Slovensko U20 – Německo U20 9:2 (kon.) | Finsko U20 – Norsko U20 5:1 (kon.)
Slovensko U20
9:2 (3:0, 3:1, 3:1)
Německo U20
Pátek 27.12.2013, 15:00Mistrovství světa do 20 let

To je ode mě vše. Šampionát má dnes na programu ještě jeden zápas, a to souboj Finů a Norů. Ten startuje zhruba za patnáct minut ve druhé aréně. (17:15:47)

Jednoznačný výsledek zajišťuje Slovákům vítězství nad Němci. Hosté po celou dobu turnaje tahali za kratší konec, a tak po výprasku od USA inkasují další vysokou prohru.

60:00

59:26
    Poslední sekundy utkání. Kotouč ve středním pásmu.

58:44
    Němci nyní drží kotouč daleko od své klece. Dvouciferný výsledek si opravdu nepřejí.

57:30
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    STANISLAV HORANSKÝ se osamostatnil v rohu kluziště, prohodil puk mezi dvěma obránci před brankou a nízkou střelou střílí další branku svých barev. Asistence: Michal Valjent.

56:43
    Němci se osvobozují, ale zakázané uvolnění to nebude. Tři minuty do závěrečné sirény.

56:05
    Griger střílel z ostrého úhlu, ale trefil pouze gólmana. Slováci nyní rozjeli kolotoč v útočném pásmu.

54:08
    Konec zápasu se neodvratně blíží. Němci se alespoň snaží skóre kosmeticky upravit, jenže Slováci se stahují do obrany a svého soka ke střelám moc nepouštějí.

52:47
    Dva na jednoho na druhé straně. Ziegler dostal přihrávku přímo do jízdy, ale střelu si nepřipravil a slovenskou klec netrefil.

52:16
    Od modré pálil švihem Gachulinec. Kotouč těsně minul německou klec.

51:55
    Slováci šli do situace dva na jednoho, ale čárový sudí píská ofsajd.

50:33
    Němcům se početní výhoda vůbec nepovedla. Slováci opakovaně vyhazovali puky a jsou v plném počtu.

48:33
    Němci si zahrají přesilovku. Mlynčár (SVK) – 2 minuty za nedovolené bránění.

48:24
    Netrvalo to dlouho a je tu osmá branka Slováků. Situace dva na dva. Němci se vrhli na s pukem na Marko Daňa, ten toho využil, prodloužil na MARIO LUNTERA, jenž střílí nad rameno Kleina. Asistence: Marko Daňo, Peter Cehlárik.

47:44
    Tým v modrých dresech po chvíli odpovídá. Menšího závaru před brankou využil MARTIN REWAY. Asistence: David Griger.

45:56
    Německo právě vstřelilo branku!
    Do střely od modré vložil DOMINIK KAHUN pouze hůl a kotouč si to již namířil za brankovou čáru. Asistence: Janik Möser, Leon Draisaitl.

44:30
    Na druhé straně to zkusil z levého kruhu Laub. Kotouč vyrazil Sabol ramenem.

43:27
    Luža dostal nabito na modrou čáru, chtěl vystřelit příklepem, ale jeho hůl to nevydržela a rozpadla se na dvě části.

42:55
    Tibenský zůstal sám před brankou, ovšem když na něj letěla přihrávka, byl zezadu zablokován. Němci následně vyhazují na zakázané uvolnění.

40:42
    Hned na úvod závěrečné dvacetiminutovky prověřil nebezpečně slovenského brankáře Kahun. Jeho střelu z pravého kruhu Slovák vyráží.

40:01

Také ve druhé třetině přidali Slováci tři branky, ovšem poprvé se prosadil také německý výběr. Oproti prvnímu dějství bylo utkání vyrovnanější.

Další třetina začne přibližně v 16:44.

40:00

39:54
    Draisaitl byl vyslán do brejku. Na poslední chvíli jej však dobruslil jeden ze slovenských hráčů a střelu mu ztížil.

39:14
    Moser poslal na slovenského gólmana nebezpečnou střelu po zemi od modré. Sabol schoval skákavý puk pod lapačku.

38:59
    Backhandový pokus Wagnera se od Sabola pouze odrazil do rohu kluziště.

38:15
    Valjent netrefil ze stejné pozice branku. Němci se chystají zaútočit.

37:44
    Po delší době si sáhl na kotouč také Klein. Minařík vystřelil z protiútoku z levého kruhu. Německý gólman nastavil své tělo.

37:02
    Němci jsou nyní střelecky aktivnější. Wagner od modré namířil projektil do výstroje slovenského brankáře.

35:54
    Zieglerův pokus z kruhu je tečován do ochranné sítě za Sabolem. Bude se vhazovat v obranném pásmu Slováků.

