Ottawa – Washington 3:1 (kon.) | Chicago – Los Angeles 1:0 (kon.) | Nashville – Detroit 6:4 (kon.)
Vancouver – Philadelphia 3:4 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Florida – NY Rangers 1:2 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Vancouver Canucks
3:4 (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Philadelphia Flyers
Úterý 31.12.2013, 04:10 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Češi na ledě
    V sestavě Canucks nenalezneme žádného českého legionáře.
    V sestavě Flyers působí jediný Čech, čtyřiadvacetiletý útočník Jakub VORÁČEK.

Nejproduktivnějším hráčem Flyers je Claude GIROUX

který nasbíral pětatřicet bodů za deset gólů a pětadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená čtyřiadvacáté místo v rámci celé ligy.

Druhým nejproduktivnějším hráčem Philadelphie je Jakub VORÁČEK

který má na svém kontě sedmadvacet bodů za devět gólů a osmnáct asistencí, aktuálně mu patří čtyřiasedmdesáté místo v bodování NHL.

PHILADELPHIA FLYERS

________________________________________

Philadelphia se po nepovedeném startu hodně zvedla a nyní se vyhoupla na třetí místo v pořadí Metropolitní divize. Na svém kontě má čtyřicet bodů z osmatřiceti zápasů, což je o dva méně, než má také čtyřicetibodový New York Rangers a také páté New Jersey Devils. V "nabité" Východní konferenci to však hokejistům Flyers stačí "až" na osmé místo. Na sedmé Toronto má Philadelphia již pětibodovou ztrátu!

Nejproduktivnějším hráčem Canucks je Henrik SEDIN

který nasbíral čtyřiatřicet bodů za devět gólů a pětadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená devětadvacáté místo v rámci celé ligy.

Druhým nejproduktivnějším hráčem Vancouveru je Daniel SEDIN

který má na svém kontě třiatřicet bodů za dvanáct gólů a jedenadvacet asistencí, aktuálně mu patří dvaatřicáté místo v bodování NHL.

VANCOUVER CANUCK

Vancouver zatím marně v Pacifické divizi stíhá silnou trojku – vedoucí Anaheim, druhé San Jose a třetí Los Angeles. Na čtvrtém místě mají Canucks dvoubodovou ztrátu ne King a v pořadí celé Západní konferenci jsou na slušném šestém místě s dvoubodovým náskokem před sedmým Coloradem a již pětibodovým před osmým Phoenixem.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Vancouver Canucks přivítá na svém ledě Philadelphii Flyers.

Vancouver Canucks: Lack (Eriksson) – Hamhuis, Tanev, Garrison, Weber, Bieksa, Corrado – D. Sedin, H. Sedin, Hansen – Higgins, Kesler, Santorelli – Booth, B. Richardson, Kassian – Sestito, Dalpe, Weise

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Timonen, Coburn, Streit, Grossmann, Schenn, Meszazoš – Raffl, C. Giroux, Voráček – Hartnell, Schenn, Simmonds – Read, Coutier, Lecavalier – Downie, Hall, Rinaldo

Rozhodčí: Furlatt, Kozazi – Nelson, Henderson.

00:01

00:35
    V první útočné akci hosté, kteří se ale nedostávají ke střele.

00:43
    Ale je tu hned vyloučení, na trestnou lavici odchází domácí Kesler, přesilová hra Philadelphie.

01:18
    Domácím se podařilo vyhodit puk ze třetiny.

01:42
    Ani tentokrát se Flyers nedokázali usadit ve třetině.

01:55
    Až nyní, Voráček si sjíždí z pravé strany blíže ke středu, pálí, ale jeho pokus je zablokován.

02:43

02:52
    Sotva se z trestné lavice vrátil domácí Kesler, je tu další trest pro domácího hráče, tentokrát je vyloučen Daniel Sedin za faul na Streita, ovšem vyloučen je nakonec i Streit, bude se hrát čtyři na čtyři.

03:10
    Mason musí zasahovat proti střele Higginse z levé strany.

03:40
    Puk za brankou Canucks, ale hosté se nedostali ke střele.

04:15
    Střelu Couturiera z pravé starny Lack v pohodě chytá.

04:46
    Další dobrý zákrok Lacka proti střele Schenna.

04:52
    Hraje se v plném počtu na obou stranách.

05:20
    Philadelphia zatím v úvodu zápasu o něco aktivnější.

05:40
    Santorelli zavezl puk do třetiny Flyers a odešel střídat.

