Mladá Boleslav – Slavia 1:2 (2:3 po s.n.) | Olomouc – Chomutov 2:5 (kon.) | Kometa Brno – HC Litvínov 2:1 (kon.)
Č. Budějovice – HC Plzeň 2:1 (kon.) | Vsetín – Pardubice 7:3 (kon.) | Jihlava – Kladno 4:2 (kon.)
Liberec – Sparta 7:3 (kon.)
HC Kometa Brno
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
HC Litvínov
Sobota 18.01.2014, 12:30 • Kajot Arena • DHL Extraliga juniorů

To je od nás z brněnské KAJOT ARENY vše! Děkujeme za pozornost... (14:34:12)

Dlouho to vypadalo, že se bude pokračovat i po šedesáti odehraných minutách, ale díky Mrázkově dobré teči a druhému gólu se nakonec rozhodlo v základní hrací době. Nutno však dodat, že Litvínov hrál vyrovnanou partii. Nicméně Kometa si doma nechává tři body!

60:00

59:46
    Raška si spěchal pro gól do prázdné, ale neuspěl...

59:39
    Oddechový čas pro domácí.

59:26
    Litvínov to zkouší v šesti. Válek mohl střílet do prázdné ale poskakující puk mu nasedl.

58:50
    Oddechový čas pro hosty.

58:27
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brno minutu a půl před koncem třetí třetiny zvyšuje skóre na 2:1. To po vyhraném buly a bezprostřední střele Zbořila od modré. Jeho ránu tečoval PETR MRÁZEK, který si tak připisuje druhou branku. Litvínov se ještě dohadoval, gól padl po vysoké holi, ale rozhodčí jej i zpětně uznal. Asistence: Jakub Zbořil, Adam Šidák.

58:05
    Beneš se rozjel v obranném pásmu a zastavil až po střele z levého kruhu po vhazování. S touto ranou měl Soukup menší problémy, a proto radši zastavil hru.

57:34
    Zakázané uvolnění Brna.

55:43
    Zdeněk se dostal ke střele za mezikružím, ale bránu trefil nepřesně.

54:48
    Raška po obkroužení brány zasunul puk směrem na brankovou čáru, ale Soukup stihl scvaknout betony a puk tam zadržet.

54:19
    Jakmile se Kometa ocitla v pěti, Raška ujížděl sám po pravém křídle. Jeho střelu Soukup vyrazil.

54:17

52:34
    Fučík od pravé tyčky pálil na tu vzdálenější a jak se Klimeš přesunoval, puk trefil jeho bruslil a následně se ještě několikrát odrazil o jeho výstroj, takže brněnský brankář čekal, až se kotouč uklidní. Jakmile se tak stalo, brněnští beci puk odpálili ven z pásma.

52:14
    Král (KOM) – 2 minuty za hákování.

50:12
    Raška s Kuncem se opět vyskytli nádherné šanci! V tomto případě Kunce zezadu od levé brány přihrával přes obránce k pravé tyči, kde mohl Raška v klidu zakončovat do prázdné, ale puku se ujmul druhý litvínovský bek.

48:52
    Vágner zleva vyslal tvrdší střelu, ale Soukup ji zneškodnil.

47:08
    Kokeš poslal tvrdou střelu na Klimeše, ale ten ji vyrazil levým betonem...

45:48
    Raška opět poslal výhodnou přihrávku, tentokrát na Kunceho! Ten pass vystihl, ale byl dobře bráněn litvínovským bekem, takže se k zakončení dostal v pádu, podle čehož střela také vypadala.

-83:00
    Zakázané uvolnění Komety.

44:21
    Raška si s kotoučem na holi sjel níže na levé křídlo, kde přihrál na Kuska v mezikruží, který mohl z první ohrozit Soukupa, ale Silvester Kusko pass minul!

43:40
    Beneš z prostoru mezikruží napálil zadní mantinel.

42:46
    Šidák střílel od modré a posléze se jeho střelu snažil z pádu dorazit Kunce, ale Soukup byl pohotovější.

42:32
    Ujfaluši (LIT) – 2 minuty za podražení.

