Buffalo – Columbus 3:4 (0:1 po s.n.) | Detroit – Los Angeles 3:2 (1:0 po s.n.) | Philadelphia – NY Islanders 6:4 (kon.)
Carolina – Florida 3:2 (kon.) | Toronto – Montreal 5:3 (kon.) | St. Louis – Anaheim 2:3 (kon.)
Arizona – New Jersey 3:2 (kon.) | Nashville – Colorado 4:5 (kon.) | Minnesota – Dallas 3:2 (po pr.)
Vancouver – Calgary 3:2 (2:1 po s.n.) | Chicago – Boston 3:2 (2:1 po s.n.) | Carolina – Tampa 3:5 (kon.)
po s.n. (2:1)
Chicago Blackhawks
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Boston Bruins
Neděle 19.01.2014, 18:35 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Přeji krásný večer a vítám Vás u sledování zápasu NHL. Ten nám přinese souboj minulých finalistů, když Chicago Blackhawks přivítá na svém ledě hokejisty Bostonu Bruins. Začátek utkání je naplánován na příznivých 18:30, takže sledujte náš podrobný textový přenos.

Chicago se momentálně nachází na druhém místě v Západní konferenci.

Antti Raanta – 17 zápasů – 91,1%.

Boston se momentálně nachází na druhém místě ve Východní konferenci.

Chad Johnson – 12 zápasů – 91,8%.

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Seabrook, Keith, Oduya, Hjalmarsson, Brookbank, Leddy – Hossa, Toews, Sharp – Kane, Shaw, Saad – Versteeg, Handzuš, Bickell – B. Smith, Kruger, Bollig

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Boychuk, Chára, Krug, McQuaid, Miller, Bartkowski – Iginla, Krejčí, Lucic – R. Smith, Bergeron, Marchand – Eriksson, Spooner, Soderberg – Paille, Campbell, Thornton

Rozhodčí: Meier, VanMassenhoven – Galloway, McElman.

Utkání začne o malý okamžik později.

V aréně probíhá předzápasový ceremoniál.

00:01

0:42
    Chicago se hned od začátku zápasu snaží útočit.

1:14
    Od modré čáry vystřelil Keith, ale Rask si připisuje první úspěšný zákrok.

1:50
    Nadějné přečíslení Chicaga bylo ukončeno kvůli postavení mimo hru.

2:23
    Bickell se pokoušel obtočit okolo branky a zasunout kotouč k levé tyčce, ale Rask dokázal včas zasáhnout.

3:26
    Chicago je v úvodu utkání jednoznačně aktivnějším týmem a drží se v útočném pásmu.

4:13
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Chicago se dostává zaslouženě do vedení. Při přečíslení dva na jednoho našel Sharp přesně MARIÁNA HOSSU, který střelou po ledě nedal Raskovi šanci. Asistence: Patrick Sharp, Niklas Hjalmarsson.

5:42
    Boston se dokázal dostat před Crawforda, ale ten nakonec nemusel zasahovat, když střela Marchanda byla zablokována.

6:32
    Boston po inkasované brance přidal a Chicago se musí bránit. Zatím to zvládá úspěšně.

7:20
    Z levého kruhu se pokoušel prosadit Bergeron, ale Crawford jeho bekhendový pokus pokryl.

7:20
    Následuje komerční přestávka.

8:10
    Do slibné šance se dostal Saad, který ale z mezikruží nedokázal překonat Raska.

9:36
    Od modré čáry nahodil kotouč na branku Krug a Crawford dokázal se štěstím zasáhnout.

10:03
    Zatím sledujeme utkání ve velkém tempu.

10:37
    Z levého kruhu vystřelil Smith, ale Crawford dokázal včas zasáhnout.

11:41
    Kane zachytil v útočném pásmu kotouč a snažil se najít na levém kruhu Shawa, jenž se ke kotouči nakonec nedostal.

12:05
    Rask si připisuje velmi důležitý zákrok, když v těžké pozici vychytal Saada, jenž střílel z levého kruhu.

