Slovensko U20 – Česko U20 1:4 (kon.) | Švédsko U20 – Rusko U20 3:2 (kon.) | USA U20 – Kanada U20 2:3 (kon.)
Finsko U20 – Švýcarsko U20 3:4 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Finsko U20
3:4 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Švýcarsko U20
Úterý 31.12.2013, 18:05 • Malmö Arena • Mistrovství světa do 20 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zápas Finska se Švýcarskem uzavře boje v základní části. Od čtvrtku nás čekají vyřazovací boje. Oba týmy mají postup ze skupiny již zajištěný, a tak se rozhodne "pouze" o konečném umístění v tabulce.

Finsko má na svém kontě devět bodů. Nejprve porazilo Norsko 5:1, následně podlehlo domácím Švédům 2:4 a včera si překvapivě hravě poradilo s Ruskem (1:4).

Švýcaři jsou aktuálně na čtvrté pozici. Tři body získali za včerejší výhru 3:2 nad Norskem. Ve čtvrtek podlehlo Švédsku (3:5) a o dva dny později utrpělo debakl s Ruskem (1:7).

Finsko U20: Husso (Saros) – Lindell (A), Pokka, Lehtonen, Vainio, Honka, Vainonen – Maenalanen, Teravainen (C), Haapala (A) – Nikko, Mustonen, H. Ikonen – J. Ikonen, Kinnunen, Kulmala – Leskinen, Nattinen, Rauhala.

Švýcarsko U20: Nyffeler (Rochow) – Mi. Müller, Jecker, Baltisberger, Rathgeb, Kreis, Rouiller, Frick, Paschoud – Herzog, Zangger, Fuchs – Praplan, F. Schmutz, Fiala – Sieber (A), Simion (A), Balmelli (C) – J. Schmutz, Ma. Müller, Dunner.

Rozhodčí: Steve Papp (CAN), Devin Piccott (CAN) – Kenji Kosaka (JPN), Benoit Martineau (CAN).

Rozhodčí jsou na ledové ploše. Čeká se na hráče obou týmů.

Jako první nastupují Finové. Ti dnes budou hrát v modrých dresech.

Také Švýcaři vjíždějí na ledovou plochu. Oblékli bílou kombinaci dresů.

00:01

00:21
    Jako první se dostali k puk Finové. Maenalanen si nabruslil od mantinelu před branku, ale trefil pouze její boční konstrukci.

01:44
    Ikonen to zkusil z pravého kruhu příklepem, ovšem ani on nezamířil mezi tyče. Švýcarsko vyváží kotouč z pásma.

02:20
    Švihem od modré čáry střílel Honka. Kotouč trefil bránícího švýcarského beka.

03:06
    Švýcaři se ještě k ničemu nedostali. Další akci Finů zastavuje zakázané uvolnění.

03:48
    První střela hostů. Fuchs to zkusil z pravého kruhu pro vhazování, avšak ani tento pokus neskončil mezi tyčemi.

04:26
    Finové v pásmu. Vainio si vybruslil do kruhu a švihem poslal kotouč na švýcarského brankáře. Ten zasáhl svojí vyrážečkou.

05:11
    Ikonen netrefil branku a Finsko přichází o útočné pásmo.

05:27
    První dnešní vyloučení. Trest si odpyká Dunner (SUI) – 2 minuty za nedovolené bránění.

06:15
    Finové překombinovali přesilovkovou akci a špatně zakončili. Soupeř se následně osvobozuje.

06:46
    Domácím se již nedaří usadit se v pásmu. Švýcarsko dobře forčekuje.

07:12
    Ikonen se netrefil do puku, který mu poslal Nikko. Švýcarsko znovu vyhazuje.

07:27
    Dunner je na ledové ploše. Švýcaři neměli s Finy větší problémy.

07:48
    Následuje komerční pauza. Poté vhazování v útočném pásmu Finska.

08:44
    Švýcarsko se nyní na chvíli dostalo do útoku, ale nevystřelilo.

09:43
    Jecker vyvezl puk a poslal jej z velké vzdálenosti na finského brankáře. Ten vytasil lapačku a v pokleku kotouč schoval.

10:28
    Finský gólman špatně rozehrál, ke kotouči se dostal Marco Müller, který měl před brankou poměrně hodně místa. Husso byl však rychlejší a také tento pokus vykryl.

11:10
    Šance dva na jednoho! Leskinen prodloužil na Nattinena, který střílí z hranice levého kruhu a trefuje břevno za Nyffelerem!

12:05
    Po dvou velkých šancích nás čeká přerušení. Komerční pauza.

