Jaroslavl – Čeljabinsk 1:0 (1:0 po s.n.) | Čerepovec – Magnitogorsk 0:4 (kon.) | Viťaz – Spartak Moskva 4:3 (2:1 po s.n.)
Minsk – Kazaň 1:2 (kon.) | Záhřeb – Dynamo Moskva 0:5 (kon.) | Doněck – N.Novgorod 2:3 (1:2 po s.n.)
HC Slovan – Nižněkamsk 4:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Donbass Doněck
2:3 (1:0, 0:2, 1:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Pátek 27.12.2013, 18:30KHL

Je tu konec dnešního utkání, ve kterém jsme viděli mnoho šancí a krásných momentů. Doněcku se vyvedl vstup do utkání, kdy se ujal vedení 1:0. Ve druhé části však Novgorod dvěma rychlými góly otočil a ujal se vedení. Jenže Donbass stihl ještě srovnat a zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byli šťastnější hosté.

Děkuji za sledování tohoto online přenosu a těším se příště na počtenou. (21:16:17)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Torpedo Nižnij Novgorod.
    A WOJTEK WOLSKI svůj nájezd proměňuje!

Opět Kašpar, ale nedává!

Toto vypadá na dlouhé samostatné nájezdy. Další dvě série také bez gólu.

Podruhé to zkoušel Robitaille, ale tentokrát již neuspěl.

Leighton chytá!

Wolski může rozhodnout...

Kašpar zkoušel napodruhé kličku do bekhendu, ale neuspěl.

Na druhé straně, ale Immonen také nedává.

Kagarlitskij zkoušel střelu, ale ta byla velice nepřesná.

Jenže nedává!

Kašpar může rozhodnout...

Salminenův bekhendový blafák Leighton chytá.

Ale ani Jakucenja na Kovala nevyzrál.

Na druhé straně neproměňuje Krasnoslobodcev.

A Kovala překonává krásným bekhendovým blafákem!

Za domácí pojede Robitaille...

A Jarkko Immonen Leightona prostřelil!

Samostatné nájezdy začínají.

Samostatné nájezdy začnou hosté.

Je za námi 65 minut hry a ani po těch se nerozhodlo o vítěži, a proto nás čekají samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:02
    Z prodloužení zbývá už jen minuta.

63:14
    Vypadá to, že dnes uvidíme samostatné nájezdy.

61:58
    Hraje se velice rychlý hokej. Vypadá to, že oběma týmům narostla křídla.

60:45
    Hned v úvodu prodloužení obrovská šance Hietanena, který byl sám před Leightonem, ale ten předvedl fantastický zákrok!

60:01

60:00

59:01
    Běží poslední minuta základní hrací doby.

57:45
    Wirtanen zkoušel opět bránu a zasunout puk k pravé tyči. Koval byl ovšem rychlejší.

56:08
    Robitaille a jeho formace pokračuje v neustálém tlaku. Na domácích je vidět, že chtějí vyhrát.

54:37
    Po Laineho střele se opět vhazuje před Kovalem. V posledních minutách je hra dost monotónní. Hraje se jen na jednu bránu a vždy to skončí přerušením hostujícího gólmana.

53:21
    Podhradký zkoušel nahodit od modré, Koval byl ale pozorný.

52:50
    Po krátké hře se znovu vhazuje před Kovalem.

51:49
    Vhazování po pravici Kovala.

50:35
    A obrovská šance Dadonova! Ten se dostal až před Kovala a kdyby mu puk nezůstal mezi bruslemi, tak střílel do prázdné brány!

49:06
    Doněck ožil a je tu jedna šance za druhou.

47:28
    Doněck právě vstřelil branku!
    A je srovnáno! To, co jsme tak dlouho očekávali, je tady! Domácí využívají přesilovou hru! Lukáš Kašpar vyzval krásnou přihrávkou ke skórování KAGARLITSKIJE a ten se nemýlil! Asistence: Lukáš Kašpar

46:05
    A tlak Doněcku vyústil v další vyloučení hostujícího hráče. Galuzin (NNO) dvě minuty za nepovolenou výstroj.

45:22
    Domácí publikum je opravdu hlasité a povzbuzuje svůj tým ke vstřelení vyrovnávací branky.

44:29
    A Denisov je na ledě.