05:58
    I přesto se Canucks drží ve třetině soupeře.

06:25
    Dobré střídání domácích, kteří nepustili soupeře z jeho třetiny.

06:53
    Nepřesná rozehrávka Canucks, zakázané uvolnění, vhazování po pravici Lacka.

07:33
    Další icing Canucks, znovu se vhazuje před Lackem.

08:28
    Mason nyní skvěle zasáhl proti střele Higginse, to byla obrovská šance Canucks.

09:02
    Canucks ještě pálí od modré, z levé strany, ale Mason vyráží.

09:25
    Daniel Sedin hledá před brankou Kassiana, kterému ale střela nesedla.

10:15
    Velmi dobré střídání elitní pětky Canucks, která nepustila soupeře z jeho třetiny, vše nakonec řeší Mason ukrytím puku ve své lapačce, hra se přerušuje, následuje komerční přestávka.

10:50
    Zablokovaná střela domácích, puk letí mimo ledovou plochu, je pískáno.

11:15
    Vancouver nyní diktuje tempo hry.

11:30
    Hosté se musí znovu bránit ve vlastní třetině.

11:50
    První pětka Flyers se konečně osvobozuje.

12:22
    Jakub Voráček pronikl po pravém křídle do zakončení, nakonec i k dorážce, když se puk odrazil od zadního mantinelu, Lack pozorný.

12:58
    Puk je již opět ve třetině Flyers.

13:08
    Bieksa padá na modré k ledu, zřejmě byl trefen pukem, ano, je to tak, Bieksa byl trefen do obočí a odchází okamžitě do kabiny na šití.

14:32
    Flyers se drží ve třetině Canucks.

14:45
    Canucks ale nepouští soupeře do zakončení, nakonec rozhodčí přerušují hru pro hru vysokou holí Halla, následuje komerční přestávka.

15:06
    Hosté rozehrávají zpoza vlastní branky.

15:24
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    MARK STREIT si najíždí z pravé strany na odražený kotouč po střele Raffla z levé strany a přesnou bekhendovou střelou překonává Lacka. Asistence: Michael Raffl a Claude Giroux.

16:19
    Ofsajd Lecavaliera na útočné modré.

16:55
    Vylučuje se, na trestnou lavici putuje hostující Coburn, domácí si zahrají přesilovou hru.

17:24
    Hosté se zatím dobře brání, puk ve třetině Canucks.

17:40
    Domácí prostřídali, zkusí to pětice Bieksa, Garrison, Higgins, D. a H. Sedinovi.

18:10
    Ale Flyers vyhazují puk ze třetiny, další cenné vteřinky k dobru.

18:36
    Střela od modré zablokována a hosté přechází do rychlého brejku, který nakonec Couturier zakončuje neskutečnou dělovkou, puk však končí nad brankou Canucks.

18:55

19:00
    Je před námi závěrečná minuta první třetiny, vhazování po levici Lacka.

19:25
    Puk nakonec ve středním pásmu, první třetina se již pouze dohrává.

20:00

V první třetině se již nic nestane, hosté vedou na ledě Vancouveru 1:0 zásluhou gólu Streita, který se trefil v 16. minutě z dorážky a i když byla tato třetina celkem vyrovnaná, odchází do kabin spokojenější hosté, jak se Vancouveru bude dařit v dalším průběhu zápasu?

Československá stopa v utkání – po první třetině:
    Jakub VORÁČEK (PHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 5:12
    Andrej MESZAZOŠ (PHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 6:21

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Vancouver Canucks: 13

Philadelphia Flyers: 8

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:04 hodin.

20:01

20:49
    Kimmo Timonem je vyloučen za krošček na Brada Richardsona, domácí si zahrají přesilovou hru.

21:12
    Střela Garrisona od modré ztečována Rafflem do ochranné sítě.

21:37
    Domácí se drží v útočném pásmu, ale zatím je to o přihrávkách na útočné modré.

21:54
    A hosté se nakonec osvobozují vyhozením puku ze třetiny.

22:27
    Mason raději chytá nahozený puk, nebezpečně dojíždí Hansen.

22:49

22:58
    Při přesilové hře toho hokejisté Vancouveru příliš nepředvedli, hosté se v pohodě ubránili.

23:14
    Nahozený kotouč chytá Lack do své lapačky a přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.

23:23
    Puk získávají Canucks, kteří okamžitě přechází do protiútoku, jenže na útočné modré je v ofsajdu Kassian.

