Buffalo – Washington 2:1 (1:0 po s.n.) | Florida – Montreal 4:1 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 3:5 (kon.)
Dallas – St. Louis 2:3 (po pr.) | Toronto – Carolina 5:2 (kon.) | Tampa – NY Rangers 3:4 (kon.)
Calgary – Vancouver 0:2 (kon.) | Minnesota – NY Islanders 4:5 (kon.) | Colorado – Winnipeg 1:2 (po pr.)
San Jose – Anaheim 3:1 (kon.)
Colorado Avalanche
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Winnipeg Jets
Pondělí 30.12.2013, 02:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítám Vás u sledování dalšího zápasu z nejlepší hokejové ligy světa. Kanadsko-americká NHL je v plném proudu a každou noc nám přináší opravdu zajímavé zápasy. Dnešní noc tomu nebude výjimkou, když do Pepsi Center, tedy stánku Colorada Avalanche zavítá Winnipeg Jets. Mé jméno je Jan Šlapáček a tímto utkáním Vás podrobně provedu.

Úvodní vhazování je naplánováno na 2:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Johnson, Hejda, Benoit, Sarich, Guenin, Barrie – MacKinnon, Duchene, O'Reilly – Parenteau, Stastny, Landeskog – Talbot, Mitchell, McGinn – McLeod, Cliche, Bordeleau

Winnipeg Jets: Montoya (Pavelec) – Ellerby, Byfuglien, Enstrom, Pardy, Trouba, Stuart – Wheeler, Little, Ladd – Frolík, Scheifele, Kane – Setoguchi, Jokinen, Thorburn – Peluso, Wright, Tangradi

Rozhodčí: Watson, Hasenfratz – Gibbs, Sharrers.

Utkání začne o malou chvíli později.

Na řadu přichází státní hymny.

00:01

0:08
    Utkání začíná postavením mimo hru ze strany Winnipegu.

0:30
    Z levého kruhu to zkusil O'Reilly, ale Montoya si pokryl prostor u levé tyče.

1:15
    Colorado se dopouští zakázaného uvolnění.

1:20
    Od modré čáry vystřelil Trouba, ale branku trefit nedokázal.

1:54
    Na druhé straně střílel od modré Benoit a Montoya musel zasahovat.

2:15
    Colorado je na začátku utkání mírně lepším týmem.

3:23
    Setoguchi nahodil kotouč na branku, ale místo pokusu o dorážku odjel střídat.

3:48
    Winnipeg se začíná více dostávat do hry.

4:12
    Kane zavezl kotouč do útočného pásma, ale tam o něj nakonec přišel.

5:00
    Colorado se velmi rychle dostalo do útočného pásma, kde operuje za brankou.

5:06
    Mezi kruhy se dostal ke střele Parenteau, jenž poslal kus černé gumy do břevna.

6:15
    Komerční přestávka.

7:40
    Kane našel na levém kruhu připraveného Frolíka, který okamžitě vystřelil a poslal kotouč do výstroje Varlamova.

8:09
    Ladd vystřelil od pravého mantinelu nepřesně.

8:42
    Winnipeg je v posledních chvílích aktivnější.

9:10
    Setoguchi se pokusil o střelu z otočky, ale nakonec trefil jen bránícího hráče do bruslí.

9:50
    Colorado začalo velmi aktivně napadat a snaží se kazit rozehrávku hostí. Zatím úspěšně.

10:20
    Z modré čáry vystřelil Barrie a Montoya musel jeho střelu vyrážet.

10:42
    Z velkého úhlu vystřelil na druhé straně Frolík, ale z branky se neraduje. Varlamov dokázal úspěšně zasáhnout.

10:42
    Následuje komerční přestávka.

11:56
    Z pravého kruhu se pokusil prosadit Thorburn, ale Varlamov dokázal kotouč vyrazit.

12:48
    Winnipeg nadále zůstává v útočném pásmu a těžit z toho mohl Frolík, který vystřelil přes obránce. Varlamov si však připisuje další úspěšný zákrok.

13:15
    Hra se rychle obrátila a do zakončení se dostal Duchene, který ale nedokázal poslat kotouč za záda Montoyi.

14:40

15:23
    Winnipeg rozjíždí útok od vlastní branky.

15:54
    Colorado velmi dobře brání vlastní modrou čáru. Hosté mají problém dostat se do útočného pásma.

16:39
    Z pravého kruhu zkusil štěstí Kane, ale branku přestřelil.

17:42
    Hejda mohl dostat Colorado do vedení, ale jeho rána z levého kruhu letěla příliš vysoko.