34:26
    Kahunovi utekl kotouč z hole těsně před brankou. Ke střele se tak nedostal.

33:53
    Po dalším zásahu Sabola se v brankovišti strhla menší strkanice. Tresty se udělovat nebudou. Následuje komerční pauza.

33:15
    Eisenschmid se procpal do pravého kruhu a vyslal střelu švihem. Sabol kotouč vyrazil.

30:50
    Němci střídají gólmany. Marvina Cüppera nahrazí mezi tyčemi Patrick Klein.

30:38
    Slováci byli ve výhodě. DANIEL GACHULINEC obdržel kotouč na modrou a bez přípravy posílá nízký projektil vedle betonu Cüppera. Asistence: Stanislav Horanský, Filip Mlynčár.

29:06
    Další střela Němců. Od modré to zkusil Saeftel. Kotouč proletěl kolem slovenské klece.

28:33
    Opět Kahun! Německý obránce vybruslil z rohu kluziště do kruhu a švihem poslal puk na slovenského brankáře. Ten jej vyráží tělem.

28:20
    Máme za sebou další minutu bez výraznější šance. Kotouč ve středním pásmu.

26:57
    Kahun udělal kličku kolem slovenského obránce a střelou zblízka trefuje Sabolův beton.

26:31
    Krásná střela MILANA KOLENY, jemuž přihrál do kruhu Martin Reway a střelou pod horní tyčku vrací svým barvám čtyřgólový odstup. Asistence: Martin Reway, David Griger.

25:28
    Predajnianský je zpět na ledové ploše. Němci nedokázali využít další z přesilovek.

25:14
    Ani Ziegler z kruhu netrefil branku. Přesilovka se blíží ke konci.

24:35
    Bender dostal nabito do mezikruží a střelou švihem střílí těsně nad branku!

23:58
    Slováci se po vhazování osvobodili, ovšem Němci už jsou zase u puku.

23:28
    Potrestán Predajnianský (SVK) – 2 minuty za držení.

22:38
    Rychlá odpověď soupeře. DOMINIK KAHUN dostal kotouč ke vzdálenější tyčce a bez přípravy po zemi střílí za brankovou čáru. Sabol se nestihl přesunout. Asistence: Leon Draisaitl.

21:57
    Peter Cehlárik vybojoval puk v rohu kluziště, poslal jej před branku na osamoceného MARKO DAŇA a ten střílí čtvrtý gól Slováků. Asistence: Peter Cehlárik.

21:13
    Do druhé třetiny vstoupili lépe Němci. Mají více puk na holi, ale zatím nevystřelili.

20:01

Střely na branku v první třetině: 13:1.

Slováci jsou v dnešním zápase lepší. Soupeře pustili jen k málo střelám, a taky zaslouženě po první třetině vedou o tři branky.

Další třetina začne přibližně v 15:55.

20:00

19:50
    Naopak Němci se na chvíli ještě usadili před Sabolem, ovšem nevystřelili. Puk za brankou.

19:01
    Slováci mají kotouč na holi. Do útoku se již příliš neženou. Třetina se dohrává.

17:24
    Milan Kolena našel v protějším kruhu DAVIDA GRIGERA a slovenský útočník bez přípravy střílí. Cupper se nestihl včas přesunout. Asistence: Milan Kolena, Martin Reway.

17:17
    Reway poslal křižnou přihrávku na Grigera, ale ten těsně přestřelil!

16:35
    Hosté se osvobozují. Slovensko ještě nemělo žádnou šanci.

16:11
    A nyní si zahrají další přesilovku. Wagner (GER) – 2 minuty za podražení.

15:34
    Kečkeš je na ledové ploše. Slovensko se bez problémů ubránilo.

15:26
    Němcům se přesilovka vůbec nedaří. Obě střely, které vyslali, minuly branku.

14:12
    Slováci unikli do přečíslení dva na jednoho. Reway vzal zodpovědnost na sebe, snažil se překvapit gólmana v bílém, ovšem Cupper jeho úmysly včas odhalil a se střelou zblízka si poradil.

13:34
    Po komerční pauze se bude vylučovat. První přesilovku si zahrají Němci. Potrestán Kečkeš (SVK) – 2 minuty za podražení.

12:38
    Mario Lunter poslal puk zpoza branky přímo na hůl najíždějícího MARKA DAŇA do mezikruží a tomu nedělalo sebemenší problém usměrnit jej za brankovou čáru. Asistence: Mario Lunter.

12:14
    Kahun namířil kotouč do bránícího hráče. Slovensko může založit útok.

11:15
    Máme za sebou klidnější minutu hry. Ani jeden z týmů nevystřelil, kotouč je převážně ve středním pásmu.

09:58
    Horanský před brankou nebezpečně tečoval puk letící od modré. Cupper jej se štěstím vyrazil.

