Třinec – K. Vary 4:3 (kon.) | Plzeň – Kladno 4:2 (kon.) | Chomutov – Pardubice 3:4 (kon.)
Liberec – Slavia 3:2 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Sparta – Litvínov 5:1 (kon.)
Piráti Chomutov
3:4 (1:0, 2:0, 0:4)
HC Dynamo Pardubice
Pondělí 30.12.2013, 17:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý podvečer, vítejte u online přenosu z utkání 34. kola Tipsport extraligy mezi Piráty Chomutov a HC ČSOB Pojišťovnou Pardubice.

Dnešní utkání je posledním v roce 2013. Další utkání čeká oba týmy až 3.1.2014. Piráti Chomutov vyhráli naposledy před sedmi koly, a to když dokázali porazit Kladno na jeho ledě. Aktuálně patří Pirátům beznadějně poslední pozice a na předposlední Kladno ztrácejí propastných 14 bodů.

Týmu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice patří devátá pozice v tabulce, o bod před Pardubicemi je pražská Slavia. Východočeši hráli poslední utkání v sobotu 28.12. a na svém ledě nestačili na velkého rivala z Hradce Králové, kterému podlehli 3:5.

Oba celky se letos střetly dvakrát a pokaždé se radovali hráči z města perníku. Nejprve v osmém kole zavítali Východočeši do Chomutova a odvezli si tři body za výhru 5:2. V jednadvacátém kole se hrálo na ledě Pardubic, které si s Piráty opět poradili a zvítězili 4:2.

Piráti Chomutov: Růžička – Pulpán, Mrázek, Prošek, Novák, Trefný, Rutta, Bartejs – Hřebejk, Gajovský, Hruška – Kubinčák, Straka, Bomersback – Šagát, Svoboda, Sikora – Mainer, Hlava

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček – Ďaloga, Gregorc, Korim, Píša, Čáp, Zdráhal – Zohorna, Nosek, Radil – Sýkora, Somík, Kolář – Tybor, Cetkovský, Endál – Semorád, Nahodil, Moučka

Rozhodčí: Hodek, Kalivoda – Frodl, Charvát.

Oba celky jsou nastoupeny na ledové ploše.

00:01

00:22
    Hřebejk bekhendem nahodil na Hudáčka, ten byl pozorný.

00:43
    Píša rozehrává zpoza brány.

01:05
    Straka nadvakrát nedostal kotouč k hostující bráně.

01:40
    Piráti si zahrají přesilovou hru, za vysokou hůl je vyloučen na dvě minuty Čáp.

01:51
    Pulpán od modré čáry Hudáčka neprostřelil.

02:19
    Po velikém zmatku před hostující bránou se kotouč zcela náhle zjevil vedle tyče brány hostů.

02:58
    Domácí zakládají akci ve svém pásmu.

03:21
    Somík to zkoušel z velkého úhlu, Růžička byl připravený.

03:40

03:49
    Domácí Šagát je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

04:18
    Piráti vyhazují až k Hudáčkovi.

04:49
    Hosté se zatím nedostali ke střele a domácí opět vyhazují.

05:29
    Sýkora přestřeluje.

05:44
    Střela Sýkory končí opět mimo bránu.

05:49

06:14
    Pardubičtí jsou aktivnější, ale nedaří se jim dostat se do útočného pásma na delší dobu.

06:41
    Hudáček raději kryje nahození jednoho z domácích. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

07:16
    Hruškova střela vypadla Hudáčkovi z výstroje, ale naštěstí pro hosty mimo bránu.

07:22
    Brankář Růžička vyhodil kotouč z hřiště a dostává dvě minuty. Trest odpyká Gajovský.

07:46
    Straka aktivně napadá a ohrozil bránu hostů.

08:25
    Gregorc si na Růžičku nepřišel, ten jeho střelu vyrazil ramenem.

08:32
    Vhazování ve středním pásmu.

08:57
    Hosté motají obráncům hlavy, ale nestřílí.

Cetkovský z první neprostřel

09:22

09:55
    Domácí Pulpán vyloučen za hákování.

10:42
    Hosté jsou opět zabydleni v útočném pásmu.

11:09
    Nosek se neprosadil střelou zblízka.

01:41
    Kolářova střela míří jen těsně mimo bránu.

11:55

12:18
    Za podražení odjíždí na trestnou lavici hostující Endál.

12:41
    Obrovská šance domácích. Gajovský objel bránu a přihrával zcela volnému Pulpánovi. Jeho střelu ale senzačně vyrazil Hudáček.

13:16
    Mrázek se neprosadil z prostoru mezikruží.

13:58
    Pardubičtí napadají v útočném pásmu a znemožňují tak domácím rozehrát.

14:18

14:47
    A další vyloučení. Podražením se provinil Zdráhal (PCE).

15:06
    Mrázek tečuje těsně mimo bránu.

15:52
    Ani Šagát nepropálil výborně chytajícího Hudáčka.

16:15
    Trefný přestřeluje.

16:18
    Sikora zblízka nenašel skulinu ve výstroji Hudáčka.

16:47

17:06
    Kubinčák zdálky provětral lapačku Hudáčka.

17:12
    Píša je vyloučen za hrubost. Dnes se asi v klasickém počtu hráčů hrát moc nebude.

17:52
    Hosté jen odevzdali kotouč domácím obráncům.