12:56
    Ikonen se zjevil zcela sám před švýcarským gólmanem! Pokusil se o blafák, ale Nyffeler si věděl rady, včas zareagoval a vytasil lapačku.

13:23
    První přesilovka pro Švýcary. Potrestán Kulmala (FIN) – 2 minuty za sekání.

14:12
    Švýcaři se dostali zatím k jediné střele. Od modré pálil Mirco Müller, ale trefil pouze hůl bránícího beka. Finsko následně vyhazuje.

14:55
    Přesilovka se blíží ke svému konci a Švýcaři se stále nedostali ke kloudné střele.

15:23
    Kulmala je zpět na ledové ploše. Finsku nedělalo problém se ubránit.

16:17
    Poslední minuta nepřinesla žádnou akci. Finsko se snaží založit útok, ale nedaří se mu to.

17:10
    Na Nikka se nalepili dva obránci, a tak mu bylo znemožněno vystřelit.

18:02
    Herzog vybruslil zpoza branky a střílel backhandem. Puk však zasáhl pouze bránícího finského hráče.

18:59
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcarsko jde nečekaně do vedení! FLAVIO SCHMUTZ se octl v protiútoku, z hranice levého kruhu vyslal střelu, která si našla cestu vedle levé ruky finského brankáře. Asistence: Kevin Fiala.

18:59
    Přesilovka pro Finy. Vyloučen Jecker (SUI) – 2 minuty za podražení.

19:34
    Finsko právě vstřelilo branku!
    VILLE POKKA dostal nabito od modré do kruhu, ani chvíli neváhal, praštil do puku příklepem a pul zacílil pod horní tyčku. Asistence: Esa Lindell, Teuvo Terevainen.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:54.

Na první branku jsme čekali až do devatenácté minutě, kdy nečekaně udeřila švýcarská reprezentace. Neuplynula ani minuta a Finsko v přesilovce vyrovnalo. Suomi mají na ledě sice převahu, ale příliš se jim nedaří koncovka. Gólman Nyffeler podává nadprůměrný výkon.

20:01

21:22
    Vlažný začátek druhé třetiny nyní ukončil Ikonen, který se pokoušel střílet zblízka, avšak Nyffeler je pozorný a kotouč vyrazil.

22:16
    Kotouč se octl na finská brance. Hra je přerušena.

22:56
    Vyloučen Fuchs (SUI) – 2 minuty za podražení.

23:28
    Švýcarsko se osvobozuje. Soupeře ještě k ničemu nepustilo.

24:05
    Finové kombinují v pásmu. Zatím se jim nedaří vhodně zakončit.

24:50
    Vainonen si sjel před branku pro přihrávku, ovšem přestřelil. Švýcaři opět vyhazují.

24:56
    Fuchs je zpět na ledě. Švýcarsko se ubránilo.

25:47
    Leskinen netrefil z levého kruhu branku.

26:33
    Chaos před švýcarskou brankou zastavuje gólman Nyffeler. Žádnému finskému hráči se nepovedlo trefit poskakující puk. Švýcarský gólman jej nakonec s menšími obtížemi zalehl.

26:56
    Podobná situace na druhé straně a Švýcaři trestají! Husso nedokázal schovat puk pod lapačku, toho využil FABRICE HERZOG a posílá jej po zemi za brankovou čáru. Bez asistence.

27:11
    Vyloučen Mustonen (FIN) – 2 minuty za nedovolené bránění.

27:56
    Finsko se opakovaně osvobozuje.

28:28
    Fuchs poslal křižnou přihrávku Kreisovi do kruhu. Švýcarský obránce střílí švihem, avšak zamířil pouze přesunujícího se gólmana.

29:11
    Finsko v plném počtu. Dobrá přesilovka Švýcarů.

29:49
    A je tu další gól! Střelu z hranice kruhu Husso pouze vyrazil betonem, k puku se dostal NICO DUNNER a ten backhandem navyšuje vedení svých barev. Asistence: Marco Müller.

29:49
    To je konečná pro Villeho Hussa. Mezi tyče se nyní postaví Juuse Saros.

30:29
    Henri Ikonen poslal puk z ostrého úhlu před branku. Do trajektorie vložil hůl ALEKSI MUSTONEN a kotouč zapadl pod horní tyčku. Asistence: Henri Ikonen, Juuso Vanio.

31:41
    Maenalanen to zkusil z bezprostřední blízkosti backhandem, avšak trefil pouze připraveného Nyffelera.

32:08
    Následuje komerční přestávka.

32:13
    Ihned po vhazování dostal přihrávku na modrou čáru Vainonen. Ten se s ničím nepáral a napálil kotouč příklepem. Švýcarský gólman zasáhl svým tělem.