43:48
    Doněck zkouší prostřelit Kovala ze všech stran, ale zatím se jim to nedaří.

42:29
    A Donbass si zahraje další přesilovou hru a je tu šance na srovnání. Za sekání vyloučen Denisov (NNO).

41:17
    Spiridonov proskočil kolem domácího obránce na modré, ale dostal se s pukem jen za bránu, kde o něj přišel.

40:39
    Na puku jsou v úvodu třetí třetiny domácí a zakládají útok.

40:01

A více už se toho ve druhé třetině nestane. Torpedu se podařilo otočit, když se nejprve trefil Galuzin a chvíli po něm strhl vedení na stranu Novgorodu Krasnoslobodcev. V závěru třetiny se Donbass snažil zatlačit soupeře, zatím však bez úspěchu. Třetí část začne ve 20:13..

40:00

39:05
    Velká šance Wojteka Wolskiho, který se snažil obkroužit Leightonovu branku, jenže na poslední chvíli mu kotouč sjel z čepele!

38:27
    Doněck stále usazen v útočném pásmu a pro změnu je to Nedorostova formace, která se snaží vstřelit branku.

37:27
    Musejí si ovšem dávat pozor i na zadní vrátka, jelikož Novgorod už se pokusil o několik rychlých brejků.

36:08
    Je vidět, že domácí chtějí co nejrychleji srovnat. Doslova teď drtí soupeře a střílí z každé pozice.

34:42
    Wojtek Wolski to zkoušel od modré, Leighton byl však pozorný.

33:08
    Doněck zmáčkl soupeře a daří se mu i za neustálého tlaku a střelby postupně střídat.

32:29
    Hra má spád a přerušuje se až teď, kdy následuje komerční přestávka.

31:10
    Na druhé straně to zkoušel Immonen ale také neúspěšně.

30:27
    Kašpar se pokoušel propálit Kovala tvrdou střelou. Hostující gólman však přilepil kotouč na svou hruď.

28:17
    Formace Krasnoslobodceva přišpendlila domácí v jejich obranném pásmu a točí jim hlavy.

29:04
    Po chvíli, kdy byl Doněck usazen v útočném pásmu, se puk vrací opět až před Leightona.

27:16
    Donbass potřebuje podpořit a to jistě ví i domácí fanoušci, kteří o sobě dávají vědět.

26:10
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Novgorod jde do vedení! Hosté využili tlak, který v posledních minutách měli a po krásné přihrávce Vladimíra Galuzina na volného KRASNOSLOBODCEVA střílejí druhý gól v dnešním utkání! Asistence: Vladimír Galuzin, Vjačeslav Kuljomin.

25:19
    Novgorod sevřel domácí v jejich obranném pásmu a ti neví kudy kam.

24:12
    Hráči Torpeda jsou jako polití živou vodou. Jsou u všech puků dříve a snaží se z každé pozice střílet.

22:47
    A je vyrovnáno! Nevím, co hostující trenér řekl svým svěřencům při oddechovém čase, ale zřejmě to pomohlo! GALUZIN vyrovnává stav zápasu na 1:1! Asistence: Vjačeslav Kuljomin.

21:33
    Až teď se podařilo hostům vyhodit z pásma, jmenovitě to byl Paršin.

21:25
    Oddechový čas pro hosty.

20:59
    Nedorost teď poslal křižný pas až na Jakucenja a ten tváří v tvář odkryté bráně netrefil puk tak, aby skončil v brance!

20:19
    Neuběhla ani minuta a vhazuje se před Leightonem.

20:01

Je tu konec první třetiny, která nám přinesla vedoucí branku Donbassu, kterou v přesilovce vsítil Wirtanen. Domácí válcovali soupeře a oprávněně jdou do druhé třetiny s jednogólovým náskokem. Druhá třetina začne cca v 19:21

20:00

18:38
    Vhazování před Leightonem.

18:00
    Zbývají poslední dvě minuty první třetiny.

17:03
    Novgorod působí dost bezradně.

15:39
    Domácí jsou teď na koni a drtí soupeře.

14:55
    A Donbass přesilovou hru využívá! PETTERI WIRTANEN prostřelil vše, co mu stálo v cestě a Donbass jde dovedení! Asistence: Clay Wilson, Teemu Laine.