23:50
    Flyers v útočném pásmu, střela Schenna byla zablokována.

24:24
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Z levé strany od modré pálí Hamhuis, jehož střelu Mason vyráží přímo před z pravé strany najíždějícího TOMA SESTITA, který trefuje odkrytou polovinu branky a srovnává stav na 1:1. Asistence: Dan Hamhuis a Zac Dalpe.

25:15
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází domácí Hamhuis a hosté si zahrají přesilovou hru.

26:05
    Domácí vyhazují puk ze třetiny.

26:29
    Flyers v přesilovkovém rozestavení.

26:50
    Necelou půl minutu před návratem Hamhuise se domácí osvobozují.

27:06
    A bratři Sedinové dokonce sami zaútočili, obrana Flyers dokázala tento kontr ubránit.

27:15

27:43
    Hosté nahazují puk do útočného pásma.

27:55
    Puk však získává domácí Kassian, který postupuje po levé straně do útočného pásma, zkouší střílet, ale je zablokován obránci Flyers.

28:46
    Nahozený kotouč za branku Masona, hosté vrací zpět do středního pásma.

29:10
    Santorelli se tam dostal do zakončení před Masona, ale nejen, že ten chytá, zároveň přichází faul hostujícího Braydena Schenna, domácí si zahrají přesilovou hru.

29:18
    Canucks vyhrávají vhazování ve třetině Flyers, tím získávají útočné pásmo.

29:36
    O puk se bojuje za brankou Flyers, domácí úspěšnější.

29:51
    Po střele Hamhuise z levé strany se u branky snaží dorážet D. Sedin, ale Mason chytá.

30:05
    Jsme ve druhé polovině dnešního utkání, stav je nerozhodný a hosté, při vlastním oslabení, dostávají puk ze třetiny.

30:28
    Canucks již opět v přesilovkovém rozestavení.

30:50
    Puk za brankou Vancouveru, hosté mohou prostřídat.

31:10

31:17
    Ofsajd Canucks zastavuje útočnou snahu domácích, následuje komerční přestávka.

32:16
    Střela Meszaroše od modré zablokována bránícím Bieksou.

33:18
    Voráček bojuje o puk v rohu třetiny Canucks, úspěšnější je soupeř.

33:40
    Z další útočné akce Philadelphie je pouze pád Raffla ve středu útočného pásma.

34:10
    Meszaroš rozehrává, puk se dostává až za branku Canucks.

34:36
    Rozhodčí to sice trochu trvalo, nakonec ale přece jenom odpískali icing Vancouveru.

34:52
    Hráci pouze bezmocně vzhlíží k vrcholu plexiskla ve třetině Canucks, kde uvízl puk, rozhodčí přerušují hru, komerční přestávka.

35:08
    Puk míří do třetiny Flyers, Mason musí zasahovat.

35:18
    Na druhé straně zasahuje Lack proti střele Raffla z pravé strany a při zákroku mu spadla maska na led, domácí gólman vše bere s úsměvem.

35:40
    Další zákrok Lacka, který přerušuje hru, vhazování po jeho pravici.

36:05
    Philadelphia nyní ostřeluje branku soupeře, Lack musí být "na pozoru".

36:51
    Blesková spolupráce bratří Sedinů, Henrik přihrává zpoza branky Danielovi, ten si všímá volného JANNIKA HANSENA na pravé straně, kterému adresuje přesnou přihrávku a pravému křídlu prvního útoku již stačilo "pouze" nastavit hůl. Asistence: Daniel Sedin a Henrik Sedin.

37:22
    Po vhazování před Lackem mají Flyers útočné pásmo.

38:21
    Vhazování ve středním pásmu, Henrik Sedin úspěšnější Vincenta Lecavaliera.

38:52
    Parádní "kousek" kapitána Flyers! CLAUDE GIROUX převzal ve středním pásmu puk po přihrávce Raffla a ač byl bráněn dvěma protihráči, dokázal se dostat do zakončení a skvělým důrazem nakonec i v kleče překonává Lacka, to byl krásný gól! Asistence: Michael Raffl.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:38
    Puk ve středním pásmu.

40:00

Ve druhé třetině ztratili hokejisté Philadelphie své vedení, když nejprve za Vancouver vyrovnával ve 25. minutě Sestito a skóre utkání "otočil" ve 37. minutě Hansen, po jehož gólu se Vancouver dostal do vedení. Jenže v předposlední minutě na sebe všechno vzal skvělý Giroux, který po pěkné individuální akci vyrovnal na zatím konečných 2:2. Do kabin tak odchází oba týmy za nerozhodného stavu 2:2, což, vzhledem k průběhu druhé třetiny, jistě více těší hokejisty Philadelphie.