33:18
    Fiala si dobře obehrál soupeře v rohu kluziště, vybruslil blíže k brance, avšak trefil pouze hůl beka. Kotouč letí do ochranné sítě a bude se vhazovat.

34:26
    Rouiller dostal přihrávku na modrou čáru, chtěl střílet, ale zlomil hůl.

34:51
    Vyloučen Kreis (SUI) – 2 minuty za podražení. Šance pro Finy.

35:10
    Prudká střela Teravainena z pravého kruhu končí v klíně švýcarského gólmana. Bude se vhazovat.

35:49
    Schmutz vyvezl puk daleko od své branky. Dokonce se dostal ke střele, ale zamířil jen bránícího hráče.

36:51
    Zbytek přesilovky se Finům nevydařil. Kreis je zpět na ledě.

37:30
    Kulmala nahodil puk na branku, ale chopili se jej Švýcaři a můžou zaútočit.

38:06
    Simion to zkusil z nulového úhlu. Saros nastavil betony a kotouč vyrazil za branku.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny. Fini se drží v útočném pásmu, avšak soupeř je ke střele zatím nepustil.

39:38
    Třetina se dohrává ve středním pásmu.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:43.

Utkání má zatím překvapivý průběh. Švýcarsko vede nad favoritem rozdílem jedné branky. Finové hledají stěží recept na kvalitní obranu soupeře.

40:01

40:35
    Finsko vstřelilo branku. Ta však pravděpodobně nebude uznána, neboť jí bylo dosaženo vysokou holí. Kontroluje se videozáznam. Od modré pálil Teravainen, před brankou puk někdo z finských hráčů tečoval.

40:35
    Tak přeci jen to je gól! Před brankou tečoval kotouč za záda Nyffelera SAKU MAENALANEN. Asistence: Teuvo Teravainen, Henrik Haapala.

41:02
    Vyloučen Baltisberger (SUI) – 2 minuty za držení.

42:05
    Finsko se drží v útočném pásmu. Zatím se však neprosadilo.

42:15
    Finy zastavuje postavení mimo hru. Bude se vhazovat.

43:02
    Švýcarsko je v plném počtu. Tentokrát se finské převaze ubránilo.

43:41
    A přesilovka pro Švýcary. Vainio (FIN) vyhodil puk z obranného pásma do hlediště – 2 minuty za zdržování hry.

44:32
    Velká šance pro Švýcary! Finsko jde do tří. Kinnunen (FIN) – 2 minuty za hákování.

44:59
    Finsko velmi dobře brání a nyní vyhazuje. Soupeř ještě nevystřelil.

45:26
    Rathgeb trefuje z hranice levého kruhu bránícího háče.

45:41
    Vainio je na ledové ploše a Finsko tak ve čtyřech.

46:28
    Po střele Kreise od modré se ještě snažil dorážet Praplan, avšak finský gólman včas zareagoval.

46:32
    Finové jsou v plném počtu. Švýcarům se přesilovka příliš nevydařila.

47:11
    Následuje komerční přestávka. Poté vhazování v útočném pásmu Švýcarska.

Dnešní utkání sleduje 718 diváků.

47:49
    Nikko dostal přihrávku do kruhu. Švihem střílí nad švýcarskou branku.

48:30
    Kinnunen dostal přihrávku zpoza branky přímo mezi kruhy, kde nikdo jiný nestál. Měl však příliš vysokou rychlost, a tak jen zakončil švihem vedle švýcarské klece.

50:15
    Také Leskinen z pravé strany těsně minul.

50:38
    Švýcaři založili akci. Simion nastřelil pouze beka v levém kruhu.

51:40
    Poslední minuta nic nepřinesla. Ani jeden z týmů se nedostává do šancí. Hraje se nahorů – dolů.

52:40
    Obrázek hry se nemění ani v další minutě. Gólmani nemají co na práci.

53:05
    A je tu vyloučení. Fiala (SUI) – 2 minuty za podražení. Pokračovat se bude po komerční pauze.

53:28
    Švýcaři se osvobozují vyhozením puku až k Sarosovi.

54:01
    Dělovka Pokky od modré čáry končí v klíně připraveného Nyffelera. Bude se vhazovat.

54:19
    Maenalanen trefil pukem kameru nad brankou. Finové jsou vykázání z útočného pásma.

55:05
    Fiala je na ledové ploše. Švýcarsko se ubránilo.

55:10
    Ale hned bude muset čelit další převaze Finů. Rouiller (SUI) – 2 minuty za podražení.

55:32
    Teravainen si počkal, přijel blíže k brance, ale jeho střelu vyrazil Saros vyrážečkou.