18:23
    Colorado operuje v útočném pásmu, ale Montoya zatím zasahovat nemusel.

18:56
    Domácí se pokoušejí dostat do vedení, když drží svého soupeře pod zámkem.

19:12
    Winnipeg ovšem velmi dobře brání a dělá to domácím velmi složité. Kotouč je momentálně ve středním pásmu.

20:00

První třetina nám branku nepřinesla a tak je výsledek 0:0. Mírně aktivnějším týmem byli hosté z Winnipegu, ale do vedení se dostat nedokázali. Druhá třetina začne přibližně v 3:00.

Střely na branku: 10 – 12.

20:01

20:18
    Colorado bude hrát přesilovou hru. Za hákování je na 2 minuty vyloučen Little.

20:28
    Od modré čáry vystřelil Benoit a Montoya zasahuje.

21:11
    V oslabení se dostal do velké šance Ladd, ale ten nakonec svůj brejk nedokázal přetavit v branku.

22:00
    Winnipeg hraje v oslabení velmi dobře. Domácí se nedokáží usadit v útočném pásmu.

22:18

23:30
    Winnipeg hraje velmi aktivně a tlačí se do útoku.

24:54
    Wheeler se dokázal dostat přes bránícího hráče a jel sám na Varlamova, kterého po kličce do bekhendu nepřekonal.

25:50
    Přesilovou hru si zahraje také Winnipeg. Za nedovolené bránění je vyloučen na 2 minuty MacKinnon.

26:30
    Colorado se zatím úspěšně brání.

26:55
    Winnipegu se nedaří udržet v útočném pásmu.

27:15
    V oslabení se vydal do útoku Talbot, ale ohrožení branky Montoyi z toho nebylo.

27:50

28:41
    Dnešní utkání nám zatím mnoho pohledných akcí nepřineslo.

29:30
    Landeskog se dostal ke střele přes obránce, kterou musel Montoya vyrážet.

30:09

31:20
    V posledních střídáních je hra velmi nepřesná, když hráči honí kotouč pouze okolo mantinelů.

31:44
    Kane nahodil zpoza branky kotouč na Varlamova a ten ho raději podržel.

31:44
    Následuje další komerční přestávka.

32:24
    Varlamov po dalším zákroku opět přerušuje hru.

33:20
    Ladd se pokoušel najít před brankou Littla, ale tomu kotouč přeskočil hůl.

34:26
    Winnipeg kombinuje v útočném pásmu, ale bez žádného ohrožení branky Varlamova.

35:03
    Varlamov předvedl zákrok utkání. Na pravý kruh obdržel přesný pas Kane, který střílel z první. Brankář Colorada se však velmi rychle přesunul a následně zákrokem lapačkou zamezil brance.

36:20
    Do hry se tentokrát musel zapojit Montoya, jenž zalehl kotouč, který se odrazil od zadního mantinelu do brankoviště.

37:31
    Duchene se pokusil prosadit střelou bekhendem, ale Montoya tento pokus dokázal betonem vyrazit.

38:42
    Colorado ke konci třetiny přidalo na aktivitě a drží se v útočném pásmu.

39:12
    McLeod to zkusil z pravého kruhu bekhendem, ale Montoya jeho pokus vyrazil vedle branky.

40:00

Skončila nám druhá třetina, která nám stejně jako ta první žádnou branku nepřinesla. Po dvou třetinách je tedy stav 0:0 a tak se o osudu utkání bude muset rozhodnout až ve třetí třetině. Ta začne přibližně v 3:53.

Střely na branku: 17 – 22.

40:01

40:28
    O'Reilly hledal z levé strany před brankou Duchena, ale ten se ke kotouči nedostal.

41:39
    Oba celky vstoupily do třetí třetiny opatrně. Dočkáme se dnes branky?

42:52
    Duchene našel na levém kruhu Wilsona, který se pokusil celou akci domácích vyšperkovat kličkou do středu, ale při té o puk přišel.

43:45
    Byfuglien se vydal do útoku a málem se mu podařilo vstřelit branku, když z pravé strany rozvlnil boční síť.

44:26
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale mnoho střeleckých pokusů k vidění není.

45:00
    Colorado rozjíždí útok.

45:15
    Landeskog přihrál do strany MacKinnonovi, ale tomu se nepodařilo vystřelit z první.

46:06
    Střelu Kanea chytá Varlamov do lapačky.

46:06

47:09
    Bogosian vystřelil od modré čáry a Jokinen dobrou teči před brankou nasměroval kotouč mezi tři tyče. Varlamov ale další dobrým zákrokem zamezil brance.

47:41
    Winnipeg bude hrát přesilovou hru. Landeskog je vyloučen na 2 minuty za sekání.