18:29
    Piráti právě vstřelili branku!
    Nyní se již domácí zaslouženě dočkávají branky. Od modré čáry pálil LUKÁŠ PULPÁN a jeden z hostujících hráčů kotouč tečoval přesně pod horní tyčku. Asistence: Štěpán Hřebejk, David Hruška.

19:43
    Třetinu dohrají hosté s kotoučem na holích.

20:00

V první třetině jsme viděli celkem vyrovnaný hokej. Oba celky si vytvořily několik slibných šancí, ale skórovat dokázali jen domácí, ikdyž s velkou porcí štěstí. Pulpán minutu a půl před koncem první části pálil od modré a jeden z hostujících hráčů tečoval kotouč za záda Hudáčka. Druhá třetina začne přibližně v 18:20.

20:01

20:11
    Zakázané uvolnění Pardubic.

20:49
    Domácí se nemohou dostat ze svého pásma.

21:18
    Lehké nahození Růžičku nepřekvapilo.

21:49
    Straka se z dobré pozice trefil jen do Hudáčka.

22:08
    Rozhodčí opět začíná vylučovat. Za vysokou hůl jde pykat na čtyři minuty domácí Šagát.

24:39
    Pardubice neudrží kotouč na holích a domácí se tak v poklidu brání.

25:19
    Až nyní se hosté usadili v útočném pásmu.

26:59
    Gajovského střelu vyráží Hudáček betonem.

27:11
    Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

27:45
    Pardubičtí nevědí, jak přejít modrou čáru, domácí dnes velmi dobře brání.

28:10
    Kolář míjí střelou zápěstím branku.

28:44
    Straka sprintoval z vlastního obranného pásma, ale svou střelu nezakončil přesně.

28:55
    Piráti zvyšují svůj náskok. Od modré čáry pálil Rutta, Hudáček kotouč sice zkrotil, ale jen k holi JAROSLAVA SVOBODY, který ho dokázal poslat do brány. Asistence: Jan Rutta, Marek Sikora.

29:52
    Hruška tvrdě vypálil, Hudáček byl však na svém místě.

30:18
    Pulpán trestuhodně nechal kotouč samotný v obranném pásmu, ale poté padl do rány a odčinil svou minelu.

31:17
    Piráti jsou na koni a na jejich hře je to vidět.

32:01
    Domácí jsou nyní o hodně lepším týmem a hosty k ničemu nepouští.

32:41
    Hru domácích si po dlouhé době užívají i fanoušci a znatelně ženou svůj tým vpřed.

33:12
    Za úder do oblasti hlavy a krku je vyloučen hostující Gregorc na dvě plus deset minut.

33:24
    Ruttova střela končí až v ochranné síti.

33:54
    Svoboda přihrával před bránu, kotouč ale vyrazil jeden z hostujících hráčů.

34:08
    Síly na ledě se vyrovnají, Rutta (CHM) je vyloučen za hákování.

34:21
    Piráti posílají kotouč až na zakázané uvolnění.

34:56
    Piráti bojují jako lvi o každý kotouč.

35:12

35:41
    Po zašlápnutí kotouče se bude vhazovat ve středním pásmu.

36:03
    Útočné snahy Pardubic brzdí ofsajd.

36:08

36:37
    Zohorna trefuje Růžičku do masky.

36:58
    Hostující Nahodil evidentně podrazil protihráče a je za tento přestupek vyloučen na dvě minuty.

37:29
    I hosté nyní dobře brání modrou čáru.

38:15
    Hruška z první trefuje jen beton Růžičky.

38:34
    Tak to byla nádherná akce domácích. Hruška vypíchl ve vlastním obranném pásmu kotouč, sprintoval s ním do útočného pásma, kde zadovkou přenechal NIKOLU GAJOVSKÉMU, který propálil Hudáčka. Asistence: David Hruška.

38:52
    Zohorna se několikrát snažil procpat kotouč do domácí brány, ale nebyl úspěšný.

39:01
    Ďaloga střílel z ostrého úhlu, Růžička vyráží ramenem.

39:52
    Sýkora nejprve fauloval loktem Pulpána, poté ještě fasuje deset minut za nesportovní chování, a navrch, také za nesportovní chování, trest do konce utkání!

40:00

40:00
    Salfický (PCE) dostává pětiminutový trest a osobní trest ve hře!

Piráti Chomutov přidali ve druhé třetině další dvě branky. Obzvlášť ta poslední byla velmi povedená. V závěru neudržel nervy na uzdě kapitán hostů Sýkora, který obdržel trest na 2 + 10 + trest do konce utkání za nesportovní chování. Při cestě do kabin Dušan Salfický ještě zřejmě prohodil pár slov na rozhodčího a fasuje také trest do konce utkání. Hosté tak nemají k dispozici náhradního brankáře.

40:01

40:38
    Piráti mají ještě 1:13 dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru.

41:13
    Pulpán (CHM) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

41:30
    Hra je nyní opravdu hodně ostrá a vidíme spoustu tvrdých zákroků na hraně pravidel.

41:51
    Hosté ve čtyřech.

42:36
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

43:34
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Růžička neudržel střelu Endála a RADOSLAV TYBOR poslal kotouč za záda domácího brankáře. Asistence: Lukáš Endál.

45:00

45:26

46:04
    Hosté nyní častěji drží kotouč a snaží se dostávat před domácí bránu.

46:20
    Pulpán (CHM) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

46:26
    Bleskově využitá přesilová hra Pardubic. MAREK ĎALOGA vypálil od modré a střela skončila až v síti. Asistence: Tomáš Zohorna.