09:30
    Slováci jsou aktivnější. Němci se dostávají do šancí pouze sporadicky.

08:50
    Griger dostal přihrávku přímo před branku, ovšem střelou z první trefuje pouze klín připraveného gólmana. Bude se opět vhazovat.

07:40
    Draisaitl z levého kruhu těsně minul slovenskou klec.

06:34
    Lunter pokazil rozehrávku v útočném pásmu a Slováci se musejí stáhnout.

06:01
    Dvakrát to nyní zkusil Kolena. Nejprve švihem z prostoru mezi kruhy, tuto střelu Cupper pouze vyrazil, a následně si slovenský útočník sjel o něco blíže. Německý gólman chytá letící kotouč do klína. Následuje komerční přestávka.

05:18
    Na druhé straně kryje Cupper trefu Kečkeše letící z prostoru mezi kruhy. Bude se vhazovat.

04:45
    Soupeř se snaží o odpověď. Nastěhoval se před Sabola, ovšem zatím se střelecky neprosadil.

03:33
    Modrý tým bleskurychle využívá početní výhodu. MILAN KOLENA čekal u vzdálenější tyčky, dostal přihrávku a kotouč přeletěl klečícímu gólmanovi přes beton. Asistence: David Griger, Martin Reway.

03:20
    Je tu první trest pro Němce. Vyloučen Moser (GER) – 2 minuty za podražení.

02:58
    Situace dva na jednoho. Přihrávka na Horanského však příliš skákala, a tak se slovenský útočník ke střele nedostal.

02:12
    Ani jeden z týmů zatím vážněji neohrozil branku. Hraje se nahoru dolu bez přerušení.

00:57
    První slovenská střela. Od modré to zkusil Gachulinec, kotouč byl těsně před brankou zablokovaný.

00:15
    Němci vyhráli vhazování. Draisaitl se snažil založit útok, ale neuspěl. Ve středním pásmu o kotouč přišel.

00:01

Tři minuty do úvodního vhazování. Na led vstupují rozhodčí a oba dnešní soupeři.

Isstadion tady v Malmö se plní jen velmi zřídka. V hledišti je několik fanoušků ze Slovenska, Německa, ale i z Kanady a České republiky.

Slováci dnes nastoupí v modrých dresech. Jejich soupeř z Německa obleče bílou kombinaci.

Rozbruslení právě skončilo. Na led vjely rolby. Zápas začne zhruba za sedmnáct minut.

Slovensko U20: Sabol (Baroš) – Luža, Predajnianský, Rusina, Gachulinec, Valjent, Černák, Kečkeš, Dinda – Kolena, Réway, Gríger – Lunter, Daňo, Cehlárik – Minárik, Horanský, Mlynčár – Šimun, Tibenský, Skalický.

Německo U20: Cüpper (Klein) – D. Tiffels, Möser, Bender, Saeftel, Botzenhardt, Wagner, Noske – Draisaitl, Kahun, Kammerer – Laub, Eisenschmid, F. Tiffels – Herpich, Palausch, Filin – Ziegler, Klopper.

Rozhodčí: Antti Boman (FIN), Jacob Grumsen (DAN) – Kenji Kosaka (JPN), Eduard Metalnikov (RUS).

Němci jsou na tom ještě hůře než Slováci. Jejich nejlepším umístěním je pátá příčka z roku 1981. Loni skončili devátí.

Turnaj zahájili již včera, kdy podlehli Kanadě 2:7. V první třetině se soupeřem drželi krok. Postupně jim však docházely síly.

Slovensko je tradičním účastníkem elitní divize od roku 1996, přičemž největšího úspěchu dosáhla v roce 1999, kdy získala bronz. Od té doby na další úspěch čeká. Nejčastěji však obsazuje poslední příčky. Stejně jako loni v Ufě.

Druhým dnem dnes pokračuje hokejové mistrovství světa hráčů do dvaceti let a vůbec poprvé se na něm představí Slovenská reprezentace. Ta od 15:00 hodin přivítá na Isstadionu Němce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 4. Kolena (Griger, Reway), 13. Daňo (Lunter), 18. Griger (Kolena, Reway), 22. Daňo (Cehlárik), 27. Kolena (Reway, Griger), 31. Gachulinec (Horanský, Mlynčár), 48. Reway (Griger), 49. Lunter (Daňo, Cehlárik), 58. Horanský (Valjent) – 23. Kahun (Draisaitl), 46. Kahun (Möser, Draisaitl)

Německo U20: Cüpper (31. Klein) – D. Tiffels, Möser, Bender, Saeftel, Botzenhardt, Wagner, Noske – Draisaitl, Kahun, Kammerer – Laub, Eisenschmid, F. Tiffels – Herpich, Palausch, Filin – Ziegler, Klopper.