55:56
    Švýcaři šli do přečíslení. Mirco Müller vzal zodpovědnost na sebe, ovšem pokusem z pravého kruhu přestřelil finskou klec.

56:43
    Tentokrát nebude Finům branka uznána, Ikonen stál při zakončení v brankovišti. Před švýcarskou klecí panoval chaos a Ikonen byl první, kdo puk našel a usměrnil jej za záda Nyffelera. V brankovišti však stál jeho spoluhráč.

56:56
    Potrestán Mustonen (FIN) – 2 minuty za hru vysokou holí. Síly na ledě se na chvíli vyrovnají.

57:09
    Fiala si vybruslil před branku, ovšem trefil připraveného Sarose.

57:10
    Švýcarsko je v plném počtu a hraje přesilovku.

57:39
    Finové posílají kotouč opakovaně do bezpečí.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Puk opět letí přes všechny čáry.

58:29
    Rathgeb dostal křižnou přihrávku, ovšem při střele se netrefil do puku.

58:56
    Také Mustoten je na ledě. Finsko kompletní.

59:25
    Finsko se ještě dostalo do útočného pásma, ale vypadá to, že zápas půjde do prodloužení.

60:00

Je to tak. Finsko ve třetí třetině vyrovnalo, a zápas tak rozhodne pětiminutové prodloužení případně samostatné nájezdy.

Prodloužení začne za dvě minuty, tedy ve 20:21.

60:01

60:10
    Jecker poslal puk na branku ze středního pásma. Saros jej vyrazil vysoko nad sebe. Až do hlediště.

60:40
    Finsko založilo útok a snaží se kombinovat před Nyffelerem.

60:58
    Švýcarsko se však osvobozuje.

61:50
    Prodloužení zatím nic nepřineslo. Ani jednomu týmu se nedaří vhodně zakončit. Finsko je o něco málo aktivnější.

62:55
    Kulmalova střela z hranice kruhu byla tečována přímo do lapačky připraveného švýcarského brankáře.

63:24
    Nyní již mají Finové převahu. Maenalanen to zkusil zblízka, ale trefil jen gólmana.

64:01
    Poslední minuta nastaveného času. Vhazovat se bude v útočném pásmu Švýcarska.

64:25
    Švýcaři mají puk na holi. Snaží se ještě zaútočit.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani během pěti nastaveným minut se nerozhodlo. Pojedou se tak samostatné nájezdy.

Švýcarsko začne.

Samostatné nájezdy začínají.

SUI1: Zangger zkusil blafák, ale Saros zasáhl betonem.

FIN1: Mustonen trefuje zblízka pouze gólmana.

SUI2: Podobně to zkusil na druhé straně Herzog, ale ani on neuspěl.

FIN2: Maenalanen také trefil brankáře.

SUI3: Fiala chtěl zasunout pod beton, ale Saros to nedovolil.

FIN3: Ani Teravainen neuspěl. Zkusil střelu zblízka.

FIN4: Znovu Teravainen a znovu vynikající Nyffeler.

SUI4: Praplanovi utekl puk, a tak nezakončil.

FIN5: Lindell netrefil branku.

SUI5: Fuchs také neúspěšný. Zakončil do betonu brankáře.

FIN6: Ikonen přestřelil branku.

SUI6: Paschoud si počkal na vhodnou chvíli a střílí gól po zemi do protipohybu gólmana.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Švýcarsko U20.
    Autorem branky je CLAUDE PASCHOUD.

Švýcarsko překvapivě vítězí. Celý zápas dobře bránilo a vytvořilo si několik pohledných šancí. Finové se musejí spokojit s pouhým bodem.

Finsko se střetne ve čtvrtek ve čtvrtfinále s Českou republikou!

To je pro dnešek vše. Za celý tým onlajnistů tady ve švédském Malmö přeji šťastný nový rok a znovu na počtenou se těšíme ve čtvrtek, kdy vypuknou nejen vyřazovací boje, ale i zápasy o udržení. (20:44:40)

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 20. Pokka (Lindell, Teravainen), 31. Mustonen (Ikonen, Vanio), 41. Maenalanen (Teravainen, Haapala) – 19. Schmutz (Fiala), 27. Herzog, 30. Dunner (M. Müller), rozh. náj. Paschoud

Finsko U20: Husso (30. Saros) – Lindell (A), Pokka, Lehtonen, Vainio, Honka, Vainonen – Maenalanen, Teravainen (C), Haapala (A) – Nikko, Mustonen, H. Ikonen – J. Ikonen, Kinnunen, Kulmala – Leskinen, Nattinen, Rauhala.