40:46
    Raška se rozjel na pravém křídle a když si sjel trochu před Soukupa, rozhodl se pro bekhendové zakončení mezi betony. Soukup je ale scvakl včas, ovšem nevěděl, jestli má kotouč pod kontrolou. Proto se jej snažil Jenyš ještě vyšťourat, ale nepovedlo se.

40:18
    Kometa se od úvodu poslední třetiny chtěla dvakrát vrhnout do útoku, ale dvakrát byla zastavena ofsajdem.

40:01

V prostřední části Litvínov s Kometou přeci jen srovnal krok i co se skóre týče – na 1:1. A tak se oba celky odebraly do šaten za nerozhodného stavu. Stav na světelné kostce je jasným odrazem toho, co se tu v KAJOT ARENĚ za posledních 40 minut hry odehrálo – vyrovnané dvě třetiny.

Další třetina začne přibližně ve 13:56.

40:00

39:23
    Hosté se snaží dostat a usadit v útoku, ale v poslední minutě druhé třetiny se jim to moc nedaří.

38:51
    Zakázané uvolnění domácích.

36:15
    Jenyš zajel za bránu a zadovkou nahazoval, nikdo z jeho spoluhráčů se ale nedostal k dorážce.

35:35
    Kunce přihrával diagonálně přes pásmo hostů na Mrázka, jenž nastřelil Soukupovy betony.

35:19
    Litvínov se osvobodil nedovoleným způsobem – icingem.

34:33
    Mical se dostal do útočného pásma domácích, kde mu střelu chtěl pokazit brněnský bek pádem na led, ale Mical jej přeskočil v těsné Klimešově blízkosti vystřelil. Domácí brankář ale střelu svou hrudí zpacifikoval.

33:25
    Raška s Kuncem ujížděla dva na jednoho, ale druhý jmenovaný byl hodně rozjetý těsně u brány, takže na střelu nebyl prostor. Kunce se ještě k tomu zramoval při nárazu na zadní mantinel.

32:09
    Račický s Grünwaldem se dostali k několika dorážkám ze skrumáže před Soukupem, ale Litvínov měl štěstí, jelikož nikdo z brněnských hráčů nebyl schopen volný kotouč zatlačit za brankovou čáru.

31:13
    Zápas se dostal do hluchého místa, kdy se ani jeden z týmů nedostává za útočnou modrou.

30:10
    Hra se odehrává spíše ve středním pásmu...

28:43
    Mical se dostal do pěkné pozici na pravém křídle, z nějž vyslal přímou dělovku. Klimeš se ale dobře postavil a puk lapil.

27:06
    Račický s pelikánem se dostali do přečíslení dva na jednoho! Pelikán dostal přihrávku na levé křídlo, ale dobře bránící litvínovský bek mu nedovolil přesné zakončení. Kotouč letěl mimo bránu.

26:21
    Ihned po vhazování se střely ujal Ujfaluši, nicméně Klimeš neměl ani v nejmenším zakrytý výhled, takže střelu bez problémů zneškodnil.

25:18
    Soukup byl po vyražení střely značně dezorientován a k odraženému puk se dostal Beneš, který mohl u otočky kotouč vystřelit do úplně prázdné brány, ale ležící bek mu v tom zabránil.

24:30
    Zakázané uvolnění Litvínova.

23:07
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté potrestali Sedlákovo vyloučení a vyrovnávají! Kokeš od pravého hrazení křižně přihrál na nikým nehlídaného ROMANA FUČÍKA, který puk zametl do úplně volné brány. Asistence: Martin Kokeš, Jakub Zdeněk.

21:21
    Sedlák (KOM) – 2 minuty za podražení.

20:01

Úvodu utkání se lepé chytli hosté, ale domácí byli těmi, kteří se ujali vedení. Po Mrázkově proměněné střele se dostali na koně a berou si více ze hry. Litvínov se ale nešetří a s domácími drží krok.

Další třetina začne přibližně ve 13:11.

20:00

19:39
    V závěru první třetiny se ještě probojoval Kusko do útoku, ale litvínovští beci jej rychle odstavili od puku.

