhodu. Pominvilla totiž sekl Brayden Schenn (PHI), který si za svůj přestupek odsedí dvě minuty na trestné lavici.

10:41
    Jakub Voráček si velmi chytře vyjížděl od mantinelu do střelecké pozice, právě v době střely ho ale nedovoleně vyrušil Marco Scandella (MNS), za což hostující hráč dostane dvě minuty. Podaří se domácím navýšit své vedení v početní výhodě?

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 2. Schenn L. (Hartnell, Simmonds), 11. Simmonds (Voráček, Giroux), 28. Giroux (Coburn, Voráček), 60. Simmonds (Schenn B.) – 17. Granlund (Pominville, Suter)

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Coburn, Timonen, Grossman, Streit, Meszároš, Schenn – Voráček, Giroux, Raffl – Lecavalier, Schenn, Hartnell – Simmonds, Couturier, Read – Rinaldo, Hall, VandeVelde
    Minnesota Wild: Backström (Gustafsson) – Brodin, Suter, Spurgeon, Scandella, Prosser, Ballard – Coyle, Koivu, Parise – Pominville, Granduel Mik., Niederreiter – Heatley, Brodziak, Cooke – Rupp, Konopka, Veilleux

Rozhodčí: Charron, Devorski – Brisebois, Cormier