13:21
    V posledních střídáních se hra zklidnila, když k vidění není mnoho střeleckých pokusů.

14:36
    Špatnou rozehrávku domácí obrany vystihl Reilly Smith, který tam ujížděl sám na Crawforda, kterého střelou mezi betony nepřekonal.

15:57
    Hosté z Bostonu jsou v posledních chvílích aktivnějším celkem. Zpoza branky se dostal do zakončení Campbell, kterého ale dokázal Crawford vychytat.

16:12
    Z levého kruhu se dostal ke střele Bickell, ale Rask dokázal včas zasáhnout.

17:32
    Marchand se pokoušel obtočit okolo branky a překvapit Crawforda, ale brankář Chicaga byl na tuto variantu připraven.

18:40
    Od modré čáry vystřelil velmi tvrdě Hjalmarsson, jehož pokus skončil v lapačce Raska.

19:20
    Chicago se drží v útočném pásmu.

19:41
    Bruins právě vstřelili branku!
    Boston před koncem první třetiny vyrovnává. Bergeron našel na pravém kruhu BRADA MARCHANDA, který střelou k levé tyči překonal Crawforda. Asistence: Patrice Bergeron, Adam McQuaid.

20:00

První třetina přinesla z obou stran útočný hokej a tak je po ní stav 1:1. Do vedení se dostal zkraje utkání domácí, když se prosadil v 5. minutě Hossa. Hosté ale své zbraně nesložili a v samém závěru úvodního dějství vyrovnal Marchand. Druhá třetina začne přibližně v 19:33.

Střely na branku: 15 – 12.

20:01

20:50
    Boston se dostává do vedení. Smith vyslal do slibné šance BRADA MARCHANDA, který se ani nyní nemýlil a poslal kotouč mezi betony Crawforda. Asistence: Reilly Smith, Johnny Boychuk.

21:25
    Z otočky se pokoušel z mezikruží prosadit Campbell, ale jeho pokus branku neohrozil.

22:12
    Crawford si připisuje úspěšný zákrok. Eriksson velmi dobře tečoval pokus Kruga od modré čáry a brankář Chicaga musel zasahovat.

22:30
    Hosté se při zakládání útoku dopustili zakázaného uvolnění.

23:15
    Na levém kruhu se dostal ke kotouči Hossa, který se pokusil překvapit Raska střelou zápěstím. Finský brankář kotouč udržel na své hrudi.

24:23
    Z pravého kruhu to zkusil nadějně Oduya, ale Rask dokázal jeho střelu vyrazit.

25:19
    Do druhé třetiny vstoupili daleko lépe hosté, kteří jsou aktivnějším týmem.

25:50
    Toews zlomil hůl, kterou následně hodil ho hlediště. Za tento počin dostává 10 minutový trest za nesportovní chování.

26:02
    Nyní měl Crawford velké štěstí, když střela McQuida z pravé strany skončila na břevně!

26:14

27:17
    Hossa se pokoušel dostat přes dva hráče, ale to se mu nepovedlo, když mu kotouč ujel.

27:32
    Z mezikruží vystřelil velmi tvrdě Chára, který však nedokázal trefit branku.

28:24
    Kane uvolnil na pravé straně Saada, který si sjel před branku a vystřelil po ledě. Rask nakonec ani zasahovat nemusel, když kotouč branku minul.

28:56
    Hosté se dopustili postavení mimo hru.

29:44
    Chicago vyrovnává velmi šťastnou brankou, která jde na triko Raska. BRANDON BOLLIG nahodil z pravé strany kotouč na branku a ten propadl Raskovi okolo pravé tyčky do sítě. Asistence: Marcus Kruger, Duncan Keith.

30:39
    Z vrcholu levého kruhu to zkusil Lucic, jehož pokus ale v brance neskončil.

31:02
    Komerční přestávka.

31:31
    Z pravého kruhu to zkusil velmi nadějně Eriksson, ale Crawford nakonec dokázal zasáhnout.

31:32
    Boston bude hrát přesilovou hru. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Saad.