Československá stopa v utkání – po dvou třetinách:
    Jakub VORÁČEK (PHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 9:21
    Andrej MESZAZOŠ (PHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:33

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Vancouver Canucks: 15

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 6:00 hodin.

40:01

40:26
    Mason musí zasahovat proti střele Hamhuise z levé strany.

40:42
    Mason nyní nabral puk na hůl a poslal ho po mantinelu až ke svému kolegovi v brance Canucks.

41:18
    Lecavalier a poté Daniel Sedin v obrovských šancích, hlavně Švéd byl v jasné pozici, ale nepřekonal skvělého Masona!

42:27
    Po střele Sestita od modré končí puk v ochranné síti, vhazování po levici Masona.

42:43
    Voráček nyní narazil ve středním pásmu na "strom" v podobě bránícího Dana Hamhuise.

43:17
    Canucks v dalším útoku, Mason chytá skvěle!

43:33
    Higginsovo přihrávku zpoza branky nikdo nezachytil a puk opouští třetinu Flyers.

44:08
    Lecavalier nahazuje do útočné třetiny, ale jeho spoluhráči teprve dostřídávají.

44:38
    Posunutá branka Flyers, hráči se tam pošťuchují ve třetině hostů, nevylučuje se, bude se vhazovat ve středním pásmu.

45:12
    Puk se opět vrací do třetiny Flyers, hosté se musí bránit.

45:22
    A to i za cenu vyhození puku přes všechny čáry, zakázané uvolnění Philadelphie.

45:40
    Simmonds nyní nabruslil z pravé strany do zakončení, jeho střela ale nemohla Lacka nějak překvapit.

46:15
    Naopak, na druhé straně se blýskl dvěma skvělými zákroky Mason!

46:18
    Rozhodčí přerušují hru, hra vysokou holí, Canucks ztrácí útočné pásmo, komerční přestávka.

46:56
    Souboj o puk ve třetině Flyers, Voráček tam vybojoval puk pro Girouxe, který ho dostává do středního pásma.

47:20
    Elitní formace Flyers se dokázala dostat do útočné třetiny, ale obrana Canucks pracuje výtečně a nepouští soupeře do zakončení.

47:50
    Lecavalier pálí z pravé strany, snadný zákrok pro Lacka.

48:04
    Na druhé straně je střele domácího D. Sedina z levé strany mnohem nebezpečnější, Mason chytá.

48:20
    Vancouver má viditelnou převahu ve třetí třetině, dokáží z tohoto tlaku domácí vytěžit nějakou branku?

49:29
    Schenn zavezl puk za branku Canucks.

49:42
    Flyers v útočném pásmu, Schenn přihrává zpoza branky na Simmondse, který si však před branku nesjel a domácí se osvobozují.

50:15
    Domácí nahazují do útočného pásma.

50:30
    Downie fauluje ve středním pásmu Weiseho a dostává dvouminutový trest.

50:37
    Proti střele H. Sedina z levé strany zasahuje Mason, puk za brankou.

50:55
    Střelu D. Sedina z pravé strany zase zablokoval bránící Coburn.

51:19
    A další skvělý zákrok Masona, kdy pálí z mezikruží Hansen!

51:52
    Těžké oslabení pro Flyers!

52:03
    Střelu Garrisona od modré opět Mason vyráží a puk opouští útočné pásmo.

52:25
    Canucks mají stále na ledě svou elitní přesilovkovou formaci.

52:30

52:40
    Canucks odehráli celou přesilovou hru bez střídání, což se hlavně v závěru na hře také projevilo, ale jinak odehráli domácí svou přesilovku velmi dobře.

53:04
    Bieksa pálí z pravé strany, od modré, Mason vyráží mimo.

54:04
    Puk opět ve třetině Flyers, Booth tam drží puk u mantinelu.

54:19
    Ale Santorelliho přihrávku Bieksa na modré neudržel.

55:15
    Richardson zaváží puk po levém křídle do třetiny Flyers.

55:25
    Ale Jakub Voráček získává puk.

55:39
    Český forvard se dokázal prodrat před Lacka, ještě přihrává na střed na Girouxa, je z toho spíše taková "šavlovaná" před Lackem, ale dobrá šance pro Flyers!