18:42
    Řehoř ve vzduchu tečoval puk, který padáčkem letěl na Klimeše. Ten raději vysoko letící kotouč zpacifikoval ve své lapačce.

17:53
    Raška od pravého hrazení nahrával do prostoru mezikruží Grünwaldovi, ten však natrefil Soukupovy betony.

17:24
    Litvínov rozehrává zpoza brány.

16:17

15:23
    Po několika vyhozeních se dostal do brejku v oslabení Adam Raška, na nějž byl nalepen hostující bek, takže brněnský útočník se nedostal k forhendovému zakončení, které zamýšlel.

14:58
    Kotouč je opět mimo brněnskou třetinu.

14:35
    Kometa se rychle po buly osvobozuje. Litvínov se v útoku zatím neusadil.

14:17
    Boltvan (KOM) – 2 minuty za zdržování hry.

14:17
    Stejně tak i nyní, takže rozhodčí musí k trestoměřičům pro další kotouč.

13:55
    Puk po teči skončil mimo hřiště.

13:30
    Sotva se ale Kometa vymanila a založila akce na opačné straně kluziště, Litvínov vyhodil na zakázané uvolnění.

12:10
    Litvínov se po ubráněném oslabení dostala do útoku, kde se stále drží.

10:53

10:24
    Sedlák se tentokrát přiblížil kleci a pálil z od levé tyče na tu vzdálenější. Neúspěšně.

09:32
    Sedlák nastřelil Soukupa od modré a k odraženému kotouči se dostal Mrázek, který tentokrát díky dobře odvedené práci litvínovských beků neproměnil.

08:53
    Válek (LIT) – 2 minuty za podražení.

08:18
    Brno má ponechanou výhodu.

07:50

07:29
    Ke střele bekhendem se dostal Řehoř, ale jeho rána byla zblokovaná brněnským obráncem.

06:42
    Litvínov se zdá ale houževnatým soupeřem. Ofenzivní útoky Komety dokáže tlumit a sám se následně dokáže protlouct k protiútoku.

05:07
    Brno prvním gólem utkání nabralo sebevědomí a je vidět, že si nyní dovolí tlačit do brány hostů o to víc.

04:08
    Mrázek napodruhé přeci jen proměnil. Po usazení v pásmu hostů dostal od Kunceho přesnou přihrávku a PETR MRÁZEK z pravého kruhu vymetl Soukupovu klec. Asistence: Daniel Kunce.

03:38
    Kometa však nezůstává dlouho pozadu. Mrázek se dostal k pěkné střele zápěstím, ale Soukup jeho ránu vytlačil.

02:31
    Litvínov se usadil v pásmu domácích a motá je, jak se mu zamane.

01:52
    Brněnský Boltvan se snažil natáhnout pro kotouč a dostat se tak před samotného gólmana Soukupa, ale nepovedlo se mu to.

01:04
    Začátek zápasu ozdobili Zdeněk a Weitz, kteří si vyměnili za jízdy puk a druhý jmenovaný z první otestoval Klimešovu pozornost.

00:10
    Po úvodním vhazování je aktivnější Litvínov, který se okamžitě vrhl do útočného pásma.

00:01

Oba týmy jsou již na ledě. Hráči si už jen zařvou a utkání může začít.

HC Kometa Brno: Klimeš (Jekel) – Šidák, Mitiska, Štancl, Sedlák (C), Zbořil, Vlček, Vojáček, Vágner – Jenyš, Kozel, Račický, Raška, Mrázek, Kusko, Beneš, Král, Boltvan, Grünwald, Pelikán , Kunce. Trenér: Pavel Pazourek.

HC Litvínov: Soukup (Klečka) – Šesták, Fučík, Strejček, Cvrk, Kokeš, Wiedmann, Šefl, Kalina – Řehoř, Zdeněk, Weitz, Stříbrný, Ujfaluši, Mical, Řezníček, Čeřovský, Šimeček, Válek (C), Štěpka. Trenér: Radim Skuhrovec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Simona Fischmeisterová

Branky a nahrávky: 5. Mrázek (Kunce), 59. Mrázek (Zbořil, Šidák) – 24. Fučík (Kokeš, Zdeněk)