32:04
    Z levého kruhu se do kotouče opřel Iginla, který branku netrefil.

32:20
    Boston nadále kombinuje v útočném pásmu.

32:35
    Až nyní se dokázali domácí osvobodit.

33:10
    Chicago se zatím úspěšně brání a vypadá to, že toto oslabení již zvládne.

33:32

34:55
    Z mezikruží se pokoušel prosadit Hossa, ale jeho pokus byl zablokován.

35:13
    Chicago začíná být velmi aktivní.

36:07
    Za držení je vyloučen na 2 minuty Bartkowski. Chicago bude hrát přesilovou hru.

36:07
    Následuje ještě komerční přestávka.

36:20
    Boston se velmi rychle osvobozuje.

36:33
    V oslabení vytvořil Marchand velmi dobrou střeleckou příležitost pro Bergerona, který ale z levého kruhu branku netrefil.

37:04
    Tak to byl opravdu velký závar před brankou Raska. Velmi blízko vstřelení branky byl Kane, ale jeho pokus z levé strany skončil pouze na boční síti.

37:46
    Domácí se nadále drží v útočném pásmu.

38:07

38:44
    Střela Boychuka od modré čáry byla domácí obranou zablokována.

39:20
    Střela Kanea z levé strany byla rovněž zablokována.

39:42
    V závěru druhé třetiny se hraje velmi opatrně.

40:00

Druhá třetina skončila úplně stejným výsledkem jako ta první a tak je po ní stav 2:2. Do vedení se tentokrát dostali hosté, když se hned ve 21. minutě prosadil podruhé v utkání Marchand. Chicago se podařilo ale ve 30. minutě trochu šťastně vyrovnat, když nahození Bolliga propadlo až do branky. O osudu utkání se tedy bude rozhodovat ve třetí třetině, která začne přibližně v 20:28.

Střely na branku: 27 – 21.

40:01

40:45
    Boston kombinuje zkraje třetí třetiny v útočném pásmu.

41:24
    Boston bude hrát přesilovou hru. Za sekání je vyloučen na 2 minuty Seabrook.

41:42
    Z levého kruhu vystřelil velmi tvrdě Krug, ale jeho pokus dokázal Crawford zastavit.

42:10
    Po delší době se domácí osvobozují.

42:30
    Bostonu se nedaří dostat zpátky do útočného pásma.

42:50
    Kotouč je opět u Raska. Toto není ze strany Bostonu dobrá přesilová hra.

43:10
    Chicago velmi dobře hlídá střední pásmo, přes které nedokáží hosté přejít.

43:24

44:30
    Velmi dobrý zákrok Raska zamezil brance. Mezi kruhy se ke střele dostal Oduya, který dobře mířil pod horní tyčku, ale lapačka Raska byla velmi rychlá.

45:20
    Bollig to zkusil z levého kruhu přes obránce, ale tentokrát branku netrefil.

46:50
    V posledních střídáních je hra velmi nepřesná. Ani jeden z týmů se nedokáže dostat do zakončení.

47:12
    Napravit se to pokusil Paille, který z pravého kruhu poslal kotouč do Crawforda.

47:14

47:36
    Oduya se pokoušel vystřelit z levé strany, ale kotouč mu přeskočil hůl a nebyla z toho dobrá střela.

48:27
    Keith nahodil kotouč na branku z levé strany. Rask kotouč raději podržel a přerušil hru.

49:36
    Třetí lajna Chicaga se dlouho držela v útočném pásmu, ale do zakončení se ji dostat nepodařilo.

49:58
    Boston bude hrát přesilovou hru. Oduya poslal kotouč do hlediště a je vyloučen na 2 minuty za zdržování hry.

50:10
    Od modré čáry vystřelil Krug, ale Rask jeho střelu dokázal vyrazit.

50:29
    Domácí se následně osvobozují.

51:00
    Chicago i toto oslabení zvládá zatím na výbornou.

51:16
    Před Crawfordem se zničehonic zjevil Bergeron, kterému se nepovedlo pohotově zakončit.