56:06
    Nepřesná rozehrávka Flyers, je pískán icing.

56:06
    Oddechový čas pro hosty.

56:15
    Moc dlouho se nehrálo a lavička Flyers má k dispozici další čas na poradu – komerční přestávka.

56:27
    Již se hraje, před Couturierem musí Garrison bleskově a hlavně správně rozehrát.

56:38
    Icing Flyers, hra se stěhuje před Masona.

56:51
    Hosté prohrávají vhazování a musí se bránit.

57:12
    Od bránícího Schenna se odráží puk za záda Masona, branka připsána DANIELU SEDINOVI, to je smůla bránícího Schenna. Asistence: Dan Hamhuis.

57:30
    Nešťastný okamžik pro Flyers, dokáží se hosté ještě vzchopit a vyrovnat?

58:06
    Závar před brankou Canucks, ale Lack udržel puk před brankovou čárou!

58:30
    Hosté to zkouší v šesti, branka zůstává prázdná.

58:45
    Flyers v útočném pásmu.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, Voráček musí spěchat za pukem, zvládl to.

59:13
    BRAYDEN SCHENN odčinil svou chybu při třetím gólu Canucks, nyní se dostává k odraženému puku na pravé straně a přesnou střelou vyrovnává! Asistence: Scott Hartnell a Matt Read.

59:28
    Vypadá to, že náš čeká prodloužení.

60:00

Ani po šedesáti minutách neznáme vítěze, čeká nás pětiminutové prodloužení.

60:50
    Hamhuis si připravoval střelu na bekhned, ale z mezikruží pálí pouze vedle branky.

61:10
    Giroux i v pádu z otočky ohrozil Lacka, ten puk vyráží.

62:27
    Bieksa ještě zachytil puk ve třetině Flyers, Canucks dál útočí.

63:05
    Souboj Grossmanna s Keslerem v rohu třetiny Flyers.

63:25
    Simmonds přihrává na pravé křídlo, kde najíždí Giroux, ten pálí z voleje, ale netrefuje branku.

63:50
    Přečíslení Flyers tři na dva končí nepřesnou střelou Girouxe, ale Voráček získává puk a drží útočné pásmo.

64:20
    Vhazování po pravici Masona.

64:54
    Fantastický Mason nyní zachránil Flyers, z mezikruží pálil Kesler, to byla obrovská šance Canucks!

65:00
    Prodloužení skončilo.

Je konec! Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo o vítězi, čekají nás rozhodující nájezdy.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – prodloužení:

Vancouver Canucks: 2

Philadelphia Flyers: 1

Samostatné nájezdy začínají.

Mike Santorelli pojede za Canucks jako první svůj nájezd.

A nedal! Mason jeho střelu nad lapačku chytá!

Za hosty pojede Vincent Lecavalier.

A dává! Velmi dobře provedený blafák do forhendu.

Ryan Kesler za Canucks.

A nedal! Puk mu sjel v rozhodující okamžik z hole a zamířil vedle branky!

Co Claude Giroux? Může rozhodnout!

Ne, Giroux skoro zastavil před Lackem, ale ten udržel beton na ledě a puk před brankovou čárou.

Za domácí musí Daniel Sedin dát, jinak je konec.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Philadelphia Flyers.
    Daniel Sedin nedává, hodně nepovedený nájezd, Švéd v podstatě naboural do Masona, od jehož betonu se puk odráží mimo branku, to znamená, že autorem rozhodujícího nájezdu je VINCENT LECAVALIER a Philadelphia vítězí.

Bod navíc tak získávají hokejisté Philadelphie, kteří lépe zvládli rozhodující nájezdy a odváží si z Vancouveru velmi cenné vítězství, na kterém se podílel hlavní měrou skvěle chytající Mason, ale i Čech Jakub Voráček. Ten odvedl velmi dobrou a poctivou práci hlavně při získávání puku pro své spoluhráče a i když v utkání nebodoval, byl jeho výkon výtečný!

Dnešní utkání sledovalo 18 910 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (07:17:42)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 25. Sestito (Hamhuis, Dalpe), 37. Hansen (D. Sedin, H. Sedin), 58. D. Sedin (Hamhuis) – 16. Streit (Raffl, Giroux), 39. Giroux (Raffl), 60. Schenn (Hartnell, Read), rozh. náj. Lecavalier

Rozhodčí: Furlatt, Kozazi – Nelson, Henderson

Diváci: 18 910