13:12
    A další vyloučení. Za hákování vyloučen Krasnoslobodcev (NNO).

13:09
    Donbass hraje v plném počtu.

12:02
    Novgorod hraje přesilovou hru velice špatně.

11:09
    Za hákování je vyloučen na domácí straně Razin (DON) a hosté mají možnost dvouminutové výhody.

09:12
    Následuje komerční přestávka.

08:37
    Velká šance Salminena, který si projel celé hřiště, ale jeho střela mířila pouze do boční síťě!

07:22
    Na druhé straně zahrozil Donbass. Nepustil hosty z pásma a točil je v jejich obranném pásmu. Nic vážnějšího z toho však nebylo.

06:15
    Potapov se snažil dostat až před Lejtna, bohužel se ale nedostal dál než na modrou čáru.

05:34
    Hosté hrají v plném počtu.

05:08
    Domácím se přesilová hra vůbec nedaří. Nemohou se usadit v útočném pásmu.

03:34
    A máme tu první vyloučení! Za hákování je odeslán na trestnou lavici Žarkin (NNO).

02:35
    Zakázané uvolnění Novgorodu a vhazuje se v jejich obranném pásmu.

01:10
    Nedorost teď vyslal v rychlém sledu dvě střely na hostujícího gólmana, ten však kryje.

00:36
    Novgorod začal utkání aktivněji a usazuje se hned v útočném pásmu.

00:01

HC Donbass Doněck: Leighton (Laco) – Silnicki, Wilson, Bartulis, Kolář, Podhradský, Razin, Piganovič – Kagarlickij, Nedorost, Wirtanen, Robitaille, Kiskinen, Kašpar, Fedotenko, Jakucenja, Varlamov, Zacharov, Dadonov, Lajne

Torpedo Nižnij Novgorod: Koval (Maškovcev) – Grigorjev, Valentenko, Hjetanen, Lukin, Denisov, Bernackij, Belochvostikov – Wolski, Galuzin, Badjukov, Paršin, Žarkov, Salminen, Potapov M., Immonen, Krasnoslobodcev, Tverdochlebov, Sentjurin, Potapov A., Kuljomin

Rozhodčí: Dejev, Odins – Putilin, Morozov.

Vzájemné zápasy – KHL 2013/2014

Novgorod 1:0 Donbass

Vzájemné zápasy – KHL 2012/2013

Donbass 2:3 na náj. Novgorod

Novgorod 3:4 na náj. Donbass

Doněck je na tom v tabulce západní konference o něco lépe. Okupuje třetí pozici se sedmdesáti body na svém kontě. Za posledních deset zápasů prohrál jen dvakrát a to s Vladivostokem a Dynamem Moskva. Nejlepším střelcem týmu je Lukáš Kašpar s 26 kanadskými body za 13 gólů a 13 asistencí.

Torpedo Nižnij Nivgorod

Novgorod se letos drží na pátém místě tabulky východní konference se šedesáti body na svém kontě. V posledních deseti zápasech dokázal Novgorod hned sedmkrát vyhrát a padl hned dvakrát s Kazaní a jednou s Dynamem Moskva. Nejlepším střelcem týmu je Sakari Salminen s 31 kanadskými body na svém kontě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

David Košinár

Branky a nahrávky: 15. Wirtanen (Wilson, Laine), 48. Kagarlitskij (Kašpar) – 23. Galuzin (Kuljomin), 27. Krasnoslobodcev (Galuzin, Kuljomin), rozh. náj. Wolski

HC Donbass Doněck: Leighton (Laco) – Silnickij, Wilson, Bartulis, Kolář, Podhradský, Razin, Piganovič – Kagarlickij, Nedorost, Wirtanen – Robitaille, Kiskinen, Kašpar – Fedotěnko, Jakucenja, Varlamov – Zacharov, Dadonov, Laine
    Torpedo Nižnij Novgorod: Koval (Maškovcev) – Grigorjev, Valentenko, Hjetanen, Lukin, Denisov, Bernacky, Belochvostikov – Wolski, Galuzin, Badjukov – Paršin, Žarkov, Salminen – Potapov M., Immonen, Krasnoslobodcev, Tverdokhlebov, Sentyurin, Potapov A., Kulyomin

Rozhodčí: Dejev, Odins – Putilin, Morozov