51:58

52:26
    Kane se obtočil okolo branky a snažil se přihrát na modrou čáru, ale jeho přihrávka byla nepřesná a vyhnal své spoluhráče do středního pásma.

53:00
    Střelu Krejčího se pokoušel tečovat Iginla, ale neúspěšně.

53:30
    Střela Keitha z levého kruhu byla sražena mimo branku.

54:23
    Utkání má velké tempo. Závěr zápasu bude opravdu velmi zajímavý.

55:33
    Z pravého kruhu vystřelil velmi dobře Toews, ale obrana Bostonu tento pokus zablokovala.

55:59

56:32
    Opět to byl Toews, kdo se dostal ke střele, ale ani tentokrát nedokázal dostat kotouč do branky.

56:55
    Chicago je aktivnějším týmem a snaží se rozhodnout utkání.

57:53
    Oduya vystřelil od modré čáry hodně nepřesně.

58:24
    Chicago nadále kombinuje v útočném pásmu.

59:15
    Od modré čáry to zkusil Chára, ale branku těsně minul.

59:27
    Se svým pokusem z levého kruhu neuspěl nyní ani Iginla.

59:42
    Utkání pomalu směřuje do prodloužení.

59:55
    Chicago bude hrát přesilovou hru. Za krosček je vyloučen na 2 minuty Bartkowski.

60:00

Ve třetí třetině jsme branku neviděli a tak utkání za stavu 2:2 putuje do prodloužení.

Střely na branku: 34 – 35.

60:01

60:30
    Chicago se již usadilo v útočném pásmu.

60:38
    Z levého kruhu neuspěl Hossa, když jeho dobrý pokus dokázal Rask udržet na své výstroji.

61:02
    Chicago stále kombinuje v útočném pásmu, ale bez výrazného ohrožení branky.

61:20
    Střelou od modré čáry branku minul Sharp.

61:55

62:10
    Od modré čáry vystřelil Keith, ale jeho pokus zablokoval jeden z bránicích hráčů.

62:30
    Na druhé straně minul odkrytou branku ve velmi dobré pozici Campbell. Hra se přelévá ze strany na stranu.

63:01
    Z levého kruhu to zkusil Saad, ale beton Raska byl připraven.

64:12
    Kane se dostal mezi kruhy, ale tam místo střely o kotouč přišel.

64:24
    Kotouč se dostal do hlediště. Vhazovat se bude v útočném pásmu Bostonu.

64:59
    V poslední vteřině mohl rozhodnout Chára, ale jeho pokus z pravé strany skončil vedle branky.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Dnešní utkání budou muset rozhodnout až samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první se rozjel hostující Spooner, který se svojí střelu trefil jen levou tyč!

To na druhé straně Toews se svojí střelou uspěl, když poslal kotouč k levé tyči.

Bergeron to provedl hodně dobře, když rozhodil Crawforda kličkou do forhendu, ale poté branku těsně minul.

Rask si dokázal se střelou Sharpa poradit.

Marchand byl v těžké pozici, ale zvládl ji na výbornou, když poslal kotouč k levé tyči.

Za Chicago se rozjel specialista na nájezdy Kane a předvedl, že nájezdy proměňovat prostě umí. Raska překonal střelou k levé tyči.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Chicago Blackhawks.
    Rozhodující nájezd proměnil PATRICK KANE.

Dnešní velmi pohledné utkání končí vítězstvím Chicaga 3:2 po samostatných nájezdech. O tom rozhodl Patrick Kane, který si tak připisuje vítězný nájezd. Chicago si z dnešního utkání odnáší dva body, zatímco Boston pouze jeden.

David Krejčí (BOS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 21:37

Tímto se s Vámi loučím a přeji dobrou noc. (21:33:52)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 5. Hossa (Sharp, Hjalmarsson), 30. Bollig (Kruger, Keith), rozh. náj. Kane – 20. Marchand (Bergeron, McQuaid), 21. Marchand (R. Smith, Boychuk)

Rozhodčí: Meier, VanMassenhoven – Galloway, McElman

Diváci: 22 197