48:00
    Winnipeg se usadil v útočném pásmu.

48:12
    Ladd se pokoušel dostat do zakončení, ale Varlamov mu kotouč vypíchl.

48:33
    Tentokrát úřaduje připravená lapačka brankáře domácího celku.

48:49
    Colorado dostává kotouč do středního pásma.

49:01
    Winnipeg se stále drží v útočném pásmu.

49:12
    Z pravého kruhu vystřelil Setoguchi, ale branku trefit nedokázal.

49:41

50:22
    Střela Duchena končí na výstroji připraveného Montoyi.

51:42
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Winnipeg se dostává do vedení. Wheeler našel zpoza branky mezi kruhy volného ANDREWA LADDA, který střelou bez přípravy dává první branku utkání. Asistence: Blake Wheeler, Jacob Trouba.

52:11
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Colorado velmi rychle vyrovnává. NATHAN MACKINNON vystřelil přes obránce, který kotouč smolně tečoval a Montoya nedokázal zasáhnout. Asistence: Gabriel Landeskog, Erik Johnson.

52:26
    Colorado mohlo jít do vedení. Mezi kruhy se uvolnil Duchene a tvrdou střelou poslal kotouč do náruče Montoyi.

53:23
    Hraje se ve vysokém tempu.

54:40

55:20
    Hosté se dopouštějí zakázaného uvolnění.

55:45
    Setoguchi se dostal do zakončení z velké blízkosti, ale překonat Varlamova se mu nepodařilo.

56:32
    Scheifele se dostal ke střele přes obránce, ale Varlamov dokázal jeho střelu po ledě vyrazit.

57:35
    Stastny se dostal do útočného pásma, obehrál si dva bránící hráče a vystřelil k levé tyči, kde dokázal kotouč vyrážečkou zastavit Montoya.

58:33
    Colorado se před koncem zápasu drží v útočném pásmu.

59:00
    Začala poslední minuta základní hrací doby.

59:14
    Kane vystřelil od levého mantinelu přímo do připravené lapačky Varlamova.

59:30
    K nebezpečné střele se dostal Landeskog, ale jeho pokus branku minul.

60:00

Po třech třetinách je stav utkání 1:1 a bude se tedy prodlužovat. Do vedení se dostal v 52. minutě Winnipeg po brance Ladda. Coloradu ale stačilo na vyrovnání devětadvacet vteřin, když se prosadil MacKinnon. O vítězi tedy bude muset rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy.

Střely na branku: 29 – 34.

60:01

60:12
    Little střelou přes obránce neuspěl.

60:47
    V další šanci Winnipegu byl opět Little, který tentokrát neuspěl střelou z pravého kruhu.

61:12
    Colorado operuje v útočném pásmu.

61:30
    Střela Duchena z vrcholu pravého kruhu byla nepřesná.

62:00
    Kane střílel z levé strany těsně nad branku.

62:17
    Hosté se dostali do postavení mimo hru.

63:23
    Zatím to nevypadá na to, že by se mělo v prodloužení rozhodnout.

63:58
    Předchozí tvrzení mohl vyvrátit Ladd, ale Varlamov dokázal zasáhnout betonem.

64:30
    Velmi dobrý zákrok vytáhl na druhé straně Montoya, který se štěstím vyrazil pokus Duchena.

64:58
    Winnipeg nakonec vítězí v prodloužení. Hrdinou hostí se stává BLAKE WHEELER, který si dvě vteřiny před koncem prodloužení najel před brankoviště, odkud poslal z první kotouč mezi betony Varlamova a rozhoduje tak o vítězství svého týmu. Asistence: Mark Scheifele, Dustin Byfuglien.

Dnešní vyrovnané a na branky chudé utkání končí vítězstvím Winnipegu v prodloužení, který tak získává bod navíc. Nejlepšími hráči obou týmů dnes byli bez pochyb brankáři, kteří předvedli opravdu dobré výkony.

Ondřej Pavelec (WPG) 00 minut, 0 zákroků, 0 gólů, 00,0%

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný pondělní den. (04:48:05)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 53. MacKinnon (Landeskog, Johnson) – 52. Ladd (Wheeler, Trouba), 65. Wheeler (Scheifele, Byfuglien)

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Johnson, Hejda, Benoit, Sarich, Wilson, Barrie – MacKinnon, Duchene, O'Reilly – Parenteau, Stastny, Landeskog – Talbot, Mitchell, McGinn – McLeod, Cliche, Bordeleau

Rozhodčí: Watson, Hasenfratz – Gibbs, Sharrers

Diváci: 17 733